KidstaffСоветчица

Поиск по базе знаний

Спрашивайте и получайте ответ пользователей

Помеха справа

Кадровики, подскажите, есть ограничение по количеству дней отпуска за свой счет?

Госслужба. И на сегодняшний момент известно, что будет с этой нормой в 2016 году?

22 июля 2015 в 15:11
Отвечать в темах на Cоветчице можно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрируйтесь, а если Вы уже зарегистрированы — авторизируйтесь
Мнения, высказанные в этой теме, передают взгляды авторов и не обязательно отражают позицию администрации.
Тетя из министерства
1 Тетя из министерства
22 июля 2015 в 15:13
14 дней в году, за 16 - не знаю
Помеха справа
(автор)
2 Помеха справа
(автор)
22 июля 2015 в 15:15 Ответ для Тетя из министерства
Цитата:
14 дней в году, за 16 - не знаю
Это Вы точно знаете, а как же людей за свой счет отправляют на несколько месяцев?
Тетя из министерства
3 Тетя из министерства
22 июля 2015 в 15:15 Ответ для Помеха справа
Цитата:
Это Вы точно знаете, а как же людей за свой счет отправляют на несколько месяцев?
ну мы на такой случай создаем внутренний приказ от директора
Бусурманша
4 Бусурманша
22 июля 2015 в 15:16 Ответ для Помеха справа
Цитата:
Это Вы точно знаете, а как же людей за свой счет отправляют на несколько месяцев? це не по закону...
Помеха справа
(автор)
5 Помеха справа
(автор)
22 июля 2015 в 15:16 Ответ для Тетя из министерства
Цитата:
ну мы на такой случай создаем внутренний приказ от директора
На основании какого нормативного акта? Хочу почитать
Паспортный стол
6 Паспортный стол
22 июля 2015 в 15:19
ст.84 КЗОТ Украины до 15 дней в год по соглашению с руководителем, ст.25 КЗОТ Украины по определенным случаям и разное кол-во дней и по коллективному договору в случае простоя предприятия.
Тетя из министерства
7 Тетя из министерства
22 июля 2015 в 15:20
Стаття 26. Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін
За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.
Стаття 25. Відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов´язковому порядку
Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов´язковому порядку:
1) матері або батьку, який виховує дітей без матері (в тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), що має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
2) чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, - тривалістю до 14 календарних днів;
3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку, а якщо дитині встановлено категорію ’дитина-інвалід підгрупи А’ - до досягнення дитиною вісімнадцятирічного віку;
(пункт 3 частини першої статті 25 у редакції
Закону України від 12.01.2005 р. N 2318-IV,
із змінами, внесеними згідно із Законом
України від 15.01.2015 р. N 120-VIII)
31) матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території;
(частину першу статті 25 доповнено пунктом 31
згідно із Законом України від 11.05.2010 р. N 2169-VI)
4) учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України ’Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту’, - тривалістю до 14 календарних днів щорічно.
Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, статус яких встановлений відповідно до Закону України ’Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту’, - тривалістю до 21 календарного дня щорічно;
(пункт 4 частини першої статті 25 у редакції
Закону України від 14.05.2015 р. N 426-VIII)
5) особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, - тривалістю до 21 календарного дня щорічно;
6) пенсіонерам за віком та інвалідам III групи - тривалістю до 30 календарних днів щорічно;
7) інвалідам I та II груп - тривалістю до 60 календарних днів щорічно;
8) особам, які одружуються, - тривалістю до 10 календарних днів;
9) працівникам у разі смерті рідних по крові або по шлюбу: чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчірки), братів, сестер - тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; інших рідних - тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад;
10) працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів;
11) працівникам для завершення санаторно-курортного лікування - тривалістю, визначеною у медичному висновку;
12) працівникам, допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, - тривалістю 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та назад;
13) працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, а також працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, - тривалістю, необхідною для проїзду до місцезнаходження вищого навчального закладу або закладу науки і назад;
14) сумісникам - на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи;
15) ветеранам праці - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
16) працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, - тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи;
(пункт 16 частини першої статті 25 із змінами, внесеними
згідно із Законом України від 02.11.2000 р. N 2073-III)
17) працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, - тривалістю 12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямі. За наявності двох або більше дітей зазначеного віку така відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини;
(частину першу статті 25 доповнено пунктом 17
згідно із Законом України від 02.06.2005 р. N 2622-IV)
18) працівникам на період проведення ато
Паспортный стол
8 Паспортный стол
22 июля 2015 в 15:21
Ой 25 статья закона об отпусках
Помеха справа
(автор)
9 Помеха справа
(автор)
22 июля 2015 в 15:22
Спасибо, девочки! Может Вы мне еще подскажите по сути вопроса-в январе у меня заканчивается отпуск по уходу за реб. до 6 лет (часто болеет), как можно подольше удержаться на работе, т. к. смотреть за ребенком некому будет?
Вопрос закрыт