13 июля 2015

Из декрета в декрет... Срочно, кто рожал в начале 2014 г.!

Девочки, звонят спустя 2 года из бухгалтерии и говорят что нужно вернуть приличную сумму. Мол, неправильно начислили. В декрет уходила со школы, работала учителем. Кто-то знает как начисляют? Как проверить, что не обманывают? Отзовитесь опытные, умные и просто юристы!!! ))
показать весь текст
ИМХОля 13 июля 2015
Ответ дляУкраиночка
автор, почитайте https://sovet.kidstaff.com.ua/question-588127
Читайте, в даном варианте єто чистой воді счетная ошибка Законодавство містить вичерпний перелік підстав для утримання із зарплати працівника:

•доручення самого працівника (наприк­лад, у рахунок погашення заборгованості за товари, придбані в розстрочку);

•наказ (розпорядження) роботодавця (ст. 127 КЗпП);

•виконавчі документи.

Порядок відрахувань із заробітної плати працівників за рішенням роботодавця визначає ст. 127 КЗпП.

Роботодавець має право здійснювати відрахування із заробітної плати працівників:

для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати; для повернення сум, зайво виплачених унаслідок лічильних помилок; для погашення невитраченого та своєчасно не повернутого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості; на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування. У цих випадках власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості, або з дня виплати неправильно обчисленої суми;

при звільненні працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він уже одержав відпустку, за невідроблені дні відпустки. Відрахування за ці дні не провадиться, якщо працівник звільняється з роботи з підстав, зазначених у п. 3, 5 і 6 ст. 36 і п. 1, 2 і 5 ст. 40 КЗпП, а також у разі направлення на навчання та в зв’язку з виходом на пенсію;

при відшкодуванні шкоди, завданої з вини працівника підприємству, установі, організації (ст. 136 КЗпП).

У п. 24 постанови Пленуму ВСУ «Про практику застосування судами за­конодавства про оплату праці» від 24.12.1999 р. № 13 зазначається, що вирішуючи спори, пов’язані із застосуванням ст. 127 КЗпП, суди мають враховувати, що:

вимоги про повернення працівником авансу, виданого в рахунок заробітної плати, і сум, зайво виплачених унаслідок лічильних помилок, а також погашення невитраченого та своєчасно не поверненого авансу, видано­го на службове відрядження, переведення до іншої місцевості чи на господарські потреби, розглядаються судами, якщо роботодавець не має можливості провести відрахування із заробітної плати у зв’язку з тим, що працівник оспорює підстави і розмір останнього, або минув місячний строк для видання відповідного наказу (розпорядження), або з інших причин. До лічильних помилок на­лежать неправильності в обчисленнях, дворазове нарахування заробітної плати за один і той самий період тощо. Не можуть вважатися ни­ми не пов’язані з обчисленнями помилки в застосуванні закону й інших нормативно-правових актів, у т. ч. колективного договору;

не утримані під час звільнення суми за невідпрацьовані дні використаної працівником відпустки не можуть бути стягнені з нього судом, якщо трудовий договір припинено з підстав, зазначених у п. 3, 5, 6 ст. 36, п. 1, 2, 5 ст. 40 КЗпП, а також при направленні на навчання та у зв’язку з виходом на пенсію.
ИМХОля 13 июля 2015
Ответ дляУкраиночка

и что? автор их пришла и взяла из сейфа директора?
т.е. исходя из ваших соображений бухгалтерия может вообще не парится, что неправильно подсчитала и все?
Они свое выгребут и штраф в размере как минимум 510 грн заплатят.
Украиночка 13 июля 2015
Ответ дляИМХОля
Читайте, в даном варианте єто чистой воді счетная ошибка Законодавство містить вичерпний перелік підстав для утримання із зарплати працівника:

•доручення самого працівника (наприк­лад, у рахунок погашення заборгованості за товари, придбані в розстрочку);

•наказ (розпорядження) роботодавця (ст. 127 КЗпП);

•виконавчі документи.

Порядок відрахувань із заробітної плати працівників за рішенням роботодавця визначає ст. 127 КЗпП.

Роботодавець має право здійснювати відрахування із заробітної плати працівників:

для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати; для повернення сум, зайво виплачених унаслідок лічильних помилок; для погашення невитраченого та своєчасно не повернутого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості; на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування. У цих випадках власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості, або з дня виплати неправильно обчисленої суми;

при звільненні працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він уже одержав відпустку, за невідроблені дні відпустки. Відрахування за ці дні не провадиться, якщо працівник звільняється з роботи з підстав, зазначених у п. 3, 5 і 6 ст. 36 і п. 1, 2 і 5 ст. 40 КЗпП, а також у разі направлення на навчання та в зв’язку з виходом на пенсію;

при відшкодуванні шкоди, завданої з вини працівника підприємству, установі, організації (ст. 136 КЗпП).

У п. 24 постанови Пленуму ВСУ «Про практику застосування судами за­конодавства про оплату праці» від 24.12.1999 р. № 13 зазначається, що вирішуючи спори, пов’язані із застосуванням ст. 127 КЗпП, суди мають враховувати, що:

вимоги про повернення працівником авансу, виданого в рахунок заробітної плати, і сум, зайво виплачених унаслідок лічильних помилок, а також погашення невитраченого та своєчасно не поверненого авансу, видано­го на службове відрядження, переведення до іншої місцевості чи на господарські потреби, розглядаються судами, якщо роботодавець не має можливості провести відрахування із заробітної плати у зв’язку з тим, що працівник оспорює підстави і розмір останнього, або минув місячний строк для видання відповідного наказу (розпорядження), або з інших причин. До лічильних помилок на­лежать неправильності в обчисленнях, дворазове нарахування заробітної плати за один і той самий період тощо. Не можуть вважатися ни­ми не пов’язані з обчисленнями помилки в застосуванні закону й інших нормативно-правових актів, у т. ч. колективного договору;

не утримані під час звільнення суми за невідпрацьовані дні використаної працівником відпустки не можуть бути стягнені з нього судом, якщо трудовий договір припинено з підстав, зазначених у п. 3, 5, 6 ст. 36, п. 1, 2, 5 ст. 40 КЗпП, а також при направленні на навчання та у зв’язку з виходом на пенсію.
У цих випадках власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості, або з дня виплати неправильно обчисленої суми;

т.е. если бы предупредили в течении месяца, то отдавать нужно, а потом нет?
автор Бритоножка 13 июля 2015
Ответ дляУкраиночка
автор, почитайте https://sovet.kidstaff.com.ua/question-588127
Мне сказали вернуть в течении недели!
автор Бритоножка 13 июля 2015
Ответ дляИМХОля
Они свое выгребут и штраф в размере как минимум 510 грн заплатят.
Просит на руки деньги отдать, счёт не даёт. Какие документы у бухгалтера должны быть основанием и доказательством, что это ошибка и я должна вернуть?
Трусы с капюшоном 13 июля 2015
Ответ дляБритоножка
Девочки, хотела-бы просто узнать как высчитывают... Ставка+выслуга... Типа того. Формулу, так сказать. Бухгалтер говорит, что копию акта предоставит...

высчитывается сумма дохода(без учета больничных) за полгода, делите на кол-во дней(вот тут не очень помню, календарных или рабочих, я кажется считала по рабочим), находите среднюю ЗП и умножить на рабочие дни из 126 по декретному
ИМХОля 13 июля 2015
Ответ дляТрусы с капюшоном

высчитывается сумма дохода(без учета больничных) за полгода, делите на кол-во дней(вот тут не очень помню, календарных или рабочих, я кажется считала по рабочим), находите среднюю ЗП и умножить на рабочие дни из 126 по декретному
Нет, автор уже сидела в декрете, у нее заработка не было. Ставка/30,44*126
ИМХОля 13 июля 2015
Ответ дляБритоножка
Просит на руки деньги отдать, счёт не даёт. Какие документы у бухгалтера должны быть основанием и доказательством, что это ошибка и я должна вернуть?
Просите копию акта соцстраха, там обязательно будет сума, и копию Вашего больничного, там с обратной стороны будет расчет, как они считали. И если будете отдавать, Вам должны выписать приходный кассовый ордер, что бы в случае чего могли доказать, что Вы вернули эти деньги.
ИМХОля 13 июля 2015
Ответ дляБритоножка
Мне сказали вернуть в течении недели!
Вот по этому поводу можете смело посылать, говорите вернете когда сможете
автор Бритоножка 13 июля 2015
Ответ дляТрусы с капюшоном

высчитывается сумма дохода(без учета больничных) за полгода, делите на кол-во дней(вот тут не очень помню, календарных или рабочих, я кажется считала по рабочим), находите среднюю ЗП и умножить на рабочие дни из 126 по декретному
ИМХОля 13 июля 2015
Ответ дляБритоножка
Нет, не так. Вы уже сидела в декрете, у Вас заработка не было.Считается: Ставка/30,44*126
Опля Картопля 13 июля 2015
автор зверніться до advokat-irpin.com.ua там є онлайн консультація можна зателефонувати. сама зверталась все розкажуть допоможуть.
автор Бритоножка 13 июля 2015
Ответ дляИМХОля
Просите копию акта соцстраха, там обязательно будет сума, и копию Вашего больничного, там с обратной стороны будет расчет, как они считали. И если будете отдавать, Вам должны выписать приходный кассовый ордер, что бы в случае чего могли доказать, что Вы вернули эти деньги.
автор Бритоножка 13 июля 2015
Ответ дляОпля Картопля
автор зверніться до advokat-irpin.com.ua там є онлайн консультація можна зателефонувати. сама зверталась все розкажуть допоможуть.
автор Бритоножка 13 июля 2015
ВСЕМ-ВСЕМ ВЕЛИКА ПОДЯКА ВІД НАШОГО ГУРТУ!