20 февраля 2017

Грандиозная афера правительства с “роттердамским” углем из Донбасса раскрылась!

https://tsn.ua/groshi/tarifi-rotterdamski-yak-pisl...

Влада погрожує українцям можливими віяловими відключеннями світла.
Головне, чим лякали українців увесь тиждень, - віялові відключення електрики і тепла в містах і селах. Бо, як твердять в уряді, замінити вугілля із захоплених сепаратистами районів нічим. Блокада залізничного сполучення з ОРДЛО триває 25-й день, активісти не пропускають вантажні потяги.
Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень .
Перекриття залізничних шляхів з окупованими районами Донбасу назвали "третім етапом блокади" і почали 25 січня. Першою була ділянка "Луганськ-Лисичанськ-Попасна", згодом блоки поставили ще й на відрізку "Ясинувата-Костянтинівка". За різними підрахунками, в блокаді на місцях беруть участь до сотні людей. Переважно, це колишні бійці батальйонів "Айдар", "Донбас" та "Правого сектору".
Вони хочуть звести до нуля напівлегальну торгівлю з ворогом та маскування під неї контрабандних потоків. Електрички пропускають, а вантажні ешелони – ні. За час блокади зупинено рух до 30 тисяч вагонів, точна кількість невідома. В них - будівельні матеріали, ліс, щебінь, перелік товарів широкий. Є підозри, що під ними можуть бути пальне, зброя, цигарки, алкоголь, наркотики та лікарські препарати. Контрафактна торгівля двостороння, отже, вимоги блокувальників справедливі. Крім моральної сторони питання, таким чином відбувається ще й чисто фінансова підтримка штанів на ворожих бойовиках. Тому раніше центральна влада сама ініціювала блокаду.
"Президент України вважає, що ракова пухлина підлягає блокаді. Практика голови Луганської військово-цивільної адміністрації пана Москаля, який зупинив будь-яке пересування транспорту з окупованими територіями, визнана правильною і вона має бути поширена і на територію Донецької області. Зміцнити лінію зіткнення і встановити економічну блокаду окупованих територій", - сказав у червні 2015 року тодішній голова фракції "Блок Петра Порошенка", нинішній генпрокурор Юрій Луценко.
Втім, зараз, серед зими, Київ вперся у найвідчутнішу проблему, викликану блокадою – енергетичну. Найголовніший товар перевезень – вугілля, насамперед, антрацитове. Його везуть до вільної України для теплових електростанцій, котрі виробляють електричну та теплову енергію, забезпечують нормальне зимове життя. Таке вугілля видобувають на територіях, контрольованих сепаратистами та російськими військами. Щоб позбутися залежності від ворога, придумали купувати вугілля за кордоном. Один з міжнародних торговельних майданчиків – порт Роттердам у Нідерландах, тому ціна вугілля там – ринкова плюс вартість доставки палива до України. На виході отримуємо ціну, вищу в рази від внутрішньоукраїнської. Торік влада сказала, що громадяни автоматично мусять платити більше за світло й тепло, цим оплачується начебто роттердамське вугілля, допоки бізнес не переорієнтує електростанції на інше паливо. Народ погодився на стрімке зростання тарифів в обмін на обіцянки модернізувати систему. Однак енергетики продовжили купувати вугілля з ОРДЛО, а в платіжках писали суми за нібито роттердамське вугілля.
25-ий день блокади: тарифна афера та мільярдні тіньові схеми влади
Вчора, 20:26
Опис
"У ціні на електроенергію ми цей Роттердам платили всю другу половину минулого року і додатково було заплачено 10 мільярдів гривень. Обґрунтуванням, коли її вводили було, що це – для незалежності у поставках вугілля від зони АТО. Тобто ми у тарифах цю незалежність уже оплатили. Гроші з нас зібрали, але куди ті гроші пішли, хто їх прикарманив – оце зараз виявилося дуже незручне питання для тих, хто цю формулу встановлював і хто давав відповідні обіцянки. Споживачів обманули і цьому є докази, офіційна інформація. Енергетичної незалежності ми не отримали", - говорить колишній член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.
Саме блокада виявила мільярдні тіньові схеми. Експерти наголошують, що ключовою ланкою в них стала комісія, котра встановлює тарифи.
"Ці тарифи роттердамські затверджені конкретною людиною, більш того, колективним колегіальним органом – НКРЕКП – на чолі з паном Вовком. Якщо буде доведено, що вони фальшиві, що вони ограбували населення дійсно за оцінками на 10 мільярдів гривень, Дмитро Вовк має в першу чергу відповідати по повній програмі і ті, хто його туди поставили", - каже колишній міністр житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко.
"У нас є державний регулятор – Національна комісія в сфері енергетики, вона призначається президентом, її керівник, пан Вовк теж призначений президентом", - уточнює Андрій Герус.
Крізь кам´яні обличчя членів відповідальної комісії не пробитися до правди. Головний комісар Вовк ховається від журналістських запитань. А їх багато.
"Як генеральний прокурор я минулого тижня дав розпорядження провести дослідчу перевірку матеріалів про формування тарифів з так званим "Роттердамом плюс" у Національній комісії регулювання енергетики. У разі необхідності буде кримінальне провадження і ми будемо встановлювати тих, хто, можливо, прийняв незаконні рішення, що привели до завищення цих тарифів", - запевнив генпрокурор Юрій Луценко.
Фактично головним кінцевим отримувачем вигоди від роттердамського плюса є ДТЕК Рината Ахметова, каже колишній член НКРЕКП.
"Ті гроші отримала теплова генерація. В них минулого року найбільше виросли тарифи. В них тариф виріс на 80% і ті гроші осіли в них", - стверджує Андрій Герус.
Тим часом українська влада переполошилася, бо без вугілля з ОРДЛО під реальною загрозою опинилася енергосистема України.
"Вони не ОРДЛО створюють проблеми, і не їх блокують. Вони блокують нашу боротьбу за відновлення територіальної цілісності", - заявив президент України Петро Порошенко.
Опоненти вказують президенту, що проблема не в блокаді, бо й без неї залізницю може в будь-якому місці підірвати прицільна чи випадкова міна або снаряд.
"Ну, не може Україна бути залежною, даруйте, від трьох рейок, які заблокували наші активісти, волонтери, які розуміють, що ми не можемо торгувати з ворогом. А якщо ці три рейки, які заблоковані, раптом будуть підірвані ворогом? Тоді що, вся Україна залишиться без світла? Ми ж говоримо, що ми повинні уникнути залежності від антрацитового вугілля вже не один рік", - каже нардеп Тарас Батенко.
Уряд оголосив режим надзвичайних заходів в електроенергетиці, який, з одного боку, лякає населення, а з іншого дозволяє швидко зреагувати на потенційні збої в роботі енергосистеми.
Гучна назва "Надзвичайний стан на ринку електроенергії України" для кінцевого споживача на практиці означає можливі тимчасові відключення світла. Центральний диспетчер усієї енергосистеми має право на власний розсуд їх застосовувати в ручному режимі в разі падіння потужності струму.
Відповідальні за надзвичайні дії заспокоюють людей – країна не замерзне.
"Ми можемо гарантувати, що за поточного режиму, за тих температур, які зараз є, до 15-20 березня ніхто не відчує на собі конкретних результатів цього надзвичайного стану. Віялових відключень не буде в принципі. Для цього й прийнято розпорядження уряду, щоб їх не було. Будуть застосовуватися графіки погодинного відключення і то лише в крайньому випадку. З попередженням", - говорить директор "Укренерго" Всеволод Ковальчук.
Західні партнери та союзники України закликали бійців припинити блокаду, а владу створити прозорий механізм перетину товарів через лінію фронту. Президент дав уряду на це місяць. Поки що блокада триває, учасники закрили ще й одну транспортну артерію і планують заблокувати ще два залізничні шляхи – на Північ та Південь.
Як би не критикували нинішню блокаду, але вона вже зробила вкрай корисну справу - відкрила очі людям на існування в державі цілої тарифної афери. І примусила владу публічно визнати ганебну торгівлю під час війни. Розчарований народ, зі свого боку, віддячує державі тією ж монетою – неплатежі за височенними тарифами на енергоносії вже становлять понад 20 мільярдів гривень.
Чи зможе влада знайти компроміс з блокувальниками, поки шукає заміну антрациту з ОРДЛО, стане ясно вже найближчим часом.
Тим часом учасники блокади залізничного сполучення з окупованими територіями Донбасу тепер мають намір перекрити ще й залізничні шляхи між Україною та Росією. Про це заявив один з координаторів блокади, народний депутат Семен Семенченко.
показать весь текст
Твердая валюта 20 февраля 2017
Ответ дляЧукча Мукча
А сколько вони я услышала от порохоботов про вчерашний протест под администрацией!!!
Ага, теж читала подібне. Аж гидко. (((
Люблю кетчуп 20 февраля 2017
Ответ дляrodina2012
Еще одна героиня. С ней все в порядке?
А она действительно это заявляла?
Форс мажор 20 февраля 2017
Ответ дляГубка Боб
Ну так все знали,что донецкий,а не африканский
Видимо про это всенародное знание не знали те, кто придумал эту аферу. Теперь и до них дошло. Поменяется ли что-то от этого?(
Бандитка Сью 20 февраля 2017
Ответ дляЭлла55
да, нас опять поимели, это факт. И вот бы где Майдан-3 собрать, да только никто не профинансирует)))
А бесплатно никто не пойдёт, да и половина тех кто скакал уже на заработках в Польше и России
Чукча Мукча 20 февраля 2017
Ответ дляТвердая валюта
Ага, теж читала подібне. Аж гидко. (((
Их не смущает что уже три года не наказали ни одного виновного, за три года не постадили никого из ’злочинного режиму Януковича’, зато митинг по АП - позор и неуважение к Небесной сотне....маразм
Покращена 20 февраля 2017
Ответ дляНеместная Я
Было бы интересно подбить баланс))) Украденных денег Яныка так никто и не увидел и не нашли, зато все об этом твердят уже который год. А эти воруют внаглую и открыто, но все молчат. Интересное кино получается)) Таки стадо?
дык, еще и из темы в тему твердят, шо досрочных перевыборов - ни-ни, не надобно,бо достойной замены ПятруЛиксеичу нету!
действительно,ну не стадо ли?
Покращена 20 февраля 2017
Ответ дляrodina2012
И не говорите, держится тема рекордное время))))
21:29 .
тему не снесли)
Бандитка Сью 20 февраля 2017
Ответ дляЧукча Мукча
Их не смущает что уже три года не наказали ни одного виновного, за три года не постадили никого из ’злочинного режиму Януковича’, зато митинг по АП - позор и неуважение к Небесной сотне....маразм
Люблю кетчуп 20 февраля 2017
Ответ дляМуроводчица
Когда же эти твари уже нажрутся??? Рожи разожрали уже в телевизор не помещаются... И чуть что, так Путин нападет. В стране война, люди каждый день гибнут, а у них все АТО
Да, я даже плазму, размером на всю тумбу купила, а все равно, их рожи на экран не помещаются. И режимы изображения меняла, ну никак. Максимум, 2/3 влазит!
Аноним_Русалка 20 февраля 2017
Ответ дляБандитка Сью
А бесплатно никто не пойдёт, да и половина тех кто скакал уже на заработках в Польше и России
Скорее всего они в АТО или могиле((((
И.О. человека 20 февраля 2017
Ответ дляrodina2012
ахметов покупал уголь у днр (читай свой)по копеечной цене, а продавал через роттердамскую биржу Украине по цене мировой. Может быть те, кто устроил блокаду не такие уж и дурни?
Ага, а в раде об этом никто не знал и никто откат не получал? Так выходит?
автор Элла55 20 февраля 2017
Ответ дляЛюблю кетчуп
Да, я даже плазму, размером на всю тумбу купила, а все равно, их рожи на экран не помещаются. И режимы изображения меняла, ну никак. Максимум, 2/3 влазит!
вы еще плазмы покупаете??? а налоги заплатили? а военный сбор? а за электричество по 14кратным тарифам?
Покращена 20 февраля 2017
Ответ дляrodina2012
Еще одна героиня. С ней все в порядке?
давненько не слышно дамочку. мож, ужо и пепел развеян?
yuliya-mila 20 февраля 2017
Это реально печально,что так нас имеют и нагинают по полной! Я буду первой,кто пойдет на Майдан-3!
автор Элла55 20 февраля 2017
Ответ дляАноним_Русалка
Скорее всего они в АТО или могиле((((
те, кто за идею стоял, да. Те, кто за деньги, а их было большинство, на заробітках))
Ушла и Пришла 20 февраля 2017
так,нас тримають за лохов, бабло заробляють, і на солдатах і на війні, і на углі, який по бумагах іде по ціні наче з африки, а і угольок той з донбаса..а разніца у них в карманах..самі собі купують, самі для себе продають..а люди наче сліпі, глухі, і дурні..уголь не підходе з юар ? брехня! підходе!
веерні отлюченія? так тавайте отлючим для економії крим і донбас і луганськ давайте електроенергію на сепаратістах економить;) чи слабо бо вони платять бабло?
Гладковыбритый шишун 20 февраля 2017
Ответ дляТвердая валюта
Очевидно, що ділився.
Інакше хто б йому дозволив всі ці махінації проводити?
А в чем махинации ,собственно,все завизировано с его стороны,а вот результат на лицо потребителю
Неместная Я 20 февраля 2017
Ответ дляПокращена
дык, еще и из темы в тему твердят, шо досрочных перевыборов - ни-ни, не надобно,бо достойной замены ПятруЛиксеичу нету!
действительно,ну не стадо ли?
Сейчас меня закидают тапками или я получу бан, но альтернатива есть - это Азаров. Толковый экономист и политик. Надо бы покаятся и вернуть обратно. Только если менять правительство, надо понимать, что Петя не дурак и перестраховщик, и все деньги страны уже давно в заграничных банках. Он уйдет, а страна останется без денег и по уши в долгах. Разгребать придется десятилетиями...
Покращена 20 февраля 2017
Ответ дляТут надолго
Сосем карамельки Рошен)))
от зрадныця!
Люблю кетчуп 20 февраля 2017
Ответ дляЭлла55
вы еще плазмы покупаете??? а налоги заплатили? а военный сбор? а за электричество по 14кратным тарифам?
ТВ купила еще в 2015, со старых накоплений(( Вот с тех пор на их рожи и любуюсь. Вернее, на их 2/3, которая на экран помещается. Сейчас какая плазма? Даже обои переклеить в комнате пока никак не выходит.
kydesnica 20 февраля 2017
Ответ дляyuliya-mila
Это реально печально,что так нас имеют и нагинают по полной! Я буду первой,кто пойдет на Майдан-3!
Я с вами. Реально уже обнаглели и на глазах разворовывают страну.
Не любовница 20 февраля 2017
Ответ дляЭлла55
те, кто за идею стоял, да. Те, кто за деньги, а их было большинство, на заробітках))
вот тех кто за деньги стоял - понимаю, но за идею - за какую???? такое впЕчатление, что народ наш думать давно разучился, а молодежь вся сплошь йододефицитная какая то, - и как вам в европе живется? - а лучше и не будет никогда
Голубец 20 февраля 2017
Девочки, я не поняла, так майдан 3 будет или нет?
Бандитка Сью 20 февраля 2017
Ответ дляГолубец
Девочки, я не поняла, так майдан 3 будет или нет?
Не будет
Твердая валюта 20 февраля 2017
Ответ дляНеместная Я
Сейчас меня закидают тапками или я получу бан, но альтернатива есть - это Азаров. Толковый экономист и политик. Надо бы покаятся и вернуть обратно. Только если менять правительство, надо понимать, что Петя не дурак и перестраховщик, и все деньги страны уже давно в заграничных банках. Он уйдет, а страна останется без денег и по уши в долгах. Разгребать придется десятилетиями...
Удалено администрацией...
kydesnica 20 февраля 2017
Ответ дляУшла и Пришла
так,нас тримають за лохов, бабло заробляють, і на солдатах і на війні, і на углі, який по бумагах іде по ціні наче з африки, а і угольок той з донбаса..а разніца у них в карманах..самі собі купують, самі для себе продають..а люди наче сліпі, глухі, і дурні..уголь не підходе з юар ? брехня! підходе!
веерні отлюченія? так тавайте отлючим для економії крим і донбас і луганськ давайте електроенергію на сепаратістах економить;) чи слабо бо вони платять бабло?
Так еще можно подумать что шахты только в акупированных районах. Прям такое совпадение. Я думаю еще шахты остались и на террритории УКраины. Но видимо реально занервничали так как им перекрыли их грязные потоки.
Голубец 20 февраля 2017
Ответ дляБандитка Сью
Не будет
странно. Живем в разы хуже и не будет....
Янка-угомонись 20 февраля 2017
Ответ дляГолубец
Девочки, я не поняла, так майдан 3 будет или нет?
спонсоров нет.
как спонсоры появятся, так и очередной майдан организуют
yuliya-mila 20 февраля 2017
Ответ дляkydesnica
Я с вами. Реально уже обнаглели и на глазах разворовывают страну.
Отож бо((( Я в шоці((( На работу не берут нормальную,зарплаты-просто смех!Цены-жесть! Скоро пойду ,сяду под ВР с тремя своими дочками с табличкой’Шо дальше?’ Реально еще пару месяцев ,и я не смогу прокормить детей!
kydesnica 20 февраля 2017
Ответ дляНеместная Я
Сейчас меня закидают тапками или я получу бан, но альтернатива есть - это Азаров. Толковый экономист и политик. Надо бы покаятся и вернуть обратно. Только если менять правительство, надо понимать, что Петя не дурак и перестраховщик, и все деньги страны уже давно в заграничных банках. Он уйдет, а страна останется без денег и по уши в долгах. Разгребать придется десятилетиями...
На месте нового президента я бы у Порошенко конфисковала все его Рошены и другие фабрики и заводы. Пусть бежит,меньше будет говна в Украине.