KidstaffСоветчица

Поиск по базе знаний

Спрашивайте и получайте ответ пользователей

Петиція та законопроект про сексуальне насилля над дітьми. Ваші пропозиції?

Ви читали законопроект 6607 , який зараз активно лобіюється на розгляд ВР ?
Ознайомившись з ним, зрозуміла, що в частині відкритості він не є аналогом "Закону Меган", до котрого його активно прирівнюють в пресі, а є аналогом попередника даного закону, який для багатьох людей себе не виправдав. Тому що, для громадськості реєстр педофілів за законом 6607 буде ЗАКРИТИЙ.
Отже, вирішила на сайті президента опублікувати і нижченаведену петицію.
Проте, отримала на пошту відповідь, що вона не відповідає параметрам. Можливо, хтось підкаже, яким саме (Закон про звернення громадян (ст.23.1 продивилася)?

Тексту на перший погляд багато, але він не монотонний.
Також цікаво було б почути у коректній і по-максимуму об"єктивній формі Ваші пропозиції та доповнення (на даному ресурсі, в якійсь мірі, переважно відповідна цільова аудиторія - мами).
Якщо в результаті обговорення буде вбачатися доцільність, подам на публікацію знову.


Текст:
Захист дітей від сексуального насильства (закон 6607 з уточненнями та інші заходи)

Нажаль, проблема сексуального насилля над дітьми останнім часом особливо кричуще дає про себе знати. Одним з найрезонансніших трагічних випадків, що зараз розслідуються, є справа Даши Лук´янової.
На сайті Верховної Ради розміщена, і після вищезгаданого випадку почала активно підписуватися, петиція із зверненням до народних депутатів, ухвалити закон 6607, спрямований на захист дітей від сексуального насильства (Автор : Маляр Анна) https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/57... .
Також А. Маляр зазначає:
«вже два роки законопроект проходить доопрацювання …
За два роки жодна людина, яка висловлювала зауваження чи критику щодо законопроекту, не згадала про права дітей-жертв. Будь-яка дискусія виникає виключно щодо прав ґвалтівників, збоченців та педофілів
Законопроект 6607 пропонує три новації, але нижче вони викладені в компромісному з захисниками прав злочинців варіанті.
1. Запровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за статеві злочини щодо дітей. Мета реєстру – не допустити до роботи у дитячих закладах осіб, які раніше засуджувались за сексуальне насильство над дітьми. Реєстр напівзакритий. Доступ до реєстру матимуть правоохоронні органи та Мінюст. Право на отримання інформації з реєстру матимуть керівники дитячих закладів.
2. Посилення відповідальності за статеві злочини проти дітей.
3. Хімічна кастрація. Це не покарання, а добровільний захід медичного характеру, передбачений для осіб, які: 1.Вчинили особливо тяжкий статевий злочин проти дитини 2. Мають поставлений психіатрами діагноз – педофілія. Хімічна кастрація – це введення медичних препаратів в організм людини, які знижують статевий потяг і діють протягом певного часу».

Ми приєднуємося до невтішних висновків А. Маляр та просимо прийняти закон 6607 з наступними уточненнями:
1. Зробити Єдиний реєстр осіб, засуджених за статеві злочини щодо дітей, ПОВНІСТЮ відкритим для суспільства.
Обґрунтування:
З досвіду країн світу, створення напівзакритого реєстру не є достатньо ефективним. Зокрема, в США попередником «Закону Меган» був «Закон Джейкоба Веттерлинг» - практично аналог актуального на момент публікації даної петиції законопроекту 6607 в частині напіввідкритості. Він себе не виправдав. Батьки Меган Канка (дитини-жертви, ім´ям якої був названий пізніше прийнятий новий закон) заявили, що якби їм була відома злочинна сторона Тіммендекаса (сусіда), то їх дочка була б жива.

І справді. За статистикою 90% подібних злочинів зчиняються родичами, знайомими та
сусідами родини жертви. Лише 10 % - здійснюють взагалі незнайомі родині люди і ті, які живуть не поряд *. Люди мають право знати, що біля них живе особа, яка має судимість за обговорювані злочини.
Особливо враховуючи, що педофілія практично невиправна! За статистикою, рецедивують 93% педофілів! І рецидивісти, як правило, більш рішучі у відношенні «знищення слідів злочину».22 июня 2019 в 00:08
Отвечать в темах на Cоветчице можно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрируйтесь, а если Вы уже зарегистрированы — авторизируйтесь
Мнения, высказанные в этой теме, передают взгляды авторов и не обязательно отражают позицию администрации.
1 Feel good (автор)
22 июня 2019 в 00:09
Продовження:
2. Запровадити в більш ризикованих випадках (тяжкість злочину, вірогідність рецидиву) та у випадках заміни невідбутої частини покарання заходом медичного характеру - хірургічну кастрацію (як в Чехії, Германії та ін. країнах).
Обґрунтування:
хімічна кастрація часто дає лише тимчасовий ефект та може нівелюватися хімічними
препаратами. Також в останні роки педофіли за віком явно помолодшали і при закінченні терміну покарання, враховуючи статистику рецедивів, вони є потенційно небезпечними.

Також, паралельно з прийняттям законопроекту із зазначеними уточненнями, просимо:
1. Посилити контроль та активувати роботу у напрямку видалення та попередження створення угрупувань педофілів у електронній мережі та меседжерах.
Обґрунтування:
Зовсім не секрет, що педофіли групуються у інтернет-мережі, підтримують та дають поради один одному, розповсюджують та культивують нездорову вседозволеність у своїй «тусовці», яку потім переносять у реальне життя.
Багато хто пам´ятає , як кілька років тому проходила спочатку неофіційна, а потім уже і офіційна боротьба з групами «Детская мода» вконтакті. Є відповідні групи на різних ресурсах. На
даний час набули також поширення різного роду угрупування у меседжерах (вайбер, телеграм
та ін.).

2. Спростити, скоротити та пришвидшити, а в ідеалі – автоматизувати процесуальні процедури при розкритті вищенаведених злочинів чи підозрі на їх вчинення, у разі зникнення дитини (наприклад, термін, підстава видачі ордерів на обшуки і т.д.).
Обґрунтування: час у таких випадках на вагу людського (дитячого) життя.

• - Julia Whealin, Ph.D. (2007-05-22). «Child Sexual Abuse»Архивная копия от 30 июля 2009 на Wayback Machine. National Center for Post Traumatic Stress Disorder, US Department of Veterans Affairs.
2 Feel good (автор)
22 июня 2019 в 00:14
Додам, що той самий Тіммендекас (гвалтівник та вбивця Меган) за інформацією в ЗМІ проходив процедуру хімічної кастрації.
Але знівілював її дію хімічними препаратами. Та, й , можливо, не сильно ’взяло’.
Злочин по відношенню до Меган був здійснений після процедури хімічної кастрації.
  • Благодарочка 2
3 Ove4ka
22 июня 2019 в 00:14  
Фамилию ребенка исправьте.
  • Благодарочка 1
4 Feel good (автор)
22 июня 2019 в 00:15 Ответ для Ove4ka
Цитата:
Фамилию ребенка исправьте.
’Лук’яненко’ (((
Дякую(((.
5 Feel good (автор)
22 июня 2019 в 00:21
Запитання:

Як Ви вважаєте, чи доцільно реєстр педофілів робити повністю відкритим для громадськості, а не тільки для керівників учбових закладів?
  • Благодарочка 6
6 Feel good (автор)
22 июня 2019 в 00:28
Чекаю Ваших пропозицій і аргументів
Чи, можливо, хтось з чимось не згідний?
7 Имя_любимое_мое
22 июня 2019 в 01:13   Ответ для Feel good
Мне понравилось, как вы написали. Все аргументировали, по каждому пункту. Но, я так понимаю, защитники этих нелюдей будут бороться против очень сильно. Я не понимаю, как можно быть толерантными к таким людям. Душу дьяволу продали. Хотя есть одно но. Многие( возможно минимальный процент, но все же) сидят по ложному обвинению. И это клеймо на всю жизнь.
  • Благодарочка 5
8 Аня_карапуз
22 июня 2019 в 01:20  
Думаю,что такой,открытый реестр нужен очень!
  • Благодарочка 3
9 Аня_карапуз
22 июня 2019 в 01:22  
Если бы можно было,то я бы этих педофилов пустила на органы!Я до сих пор переживаю за убитую девочку...Страх поселился во мне...
  • Благодарочка 1
10 Feel good (автор)
22 июня 2019 в 01:44   Ответ для Имя_любимое_мое
Цитата:
Мне понравилось, как вы написали. Все аргументировали, по каждому пункту. Но, я так понимаю, защитники этих нелюдей будут бороться против очень сильно. Я не понимаю, как можно быть толерантными к таким людям. Душу дьяволу продали. Хотя есть одно но. Многие( возможно минимальный процент, но все же) сидят по ложному обвинению. И это клеймо на всю жизнь.
Спасибо, что прочитали.

Мне тоже старанно, что защищают.
Но есть вполне объективные нюансы.

Например:
1. Говорят, что будет клеймо на родственников педофила.

Кроме того, учитывая, что около 70% преступлений сексуального характера против детей совершается родственниками ребенка, будут меньше писать заявлений, чтоб самим не позориться.

Тем не менее,
а) если будет суд - распространение информации среди знакомых в любом случае будет.

б) как показывает практика (откровения взрослых, которые в детстве поддавались насилию), заявлений итак пишут мало.
Главная проблема: ребенок не рассказывает о насилии зачастую НИКОМУ.
Вот с этой главной проблемой тоже надо работать.

в) учитывая риски и то, что педофилия плохо поддается коррекции, выступаю за открытые списки.
  • Благодарочка 1
11 Feel good (автор)
22 июня 2019 в 01:45   Ответ для Аня_карапуз
Цитата:
Думаю,что такой,открытый реестр нужен очень!
Поддерживаю
12 Feel good (автор)
22 июня 2019 в 01:50  
Читала также об идее электронных браслетов при освобождении педофила.
Но у нас в стране сейчас это вряд ли прокатит. Так как эксплуатация такого браслета в день обходится арестованному в 20$