20 февраля 2017

Грандиозная афера правительства с “роттердамским” углем из Донбасса раскрылась!

https://tsn.ua/groshi/tarifi-rotterdamski-yak-pisl...

Влада погрожує українцям можливими віяловими відключеннями світла.
Головне, чим лякали українців увесь тиждень, - віялові відключення електрики і тепла в містах і селах. Бо, як твердять в уряді, замінити вугілля із захоплених сепаратистами районів нічим. Блокада залізничного сполучення з ОРДЛО триває 25-й день, активісти не пропускають вантажні потяги.
Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень .
Перекриття залізничних шляхів з окупованими районами Донбасу назвали "третім етапом блокади" і почали 25 січня. Першою була ділянка "Луганськ-Лисичанськ-Попасна", згодом блоки поставили ще й на відрізку "Ясинувата-Костянтинівка". За різними підрахунками, в блокаді на місцях беруть участь до сотні людей. Переважно, це колишні бійці батальйонів "Айдар", "Донбас" та "Правого сектору".
Вони хочуть звести до нуля напівлегальну торгівлю з ворогом та маскування під неї контрабандних потоків. Електрички пропускають, а вантажні ешелони – ні. За час блокади зупинено рух до 30 тисяч вагонів, точна кількість невідома. В них - будівельні матеріали, ліс, щебінь, перелік товарів широкий. Є підозри, що під ними можуть бути пальне, зброя, цигарки, алкоголь, наркотики та лікарські препарати. Контрафактна торгівля двостороння, отже, вимоги блокувальників справедливі. Крім моральної сторони питання, таким чином відбувається ще й чисто фінансова підтримка штанів на ворожих бойовиках. Тому раніше центральна влада сама ініціювала блокаду.
"Президент України вважає, що ракова пухлина підлягає блокаді. Практика голови Луганської військово-цивільної адміністрації пана Москаля, який зупинив будь-яке пересування транспорту з окупованими територіями, визнана правильною і вона має бути поширена і на територію Донецької області. Зміцнити лінію зіткнення і встановити економічну блокаду окупованих територій", - сказав у червні 2015 року тодішній голова фракції "Блок Петра Порошенка", нинішній генпрокурор Юрій Луценко.
Втім, зараз, серед зими, Київ вперся у найвідчутнішу проблему, викликану блокадою – енергетичну. Найголовніший товар перевезень – вугілля, насамперед, антрацитове. Його везуть до вільної України для теплових електростанцій, котрі виробляють електричну та теплову енергію, забезпечують нормальне зимове життя. Таке вугілля видобувають на територіях, контрольованих сепаратистами та російськими військами. Щоб позбутися залежності від ворога, придумали купувати вугілля за кордоном. Один з міжнародних торговельних майданчиків – порт Роттердам у Нідерландах, тому ціна вугілля там – ринкова плюс вартість доставки палива до України. На виході отримуємо ціну, вищу в рази від внутрішньоукраїнської. Торік влада сказала, що громадяни автоматично мусять платити більше за світло й тепло, цим оплачується начебто роттердамське вугілля, допоки бізнес не переорієнтує електростанції на інше паливо. Народ погодився на стрімке зростання тарифів в обмін на обіцянки модернізувати систему. Однак енергетики продовжили купувати вугілля з ОРДЛО, а в платіжках писали суми за нібито роттердамське вугілля.
25-ий день блокади: тарифна афера та мільярдні тіньові схеми влади
Вчора, 20:26
Опис
"У ціні на електроенергію ми цей Роттердам платили всю другу половину минулого року і додатково було заплачено 10 мільярдів гривень. Обґрунтуванням, коли її вводили було, що це – для незалежності у поставках вугілля від зони АТО. Тобто ми у тарифах цю незалежність уже оплатили. Гроші з нас зібрали, але куди ті гроші пішли, хто їх прикарманив – оце зараз виявилося дуже незручне питання для тих, хто цю формулу встановлював і хто давав відповідні обіцянки. Споживачів обманули і цьому є докази, офіційна інформація. Енергетичної незалежності ми не отримали", - говорить колишній член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.
Саме блокада виявила мільярдні тіньові схеми. Експерти наголошують, що ключовою ланкою в них стала комісія, котра встановлює тарифи.
"Ці тарифи роттердамські затверджені конкретною людиною, більш того, колективним колегіальним органом – НКРЕКП – на чолі з паном Вовком. Якщо буде доведено, що вони фальшиві, що вони ограбували населення дійсно за оцінками на 10 мільярдів гривень, Дмитро Вовк має в першу чергу відповідати по повній програмі і ті, хто його туди поставили", - каже колишній міністр житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко.
"У нас є державний регулятор – Національна комісія в сфері енергетики, вона призначається президентом, її керівник, пан Вовк теж призначений президентом", - уточнює Андрій Герус.
Крізь кам´яні обличчя членів відповідальної комісії не пробитися до правди. Головний комісар Вовк ховається від журналістських запитань. А їх багато.
"Як генеральний прокурор я минулого тижня дав розпорядження провести дослідчу перевірку матеріалів про формування тарифів з так званим "Роттердамом плюс" у Національній комісії регулювання енергетики. У разі необхідності буде кримінальне провадження і ми будемо встановлювати тих, хто, можливо, прийняв незаконні рішення, що привели до завищення цих тарифів", - запевнив генпрокурор Юрій Луценко.
Фактично головним кінцевим отримувачем вигоди від роттердамського плюса є ДТЕК Рината Ахметова, каже колишній член НКРЕКП.
"Ті гроші отримала теплова генерація. В них минулого року найбільше виросли тарифи. В них тариф виріс на 80% і ті гроші осіли в них", - стверджує Андрій Герус.
Тим часом українська влада переполошилася, бо без вугілля з ОРДЛО під реальною загрозою опинилася енергосистема України.
"Вони не ОРДЛО створюють проблеми, і не їх блокують. Вони блокують нашу боротьбу за відновлення територіальної цілісності", - заявив президент України Петро Порошенко.
Опоненти вказують президенту, що проблема не в блокаді, бо й без неї залізницю може в будь-якому місці підірвати прицільна чи випадкова міна або снаряд.
"Ну, не може Україна бути залежною, даруйте, від трьох рейок, які заблокували наші активісти, волонтери, які розуміють, що ми не можемо торгувати з ворогом. А якщо ці три рейки, які заблоковані, раптом будуть підірвані ворогом? Тоді що, вся Україна залишиться без світла? Ми ж говоримо, що ми повинні уникнути залежності від антрацитового вугілля вже не один рік", - каже нардеп Тарас Батенко.
Уряд оголосив режим надзвичайних заходів в електроенергетиці, який, з одного боку, лякає населення, а з іншого дозволяє швидко зреагувати на потенційні збої в роботі енергосистеми.
Гучна назва "Надзвичайний стан на ринку електроенергії України" для кінцевого споживача на практиці означає можливі тимчасові відключення світла. Центральний диспетчер усієї енергосистеми має право на власний розсуд їх застосовувати в ручному режимі в разі падіння потужності струму.
Відповідальні за надзвичайні дії заспокоюють людей – країна не замерзне.
"Ми можемо гарантувати, що за поточного режиму, за тих температур, які зараз є, до 15-20 березня ніхто не відчує на собі конкретних результатів цього надзвичайного стану. Віялових відключень не буде в принципі. Для цього й прийнято розпорядження уряду, щоб їх не було. Будуть застосовуватися графіки погодинного відключення і то лише в крайньому випадку. З попередженням", - говорить директор "Укренерго" Всеволод Ковальчук.
Західні партнери та союзники України закликали бійців припинити блокаду, а владу створити прозорий механізм перетину товарів через лінію фронту. Президент дав уряду на це місяць. Поки що блокада триває, учасники закрили ще й одну транспортну артерію і планують заблокувати ще два залізничні шляхи – на Північ та Південь.
Як би не критикували нинішню блокаду, але вона вже зробила вкрай корисну справу - відкрила очі людям на існування в державі цілої тарифної афери. І примусила владу публічно визнати ганебну торгівлю під час війни. Розчарований народ, зі свого боку, віддячує державі тією ж монетою – неплатежі за височенними тарифами на енергоносії вже становлять понад 20 мільярдів гривень.
Чи зможе влада знайти компроміс з блокувальниками, поки шукає заміну антрациту з ОРДЛО, стане ясно вже найближчим часом.
Тим часом учасники блокади залізничного сполучення з окупованими територіями Донбасу тепер мають намір перекрити ще й залізничні шляхи між Україною та Росією. Про це заявив один з координаторів блокади, народний депутат Семен Семенченко.
показать весь текст
Масяня Я 20 февраля 2017
Ответ дляЭлла55
да, нас опять поимели, это факт. И вот бы где Майдан-3 собрать, да только никто не профинансирует)))
вы реально верите что эту простынь реально прочесть?
по теме все знали что уголь донецкий.какой африканский?это уж совсем надо быть идиотом что бы верить в это
lumonbka 20 февраля 2017
Ответ дляrodina2012
ахметов покупал уголь у днр (читай свой)по копеечной цене, а продавал через роттердамскую биржу Украине по цене мировой. Может быть те, кто устроил блокаду не такие уж и дурни?
А сколько их там, на блокаде? 100 человек? И чё, не реально убрать?
Я сегодня многое слышала об этом, все в курсе, но те, кто может что-то сделать - отмывает бабло..
Коварная Зая 20 февраля 2017
Ответ дляЭлла55
мы год платили за отопление по тарифам угля из Роттердама, который в разы дороже угля из Донбасса, чтоб быть гордыми и независимыми, а сейчас перекрыли железку из Донецка в Украину и оказалась, что антрацит покупали там же по обычным тарифам. Как Вам?...
Нет, немного не так. Перекрыли железную дорогу, аргументируя это в том числе безосновательным завышением цен на уголь, т.е. этот факт не открылся после начала блокады, он был общеизвестен тем, кто этим вопросом интересуется.
Твердая валюта 20 февраля 2017
Ответ дляЭлла55
конкчно не будет. офшоры, е-декларации... список можно продолжать.
Там десь на початку цього довжелезного списку розслідування розстрілів на Майдані, а ще раніше вбивство Гонгадзе, і ще, і ще...
І все так і зливають, ніхто не несе відповідальність.
Ось це, як на мене, і є основною причиною того, що наступні стають ще більш нахабними.
kokakok121 20 февраля 2017
тому Порошенко рвем одно место ,приказы снять блокаду
rodina2012 20 февраля 2017
Ответ дляЭлла55
вот именно!это же полный п***** Роттердамский уголь для дураков украинцев! Это уже не шутки, а уголовщина!10 млрд грн....
Спорим, не одна собака в правительстве и большом бизнессе от разборок не пострадает?))
та аж волосы на голове вздыбаются (или вздыБЛЯются).

Даже ворье яныка не додумалось до такого ’вроттердама’.
АдеКВАтная 20 февраля 2017
Ответ дляЭлла55
мы год платили за отопление по тарифам угля из Роттердама, который в разы дороже угля из Донбасса, чтоб быть гордыми и независимыми, а сейчас перекрыли железку из Донецка в Украину и оказалась, что антрацит покупали там же по обычным тарифам. Как Вам?...
Ну я уже который год задаюсь вопросом, куда идут миллиарды гривен из военного налога... Так что меня уже ничего не удивляет.
Кроме того, что еще никто не вышел на Майдан. Странно, конечно... Всех все устраивает... В Европу же идем, товарищи...
Звязда 20 февраля 2017
Ответ дляЭлла55
конкчно не будет. офшоры, е-декларации... список можно продолжать.
ага..
lumonbka 20 февраля 2017
Ответ дляЗвязда
А самое страшное то, что никому ничего за это не будет. Как с оффшорами. Все обо всем знают, но живут как и жили. И никто не наказан.
Вот, да.
автор Элла55 20 февраля 2017
Ответ дляМасяня Я
вы реально верите что эту простынь реально прочесть?
по теме все знали что уголь донецкий.какой африканский?это уж совсем надо быть идиотом что бы верить в это
я думаю, что осилить легко для граммотного быстрочитающего человека. Не любите читаете? не беда!для вас есть видео сюжет по ссылке
О какой Африке вы речь ведете?
kokakok121 20 февраля 2017
Ответ дляrodina2012
та аж волосы на голове вздыбаются (или вздыБЛЯются).

Даже ворье яныка не додумалось до такого ’вроттердама’.
ну етот более матерый
Коварная Зая 20 февраля 2017
Ответ дляrodina2012
та аж волосы на голове вздыбаются (или вздыБЛЯются).

Даже ворье яныка не додумалось до такого ’вроттердама’.
Почему же, это ДТЕКа идейка была, т.е. как раз ворья Яныка, которое и сейчас себя прекрасно чувствует
Твердая валюта 20 февраля 2017
Ответ дляАдеКВАтная
Ну я уже который год задаюсь вопросом, куда идут миллиарды гривен из военного налога... Так что меня уже ничего не удивляет.
Кроме того, что еще никто не вышел на Майдан. Странно, конечно... Всех все устраивает... В Европу же идем, товарищи...
Чому Ви дивуєтесь?
Найбільш сміливих вбили, посадили в СІЗО, випхали на війну.
А решта сидить на дивані та обурюється в інтернеті. Я теж сиджу. (((
Війна нинішній владі дуже вигідна, і вона її припиняти не буде.
kokakok121 20 февраля 2017
они весь народ за дураков держат
rodina2012 20 февраля 2017
Ответ дляКоварная Зая
Нет, немного не так. Перекрыли железную дорогу, аргументируя это в том числе безосновательным завышением цен на уголь, т.е. этот факт не открылся после начала блокады, он был общеизвестен тем, кто этим вопросом интересуется.
57 + 10$ доставка = 67*27=1806 как раз та цена подорожавшая и есть.
А Насалик’ по ящику втирает, что - 3100 грн
nataplus 20 февраля 2017
rodina2012 20 февраля 2017
Ответ дляКоварная Зая
Почему же, это ДТЕКа идейка была, т.е. как раз ворья Яныка, которое и сейчас себя прекрасно чувствует
Да у нас, по-моему, все ворье себя прекрасно чувствует.
автор Элла55 20 февраля 2017
Ответ дляТвердая валюта
Там десь на початку цього довжелезного списку розслідування розстрілів на Майдані, а ще раніше вбивство Гонгадзе, і ще, і ще...
І все так і зливають, ніхто не несе відповідальність.
Ось це, як на мене, і є основною причиною того, що наступні стають ще більш нахабними.
да, я помню, что меня нереально возмутило полное отстуствие расследования убийств на Майдане, а вслед за этим снятие блокировок счетов всех из правительства Яныка, одного за другим, т.к. за 2-2.5 года наши правохр. органы не нашли доказательств воровства, коррупции, махинаций. НЕ НАШЛИ Б**** ДОКАЗАТЕЛЬСТВ!
kokakok121 20 февраля 2017
Ответ дляrodina2012
Да у нас, по-моему, все ворье себя прекрасно чувствует.
одни просто гребли менее заметно для человека ,или более хитрые были
Твердая валюта 20 февраля 2017
Ответ дляrodina2012
та аж волосы на голове вздыбаются (или вздыБЛЯются).

Даже ворье яныка не додумалось до такого ’вроттердама’.
Здрастє, приїхали.
А хто, по-Вашому, зараз при владі, як не ворюги яника, тільки перефарбовані у жовто-блакитне?
Порошенко був творцем партії регіонів, в його нинішній партії БПП мало не третина перебіжчиків - бувших регіоналів.
Просто тупого яника прибрали, а хитрий петя виліз по крові наверх.
Naddejda 20 февраля 2017
Проснулись .Блокада уже три недели .И все давно все знают )))
kokakok121 20 февраля 2017
Ответ дляNaddejda
Проснулись .Блокада уже три недели .И все давно все знают )))
зато мы сегодня решили обсудить
rodina2012 20 февраля 2017
Ответ дляkokakok121
одни просто гребли менее заметно для человека ,или более хитрые были
kokakok121 20 февраля 2017
Ответ дляrodina2012
фото
можно
kokakok121 20 февраля 2017
вы даже не представляете как хочу писать матом таким крепким ,еле сдерживаюсь
автор Элла55 20 февраля 2017
Ответ дляТвердая валюта
Очевидно, що ділився.
Інакше хто б йому дозволив всі ці махінації проводити?
ну что вы наговариваете, наш уважаемый президент уже 3 года усиленно выполняет свое обещание о прекращении войны, еще 2 пару лет повыполняет и жезл приемнику передаст
kokakok121 20 февраля 2017
Ответ дляЭлла55
ну что вы наговариваете, наш уважаемый президент уже 3 года усиленно выполняет свое обещание о прекращении войны, еще 2 пару лет повыполняет и жезл приемнику передаст
если не ошибаюсь перед выборами ,он говорил,как только я стану президентом война закончится через 2 недели
автор Элла55 20 февраля 2017
Ответ дляrodina2012
фото
зачетная картинка. и главное подойдет сейчас к любой новости о правительстве
rodina2012 20 февраля 2017
Ответ дляТвердая валюта
Здрастє, приїхали.
А хто, по-Вашому, зараз при владі, як не ворюги яника, тільки перефарбовані у жовто-блакитне?
Порошенко був творцем партії регіонів, в його нинішній партії БПП мало не третина перебіжчиків - бувших регіоналів.
Просто тупого яника прибрали, а хитрий петя виліз по крові наверх.
Вы думаете я вчерашняя? Я поражаюсь, как еще тему не удалили?
Кружите меня,кружите 20 февраля 2017
Срочно переименовать Донецк в Роттердам!