15 января 2013

Правило з української мови, чи існує таке? Допоможіть.

Шановні матусі, а може є вчителі укр. мови ?
Скажіть будь ласка, чи існує правило в укр. мові, щоб визначити як правильно писата такі слова : чесТно чи чесно ?  ПестТливо чи песливо, радісТно чи радісно... і т.д.
Яким методом можна перевірити правильність написання ?
показать весь текст
Аноним 15 января 2013
Ответ дляАноним
Дівчатка, допоможіть будьласка ще з одним єдиним словом ) Чому пишемо ’контрасТний’ ? Чому в цьому випадку пишемо з буквою Т ?
Контраст - слово іншомовного походження. В словах іншомовного походження спрощення приголосних не відбувається (туди ж студентський, туристський тощо)
verokobra 15 января 2013
Ответ дляlumonbka
мабуть, іншомовного походження
іншомовне слово
shirin 15 января 2013
Ответ дляАноним
Дівчатка, допоможіть будьласка ще з одним єдиним словом ) Чому пишемо ’контрасТний’ ? Чому в цьому випадку пишемо з буквою Т ?
В окремих словах спрощення відбувається лише в усному мовленні, а на письмі не передається: шістнадцять , шістсот, баластний, контрастний, компостний, аванпостний, форпостний.
lumonbka 15 января 2013
Ответ дляverokobra
іншомовне слово
?
Аноним 15 января 2013
Ответ дляАноним
А тут вообще есть учителя?и по каким предметам?
есть)) математика)))
Аноним 15 января 2013
Ответ дляАноним
а чому не може бути тут вчителів ? Чи вчителі не люди і вони не купують, і не продають ?
))) о, хоть вы это пониамете)))))))))))
автор Аноним 15 января 2013
дякую ВСІМ, дуже дякую
автор Аноним 15 января 2013
Ответ дляsole
))) о, хоть вы это пониамете)))))))))))
Аноним 15 января 2013
Спрощення – явище усного мовлення, воно забезпечує милозвучність. Основою для написання слів, у яких відбувається спрощення, є їхня вимова .
У групах приголосних –ждн-, -здн-, -стн-, -стл- у вимові приголосні [д] і [т] випадають: радісний (хоч радість), персні (хоч перстень), тижневий, тижні (хоч тиждень).
У групі приголосних –слн- випадає звук [л]: масний (хоч масло), навмисне (хоч мислити). У групі приголосних -рдц- випадає звук [д]: серце (хоч сердець, серденько)
У зазначених випадках результат спрощення позначається на письмі. Не позначається спрощення на написанні слів шістнадцять, кістлявий, пестливий, хвастливий, хвастнути, зап’ястний, надкістниця, хворостняк.
При вимові прикметників, утворених від іншомовних слів з кінцевим ст звук [т] здебільшого випадає, проте на письмі літера т зберігається: контраст – контрастний, баласт – баластний, аванпост – аванпостний
dsxkr 15 января 2013
Ответ дляАноним
А тут вообще есть учителя?и по каким предметам?
Я вчитель,таких предметів-праця,економіка,інформатика і ОБЖ))),але за цахом не працюю.
Angie 15 января 2013
Я не вчитель, проте і літредактор теж)
MrsProf 16 января 2013
в украинском языке есть очень удобное правило: КАК СЛЫШИТСЯ, ТАК И ПИШЕТСЯ
Аноним 16 января 2013
Ответ дляMrsProf
в украинском языке есть очень удобное правило: КАК СЛЫШИТСЯ, ТАК И ПИШЕТСЯ
Да что вы говорите, грамотная вы наша?!?!
Из ДОМа-2 Я 16 января 2013
Ответ дляMrsProf
в украинском языке есть очень удобное правило: КАК СЛЫШИТСЯ, ТАК И ПИШЕТСЯ
если тот, кто говорит, говорит правильно :)