04 июля 2022

Лев Толстой - Одумайтесь!

«Одумайтесь!» — антивоенная статья Льва Толстого, написанная в 1904 году после начала русско-японской войны.

показать весь текст
artemuda1 04 июля 2022
Ответ дляС ослов соседей
Удалено администрацией...
Есть множество прекрасных писателей зарубежных - выбор чем заменить русскую литературу более чем велик. Мне французские символисты к примеру сильно больше серебряного русского века заходят. Маяковского вообще не понимаю - порождение советского общества, распиареная посредственность
С ослов соседей 04 июля 2022
Ответ дляmilovas
То есть в рф не все читали по вашим словам произведения гения, но в Украине должны все в школе поголовно его прочесть? С чего бы тогда
Где я писала,что все должны прочесть? Я писала,что я читала и мне понравилось, кому-то нет, и это его право. Людям надо оставлять выбор,а не запрещать на том основании ,что это русское.
Rikitikitavi_2022 04 июля 2022
Сейчас у русских анал-оги пушилиных и пасечников на месте толстого, у них новый виток ’эволюции’, не мешайте им пож-ста, т.к. только русские так могут сами себя в говно опустить, пополоскать и нырнуть еще глубже, теперь с ними ни один порядочный и приличный человек не хочет иметь дело, просто днище человеческой цивилизации этот русский народ, дно 21-го века.
Galyna1211 04 июля 2022
Ответ дляС ослов соседей
Удалено администрацией...
Дивна сопілка не врятувала вас від великодержавного російського шовінізма.
Крєстьянє, то на росії, в Україні - селянин (сєлянін).
Українська доярка з форума (до речі, це важка праця і їм не до форумів, як правило) вартує п´ятьох освічених любителів Толстого.
nezhinka 04 июля 2022
Ответ дляС ослов соседей
Так у меня же в родословной не дворяне, видимо рабоче-крестьянское происхождение одной литературой не прикроешь.
Лексикон - це прояв вашого ставлення до світу, це на генетичному рівні не передається, дворянство і походження - тільки умовність, ніякої голобої крові не існує. Якщо ви дійсно любите читати - спробуйте Шострома і Фрома. І я розумію, що ви хотіли віджартуватися, а я тут серйозно вам відповідаю.
artemuda1 04 июля 2022
Ответ дляС ослов соседей
Удалено администрацией...
Если уедете в расию - ваше мышление весьма в тему. В Украине стоит быть слегка по- толерантные. Снять корону и принять что некоторые люде не так идеальны как ваше сиятельство
milovas 04 июля 2022
Ответ дляС ослов соседей
Где я писала,что все должны прочесть? Я писала,что я читала и мне понравилось, кому-то нет, и это его право. Людям надо оставлять выбор,а не запрещать на том основании ,что это русское.
Так а кто вам запрещает читать русское? Читайте. Вы пишете про выбор, но при этом не уважаете выбор тех, кого отвернуло от русской литературы.
Another Lyolya 04 июля 2022
Ответ дляС ослов соседей
Удалено администрацией...
Ви так про це говорите, ніби це щось погане.
Strelka_007 04 июля 2022
Ответ дляfetinia-s
Но как бы мы того не хотели, Толстой , Достоевский, Чехов, Бунин - имена, известные мировой литературе. Мы можем запретить у себя, но они были и есть в мировой литературы навсегда.
Можно от обиды кричать и топать ногами. Запретить, удалить, забыть. Но реальность сложнее.
Или проще. Хз.
Строить страну через отрицание - такая себе перспектива. Имхо, нам стоит подумать о том, что мы можем создать. И просто стать круче.
Ця мастурбація на ´вєліку´ руську літературу культивується і масово практикується лише в країнах постсовка. В раші взагалі до маразму доходить, більшість рашистів і не знають тої культури, але з піною доказують що вона вєлікая.
Я в Європі такого не бачу. Тут свої генії, свої пам´ятні місця, свої освітні програми. Так, деяких рос.класиків вивчають в рамках шкільного курсу, але без отого фанатизму.

Тому не треба робити кумирів, дещо залишити оглядово в програмі, а решту за бажанням діти і студенти можуть самі прочитати за наявності інтересу.

Світ набагато ширший, потрібно розвивати молодь всебічного, потрібно поглиблено вивчати наших українських письменників і більше уваги приділяти світовим митцям.
Galyna1211 04 июля 2022
Ответ дляartemuda1
Или преподавать хрестоматийно , бегло. С подачей вот такие русские писатели без всяких приставок ’ великие’ и прочего. Просто в рамках Мировой литературы и для кругозора на равные с Кафкой или Хайямом. Одним произведением в кратком изложении
Я, до речі, вчилась у школі у 90х, то вже так було. Можливо потім щось знову змінилось, не слідкувала. Але російська література викладалась у рамках зарубіжної.
Ks-5574 04 июля 2022
Ответ дляStrelka_007
Ця мастурбація на ´вєліку´ руську літературу культивується і масово практикується лише в країнах постсовка. В раші взагалі до маразму доходить, більшість рашистів і не знають тої культури, але з піною доказують що вона вєлікая.
Я в Європі такого не бачу. Тут свої генії, свої пам´ятні місця, свої освітні програми. Так, деяких рос.класиків вивчають в рамках шкільного курсу, але без отого фанатизму.

Тому не треба робити кумирів, дещо залишити оглядово в програмі, а решту за бажанням діти і студенти можуть самі прочитати за наявності інтересу.

Світ набагато ширший, потрібно розвивати молодь всебічного, потрібно поглиблено вивчати наших українських письменників і більше уваги приділяти світовим митцям.
Так совок (Рашка) и создал этот миф и культ великай руськой литературы
как и великага руськага народа и культ победы во второй мировой которую они себе присваивают (боже як ж конч...)
в мире и Европе и правда все не в курсе, но наши такие же жертвы еще и продолжают доказывать. Им же с детства это вдолбили, даже война не прояснила сознание. подорезваю это тетушки 40+
С ослов соседей 04 июля 2022
Ответ дляartemuda1
Есть множество прекрасных писателей зарубежных - выбор чем заменить русскую литературу более чем велик. Мне французские символисты к примеру сильно больше серебряного русского века заходят. Маяковского вообще не понимаю - порождение советского общества, распиареная посредственность
Удалено администрацией...
Another Lyolya 04 июля 2022
Ответ дляfrolik
Це сіоніст Маршак руський? Просто в ’сім´ї дружних народів’ бути не руським, навіть ще гірше - євреєм було некомфортно, неперспективно і інколи небезпечно. Отака вона, ’велика руська культура’.
А як же ж, видатні руські письменники - Маршак, Заходер, Чуковський, Кассіль))
Galyna1211 04 июля 2022
Ответ дляStrelka_007
Ця мастурбація на ´вєліку´ руську літературу культивується і масово практикується лише в країнах постсовка. В раші взагалі до маразму доходить, більшість рашистів і не знають тої культури, але з піною доказують що вона вєлікая.
Я в Європі такого не бачу. Тут свої генії, свої пам´ятні місця, свої освітні програми. Так, деяких рос.класиків вивчають в рамках шкільного курсу, але без отого фанатизму.

Тому не треба робити кумирів, дещо залишити оглядово в програмі, а решту за бажанням діти і студенти можуть самі прочитати за наявності інтересу.

Світ набагато ширший, потрібно розвивати молодь всебічного, потрібно поглиблено вивчати наших українських письменників і більше уваги приділяти світовим митцям.
!!!! Дуже влучно. Але у нас проблема, немає перекладів українською сучасних іноземних творів світового значення. Хоча б 30 творів володарів Пулітцерівської премії і 30 творів Букерівської. Вони є лише російською і всебічний розвиток у нас через ,,вєлікій язик,, ворога відбувається.
fetinia-s 04 июля 2022
Ответ дляStrelka_007
Ця мастурбація на ´вєліку´ руську літературу культивується і масово практикується лише в країнах постсовка. В раші взагалі до маразму доходить, більшість рашистів і не знають тої культури, але з піною доказують що вона вєлікая.
Я в Європі такого не бачу. Тут свої генії, свої пам´ятні місця, свої освітні програми. Так, деяких рос.класиків вивчають в рамках шкільного курсу, але без отого фанатизму.

Тому не треба робити кумирів, дещо залишити оглядово в програмі, а решту за бажанням діти і студенти можуть самі прочитати за наявності інтересу.

Світ набагато ширший, потрібно розвивати молодь всебічного, потрібно поглиблено вивчати наших українських письменників і більше уваги приділяти світовим митцям.
Удалено администрацией...
Strelka_007 04 июля 2022
Ответ дляGalyna1211
!!!! Дуже влучно. Але у нас проблема, немає перекладів українською сучасних іноземних творів світового значення. Хоча б 30 творів володарів Пулітцерівської премії і 30 творів Букерівської. Вони є лише російською і всебічний розвиток у нас через ,,вєлікій язик,, ворога відбувається.
Згодна, ось у цьому напрямку варто зосередити наші зусилля. Максимум кращої світової літератури якісно перекладати українською.
fetinia-s 04 июля 2022
Ответ дляGalyna1211
!!!! Дуже влучно. Але у нас проблема, немає перекладів українською сучасних іноземних творів світового значення. Хоча б 30 творів володарів Пулітцерівської премії і 30 творів Букерівської. Вони є лише російською і всебічний розвиток у нас через ,,вєлікій язик,, ворога відбувається.
И мы при этом продолжаем кричать, ничего они не великие. И нам надо развивать свое.
А кто развивать будет? Где желающие?
Лес рук прям.
Strelka_007 04 июля 2022
Ответ дляfetinia-s
Удалено администрацией...
Я вас прошу, знаю і знають. Ніхто як з писаною торбою з ним не носиться у світі. До чого ваші порівняння масштабів з українськими авторами? Масштаби популяризації різні, я би так сказала. А талановитих українських письменників вистачає.
С ослов соседей 04 июля 2022
Ответ дляGalyna1211
Дивна сопілка не врятувала вас від великодержавного російського шовінізма.
Крєстьянє, то на росії, в Україні - селянин (сєлянін).
Українська доярка з форума (до речі, це важка праця і їм не до форумів, як правило) вартує п´ятьох освічених любителів Толстого.
Удалено администрацией...
milovas 04 июля 2022
Ответ дляС ослов соседей
Удалено администрацией...
Читайте Гоголя. Какое ваше дело хочет данный пользователь читать Гоголя или нет, вы же пишете про свободу выбора, но сами его не даете
Strelka_007 04 июля 2022
Ответ дляfetinia-s
И мы при этом продолжаем кричать, ничего они не великие. И нам надо развивать свое.
А кто развивать будет? Где желающие?
Лес рук прям.
Знайдуться бажаючі, і кошти державні будуть, і міжнародне співробітництво. Не переживайте, все з нашою українською мовою і культурою буде добре.
mama63 04 июля 2022
Ответ дляС ослов соседей
Удалено администрацией...
Гріш ціна вашій інтелігентності і культурі. Дійсно інтелігентна людина ніколи не дозволить собі таких зневажливих висловлювань щодо інших людей. Тим більше ті самі доярки при нижчому рівні освіченості і навіть використанні суржика можуть бути не менш інтелігентними. І саме завдяки їх праці на вашому столі, мадам, з´являються ті речі, які забезпечують вам первинні потреби. До речі, з ваших постів так і відгонить зверхністю і хамством. Що, в принципі, і не дивує.
Strelka_007 04 июля 2022
Ответ дляС ослов соседей
Удалено администрацией...
Звісно, ви ж така освічена високо культурна пані. Розумію ваші сумніви що не всі тут сягнуть висоти ваших шляхетних думок. Куди ж нам, дояркам, ми вишів не закінчували і крім Порадниці нічого не читали. ))))
С ослов соседей 04 июля 2022
Ответ дляnezhinka
Лексикон - це прояв вашого ставлення до світу, це на генетичному рівні не передається, дворянство і походження - тільки умовність, ніякої голобої крові не існує. Якщо ви дійсно любите читати - спробуйте Шострома і Фрома. І я розумію, що ви хотіли віджартуватися, а я тут серйозно вам відповідаю.
То есть мне ещё и всерьез воспринимать переходы на личность? Это вы слишком много хотите от моей трепетной психики.
И психологов,спасибо,но читать не буду,у меня особое к ним отношение.
Galyna1211 04 июля 2022
Ответ дляAnother Lyolya
А як же ж, видатні руські письменники - Маршак, Заходер, Чуковський, Кассіль))
Та якщо прискіпливо вивчати, то вся російська, так звана ,,вєлікая,, культура створена переважно євреями, українцями і одним ефіопом. Вони з Толстим носяться, бо він більш менш відповідає ,,руському,, образу в голові росіянина і розказує їм про красівую жизнь з балами, яку 95 відсотків росіян в реальності не мали, бо були рабами по коліно у навозі.
mama_vika 04 июля 2022
Ответ дляartemuda1
Или преподавать хрестоматийно , бегло. С подачей вот такие русские писатели без всяких приставок ’ великие’ и прочего. Просто в рамках Мировой литературы и для кругозора на равные с Кафкой или Хайямом. Одним произведением в кратком изложении
І при цьому зазначити, що Достоєвський, Чехов та Бунін мають українське коріння
С ослов соседей 04 июля 2022
Ответ дляartemuda1
Если уедете в расию - ваше мышление весьма в тему. В Украине стоит быть слегка по- толерантные. Снять корону и принять что некоторые люде не так идеальны как ваше сиятельство
Почему несовершенство людей нельзя принимать в короне,можете пояснить? Как я мыслю,одно другому абсолютно не мешает. ’По-толерантные’тоже интересно с чем едят и в чем выражается,я конечно не о написании сейчас, бог с вами уже, абы смысл понять.
Strelka_007 04 июля 2022
Ответ дляmama63
Гріш ціна вашій інтелігентності і культурі. Дійсно інтелігентна людина ніколи не дозволить собі таких зневажливих висловлювань щодо інших людей. Тим більше ті самі доярки при нижчому рівні освіченості і навіть використанні суржика можуть бути не менш інтелігентними. І саме завдяки їх праці на вашому столі, мадам, з´являються ті речі, які забезпечують вам первинні потреби. До речі, з ваших постів так і відгонить зверхністю і хамством. Що, в принципі, і не дивує.
Це типова рашистка і шовіністка. Вони через свого ´вєлікого´ Толстого пнуться у світову культурну спільноту, типу, вони ´свої´ там. А по факту стільки бруду, пихи і тарганів носять в голові, що інтелігентні і толерантні європейці від них тікають через вже 5 хвилин розмови.
анна 1986 04 июля 2022
Подходит к любой нации. В войне всегда виноваты все стороны конфликта.
С ослов соседей 04 июля 2022
Ответ дляmilovas
Так а кто вам запрещает читать русское? Читайте. Вы пишете про выбор, но при этом не уважаете выбор тех, кого отвернуло от русской литературы.
Как это не уважаю, ну привет,приехали. Я говорю,чтобы государство нам дало выбор,а каждый отдельный гражданин, пусть хоть читает книгу, или в клозете ее использует, его личное дело.