Тетяна Лещенко• 01 апреля 2021

Дистанційне навчання: плюси і мінуси.

Минули перші тижні після закінчення другого лок-дауну. Разом з «ура, мамо, нарешті побачу шкільних друзів» і «ура, діти підуть до школи» починає приходити розуміння, що, можливо, це не останній такий карантин. Тож, підіб’ємо підсумки :)

Погляд батьків на дистанційне навчання

Як мати, можу виділити кілька безперечних плюсів:

  • Економія часу. Особливо відчувається, у випадку, якщо в школу треба їхати. Ніяких пробок, очікувань на зупинці та хвилювань, якщо дитина їде сама громадським транспортом. Якщо ж додати час на дорогу до гуртків (багато з яких теж перейшли в онлайн) то вийде досить вагома цифра. І, логічно, діти на дистанційному навчанні можуть поспати на півгодини-годину більше.
  •  Досвід використання гаджета для навчання. Бо зазвичай такі прилади діти використовують для гри та розваг.
  • Такі речі як відволікання на уроці, дражнилки, цькування в онлайн класі майже не можливі.
  • Діти і дорослі почали більше цінувати «живі» уроки. Або, якщо школа геть не влаштовувала, батьки стали сміливішими та прийняли рішення про перехід до дистанційної школи.

Які ж недоліки у цій ситуації?

Разом з цим маємо і мінуси.   Найбільш вагомий з них, як на мене, - це досить тривале сидіння перед екраном гаджета. У звичайній ситуації без нього дитині можна прожити, а при дистанційному навчанні він з іграшки перетворюється на «вікно в світ» і його вже не вилучиш під гаслом «скільки можна сидіти в тому моніторі, краще б на вулицю пішов/книжку почитав/квітку полив (обрати потрібне)». Так, можна контролювати кожен «клік» та хвилину проведену з монітором, але, з особистого досвіду, це потребує неабияких нервів, сил та псує відносини з дітьми. Як компромісний варіант, який включав і фізичну активність, і гаджет, і спілкування у нас були онлайн тренування з карате для молодшої дитини та уроки вокалу для старшої.

Погляд вчителів на дистанційне навчання

Вчителі теж відмічають, що дистанціонка має свої сильні сторони. Наприклад, на on-line навчанні вчитель може дати більшу кількість візуальних джерел, зробити презентацію, показати відео, слайди, тощо. При традиційному навчанні не завжди школи мають таку можливість. Також, певна кількість уроків іде у записі, тож учень може послухати матеріал  у будь-який зручний час та, за потребою, повторити.
Та є і певні труднощі: якщо з технічних причин нема відео зв’язку з дитиною, то важко зрозуміти чи сприймає учень матеріал. Молодші школярі ще не можуть довго концентруватись на навчанні, їх треба контролювати, задавати питання, спілкуватись.
Коли клас великий (скажімо, 24 дитини) поспілкуватись з усіма учнями просто не реально, а для гуманітарних предметів обговорення, осмислення - важлива частина уроку. Багато хто скаржиться на втому очей та гиподинамію через постійне сидіння перед монітором.

Що потрібно для успішного навчання дітей?

Для успішного навчання потрібна дисципліна, системне виконання домашніх завдань. Для багатьох школярів такі традиційні методи, як виклик до дошки чи незаплановані самостійні, були досить вагомою причиною розбиратись у нових темах і не забувати старі. А на дистанційному навчанні часто такі діти, не маючи достатньої мотивації, втрачали темп та якість навчання.

Звісно, більш старші учні, студенти, які вже мають і концентрацію, і розуміння навіщо їм потрібен той чи інший предмет, можуть успішно сприймати лекції у записі.

Також, не забуваємо, що у традиційній школі діти здобувають не тільки знання, а й навички спілкування, вирішення конфліктів, співпраці. Діти можуть задавати питання, домовлятись з вчителями, однолітками, дітьми з інших класів, іноді незнайомими. При цьому, школа - не «клуб за інтересами» де всі дружні та позитивні, це - зріз суспільства, з усіма його особливостями. І логічно припустити, що у довгостроковій перспективі дітям з натренованими в школі соціальними навичками буде легше знаходити спільну мову з різними людьми. Під час карантину спілкування було більше дистанційне, часто-в рамках мережевих ігор (ууу, і знову гаджет) , іноді - спільні прогулянки в парку.

Друзі, поділіться своїми карантинними ідеями та інсайтами :)

Автор: Тетяна Лещенко. Редакція сайту Kidstaff.

Назад к темеВсе фото темыКомментарии автораМои благодарочкиМои ответы
Картман777• 04 февраля 2021
Ответ дляАрабелла.
Им почему-то можно ходить)
Не всегда, только по решению медкомиссии и если другие участники коллектива не против, а у нас зачастую у других даже не спрашивают, что в свою очередь уже незаконно. Я, например, против к допуску непривитого ребёнка в коллектив, где учится мой ребёнок
Картман777• 04 февраля 2021
Ответ дляcrisal
ПЛЮСОВ НЕТ !!!!! Отстой ваша дистанционка.
Вижу только одну цель в этом -сделать из детей деградантов. Мой сын ученик 9 класса -один из лучших учеников класса. Во время карантина опускались руки у ребёнка так как для изучения нового материала объяснить материал некому. Детям нужно сидеть за партой и слушать учителя.

Через некоторое такими темпами время будет стана неучев - как видно это основаная цель.
У нас и так страна неучей и деградантов, многие элементарных вещей не понимают в 9-м классе, но зато большинство с крутыми гаджетами и постоянно снимают дебильное видео
автор Тетяна Лещенко • 04 февраля 2021
Ответ дляНадюшка1984
Я за ДО. Ребенок-астматик сам захотел еще в марте прошлого года, в 5 класс уже был на ДО, я работаю дома. Проблема была в распределении времени, организации учебы и планирования обучения (у нас школа самая бюджетная, как такового расписания не дали). Сейчас все норм, но нужно желание придерживаться расписания и жить по нему. В этом плане были трудности, но сейчас все меня устраивает. Скажу, что я знала на что иду, но мне этот процесс приносит удовольствие. По сравнению со школой - разницы не вижу. Что там, что здесь приходилось почти все темы прорабатывать с нуля, не знаю, чем они на уроки занимались(( Поэтому в школе была двойная работа. Сейчас дочь сама читает, я могу что-то объяснить, проверяю уровень знаний. Но я это и раньше делала. Поэтому лично для нашей семьи, ДО - это было верное решение.
цікавий досвід, дякую :) а як щодо соціалізації, друзів? щось дитина відвідує офф-лайн?
Azia• 04 февраля 2021
Ответ дляanuta.sokol@yandex.ru
Моей 15 лет в 10 классе. Не хочет теперь в школу (если что, то она под домом в прямом смысле слова). Повысила успеваемость. Уроки были всегда, домашки много.
Но моя дочь ответственный ребёнок и не маленький. Тем у кого малыши я не завидую.
11 лет, 6 класс. Тоже могу сказать, что ничего ужасного в дистанционном обучении не было! Уроки проводили онлайн. Каждый шел 35 минут. Микрофон отключал, чтобы не было посторонних шумов, когда учитель объяснял материал. Учитель спрашивал как и в школе, неожиданно. Проводили переклички с включенными камерами, опросы. Если нужно было стих рассказать, то с закрытыми глазами. Дополнительно ничего не объясняла на постоянной основе, только если совсем не понимал. Но так и в школе, не часто к счастью. Времени меньше занимало 6-7 уроков, перемены по 10 минут, одна 20 минут. Д/З не больше обычного! Все учителя, даже очень пожилые, освоили онлайн уроки, много презентаций. Оценки, кстати да лучше стали. Уроки с ребенком не делаю со 2 класса, только проверяю.
Контрольные и самостоятельные по времени 45 минут, нужно отправить результат. Иначе на зачтут.
Даже труды проводили.
Социализация… К счастью у сына много друзей, гуляли на свежем воздухе каждый день. В обычные школьные дни не получается.
Дистанционное обучение было с 15 октября по 25 января.
Не Киев. По сравнению с весной прошлого года однозначно все организовано лучше, уже не все на самостоятельное изучение, почти полноценное обучение.
Rosa Blanca• 04 февраля 2021
Прийнято закон про приватизацію освітніх закладів, які не використовуються тривалий час за призначенням. Тепер думайте, чому нам нав’язали ДО і який термін буде визначено для ’тривалого часу’. Так само було приХватизовано заводи, фабрики... Батьки лише полярізуються у своїх поглядах - За та проти ДО, а тим часом за їх спинами йде тотальне знищення освіти і освітніх закладів, підміна понять. Не дарма в часі це все збігається із 100% оплатою за харчування у дитячих дошкільних закладах - чи державні вони, якщо вже за кошт з місцевих бюджетів вони утримуватись не будуть, а податкове навантаження для цих оплат не зменьшкується? Сьогодні проходила низка законів у ВР щодо легалізації свавілля кабміну - тепер ці особи будуть вирішувати на свій розсуд любий карантин. Раніше знання були доступні лише жрецям, так і тепер якісна освіта доступна буде лише еліті та олігархату, а обслуговуючому персоналу достатньо неповної середньої. Психологічні аспекти, соціалізація, рівень знань на імітаціїйній ДО з уроками по 20хв навіть не варті обговорення, оскільки це не та альтернативна дистанційна освіта яка існувала ’до того як’, оскільки обмежень у доступі до позашкільного життя не було, підхід був не масовим. Категорично немає ніяких ’+’, бо їх не може бути в принципі за теперішньої ситуації з урахуванням справжньої мети цього соціального експерименту над дітьми. Сумно, що абсолютна більшість батьків та освітян не розуміє наслідків для кожного окремо та для всіх в цілому. Ми зрадили дітей.
KupiSlona• 04 февраля 2021
Ответ дляFeel good
А така кількість вчителів при дистанційному навчанні для чого?
Навантаження за дистанційка на одного вчителя зменшується.
каким образом уменьшаются нагрузки? уроков столько же
KupiSlona• 04 февраля 2021
Ответ дляТетяна Лещенко
в чому халява для вчителя? при підготовці цієї статті спілкувалась з вчителями, вони загружені не менш, ніж на звичайних уроках, а подейкуди й більше. Так, вони зазначають деякі плюси, але і для них більше мінусів, особливо для початкової та середньої школи. Звісно, за всіх вчителів не розписуюсь, але ті, що відповідальні - робили велику роботу..
работы реально больше с этим онлайном.
Плюсов не вижу, увы.
KupiSlona• 04 февраля 2021
Ответ дляНадюшка1984
а как Вы успеваете и работать и ребенком заниматься?
KupiSlona• 04 февраля 2021
Ответ дляТетяна Лещенко
ну, я б не була такою категоричною: зараз є люди, які працюють не з 9 до 17 і це нормально. Також, в лок-даун закриваються і фірми також, Ви не чули?
наконец-то найден позитив!
Решка7777• 04 февраля 2021
против, ад
детям нужно с детьми
Ирина_Конор• 04 февраля 2021
Ответ дляМуркамурковна
Нема +, тільки -
Назовите хоть один минус
Ирина_Конор• 04 февраля 2021
Ответ дляFeel good
Теж нічого хорошого не побачила у дистанційці. Діти просто ліняться і тупіють.

Дистанційка, очевидно, подобається частині мамочок, що в декреті.
Працюючих батьків не зустрічала таких, кому норм.

П.С.: Вчителю зрозуміло, чому подобалося - халява.
З роботи звільнятися, щоб дитину учити?
Маячня.
Какая разница работает человек или нет?
Ребенок сидит не в классе, а перед компом, что принципиально меняется?
Ирина_Конор• 05 февраля 2021
Ответ дляЛатиффа
Даже читать не буду, плюс был один - дольше можно спать
Минусы такие - ребенок вместо 9-10 приносит каждый день 5-4, и каждый день твердит что не хочет учиться это 8й класс
Знаний ноль, зато каждый день как вышли то самостоятельные то контрольные по 3-4 в день
Нам такое НЕ ПОДХОДИТ
Так вопросы к вашему ребенку. Может надо не играть, а учиться?
Все верно, самостоятельные и контрольные - очные.
Онлайн позволяет даже увеличить количество часов.
Для примера есть два класса, зачем каждому классу отдельно рассказывать новую тему?
Пояснение новой темы занимает 20 минут урока, ее разбор 25.
Итого на отдельное пояснение двум класса уходит 40 минут и 50 на разбор.
А теперь соединяем вместе два класса и два их урока: 20 минут пояснение и 70 минут разбор темы.
schpulka_317• 05 февраля 2021
Ответ дляТетяна Лещенко
Мабудь, Ви не уважно читали. Мінусів достатньо та вони вагомі. Але, на мою думку, концентруватись на одних недоліках - вибачте, ні. Цікавіше знаходити плюси. Можливо, ще хтось знайшов їх для себе і поділиться ;)
для меня один огромный минус перечеркивает парочку незначительных плюсов: у моего ребенка очень плохое зрение. Вы даже представить не можете, как ребенок себя чувствовал. Никто не соблюдал нормы, уроки проводились по 40-45 мин, иногда даже больше.
Ирина_Конор• 05 февраля 2021
Ответ дляТетяна Лещенко
Во-первых, плюсов куча.
Единственный минус - не полное наблюдение при контрольной и самостоятельной
Ирина_Конор• 05 февраля 2021
Ответ дляschpulka_317
Урок 40-45 минут это как раз и норма.
schpulka_317• 05 февраля 2021
Ответ дляprosto_aisha
Для меня лишь минусы!
Мало двигаться это вредно для растущего организма! Они должны бегать прыгать и тп. А тут полдня перед экраном ((( спина, осанка, гиподинамия.
Влияние экрана на зрение, детям нельзя столько времени проводить перед экранами. Особенно если это телефон, экран маленький. А дать каждому ребенку ноутбук не у всех есть возможность.
У меня детей двое разделить по комнатам, а себя куда деть, во время уроков? А если у людей однушка, а детей двое/трое?
поддерживаю, у моего выходило даже больше перед компьютером: с утра д/з делал, после обеда до 18-19 ч. уроки, на улицу не выходил вообще, между уроками перемена 10 мин, иногда 5. Вот для чего детей калечить?
schpulka_317• 05 февраля 2021
Ответ дляОля-0fdb
Урок 40-45 минут это как раз и норма.
дистанционно, перед компом?
schpulka_317• 05 февраля 2021
Ответ дляОля-0fdb
Урок 40-45 минут это как раз и норма.
читайте https://osvitoria.media/news/tryvalist-urokiv-pid-...
Латиффа• 05 февраля 2021
Ответ дляshkoda_anna
Меня ужасают родители, которые пишут, что дети на дистанционка тупеют! Это как минимум упущение Вас как родителей, а максимум привычка сбрасывать ребенка, его учебу, проблемы и досуг на школу!
Вы не правы!
Я со второго по 8й класс занимаюсь с ребенком, знаю наизусть расписание и какие завтра будут контрольные, но после месяца сидения дома ребенок приносит каждый день 5ки, а первый семестр закончил с 9-10 , и две случайные 8ки, которые надеялись исправить, а сейчас я уже думаю что это были хорошие оценки)
За две недели дистанционки дети расслабились до немогу. Сейчас вышли и на них посыпались самостоятельные и контрольные, в день по 5 штук бывает, каждый день что то пишут, без особой подготовки и начитки теории со стороны учителей
На все увещевания что нужно собраться ,нужно подготовиться ответ один- не могу!
И это ещё ребенок старается, что то учит, делает всю домашку, проекты и т.д.
Латиффа• 05 февраля 2021
Ответ дляFeel good
Словами зі статті ’ Так, можна контролювати кожні ’клік’ та хвилину проведену за монітором...’ нівелюється вся її актуальність для працюючих батьків.

У працюючих дитина сама дома і практично безконтрольна.

Це стаття однієї домогосподарки, яка уміє гарно систематизовувати матеріал для інших домогосподарок. І стимуляція сидіти жінок у домогосподарках (дитині ж школу надому хтось має організовувати).

Але держава має бути зацікавлена саме у працюючих батьках: податки + приріст ВВП.
Да это бредовая полностью статья
Что там можно контролировать?
Не все ж в третьем классе, в старших классах дети тупо не включают камеры, не отвечают учителю и даже дома я не могу с 9 до 3х сидеть рядом, тем более ребенок уже закрывает двери, а через 10 минут я слышу что учитель орет на моего - Иванов ты почему камеру не включаешь???)))
Латиффа• 05 февраля 2021
Ответ дляНадюшка1984
В каком классе ребенок?
Что скажете в 7м когда нужно будет с нуля обьяснять химию, физику?
Латиффа• 05 февраля 2021
Ответ дляОля-0fdb
Угу, у нас соединили, именно два класса, и Г класс сорвал урок и себе и нашим
Неделю вычисляли, так как наша учитель не знала тех детей
Мой ребенок не играл, не тот возраст, но немецкий например был 1 раз за две недели а вышли и написали контрольную уже, с каких делов, как вы считаете у ребенка появились знания немецкого по новой теме?
Или мне ещё немецкий освоить и обьяснять с нуля?
А мы между прочим все равно оплачивали обучение, ибо учителя вещали из школы, то бишь РАБОТАЛИ
Bosikom• 05 февраля 2021
Ответ дляКартман777
Не совсем так, есть вакцины которые дают длительный иммунитет, а есть требующие повторного применения. Бояться нужно не привитым, а наоборот
Так в чем проблема? Вакцинируйте свое дитя и спите спокойно, почему тогда вы против обучения с невакцинированными детками, которые для вас не являют никакой угрозы? Это уже их проблемы. Вовремя иимунизируйтесь, прививайтесь и все.
Анна_Бель• 05 февраля 2021
Удалено администрацией...
мамакоти• 05 февраля 2021
Всегда будут и недовольные, и те, кто поддерживает, потому логичнее было бы дать выбор тем и другим. Чтобы на равных действовали два способа. Сложно разработать такую систему, но при желании можно.
Rina Kisskiss• 05 февраля 2021
Что за тема вброс?
Нет плюсов.
Мы уходили на вынужденный карантин!
На постоянной основе это не приемлимо.
Тем единицам, которых все устраивало, можно перевестись на дистанционное обучение.
Чаюри• 05 февраля 2021
Дистанционное обучение? Не знаю, не слышала. У нас за весь карантин не было ни одного урока и ни одного домашнего задания.
kirpichenko• 05 февраля 2021
Ответ дляlovstory
Мы живем в селе и в нашей школе полная гульня. Единственное что соизволили учителя это дать немного домашней работы на какой-то платформе в которую они и сами зайти не могут. Все вместе по заговору не заходят в зум и уроки детям не читают и теперь мой ребёнок ходит к репетиторам чтобы написать контрольный. Конрольная работа по всем предметам почти каждый день. Куда жаловаться?
Собраться всем родителям и директору за безответственность вставить трЫндюлей.
Чем она там коза занимается на своей должности и учителя тоже.
Жесть. Сочувствую.
kirpichenko• 05 февраля 2021
Ответ дляanuta.sokol@yandex.ru
А моя 14лет дома почти с ума сошла. И сын 10 лет тоже. Без общения с друзьями плохо. Оба отличники. Тоже школа в 2х минутах. Сейчас зима, на улице сильно не погуляеш. Иногда у нас сидят. В школу бегут с радостью.