KidstaffСоветчица

Грандиозная афера правительства с “роттердамским” углем из Донбасса раскрылась!

https://tsn.ua/groshi/tarifi-rotterdamski-yak-pisl...


Влада погрожує українцям можливими віяловими відключеннями світла.
Головне, чим лякали українців увесь тиждень, - віялові відключення електрики і тепла в містах і селах. Бо, як твердять в уряді, замінити вугілля із захоплених сепаратистами районів нічим. Блокада залізничного сполучення з ОРДЛО триває 25-й день, активісти не пропускають вантажні потяги.
Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень .
Перекриття залізничних шляхів з окупованими районами Донбасу назвали "третім етапом блокади" і почали 25 січня. Першою була ділянка "Луганськ-Лисичанськ-Попасна", згодом блоки поставили ще й на відрізку "Ясинувата-Костянтинівка". За різними підрахунками, в блокаді на місцях беруть участь до сотні людей. Переважно, це колишні бійці батальйонів "Айдар", "Донбас" та "Правого сектору".
Вони хочуть звести до нуля напівлегальну торгівлю з ворогом та маскування під неї контрабандних потоків. Електрички пропускають, а вантажні ешелони – ні. За час блокади зупинено рух до 30 тисяч вагонів, точна кількість невідома. В них - будівельні матеріали, ліс, щебінь, перелік товарів широкий. Є підозри, що під ними можуть бути пальне, зброя, цигарки, алкоголь, наркотики та лікарські препарати. Контрафактна торгівля двостороння, отже, вимоги блокувальників справедливі. Крім моральної сторони питання, таким чином відбувається ще й чисто фінансова підтримка штанів на ворожих бойовиках. Тому раніше центральна влада сама ініціювала блокаду.
"Президент України вважає, що ракова пухлина підлягає блокаді. Практика голови Луганської військово-цивільної адміністрації пана Москаля, який зупинив будь-яке пересування транспорту з окупованими територіями, визнана правильною і вона має бути поширена і на територію Донецької області. Зміцнити лінію зіткнення і встановити економічну блокаду окупованих територій", - сказав у червні 2015 року тодішній голова фракції "Блок Петра Порошенка", нинішній генпрокурор Юрій Луценко.
Втім, зараз, серед зими, Київ вперся у найвідчутнішу проблему, викликану блокадою – енергетичну. Найголовніший товар перевезень – вугілля, насамперед, антрацитове. Його везуть до вільної України для теплових електростанцій, котрі виробляють електричну та теплову енергію, забезпечують нормальне зимове життя. Таке вугілля видобувають на територіях, контрольованих сепаратистами та російськими військами. Щоб позбутися залежності від ворога, придумали купувати вугілля за кордоном. Один з міжнародних торговельних майданчиків – порт Роттердам у Нідерландах, тому ціна вугілля там – ринкова плюс вартість доставки палива до України. На виході отримуємо ціну, вищу в рази від внутрішньоукраїнської. Торік влада сказала, що громадяни автоматично мусять платити більше за світло й тепло, цим оплачується начебто роттердамське вугілля, допоки бізнес не переорієнтує електростанції на інше паливо. Народ погодився на стрімке зростання тарифів в обмін на обіцянки модернізувати систему. Однак енергетики продовжили купувати вугілля з ОРДЛО, а в платіжках писали суми за нібито роттердамське вугілля.
25-ий день блокади: тарифна афера та мільярдні тіньові схеми влади
Вчора, 20:26
Опис
"У ціні на електроенергію ми цей Роттердам платили всю другу половину минулого року і додатково було заплачено 10 мільярдів гривень. Обґрунтуванням, коли її вводили було, що це – для незалежності у поставках вугілля від зони АТО. Тобто ми у тарифах цю незалежність уже оплатили. Гроші з нас зібрали, але куди ті гроші пішли, хто їх прикарманив – оце зараз виявилося дуже незручне питання для тих, хто цю формулу встановлював і хто давав відповідні обіцянки. Споживачів обманули і цьому є докази, офіційна інформація. Енергетичної незалежності ми не отримали", - говорить колишній член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.
Саме блокада виявила мільярдні тіньові схеми. Експерти наголошують, що ключовою ланкою в них стала комісія, котра встановлює тарифи.
"Ці тарифи роттердамські затверджені конкретною людиною, більш того, колективним колегіальним органом – НКРЕКП – на чолі з паном Вовком. Якщо буде доведено, що вони фальшиві, що вони ограбували населення дійсно за оцінками на 10 мільярдів гривень, Дмитро Вовк має в першу чергу відповідати по повній програмі і ті, хто його туди поставили", - каже колишній міністр житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко.
"У нас є державний регулятор – Національна комісія в сфері енергетики, вона призначається президентом, її керівник, пан Вовк теж призначений президентом", - уточнює Андрій Герус.
Крізь кам´яні обличчя членів відповідальної комісії не пробитися до правди. Головний комісар Вовк ховається від журналістських запитань. А їх багато.
"Як генеральний прокурор я минулого тижня дав розпорядження провести дослідчу перевірку матеріалів про формування тарифів з так званим "Роттердамом плюс" у Національній комісії регулювання енергетики. У разі необхідності буде кримінальне провадження і ми будемо встановлювати тих, хто, можливо, прийняв незаконні рішення, що привели до завищення цих тарифів", - запевнив генпрокурор Юрій Луценко.
Фактично головним кінцевим отримувачем вигоди від роттердамського плюса є ДТЕК Рината Ахметова, каже колишній член НКРЕКП.
"Ті гроші отримала теплова генерація. В них минулого року найбільше виросли тарифи. В них тариф виріс на 80% і ті гроші осіли в них", - стверджує Андрій Герус.
Тим часом українська влада переполошилася, бо без вугілля з ОРДЛО під реальною загрозою опинилася енергосистема України.
"Вони не ОРДЛО створюють проблеми, і не їх блокують. Вони блокують нашу боротьбу за відновлення територіальної цілісності", - заявив президент України Петро Порошенко.
Опоненти вказують президенту, що проблема не в блокаді, бо й без неї залізницю може в будь-якому місці підірвати прицільна чи випадкова міна або снаряд.
"Ну, не може Україна бути залежною, даруйте, від трьох рейок, які заблокували наші активісти, волонтери, які розуміють, що ми не можемо торгувати з ворогом. А якщо ці три рейки, які заблоковані, раптом будуть підірвані ворогом? Тоді що, вся Україна залишиться без світла? Ми ж говоримо, що ми повинні уникнути залежності від антрацитового вугілля вже не один рік", - каже нардеп Тарас Батенко.
Уряд оголосив режим надзвичайних заходів в електроенергетиці, який, з одного боку, лякає населення, а з іншого дозволяє швидко зреагувати на потенційні збої в роботі енергосистеми.
Гучна назва "Надзвичайний стан на ринку електроенергії України" для кінцевого споживача на практиці означає можливі тимчасові відключення світла. Центральний диспетчер усієї енергосистеми має право на власний розсуд їх застосовувати в ручному режимі в разі падіння потужності струму.
Відповідальні за надзвичайні дії заспокоюють людей – країна не замерзне.
"Ми можемо гарантувати, що за поточного режиму, за тих температур, які зараз є, до 15-20 березня ніхто не відчує на собі конкретних результатів цього надзвичайного стану. Віялових відключень не буде в принципі. Для цього й прийнято розпорядження уряду, щоб їх не було. Будуть застосовуватися графіки погодинного відключення і то лише в крайньому випадку. З попередженням", - говорить директор "Укренерго" Всеволод Ковальчук.
Західні партнери та союзники України закликали бійців припинити блокаду, а владу створити прозорий механізм перетину товарів через лінію фронту. Президент дав уряду на це місяць. Поки що блокада триває, учасники закрили ще й одну транспортну артерію і планують заблокувати ще два залізничні шляхи – на Північ та Південь.
Як би не критикували нинішню блокаду, але вона вже зробила вкрай корисну справу - відкрила очі людям на існування в державі цілої тарифної афери. І примусила владу публічно визнати ганебну торгівлю під час війни. Розчарований народ, зі свого боку, віддячує державі тією ж монетою – неплатежі за височенними тарифами на енергоносії вже становлять понад 20 мільярдів гривень.
Чи зможе влада знайти компроміс з блокувальниками, поки шукає заміну антрациту з ОРДЛО, стане ясно вже найближчим часом.
Тим часом учасники блокади залізничного сполучення з окупованими територіями Донбасу тепер мають намір перекрити ще й залізничні шляхи між Україною та Росією. Про це заявив один з координаторів блокади, народний депутат Семен Семенченко.
20 февраля 2017 в 20:17
 • Ответов: 977
 • Благодарочка  25
Отвечать можно только зарегистрированным пользователям Зарегистрируйтесь на сайте или авторизируйтесь, если Вы уже зарегистрированы
Мнения, высказанные в этой теме, передают взгляды авторов и не обязательно отражают позицию администрации
1 lumonbka
20 февраля 2017 в 20:18
А можно вкратце? В чем суть?
 • Благодарочка 56
2 Marianna06Boeva
20 февраля 2017 в 20:18  
И?
 • Благодарочка 1
Пурген
3 Пурген
20 февраля 2017 в 20:19
суть в том,что уголь был не африканский и еще какой-то там,а донецкий.
(автор)
4 Элла55
(автор)
20 февраля 2017 в 20:21   Ответ для lumonbka
Цитата:
А можно вкратце? В чем суть?
мы год платили за отопление по тарифам угля из Роттердама, который в разы дороже угля из Донбасса, чтоб быть гордыми и независимыми, а сейчас перекрыли железку из Донецка в Украину и оказалась, что антрацит покупали там же по обычным тарифам. Как Вам?...
 • Благодарочка 324
(автор)
5 Элла55
(автор)
20 февраля 2017 в 20:22   Ответ для Marianna06Boeva
Цитата:
И?
нас всех, как бы это помягче сказать...... “опять кинули”
 • Благодарочка 163
Капуста Маша
6 Капуста Маша
20 февраля 2017 в 20:22  
В Украине были люди которые РЕАЛЬНО всего этого не понимали? Тогда для них скоро вообще начнется Эра шокирующих открытий. Янукович и его команда покажутся им ангелами...
Губка Боб
7 Губка Боб
20 февраля 2017 в 20:22 Ответ для Пурген
Цитата:
суть в том,что уголь был не африканский и еще какой-то там,а донецкий.
Ну так все знали,что донецкий,а не африканский
Пурген
8 Пурген
20 февраля 2017 в 20:23 Ответ для Губка Боб
Цитата:
Ну так все знали,что донецкий,а не африканский
ну,видимо,не все.
Безникая
9 Безникая
20 февраля 2017 в 20:23  
.
Апофиозная
10 Апофиозная
20 февраля 2017 в 20:23 Ответ для Элла55
Цитата:
мы год платили за отопление по тарифам угля из Роттердама, который в разы дороже угля из Донбасса, чтоб быть гордыми и независимыми, а сейчас перекрыли железку из Донецка в Украину и оказалась, что антрацит покупали там же по обычным тарифам. Как Вам?...
А нам уже пофиг!Народ заслуживает такого правительства,которое выбрал.
Губка Боб
11 Губка Боб
20 февраля 2017 в 20:24 Ответ для Элла55
Цитата:
мы год платили за отопление по тарифам угля из Роттердама, который в разы дороже угля из Донбасса, чтоб быть гордыми и независимыми, а сейчас перекрыли железку из Донецка в Украину и оказалась, что антрацит покупали там же по обычным тарифам. Как Вам?...
Єто еще цветочки. А віплаті по 6 МЛН.грн.переселенцам а разрушеный дом в АТО Деньги же нужно брать на компенсации жилья и ремонт. Вот с людей и берут
(автор)
12 Элла55
(автор)
20 февраля 2017 в 20:25   Ответ для Капуста Маша
Цитата:
В Украине были люди которые РЕАЛЬНО всего этого не понимали? Тогда для них скоро вообще начнется Эра шокирующих открытий. Янукович и его команда покажутся им ангелами...
что нас “накалывают” на каждом шагу это и так понятно и что уголь везли с Донбасса тоже. Но что он по документам из Роттердама и все мы оплачиваем тепло, электроэнергию по в разы завышенным тарифам - это, я думаю, для многих “приятнпя неожиданность”
 • Благодарочка 112
спальное место
13 спальное место
20 февраля 2017 в 20:25
віяловий
это даже не иврит
14 rodina2012
20 февраля 2017 в 20:25 Ответ для lumonbka
Цитата:
А можно вкратце? В чем суть?
ахметов покупал уголь у днр (читай свой)по копеечной цене, а продавал через роттердамскую биржу Украине по цене мировой. Может быть те, кто устроил блокаду не такие уж и дурни?
 • Благодарочка 170
(автор)
15 Элла55
(автор)
20 февраля 2017 в 20:26   Ответ для rodina2012
Цитата:
ахметов покупал уголь у днр (читай свой)по копеечной цене, а продавал через роттердамскую биржу Украине по цене мировой. Может быть те, кто устроил блокаду не такие уж и дурни?
я думаю, что как только договорятся о сумме “компенсации”, блокаду снимут
 • Благодарочка 64
16 rodina2012
20 февраля 2017 в 20:28 Ответ для Элла55
Цитата:
что нас “накалывают” на каждом шагу это и так понятно и что уголь везли с Донбасса тоже. Но что он по документам из Роттердама и все мы оплачиваем тепло, электроэнергию по в разы завышенным тарифам - это, я думаю, для многих “приятнпя неожиданность”
Теперь понятно почему блокаду нужно срочно снять.
Да и рассудить логически, если были налажены поставки угля с Роттердама, то никакой угрозы энэргобезопасности страны быть не должно, а тут как только перекрыли, сразу пи.....
 • Благодарочка 69
Пурген
17 Пурген
20 февраля 2017 в 20:28 Ответ для rodina2012
Цитата:
ахметов покупал уголь у днр (читай свой)по копеечной цене, а продавал через роттердамскую биржу Украине по цене мировой. Может быть те, кто устроил блокаду не такие уж и дурни?
и на разницу отправлял гумконвои в Донецк,ай да молодец!восхищаюсь.Только,думаю,он делился и с власть имущими.
Скелет дыни
18 Скелет дыни
20 февраля 2017 в 20:29 Ответ для спальное место
Цитата:
віяловийэто даже не иврит
Я тоже обратила внимание. Ляшко и вилы)))
Ядвига Юсьлегко
19 Ядвига Юсьлегко
20 февраля 2017 в 20:30 Ответ для Пурген
Цитата:
суть в том,что уголь был не африканский и еще какой-то там,а донецкий.
суть в том что он был по цене золота а не угля.
Янка-угомонись
20 Янка-угомонись
20 февраля 2017 в 20:30 Ответ для Элла55
Цитата:
что нас “накалывают” на каждом шагу это и так понятно и что уголь везли с Донбасса тоже. Но что он по документам из Роттердама и все мы оплачиваем тепло, электроэнергию по в разы завышенным тарифам - это, я думаю, для многих “приятнпя неожиданность”
уголь не мог быть из Роттердама, в Нидерландах уголь не добывают.
Транзитом мог перевозиться через Роттердам, так как там самый большой мировой порт
21 Чаюри
20 февраля 2017 в 20:30
Я не понимаю как это кого-то еще удивляет Все было очевидно давным давно.
 • Благодарочка 51
Твердая валюта
22 Твердая валюта
20 февраля 2017 в 20:31 Ответ для Элла55
Цитата:
мы год платили за отопление по тарифам угля из Роттердама, который в разы дороже угля из Донбасса, чтоб быть гордыми и независимыми, а сейчас перекрыли железку из Донецка в Украину и оказалась, что антрацит покупали там же по обычным тарифам. Как Вам?...
Додам, а різницю в кишеню зацікавленим особам. Які, очевидно, зараз активно проти блокади і вішають всіх собак на тих, хто цю блокаду організовує.
(автор)
23 Элла55
(автор)
20 февраля 2017 в 20:31   Ответ для rodina2012
Цитата:
Теперь понятно почему блокаду нужно срочно снять.Да и рассудить логически, если были налажены поставки угля с Роттердама, то никакой угрозы энэргобезопасности страны быть не должно, а тут как только перекрыли, сразу пи.....
вот именно!это же полный п***** Роттердамский уголь для дураков украинцев! Это уже не шутки, а уголовщина!10 млрд грн....
Спорим, не одна собака в правительстве и большом бизнессе от разборок не пострадает?))
 • Благодарочка 90
Пурген
24 Пурген
20 февраля 2017 в 20:31 Ответ для Ядвига Юсьлегко
Цитата:
суть в том что он был по цене золота а не угля.
он стоил столько,сколько за него готовы были дать.Правительство поимело свой народ,народу не привыкать.
Ядвига Юсьлегко
25 Ядвига Юсьлегко
20 февраля 2017 в 20:32 Ответ для Пурген
Цитата:
он стоил столько,сколько за него готовы были дать.Правительство поимело свой народ,народу не привыкать.
ну да... некоторым даже понравилось...
Твердая валюта
26 Твердая валюта
20 февраля 2017 в 20:32 Ответ для Пурген
Цитата:
и на разницу отправлял гумконвои в Донецк,ай да молодец!восхищаюсь.Только,думаю,он делился и с власть имущими.
Очевидно, що ділився.
Інакше хто б йому дозволив всі ці махінації проводити?
(автор)
27 Элла55
(автор)
20 февраля 2017 в 20:33   Ответ для Янка-угомонись
Цитата:
уголь не мог быть из Роттердама, в Нидерландах уголь не добывают.Транзитом мог перевозиться через Роттердам, так как там самый большой мировой порт
это понятно. тут уже суть не месте его добычи в цене за тонну. Она отличается в разы! И где все эти деньги? кому они текли?!!!
 • Благодарочка 5
28 Звязда
20 февраля 2017 в 20:34
А самое страшное то, что никому ничего за это не будет. Как с оффшорами. Все обо всем знают, но живут как и жили. И никто не наказан.
 • Благодарочка 77
(автор)
29 Элла55
(автор)
20 февраля 2017 в 20:35   Ответ для Пурген
Цитата:
он стоил столько,сколько за него готовы были дать.Правительство поимело свой народ,народу не привыкать.
да, нас опять поимели, это факт. И вот бы где Майдан-3 собрать, да только никто не профинансирует)))
 • Благодарочка 56
(автор)
30 Элла55
(автор)
20 февраля 2017 в 20:36   Ответ для Звязда
Цитата:
А самое страшное то, что никому ничего за это не будет. Как с оффшорами. Все обо всем знают, но живут как и жили. И никто не наказан.
конкчно не будет. офшоры, е-декларации... список можно продолжать.
 • Благодарочка 19
Тема закрыта