28 января 2021

Суд скасував новий правопис української мови, встановлений Кабміном

Сьогодні, 28 січня 2021 року, Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабміну № 437 "Питання українського правопису" від 22 травня 2019 року, якою було схвалено нову редакцію "Українського правопису".

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Ростислав Кравець, старший партнер адвокатського об´єднання "Кравець і партнери".

Рішення суду набуде чинності через 30 днів, якщо Кабмін не подасть апеляцію.
показать весь текст
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ дляСМСница
Суд то отменил, но в течении месяца могут апеляцию подать. Надеюсь не вернут тот бред
А можна дізнатися, що конкретно ви вважаєте ’брєдом’? Ви філолог, що можете адекватно оцінити зміни? Я філолог, тому стверджую, що правопис цілком нормальний. А тут відписуються люди, які не знають ні старого, ні нового, однак мають з цього приводу власну думку)
Бла бла бла 28 января 2021
Ответ дляКуратор дебошей
А что отменили хоть?
Членкиню ))
Мать драконов 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность
Там варіативне написання: можна і міф, і міт; ефір та етер (як більше подобається).
Я розумію, що варіативне, але в нас плутають варіант з нормою користування, рекомендацію і пораду і взагалі, як з´являється новий варіант, його можна звідусіль чути.
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ дляМать драконов
Я розумію, що варіативне, але в нас плутають варіант з нормою користування, рекомендацію і пораду і взагалі, як з´являється новий варіант, його можна звідусіль чути.
Тобто? Варіативне означає, що правильно і одне, й інше). Немає варіанта і норми, бо норма і так, і так.
На привозе 28 января 2021
Ура. Я тільки за українську мову в спілкуванні, але це новий правопис - треш.
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ дляИграю_на_кларнете
Почему-то у самих греков ’митос’ и ’Атена’ произносится, а у славян вдруг как-то буква ’ф’ нарисовалась
Ага, поясніть тут))). То ж ’брєд’, Ви просто не в курсі)
Курочка-наседка 28 января 2021
Ответ дляКуратор дебошей
А что отменили хоть?
гришин ’ проЄЄЄЄЄкт’
Брюльтик 28 января 2021
Ответ дляПурген
надеюсь, ’проЄкт’)
членкиню)))))))))))
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ для4есотка
Авта і пальта вже не буде? Фух.
Авта ніколи й не було, а ’пальта’ було й у старому правописі). Грамотіїї, блін)
СМСница 28 января 2021
Ответ дляДваДваВосемь
одні мінетки залишаться
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ дляБабка в тапках
Но все новостные каналы ухватились за етер с дикторкою.
Ну і що? Мені теж так більше імпонує.
Чеширская кошечка 28 января 2021
Ответ дляИграю_на_кларнете
Почему-то у самих греков ’митос’ и ’Атена’ произносится, а у славян вдруг как-то буква ’ф’ нарисовалась
А мы теперь все слова должны называть так, как их произносят нэйтив-спикеры? Только в европе говорят ’Юкрейн’ и никого не колышет, что в оригинале звучит иначе.
Слабый пол 28 января 2021
Задумалася: нічого собі юридична обізнаність і доступ до адвокатів, що працюють на самого Вовка у семикласниці. Далеко дівчина піде.
Инста_Богиня 28 января 2021
ну хоть что то.. еще бы русский не ущемляли и можно было бы более менее жить!
Играю_на_кларнете 28 января 2021
Ответ дляЧеширская кошечка
А мы теперь все слова должны называть так, как их произносят нэйтив-спикеры? Только в европе говорят ’Юкрейн’ и никого не колышет, что в оригинале звучит иначе.
По разному говорят, в Европе не только английский, немало языков, где на 99% похоже, как должно быть.
автор Бабка в тапках 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность
А можна дізнатися, що конкретно ви вважаєте ’брєдом’? Ви філолог, що можете адекватно оцінити зміни? Я філолог, тому стверджую, що правопис цілком нормальний. А тут відписуються люди, які не знають ні старого, ні нового, однак мають з цього приводу власну думку)
Я знаю старий i теж за освiтою фiлолог, але проти членкинь та мiнiстерок.
Инста_Богиня 28 января 2021
Ответ дляБла бла бла
Членкиню ))
министерку и докторку надеюсь тоже )
Сама не знаю 28 января 2021
Ура. Спасибо.
Бла бла бла 28 января 2021
Ответ дляИнста_Богиня
министерку и докторку надеюсь тоже )
Усіх гуртом)))
Чеширская кошечка 28 января 2021
Ответ дляИграю_на_кларнете
По разному говорят, в Европе не только английский, немало языков, где на 99% похоже, как должно быть.
Я обобщенно, о том, что не нужно пытаться звучать одинаково с оригиналом. У нас свой язык, имеем право. А знаете как Германия звучит на немецком, или Венгрия на венгерском?)) Совсем не так, как мы называем. И ничего страшного.
СМСница 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность
А можна дізнатися, що конкретно ви вважаєте ’брєдом’? Ви філолог, що можете адекватно оцінити зміни? Я філолог, тому стверджую, що правопис цілком нормальний. А тут відписуються люди, які не знають ні старого, ні нового, однак мають з цього приводу власну думку)
Бред, конечно. Зачем вообще было менять правописание? Хорошо, что таких ’обізнаних філологинь’ у нас десяток, а то бы напридумывали, а нам мучайся потом.
неДоПриличий 28 января 2021
Ответ дляСМСница
Вводили же новый правопыс-феминитивы, проект, этер и всяческий бред
Ааа, понятно, 🙏. Я последнее что заметила буквы в алфавите и четвёртый род).
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ дляБабка в тапках
Я знаю старий i теж за освiтою фiлолог, але проти членкинь та мiнiстерок.
Ну так у чому справа? Не можете переглянути новий правопис? Навколо нього значно більше шуму, ніж змін. У правописі вказано, що далеко не від усіх іменників чоловічого роду можна утворити фемінітиви, а ви далі з членкинями і міністерками). А чому не пишете про те, що позабирали винятки, що спростили написання складних слів? Тобто реально спростили те, де робили найбільше помилок). І далі зле...
Закусенец 28 января 2021
мене турбує, що видано тисячі, а може сотні тисяч підручників з новим правописом. моя донька у 3 класі уже вчила нові правила написання, зокрема, що стосується часточки пів. Це зручно, коли ти не учиш, коли з апострофом, коли з дефіс, а коли разом чи окремо.
а тепер переучуватися? що робити з підучниками?
більшість з нас, коли говорять, Слава Богу, що відмінили, насправді, і не використовують у своєму мовленні нововедення, проте роблять з цього проблему!
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ дляСМСница
Бред, конечно. Зачем вообще было менять правописание? Хорошо, что таких ’обізнаних філологинь’ у нас десяток, а то бы напридумывали, а нам мучайся потом.
Було б добре, якби у нас збільшився відсоток людей, здатних читати і критично сприймати інформацію)
Играю_на_кларнете 28 января 2021
Ответ дляЧеширская кошечка
Я обобщенно, о том, что не нужно пытаться звучать одинаково с оригиналом. У нас свой язык, имеем право. А знаете как Германия звучит на немецком, или Венгрия на венгерском?)) Совсем не так, как мы называем. И ничего страшного.
Знаю, как будет, но в новых правилах ничего ужасного не было. Украинский тоже когда-то переделывали, чтобы он был максимально похож на русский. Сейчас просто возвращение к истокам.
Инфотуфелька 28 января 2021
Ответ дляБабка в тапках
Но все новостные каналы ухватились за етер с дикторкою.
Так а хто їм дохторка
Слабый пол 28 января 2021
Ответ длянеДоПриличий
Ааа, понятно, 🙏. Я последнее что заметила буквы в алфавите и четвёртый род).
Що це таке - четвертий рід?
Инфотуфелька 28 января 2021
Ответ дляЗаместитель автора
Слава Богу! Есть здравомыслящие люди в суде, а то такого нацики по напридумывали ни на что не налазит
Що поганого в націоналізмі?
Хитрушка-чекушка 28 января 2021
Ответ дляМать драконов
Як я розумію міт замість міф,етер замість ефір і подібне
Только там было не вместо, а вместе. Старые формы слов позволялось использовать наравне с новыми.