28 января 2021

Українці, які мають квартири площею від 60 кв. отримають квитанції з податком на

Українці, які мають квартири площею від 60 кв. отримають квитанції з податком на нерухомість. Українці, які мають квартири площею від 60 квадратів і будинки від 120 квадратів, до 1 липня отримають квитанції з сумою податку на нерухомість. Ті, хто перевищив “норму” нерухомості більш ніж на 28,2 квадрата, повинні будуть заплатити від двох тисяч гривень.

Це випливає з 266-ї статті Податкового кодексу. Важливо зауважити, що місцева влада має право пом’якшити норму, наприклад, брати податок з квартир площею від 70 квадратів. Однак більшість влад на такий крок не наважуються. Максимальна ставка податку – 1,5% від мінімалки за минулий рік за кожен квадратний метр житла, який перевищує норму. Цього року – 70,8 грн.

Приклад. Якщо у вас є квартира площею в 85 квадратних метрів, оплатити потрібно 25 квадратів (1770 грн). Якщо ж квартира площею 310 квадратів, то оплатити потрібно 250 квадратів (17,7 тис. грн) і додатково внести до бюджету 25 тис. грн.

У 2021-му потрібно буде заплатити за 2020-й. Кожному власнику “зайвої” нерухомості прийде квитанція (до 1 липня). З моменту вручення квитанції дають 60 днів для сплати податку.

Фізичні-особи підприємці, які вже вийшли на пенсію за віком, можуть більше не платити за себе єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

Українці мають право повернути частину сплаченого прибуткового податку (ПДФО, 18% зарплати). Якщо минулого року платник податків платив за освіту (свою або дитини), виплачував відсотки за іпотекою, витратив гроші на лікування, платив за страховку (у тому числі пенсійну).
показать весь текст
автор Марафетчица 28 января 2021
Ответ дляМенее Более
Этот налог еще с 15 года петя ваш ввел
Такий мій, як і ваш. Чи ви не громадянка України?
ТыЧиНеТЫ 28 января 2021
Ответ дляМарафетчица
Які такі ВАШІ? Я писала про СВОЇХ і про ВАШИХ? Не переводьте тему в політичне протистояння, є стаття на сайті Україна комунальна, я нею поділилась, бо всі вже забули. От і все
не съезжайте, для вас переиначу
А чего предыдущие сразу не отменили, как приняли? Почему вы не возмущались тогда, а сейчас возмущаетесь? Определитесь уже.
Менее Более 28 января 2021
Ответ дляМарафетчица
Такий мій, як і ваш. Чи ви не громадянка України?
Вы 5 лет спали? Закон старый
СережкинаЯ 28 января 2021
Ответ дляМарафетчица
Які такі ВАШІ? Я писала про СВОЇХ і про ВАШИХ? Не переводьте тему в політичне протистояння, є стаття на сайті Україна комунальна, я нею поділилась, бо всі вже забули. От і все
всі це знали і пам´ятали
автор Марафетчица 28 января 2021
Ответ дляСердючка
В собственности у одного человека должно быть не более 60 кв.м. Налог платится не с человека, а с собственности. Странно, что вам такие элементарные вещи приходится разжевывать)
Так це ж ви пишете не зрозуміло ’У вас должно быть более 60 кв.м на 1 ОДНОГО человека. Налог платит каждый отдельно, а не семейно разом)))’ Це як розуміти?
СережкинаЯ 28 января 2021
Ответ дляМарафетчица
Так це ж ви пишете не зрозуміло ’У вас должно быть более 60 кв.м на 1 ОДНОГО человека. Налог платит каждый отдельно, а не семейно разом)))’ Це як розуміти?
власник сплачує
На привозе 28 января 2021
Ответ дляМарафетчица
Хто там радів дешевій іпотеці? Їжте, не обляпайтесь)))
так этому налогу уже несколько лет точно, мы уже года 3 за него платим.
автор Марафетчица 28 января 2021
Ответ дляСережкинаЯ
якщо ви відкинули всі можливі варіанти і вийшло дійсно так - то сплачувати, що ж ще робити, за 10 зайвих квадратів не буде одного мільйона податку
а можна не сплачувати - а чекати повідомлення
Це не моя історія, і мені всерівно. Я не сплачую нічого, в мене площа менша.
СережкинаЯ 28 января 2021
60 квадратів на одного власника, а не на одного прописаного
СережкинаЯ 28 января 2021
Ответ дляМарафетчица
Це не моя історія, і мені всерівно. Я не сплачую нічого, в мене площа менша.
вам все рівно і ви створили тему
люди кілька років сплачують цей податок і тем не створюють

логіка є)))))))))))
автор Марафетчица 28 января 2021
Ответ дляТыЧиНеТЫ
не съезжайте, для вас переиначу
А чего предыдущие сразу не отменили, как приняли? Почему вы не возмущались тогда, а сейчас возмущаетесь? Определитесь уже.
Я не ’возмущаюсь’, повторюю - мені всерівно, в мене площа менша і я нічого не сплачую. Попалась на очі інформація, і я ділюсь. Що вас так бісить?
автор Марафетчица 28 января 2021
Ответ дляМенее Более
Вы 5 лет спали? Закон старый
Тобто все добре?
Атятя_тётя 28 января 2021
Ответ дляОбнемашечка
Те, що вам не надіслали, не означає, що ви не повинні платити. Виясніть в податковій, у вас там 100% борг та ще пеню треба буде платити
Где корешок, что я получила уведомление?
Не придумывайте велосипед. Я хрен оплачу пеню и штраф. За одно место они меня укусят
Менее Более 28 января 2021
Ответ дляМарафетчица
Тобто все добре?
А что поменялось с 14-15 года? У вас було все добре?
Бабайко 28 января 2021
Ответ дляСережкинаЯ
навіщо розсосеться?
нехай власники хоромів сплачують податок - поповнюють бюджет
Прикольно.. вы вообще в курсе, что изначально налог начисляли на квартиры 120 м2
Так что вы сильно не злорадствуйте, до вас тоже очередь дойдет
автор Марафетчица 28 января 2021
Ответ дляСережкинаЯ
власник сплачує
Я все розумію, то Сердючка написала, сама не зрозуміла що)))
ДинамоКит 28 января 2021
Ответ дляСтриптизерка
Я не поняла- это разовый штраф или обязательная ежегодная(ежемесячная) платежка?
это не штраф, а налог)
каждый год платить.
При этом если у вас квартира 120 м2 и 5 детей, а вы один собственник, то будете оплачивать ’лишние’ 60м2
автор Марафетчица 28 января 2021
Ответ дляСережкинаЯ
60 квадратів на одного власника, а не на одного прописаного
Так точно
СережкинаЯ 28 января 2021
Ответ дляБабайко
Прикольно.. вы вообще в курсе, что изначально налог начисляли на квартиры 120 м2
Так что вы сильно не злорадствуйте, до вас тоже очередь дойдет
в курсе, я тоже попадаю под этот налог
Разгуляшка 28 января 2021
Чого на автора напали? Перед тим, як створити тему треба всі попередні вивчити, чи раптом такої не було, і опитувач зробити чи можна створювати тему чи ні?
Дюагональ 28 января 2021
Ответ дляМарафетчица
Хто там радів дешевій іпотеці? Їжте, не обляпайтесь)))
дешеву іпотеку ( якщо це правда) вводить зеленський, а податок на майно і землю ввели при порошенку. Ще при ньому газ здорощав в 10разів для населення. Саме тому він і програв вибори.
автор Марафетчица 28 января 2021
Ответ дляСережкинаЯ
вам все рівно і ви створили тему
люди кілька років сплачують цей податок і тем не створюють

логіка є)))))))))))
Тут дехто перепитує і уточнює, не всі в курсі.
Менее Более 28 января 2021
Ответ дляРазгуляшка
Чого на автора напали? Перед тим, як створити тему треба всі попередні вивчити, чи раптом такої не було, і опитувач зробити чи можна створювати тему чи ні?
5 лет подряд?
Бабайко 28 января 2021
Ответ дляСережкинаЯ
пенсіонери не сплачують
Где такое написано?
нет там льгот для пенсионеров
ДинамоКит 28 января 2021
Ответ дляСердючка
У вас должно быть более 60 кв.м на 1 ОДНОГО человека. Налог платит каждый отдельно, а не семейно разом)))
это значит, что если квартира 120 м2 имеет одного собственника-мужа, то ему придется все равно оплатить налог, даже если в этой квартире прописаны трое его детей, жена и теща)
Не очень справедливый на самом деле закон.
ТыЧиНеТЫ 28 января 2021
Ответ дляМарафетчица
Я не ’возмущаюсь’, повторюю - мені всерівно, в мене площа менша і я нічого не сплачую. Попалась на очі інформація, і я ділюсь. Що вас так бісить?
Так все равно, что свое время тратите на закон, который к вам не относится.
Давайте новую тему, это не зашла
автор Марафетчица 28 января 2021
Ответ дляБабайко
Прикольно.. вы вообще в курсе, что изначально налог начисляли на квартиры 120 м2
Так что вы сильно не злорадствуйте, до вас тоже очередь дойдет
Більшість не зрозуміли. Думають, що це просто трольна тема.
СережкинаЯ 28 января 2021
Ответ дляБабайко
Где такое написано?
нет там льгот для пенсионеров
моя мама узнавала, ей платить не нужно, уточните в налоговой
Дюагональ 28 января 2021
Ответ дляРазгуляшка
Чого на автора напали? Перед тим, як створити тему треба всі попередні вивчити, чи раптом такої не було, і опитувач зробити чи можна створювати тему чи ні?
не напали б якби автор не прокоментував ’ радійте іпотеці, їжте не обляпайтесь’ . То ж тема була створена для поливання брудом нинішньої влади. Хоча все, що зараз відбувається - це наслідки 2013-2014 рр.
автор Марафетчица 28 января 2021
Ответ дляРазгуляшка
Чого на автора напали? Перед тим, як створити тему треба всі попередні вивчити, чи раптом такої не було, і опитувач зробити чи можна створювати тему чи ні?
Зелену владу критикувати не можна))) Тільки собак на попередників можна вішати.