28 января 2021

Суд скасував новий правопис української мови, встановлений Кабміном

Сьогодні, 28 січня 2021 року, Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабміну № 437 "Питання українського правопису" від 22 травня 2019 року, якою було схвалено нову редакцію "Українського правопису".

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Ростислав Кравець, старший партнер адвокатського об´єднання "Кравець і партнери".

Рішення суду набуде чинності через 30 днів, якщо Кабмін не подасть апеляцію.
показать весь текст
Бла бла бла 28 января 2021
Ответ дляЗакусенец
мене турбує, що видано тисячі, а може сотні тисяч підручників з новим правописом. моя донька у 3 класі уже вчила нові правила написання, зокрема, що стосується часточки пів. Це зручно, коли ти не учиш, коли з апострофом, коли з дефіс, а коли разом чи окремо.
а тепер переучуватися? що робити з підучниками?
більшість з нас, коли говорять, Слава Богу, що відмінили, насправді, і не використовують у своєму мовленні нововедення, проте роблять з цього проблему!
Ще не видано. Його тільки в цьому році при вводити у вжиток
неДоПриличий 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность
Хто? ’Четвертого роду’ ніколи не було...
В 2002 - 2005 точно был в учебниках. Я совершенно без претензий, просто вспомнила учебники того года. Может так были составлены учебники), как всегда.
МоДнАя_КоШеЧкА 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность
Ну то в чому тоді проблема??? Так, це іменники середнього роду. Так було в старому правописі, так є і в новому...
Так я так и считаю. Что за 4й род не поняла девушка выше пишет что есть какой-то.
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ длянеДоПриличий
В 2002 - 2005 точно был в учебниках. Я совершенно без претензий, просто вспомнила учебники того года. Может так были составлены учебники), как всегда.
Ви щось плутаєте). Такого не було ніколи.
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ дляМоДнАя_КоШеЧкА
Так я так и считаю. Что за 4й род не поняла девушка выше пишет что есть какой-то.
Нема й нікого не було))).
Непостоянная постоянность 28 января 2021
ніколи*
Рожайтретьего 28 января 2021
Ответ дляИграю_на_кларнете
Почему-то у самих греков ’митос’ и ’Атена’ произносится, а у славян вдруг как-то буква ’ф’ нарисовалась
Так давайте будем последовательны и перестанем называть Кристобаля Колона Христофором Колумбом, Рим назовем Рома и таких примеров тьма. Или вам только Атены принципиальны?
неДоПриличий 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность
Ви щось плутаєте). Такого не було ніколи.
Ну и фиг с ним.) Я просто помню закончила школу, через года два появилась буква в алфавите г с хвостиком. Это было? Потом дочь пошла в школу - новый род.
Сейчас оказывается нет. Мне 🤷‍♀️.
Бла бла бла 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность

Люди, які пишуть про ’четвертий рід’, вважають, що мають право критикувати правопис)))
Всі мають право критикувати правопис. Вы решили, что выше другого украинца?
Играю_на_кларнете 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность
Ну так це не четвертий). Підозрюю, що мали на увазі четверту відміну іменників...
Не четверта відмінна, ось відкрила Козачук Г.О. 2006р., де пишеться, що в українській мові є ще іменини спільного роду.
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ дляИграю_на_кларнете
Не четверта відмінна, ось відкрила Козачук Г.О. 2006р., де пишеться, що в українській мові є ще іменини спільного роду.
Сирота, плакса, нікчема - іменники спільного роду. Йдеться про те, що це можуть бути особи як чоловічої, так і жіночої статі: бідний сирота і бідна сирота... Це не міфічний четвертий рід). Тут уже дописалися до трансвеститів)))
Я такая боевая 28 января 2021
Ответ длянеДоПриличий
В 2002 - 2005 точно был в учебниках. Я совершенно без претензий, просто вспомнила учебники того года. Может так были составлены учебники), как всегда.
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Бла бла бла 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность
Сирота, плакса, нікчема - іменники спільного роду. Йдеться про те, що це можуть бути особи як чоловічої, так і жіночої статі: бідний сирота і бідна сирота... Це не міфічний четвертий рід). Тут уже дописалися до трансвеститів)))
То то таки є четвертий рід, окрім чоловічого, жіночого і середнього? А що ж ви так, філолог?
Играю_на_кларнете 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность
Сирота, плакса, нікчема - іменники спільного роду. Йдеться про те, що це можуть бути особи як чоловічої, так і жіночої статі: бідний сирота і бідна сирота... Це не міфічний четвертий рід). Тут уже дописалися до трансвеститів)))
Можливо, я не філолог
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ дляБла бла бла
То то таки є четвертий рід, окрім чоловічого, жіночого і середнього? А що ж ви так, філолог?

Мій педагогічний талант тут безсилий)
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ дляБла бла бла
Всі мають право критикувати правопис. Вы решили, что выше другого украинца?
Для того, щоб критикувати, треба бодай знати те, що критикуєш)
Бла бла бла 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность
Для того, щоб критикувати, треба бодай знати те, що критикуєш)
Для того щоб критикувати треба бодай правильно читати, в не кричати ’я хвілолог, я хвілолог’
Резвая лошадка 28 января 2021
Ответ дляНаращиваю_Интелект_Дорого
Удалено администрацией...
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ дляБла бла бла
Для того щоб критикувати треба бодай правильно читати, в не кричати ’я хвілолог, я хвілолог’
Ну то ви вже навчилися?)
Слабый пол 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность
Сирота, плакса, нікчема - іменники спільного роду. Йдеться про те, що це можуть бути особи як чоловічої, так і жіночої статі: бідний сирота і бідна сирота... Це не міфічний четвертий рід). Тут уже дописалися до трансвеститів)))
Тобто це не окремий рід? Це іменники, які можуть набувати або одного роду, або іншого, залежно від того, про що йдеться?
Так завжди було.
Непостоянная постоянность 28 января 2021
Ответ дляСлабый пол
Тобто це не окремий рід? Це іменники, які можуть набувати або одного роду, або іншого, залежно від того, про що йдеться?
Так завжди було.
Тут не вірять, що так завжди було)
Слабый пол 28 января 2021
Ответ дляНепостоянная постоянность
Тут не вірять, що так завжди було)
Це просто так написано у цих коротких витримках. Я теж подумала, що тепер потрібно вказувати - спільний рід, якщо такий може бути у слова. Напевне не всі добре розібралися з темою, так вчать, акцентуючи, воно і йде далі. Десь почув, що не зрозумів - придумав. Що не сподобалося - гіперболізував.
Бабушка мороз 28 января 2021
Хоть бы отменили эти дебильнейшие вырвимозг феминитивы
Бабушка мороз 28 января 2021
Ответ длянеДоПриличий
неопределившиеся. Теля, курча... то есть только родилось- оно, но непонятно кем станет, не видно ещё.
Пишу и чего- то смешно). Это ещё осталось в языке?
Ну да, может, оно как в гейропе, то ли мальчегом захочет, то ли девочкой, сразу и не понять...
´Дебилы, б...дь’ (с)
Бабушка мороз 28 января 2021
Ответ дляМоДнАя_КоШеЧкА
В смысле не видно бык родился или теличка??? они там вообще дебилы??
Конечно, непонятно. Вдруг бык захочет стать теличкой. Или вообще трансгендером. Идём в толерантность.
Цикавенная 28 января 2021
Ответ дляИнфотуфелька
Тут відписуються рускоговорящі))) Які українську вивчити так і не спромоглись.
Да,да,да!!!
Пурген 28 января 2021
Ответ дляКуратор дебошей
Даже не знала, что и такой фигней занимаются. Через суд принимают, отменяют. Нафиг чем заняться?
А как же еще движение деньгам устраивать?)
Инфотуфелька 28 января 2021
Друзі у нас тут бабах! Тому, дуже просимо про МАКСИМАЛЬНИЙ РЕПОСТ.

Уже ж всі вкурсі про ОАСК і скасування змін до правопису. А знаєте, що позивачка у справі 7-класниця з Херсону? Так от - ця дівчинка - сестра дружини Дмитра Ільченка. Він же водночас є адвокатом самої мами дівчинки.

Давайте ми ще регалії Дімки перерахуємо:
- адвокат замовника вбивства Гандзюк Владислава Мангера;
- бреше в судах по Каті і сцить судді в очі;
- був депутатом Херсонської міськради і регулярно відгрібав від Каті. особливим фанатам Дімки давно відома історія, коли Катя шльопнула його по обличчю сєльодкою, яку так ненавидить наш герой;
- перед тим, як Мангер заїхав на СІЗО він переписав на Діму власність та бізнес активи;
- Діма вносив заставу за Мангера (начебто зі своєї кишені) в сумі більше 1 млн грн.

Сьогодні в перерві судового засідання Діма хвалився Мангеру про рішення ОАСКу. Розказував, що на суді були типові соросята (ні разу не р*уснява риторика, до речі).

Друзі, ми нагадуємо, що не треба ототожнювати адвокатів та їх підзахисних. Але ми ототожнюємо Дмитра Ільченка та Владислава Мангера не через його адвокатську діяльність. А через те, що Дмитро був у партійній команді Мангера, Дмитро був радником Мангера, Дмитро отримував на свою адвокатську фірму гроші з обласного бюджету, яким керував Мангер (ми про це писали уже давно).

І саме через це нас не дивує, що Ільченко, швидше за все, втягнув свою неповнолітню родичку у р*сняві справи ОАСКу і допомагає Андрію Портнову і КО пробувати нищити українську державність.

Саме тому, і ми казали це з самого початку, справа вбивства Каті Гандзюк – це національна історія, в деталях якої видно як влаштоване політичне життя нашої країни.
Пурген 28 января 2021
Ответ дляКурочка-наседка
гришин ’ проЄЄЄЄЄкт’
Надеюсь, гришино законопослушание послужило катализатором для отмены)
ЛолитаНеРазлита 02 февраля 2021
и слава Богу.
А то изуродовали язык этими новыми нормами. Нафига только принимали те новые нормы правописания не понятно.