Артура Пирожкова• 15 августа 2020

Медична допомога при пологах та нова складова сервісу еМалятко. Роз’яснення НСЗУ

Національна служба здоров’я України в партнерстві іншими центральним органами виконавчої влади розробляє нову складову сервісу еМалятко. Сервіс дозволить бачити в Електронній системі охорони здоров’я пацієнта як громадянина від самого народження.

📌Зараз 396 лікарень та пологових будинків уклали договір з Національною службою здоров’я на надання послуги “Медична допомога при пологах”.

📌Породілля має право на вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації, фактичного проживання та незалежно від наявності декларації. При цьому, жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами приносити не потрібно. На пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка.

📌Невдовзі НСЗУ планує запустити сервіс, який дозволить лікарю після народження дитини підтвердити юридично цей факт в ЕСОЗ. Таким документом буде перший електронний медичний висновок про народження дитини, який буде, зокрема, складовою комплексної електронної послуги еМалятко.

📌Матері дитини надходитиме смс з номером електронного документу, який можна використати для державної реєстрації дитини. Далі породілля за допомогою порталу “Дія”, адміністратора послуги в пологовому чи звернувшись в органи реєстрації особисто, подає заяву на отримання свідоцтва про народження дитини, і згодом отримує цей документ у зручний для себе спосіб.

📌Важливо, що в ЕСОЗ дані про новонародженого з’являються автоматично відразу після держреєстрації. І коли батьки оберуть педіатра для своєї дитини, час внесення даних для подання декларації набагато скоротиться. Адже дані про дитину вже будуть в системі. Також лікар відразу бачитиме спеціальні відомості про стан здоров’я та зроблені малюку щеплення, а також необхідну інформацію про його батьків.

📌Завдяки сервісу еМалятко можна пришвидшити обмін інформацією між державними установами, вилучити з обігу зайві паперові документи, які наразі громадяни мають переносити між державними закладами. Крім того, це унеможливлює факт підробки або зміни інформації.

📌Після затвердження відповідної нормативної платформи за участі Міністерства охорони здоров’я, а також розробки та тестування нового функціоналу медичними інформаційними системами, НСЗУ спільно з Міністерством цифрової трансформації запустить новий функціонал еМалятко. Очікуємо, що новий сервіс запрацює вже в вересні.
Вытворунка• 15 августа 2020
Написали хорошо, а по факту этих 8200 ни на что не хватает, вот и собирают с рожениц

manu1• 15 августа 2020
Так это уже или разрабатывают пока?
Бауди на ауди• 15 августа 2020
Ответ дляВытворунка
На что именно не хватает? На карман докторам?
Медпакет столько не стоит.
автор Артура Пирожкова • 15 августа 2020
Ответ дляmanu1
Так это уже или разрабатывают пока?
Последнее предложение - ответ на ваш вопрос.
Вероятненько• 15 августа 2020
Итак, 10 мес тому платные роды в частной клинике стоили 32000- отдельная палата, 5 раз питание, полотенца, халаты, тапочки, прокладки, памперсы, пеленки, белье нижнее маме- все включено.

А значит в гос роддоме с голыми стенами и жидкой кашей с разбавленным чаем 8200 не хватает...ню-ню) Зажрались я смотрю нищие врачи в гос роддомах.
Ответ дляВероятненько

А в какой частной клинике?
Кукусик• 15 августа 2020
В сл. году сумму на роды обещают утроить до 24 тыс.

Вероятненько• 15 августа 2020
Ответ дляАртура Пирожкова
А в какой частной клинике?
Адонис, ЕР.
manu1• 15 августа 2020
Ответ дляВероятненько
Адонис, ЕР.
Расскажите о родах в Адонисе, стою там на учете, хочу там рожать...
Вероятненько• 15 августа 2020
Ответ дляmanu1
Что именно вас интересует? Сервис-комфорт или впечатление от врачей?
manu1• 15 августа 2020
Ответ дляВероятненько
Интересует все, от и до. Что-то доплачивали кроме пакета? Какие специалисты? Какие роды? Есть ли с чем сравнить? Как добрались до родлома( а то мы на левом берегу, страшно, что можно не доехать так далеко...)
Вероятненько• 15 августа 2020
Ответ дляmanu1
Мы с вами чуть раньше в личке по Адонису общались)
manu1• 15 августа 2020
Ответ дляВероятненько
Значит Ваше мнение я уже знаю, спасибо 🌺🌺🌺🌺
Скромняшка• 15 августа 2020
Ответ дляВытворунка
Родила месяц назад в Виннице. Ни копейки с меня не собрали. Оплатила только улучшенную палату.
Вытворунка• 15 августа 2020
Ответ дляСкромняшка
И что? Пока есть деньги , не ьрали с вас, закончатся , они или поатные роды будут делать, или закроются
Скромняшка• 15 августа 2020
Так вы не поняли, как это работает. Вначале роди - потом за тебя роддому эти 8300 заплатят. Неправильная, у вас логика, короче