KidstaffСоветчица

Поиск по базе знаний

Спрашивайте и получайте ответ пользователей

Ангелочек с рожкамиПользователь сейчас на сайте

19 серпня – Cвято Преображення Господнього, по народному – Яблуневого Спаса

За давнім церковним звичаєм люди йдуть до церкви, де святять груші, яблука, мед, об¬жинкові вінки чи жмут колосся жита й пшениці.
Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після Спаса стають набагато холоднішими. Тому й ка-жуть: «Прийшов Спас, держи рукавиці про запас!»
За народним звичаєм до Спаса не їли яблук. Також зі святом пов´язані різні обжинкові обряди: святять у церкві обжинкові вінки, на ниві ставлять «Спасову бороду» — останні незжаті колосся, які на полі зав’язуються червоною стрічкою. До церкви несли святити квіти, мак, вірячи, що обсипання свяченим маком перешкоджає ходити до хліва відьмам, а до дому — покійникам. Після посвяти квіти й голівки маку кладуть за іконами, де вони зберігаються до весни. Весною мак розсівають по городу. Сухі квіти на Благовіщення вплітають до своїх кіс — «щоб не випадало з голови волосся».
Напередодні Другого Спаса подекуди збереглося таємниче заклинання Житника - духа ниви, щоб земля була родючою.
На Спас поминають померлих.
Обрядовою їжею цього свята є "шулики". Готовий пісний корж ламають на шматки та вимішують в макітрі з перетертим маком і свіжим медом. Святковою стравою на Спаса були й печені яблука. Верхівку з хвостиком відрізали, виймали середину з насінням, клали туди мед або цукор і запікали в печі. Готують пироги з яблучною начинкою. Їдять їх із узваром або грушівником.

18 августа 2016 в 19:23
Отвечать в темах на Cоветчице можно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрируйтесь, а если Вы уже зарегистрированы — авторизируйтесь
Мнения, высказанные в этой теме, передают взгляды авторов и не обязательно отражают позицию администрации.
Не стесняюсь
1 Не стесняюсь
18 августа 2016 в 22:38
Спасибо
Вопрос закрыт