23 июля 2015

Заказчик требует вернуть доменное имя

С заказчиком договорились о разработке информационного портала, к сожалению договор был в устной форме из-за "дружеских" отношений.

В котором договорились что заказчик оплачивает расходную часть, некоторых работников, я в свою очередь занимаюсь написанием кода с еще одним программистом которого она оплачивает, мой же труд идет бесплатно, так как я партнер и после запуска прибыль должна была делится 50 на 50. Сроки выполнения портала затянулись по нехватке времени и постоянным расширением ТЗ от заказчика.

Сейчас заказчик обвиняет меня в мошенничестве и хочет что бы я передал доменное имя. Поскольку я зарегистрировал доменное имя на свою учетную запись специально что бы обезопасить себя от того что меня в конце попросту кинут.

Сейчас заказчик требует передать доменное имя иначе он подает на меня в суд о мошенничестве и вымогательстве, якобы я зарегистрировал все на себя специально что бы кинуть ее и все деньги что она мне переводила на оплату я использовал в своих целях. На это все я потратил около 5 месяцев. Угрожает банковскими выписками и перепиской, в которой вероятнее всего не упоминается что мы партнеры поскольку изначально устный договор составили по телефону. На мои сообщения она не реагирует и стоит на своем, на мои доказательства и смотреть не желает.

Также она сама по своему желанию заявила что мы партнеры и будем работать на таких условиях, ее деньги моя работа бесплатно в итоге прибыль 50 на 50. Сам заказчик находится во Франции, но активно угрожает своим нотариусом и тому подобным.

Имеет ли она право забрать доменное имя и ничего не оплатить мне? Система оплаты производилась так, она переводит деньги на мою карту и потом со своей карты я оплачиваю нужную услугу (покупку доменного имени, хостинг, аванс второму программисту).
Из Хацапетовки 23 июля 2015
приличные разработчики регят все на заказчика.
особенно если имя - несет в себе торговую марку/знак/уникальное имя продукта заказчика, тут уже регить на себя - прямое нарушение законодательства.
Неновая почта 23 июля 2015
У вас етсь подтверждения оплаты услуг с вашей карты? На нужды программистов, покупку домена и хостинга? Если да - то пошел заказчик в попу.
Вы его деньги тратили по назначению.
Из Хацапетовки 23 июля 2015
а насчет оплаты - ну судить по рассказу ни о чем нельзя.
но такие работы оформляются документально, опять таки среди приличных разработчиков.
Кучерявочка 23 июля 2015
По-перше, дуже дарма Ви взагалі влізли в таке, подібні ’партнерства’ у 99,99% випадках закінчуються приблизно як у Вас.
По-друге, зробіть хоча б зараз правильні висновки та рвіть з нею будь-які подальші відносини.
По-третє, подумайте, яким найбільш безпечним та вигідним варіантом для Вас буде той п.2, його і реалізуйте. От лише ті описані залякування з нотаріусом - розрахунок на лоха. Не ведіться.
Из Хацапетовки 23 июля 2015
Ответ дляНеновая почта
У вас етсь подтверждения оплаты услуг с вашей карты? На нужды программистов, покупку домена и хостинга? Если да - то пошел заказчик в попу.
Вы его деньги тратили по назначению.
не по назначению - регили на свое имя, а не на имя заказчика.
Из Хацапетовки 23 июля 2015
Ответ дляКучерявочка
По-перше, дуже дарма Ви взагалі влізли в таке, подібні ’партнерства’ у 99,99% випадках закінчуються приблизно як у Вас.
По-друге, зробіть хоча б зараз правильні висновки та рвіть з нею будь-які подальші відносини.
По-третє, подумайте, яким найбільш безпечним та вигідним варіантом для Вас буде той п.2, його і реалізуйте. От лише ті описані залякування з нотаріусом - розрахунок на лоха. Не ведіться.
Ви не праві - законодавство захищає замовника, доменне ім´я повинно бути зареєстроване на нього, це з права інтелектуальної власності.
Кучерявочка 23 июля 2015
Ответ дляИз Хацапетовки
Ви не праві - законодавство захищає замовника, доменне ім´я повинно бути зареєстроване на нього, це з права інтелектуальної власності.

Загалом так. Але в даному випадку (якщо виходити з описаного в стартовому пості, звичайно, бо ми ще не чули іншу сторону) взагалі нормальної угоди не видно, причому з самого початку. Враховуючи, що автор та інша сторона вважаються партнерами, то називати другу сторону замовником невірно. Замовник - це якби автор отримував за свою роботу оплату, в даному випадку це не так. А якщо партнери, та ще й рівноправні, то реєстрація доменного імені теоретично може бути на будь-кого з партнерів, якщо конкретики явно не прописано в угоді. Так що формально автор взагалі нічого не порушив.
автор Бутербродница 23 июля 2015
Называю ее так по привычке, по сути договор в устной форме составили по ее инициативе и все, дальше все что она сбрасывала я тратил на то что и оговаривал, никаких упоминаний на ком должно быть зарегистрировано не было, вся переписка была в скайпе и иногда почта.
автор Бутербродница 23 июля 2015
Этот человек находится во Франции с видом на жительство, является ли он гражданином Украины еще не знаю. Вся переписка скайп и голосовые звонки и все, иногда почта.
Кучерявочка 23 июля 2015
Ответ дляБутербродница
Называю ее так по привычке, по сути договор в устной форме составили по ее инициативе и все, дальше все что она сбрасывала я тратил на то что и оговаривал, никаких упоминаний на ком должно быть зарегистрировано не было, вся переписка была в скайпе и иногда почта.

Ну що ж, тепер маєте гарний досвід на майбутнє: всі фінансово-ділові питання вирішувати суто письмово, в особливо важливих випадках - ще й на папері з підписами.
автор Бутербродница 23 июля 2015
Теперь есть отличный шанс побывать в суде если она не блефует.
Кучерявочка 23 июля 2015
Ответ дляБутербродница
Теперь есть отличный шанс побывать в суде если она не блефует.

В суді електронна переписка та скайп не приймаються до уваги.
Уважно проаналізуйте, які реальні докази є у Вас, і у протилежної сторони.
Из Хацапетовки 23 июля 2015
Ответ дляКучерявочка

Загалом так. Але в даному випадку (якщо виходити з описаного в стартовому пості, звичайно, бо ми ще не чули іншу сторону) взагалі нормальної угоди не видно, причому з самого початку. Враховуючи, що автор та інша сторона вважаються партнерами, то називати другу сторону замовником невірно. Замовник - це якби автор отримував за свою роботу оплату, в даному випадку це не так. А якщо партнери, та ще й рівноправні, то реєстрація доменного імені теоретично може бути на будь-кого з партнерів, якщо конкретики явно не прописано в угоді. Так що формально автор взагалі нічого не порушив.
навіть якщо зовсім стороння людина зареєструє на своє ім´я домен, який буде нести в собі чуже торгове найменування - за рішенням суду і України, і Франції право на домен вона втратить. це найменше.
автор Бутербродница 23 июля 2015
Домен не несет никаких чужих имен, никакой торговой марки на него не регистрировали, просто выбрали название и купили доменное имя. Выбирали название совместно.
Кучерявочка 23 июля 2015
Ответ дляИз Хацапетовки
навіть якщо зовсім стороння людина зареєструє на своє ім´я домен, який буде нести в собі чуже торгове найменування - за рішенням суду і України, і Франції право на домен вона втратить. це найменше.

Серйозно? Перший раз таке чую. А можна посилання на якийсь закон чи щось таке?
Из Хацапетовки 23 июля 2015
Ответ дляКучерявочка

Серйозно? Перший раз таке чую. А можна посилання на якийсь закон чи щось таке?
Ви хочете сказали що чули про ВСІ Закони?
Кучерявочка 23 июля 2015
Ответ дляИз Хацапетовки
Ви хочете сказали що чули про ВСІ Закони?

Звичайно, що ні. Я ж не кажу, що Ви не праві. Я просто попросила додаткову інформацію.
Из Хацапетовки 23 июля 2015
Ответ дляКучерявочка

Звичайно, що ні. Я ж не кажу, що Ви не праві. Я просто попросила додаткову інформацію.
ну - Ви так сформолювали питання.
ці правовідносини регулюються декількова іжнародними конвенціями, ратіфікованими Україною, законодавством України також - ЦК, Закони ц сфері інтелектуальної власності.
Кучерявочка 23 июля 2015
Ответ дляИз Хацапетовки
ну - Ви так сформолювали питання.
ці правовідносини регулюються декількова іжнародними конвенціями, ратіфікованими Україною, законодавством України також - ЦК, Закони ц сфері інтелектуальної власності.

Це в законі про інтелектуальну власність шукати? Чи там недостатньо буде, ще десь інакше може бути?
Из Хацапетовки 23 июля 2015
Ответ дляКучерявочка

Це в законі про інтелектуальну власність шукати? Чи там недостатньо буде, ще десь інакше може бути?
міжнародне законодавство подивиться на сайті ВОИС, українські - ЦК, Закон про ів
ще подивиться UDRP єдині правила вирішення суперечок про доменні імена, міжнародні правила.
ну і далі..
Кучерявочка 23 июля 2015
Вже знайшла:

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3689-12/page

З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про охорону прав на знаки для товарів і послуг

Стаття 20. Порушення прав власника свідоцтва

1. Будь-яке посягання на права власника свідоцтва,
передбачені статтею 16 цього Закону, в тому числі вчинення без
згоди власника свідоцтва дій, що потребують його згоди, та
готування до вчинення таких дій, вважається порушенням прав
власника свідоцтва, що тягне за собою відповідальність згідно з
чинним законодавством України.
( Пункт 1 статті 20 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 850-IV ( 850-15 ) від 22.05.2003 )

Порушенням прав власника свідоцтва вважається також
використання без його згоди в доменних іменах знаків та позначень,
вказаних у пункті 5 статті 16 цього Закону. { Пункт 1 статті 20
доповнено абзацом другим згідно із Законом N 254-VI ( 254-17 ) від
10.04.2008 }

2. На вимогу власника свідоцтва таке порушення повинно бути
припинено, а порушник зобов´язаний відшкодувати власнику свідоцтва
заподіяні збитки.
Власник свідоцтва може також вимагати усунення з товару, його
упаковки незаконно використаного знака або позначення, схожого з
ним настільки, що їх можна сплутати, або знищення виготовлених
зображень знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх
можна сплутати.
Вимагати поновлення порушених прав власника свідоцтва може
за його згодою також особа, яка придбала ліцензію. ( Абзац третій
пункту 2 статті 20 в редакції Закону N 850-IV ( 850-15 ) від
22.05.2003 )

Стаття 16. Права, що випливають із свідоцтва
5. Свідоцтво надає його власнику виключне право забороняти
іншим особам використовувати без його згоди, якщо інше не
передбачено цим Законом:

зареєстрований знак стосовно наведених у свідоцтві товарів і
послуг;

зареєстрований знак стосовно товарів і послуг, споріднених з
наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна
ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги;

позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно
наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого
використання ці позначення і знак можна сплутати;

позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно товарів
і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок
такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє
товари чи надає послуги, або ці позначення і знак можна сплутати.
Ширли-Мырли 23 июля 2015
Ответ дляНеновая почта
У вас етсь подтверждения оплаты услуг с вашей карты? На нужды программистов, покупку домена и хостинга? Если да - то пошел заказчик в попу.
Вы его деньги тратили по назначению.

Да нет, не по назначению - регили на свое имя а должны были на имя заказчика. Деньги на покупку доменного имени дал заказчик и Вы обязаны передать его. Неприятностей не оберетесь потому что пытаетесь сжульничать. Но у Вас есть вариант - просите оформить договор в котором будет все прописано и возвращайте украденное.
Кучерявочка 23 июля 2015
Ответ дляИз Хацапетовки
міжнародне законодавство подивиться на сайті ВОИС, українські - ЦК, Закон про ів
ще подивиться UDRP єдині правила вирішення суперечок про доменні імена, міжнародні правила.
ну і далі..
Дякую за розширення моєї обізнаності.
Міжнародні вже не стала шукати, мені українського достатньо поки що.

Правда, до даної ситуації автора це не має відношення, бо там не був іншою стороною попередньо зареєстрований товарний знак.
Из Хацапетовки 23 июля 2015
Ответ дляКучерявочка
Дякую за розширення моєї обізнаності.
Міжнародні вже не стала шукати, мені українського достатньо поки що.

Правда, до даної ситуації автора це не має відношення, бо там не був іншою стороною попередньо зареєстрований товарний знак.
а хз що зареєстровано, і потім - є поняття ’добросовісного користувача’ тобто докази що з тим торговим ім´м ведеться бізнес.. ну - можуть бути надані такі докази.
Кучерявочка 23 июля 2015
Ответ дляШирли-Мырли

Да нет, не по назначению - регили на свое имя а должны были на имя заказчика. Деньги на покупку доменного имени дал заказчик и Вы обязаны передать его. Неприятностей не оберетесь потому что пытаетесь сжульничать. Но у Вас есть вариант - просите оформить договор в котором будет все прописано и возвращайте украденное.

Чому повинні були на ім´я ’замовника’? Далеко не факт. ’Замовник’ вкладає гроші в сумісний проект, автор вкладає свою роботу, це теж внесок. Кому належить в результаті проект - не прописано, але якщо внески та прибуток порівну, то і власність теоретично спільна в рівних долях. Так що зареєструвати можна було як на своє ім´я, так і на ім´я іншої сторони. Явно ж ніхто не визначав, наскільки я розумію?

Запропонований Вами варіант в цілому класний, от лише я б надалі побоялася працювати з людиною, з якою вже виникли проблеми. З обох сторін причому.
автор Бутербродница 23 июля 2015
Ответ дляШирли-Мырли

Да нет, не по назначению - регили на свое имя а должны были на имя заказчика. Деньги на покупку доменного имени дал заказчик и Вы обязаны передать его. Неприятностей не оберетесь потому что пытаетесь сжульничать. Но у Вас есть вариант - просите оформить договор в котором будет все прописано и возвращайте украденное.

Я ничего не украл, никакого товарного знака не было зарегистрировано, на тот момент мы являлись полноправными партнерами с долей 50 на 50, она вложила свои деньги, а я вложил свой интеллектуальный труд. Никакой договоренности где и что должно было быть зарегистрировано не было, я ведь как партнер имел право зарегистрировать на свое усмотрение?
Кучерявочка 23 июля 2015
Ответ дляИз Хацапетовки
а хз що зареєстровано, і потім - є поняття ’добросовісного користувача’ тобто докази що з тим торговим ім´м ведеться бізнес.. ну - можуть бути надані такі докази.

Ми цього не знаємо, що там насправді з цим ім´ям.
Автор пише, що просто разом вибрали назву, і все.
Из Хацапетовки 23 июля 2015
Ответ дляКучерявочка

Ми цього не знаємо, що там насправді з цим ім´ям.
Автор пише, що просто разом вибрали назву, і все.
назва може вже використовуватись - гіпотетично тою врагінею у бізнесі, я про такий випадок.
Кучерявочка 23 июля 2015
Ответ дляИз Хацапетовки
назва може вже використовуватись - гіпотетично тою врагінею у бізнесі, я про такий випадок.

Хіба що гіпотетично.
Из Хацапетовки 23 июля 2015
Ответ дляКучерявочка

Хіба що гіпотетично.
чому хіба що? - замовниця могла вести справу використовуючи цю назву . і це - аргумент для суду .