28 марта в 10:36

Що зараз відомо про ракету "Циркон"

Російська гіперзвукова ракета “Циркон” — один зі стовпів російської пропаганди та об’єкт технологічної гордості. Втім чи дійсно це “гіперзвук” та нова розробка?

Знайдена бойова частина значно менша за ту, що використовується у подібних російських надзвукових протикорабельних ракетах. За габаритами вона сягає 400 мм у діаметрі та 450 мм у довжину.

Методом зважування усіх знайдених уламків було визначено, що її вага наближається до 150-200 кілограмів з яких вибухівка складає близько 40-80 кг.

25 березня ракети 3М22 були збиті зенітним комплексом Patriot PAC-3. Ракети були запущені з території Кримського півострову та подолали відстань близько 600 кілометрів досягнувши столиці України.

Враховуючи відсутність повідомлень місцевого населення про морські пуски можна припустити, що пуски були здійснені з наземних мобільних установок. Для цього, ймовірно, був залучений прототип нового ракетного комплексу для “Цирконів”, що був виготовлений у 2022 році.

Достовірно профіль польоту ракети досі невідомий. Однак, згідно власних джерел “Мілітарного”, на фінальному відрізку польоту швидкість ракети знижується до 3 Махів, завдяки чому її можливо збити.

Різке уповільнення може бути пояснене необхідністю виходу ракети із “хмари плазми”, котра утворюється від нагрівання корпусу при польоті в щільних шарах атмосфери на гіперзвукових швидкостях (>5 Мах). Така плазма утворює “непробивний” кокон для радіовипромінювання через яке у ракети відсутній будь який зв’язок та можливість застовування радіолокаційної системи наведення.

В свою чаргу, це може також бути опосередкованим підтвердженням застосування активної радіолокаційної ГСН у “Цирконі”. Її використання було очікуванним з огляду на головну задачу поставлену перед ракетою — боротьба з ворожими кораблями.

За словами керівника лабораторії військових досліджень КНДІСЕ Андрія Кульчицького, застосування “Цирконів” показало їх низьку точність, пояснюючи це їх використанням не за прямим призначенням.

І дійсно, беручи за дійсність використання в “Цирконі” системи наведення з АРЛГСН та інерційною системою, його спроможність влучно наносити удари по наземним цілям залишатиметься обмеженою. На практиці можлива похибка такої ракети може сягати 300 метрів.

Опираючись на отримані данні можна зробити обгрунтоване припущення, що застосовані в Україні ракети 3М22 є подальшим розвитком ще радянської надзвукової протикорабельної ракети 3М55 “Оникс”, що була створена наприкінці 1970-х років. Це суттєво змінює погляд на цей ракетний проєкт, спростовуючи тезу про застосування гіперзвукового глайдеру та технології Scramjet.

Нові швидкісні характеристики ракети, котрі значно перевищили ракету “Оникс”, ймовірніше за все були досягнуті завдяки суттєвому полегшенню ракети, котре включало навіть зменшення бойової частини. Також, нова ракета мала отримати потужніше палив та новий прямоточний двигун орієнтований на більші швідкості.

Більша швидкість “Циркону” означає, що у українських розрахунків протиповіитряної оборони залишається менше часу на реагування у випадку обстрілу, проте ракета все одно залишається у досяжності для західних систем протиракетної оборони.

https://mil.in.ua/uk/articles/tsyrkon-naspravdi-mo...
4 2
OlgaDS 28 марта в 10:37
І що далі?
5 3
автор Даксо 28 марта в 10:38
Ответ дляOlgaDS
І що далі?
До чого ваш коментар? Думаєте людям не цікаво чим їх обстрілює русня?
8 1
Чашечка кофе 28 марта в 10:38
Який сенс просто копіпастити статтю і приносити її сюди?
OlgaDS 28 марта в 10:39
Ответ дляДаксо
До чого ваш коментар? Думаєте людям не цікаво чим їх обстрілює русня?
А до чого ваша публікація? Хто хотів уже давно все сам прочитав
6 1
автор Даксо 28 марта в 10:39
Ответ дляЧашечка кофе
Який сенс просто копіпастити статтю і приносити її сюди?
Це не копіпаст, а реферат статті.
4 2 1
Чашечка кофе 28 марта в 10:41
Ответ дляДаксо
Це не копіпаст, а реферат статті.
Копіпаст окремих елементів цієї статті. Що змінюється?
vinika 28 марта в 10:48
Ответ дляДаксо
До чого ваш коментар? Думаєте людям не цікаво чим їх обстрілює русня?
Совершенно не цікаво, поверьте.
3 1
LudaSHS 28 марта в 11:01
Том купер писал
Их больше было

https://www.facebook.com/share/p/wBf7RsdAwVbuNwox/?
Natal_ka91 28 марта в 11:05
Ответ дляДаксо
До чого ваш коментар? Думаєте людям не цікаво чим їх обстрілює русня?
Переважно не цікаво. Цікавить більшість лише чи підлітає до певної області і час підльоту.
Карпатський грибар 28 марта в 12:19
Ракета дуже дорога. Щодня та по горобцях бити не вийде.