11 августа 2022

Чи можуть покарати роботодавців жінок, які ухилятимуться від військового обліку.

«Керівники винні». Чи можуть покарати роботодавців жінок, які ухилятимуться від військового обліку

https://nv.ua/ukr/ukraine/events/mobilizaciya-2022...

З 1 жовтня в Україні велика кількість жінок буде зобов’язана стати на військовий облік, після чого може бути залучена до виконання мобілізаційних завдань.
Міністерство оборони неодноразово наголошувало, що до української армії не було примусово мобілізовано жодної жінки і найближчим часом подібні заходи не плануються. У військовому керівництві повідомляли, що значна кількість жінок добровільно ухвалює рішення про вступ на службу.

Нещодавно керівник Дарницького ТЦК полковник Роман Тригуб зазначив, що знає випадки, коли військовозобов´язані жінки були призвані до армії.

Також він розповів, які документи потрібно принести до територіального центру комплектування жінці, для встановлення на військовий облік: паспорт, ідентифікаційний код, фотокартки 3×4, диплом про освіту. Жінки повинні пройти медичний огляд (такий же, як і чоловіки та додатково відвідати гінеколога), а якщо вони мають вади зі здоров’ям, то принести медичну книжку або виписки з історії хвороби.

Читайте також: Пояснення адвоката. Як жінкам в Україні стати на військовий облік
Обов’язки військовозобов´язаних жінок
Обов’язки, які мають виконувати жінки, що стоять на військовому обліку, описані у постанові Кабінету міністрів Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов´язаних:

перебувати на військовому обліку за місцем проживання;
з’являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах;
не змінювати місце проживання без дозволу військового комісара, після оголошення мобілізації та у воєнний час;
проходити медичний огляд та лікування;
проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі;
за сім днів прийти до територіального центру для зняття з військового обліку, якщо треба змінити місце проживання, поїхати у відрядження, на навчання, у відпустку чи лікування (на більше, ніж три місяці за межі України). Також якщо змінюється місце проживання у межах міста, але в іншому адміністративному районі;
за сім днів повідомляти органам, в яких перебувають на військовому обліку, про зміну сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади;
негайно повідомляти територіальним центрам комплектування (органам СБУ) про втрату військово-облікового документа.

!!! Що зміниться після встановлення жінки на військовий облік
Військовозобов´язані жінки, як і чоловіки, не мають права виїжджати за кордон, якщо не мають для цього підстав передбачених законом. Також НВ розповідав, хто з жінок зможе отримати відстрочку від мобілізації.

Що чекає на жінок, які будуть ухилятися від встановлення на облік? Законом за це передбачена відповідальність. Порушення військовозобов´язаними правил військового обліку (ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення) передбачає призначення штрафу у розмірі від 510 до 850 гривень. Ухилення військовозобов´язаної особи від військового обліку після попередження, зробленого керівником територіального центру, це порушення частини 1 ст. 337 Кримінального кодексу України, що може потягнути за собою більш серйозне покарання.

Крім того, варто зазначити, що згідно з п. 37 Порядку № 921 на роботодавців покладається обов’язок приймати на роботу тільки тих працівників, в яких наявні всі військово-облікові документи (військові квитки або тимчасові посвідчення, посвідчення про приписку до призовних дільниць), відповідно, що посвідчують взяття їх на військовий облік, а також надсилати до відповідних ТЦК повідомлень про зміну облікових даних призовників і військовозобов´язаних, прийнятих на роботу чи звільнених з роботи у 7-денний строк.

Тобто жінки, зобов’язані стати на військовий облік, якщо будуть від нього ухилятися, можуть мати складнощі з працевлаштуванням.

Про це розповів адвокат Лихачов Роман, посилаючись на начальника юридичної групи обласного територіального центру комплектування Кіровоградщини Юрія Грива.

Нині жоден керівник підприємства, де працюють жінки, а також самі жінки, які мають стати на облік, не нестимуть адміністративну відповідальність. Після кінцевого терміну взяття на облік жінок, яким це необхідно зробити, підприємства можуть бути оштрафовані від 5500 до 8500 грн.

Відповідно до ст. 42 Закону України Про військовий обов’язок та військову службу зазначено, що керівники підприємств, установ, організацій незалежно від підпорядкування і форми власності та громадяни України, винні в порушенні правил військового обліку громадян України несуть відповідальність згідно із законом.
автор Ваша величність 11 августа 2022
Обратите внимание:

Військовозобов´язані жінки, як і чоловіки, не мають права виїжджати за кордон, якщо не мають для цього підстав передбачених законом.
суфле 11 августа 2022
Мені закордон не потрібно. Тож мене це не лякає.
автор Ваша величність 11 августа 2022
Ответ длясуфле
Мені закордон не потрібно. Тож мене це не лякає.
А що вас лякає?
Гитаристка 11 августа 2022
байдуже, заплачу штраф за роботодавця, якщо будуть навісать - звільнюся. Ще ж епопея з вакцинацією не закінчилась.... Будуть на блокпостах крім паспортів щей сертифікати перевірять, то ж весела осінь нас чекає.
take_zhyttia 11 августа 2022
Ответ дляМи разом
Обратите внимание:

Військовозобов´язані жінки, як і чоловіки, не мають права виїжджати за кордон, якщо не мають для цього підстав передбачених законом.
Цікавить механізм перевірки чи є жінка військовозобов’язаною на кордоні. Єдиний вихід - отримувати довідку у ТЦК (як і чоловікам зараз), що не є на обліку і ТЦК не має претензій щодо перетину особою кордону.
Юния13 11 августа 2022
Такие законы, порождают больше коррупцию. И немного обидно, что за выехавших мужчин теперь должны отдуваться женщины
автор Ваша величність 11 августа 2022
Ответ дляtake_zhyttia
Цікавить механізм перевірки чи є жінка військовозобов’язаною на кордоні. Єдиний вихід - отримувати довідку у ТЦК (як і чоловікам зараз), що не є на обліку і ТЦК не має претензій щодо перетину особою кордону.
Теж думаю, що запровадять якісь довідки.
Юсия 11 августа 2022
Ответ дляГитаристка
байдуже, заплачу штраф за роботодавця, якщо будуть навісать - звільнюся. Ще ж епопея з вакцинацією не закінчилась.... Будуть на блокпостах крім паспортів щей сертифікати перевірять, то ж весела осінь нас чекає.
А чего это вы бп выбрали?
Читаем стартпост може бути залучена до виконання мобілізаційних завдань.
Гитаристка 11 августа 2022
Ответ дляМи разом
Обратите внимание:

Військовозобов´язані жінки, як і чоловіки, не мають права виїжджати за кордон, якщо не мають для цього підстав передбачених законом.
ну це неправда, поки що. Невиїзд чоловіків врегульований указом президента. Там чітко прописано особи чоловічої статі. Поки що цей закон не міняли.
автор Ваша величність 11 августа 2022
Ответ дляГитаристка
ну це неправда, поки що. Невиїзд чоловіків врегульований указом президента. Там чітко прописано особи чоловічої статі. Поки що цей закон не міняли.
Зате порядок пропуску сто разів міняли
take_zhyttia 11 августа 2022
Ответ дляГитаристка
ну це неправда, поки що. Невиїзд чоловіків врегульований указом президента. Там чітко прописано особи чоловічої статі. Поки що цей закон не міняли.
Виписати новий указ - діло з сьогодні на завтра, якщо будки потрібно - швидко запровадять, думаю
Гитаристка 11 августа 2022
Ответ дляЮсия
А чего это вы бп выбрали?
Читаем стартпост може бути залучена до виконання мобілізаційних завдань.
що таке бп?
Гитаристка 11 августа 2022
Ответ дляtake_zhyttia
Виписати новий указ - діло з сьогодні на завтра, якщо будки потрібно - швидко запровадять, думаю
Я ж написала поки що. А в статті уже ствердження.
Юсия 11 августа 2022
Ответ дляГитаристка
що таке бп?
Блокпост
суфле 11 августа 2022
Ответ дляМи разом
А що вас лякає?
Мене лякають кацапи. Але хрін їм, а не Україна.
ku4eravaku4erava 11 августа 2022
Ответ дляМи разом
Обратите внимание:

Військовозобов´язані жінки, як і чоловіки, не мають права виїжджати за кордон, якщо не мають для цього підстав передбачених законом.
Волнуемся и ждём разъяснений, но мне больше написано как страшилка,
Мелитрисса 11 августа 2022
Пусть сначала противоречия уберут, для постановки на учет требуется добровольное заявление о постановке на учет, так кого и за что они собираются штрафовать? Могут за неявку в военкомат. Но если я явлюсь в военкомат и откажусь писать заявление, пусть пробуют оштрафовать, судиться будут долго. И было бы не плохо, если бы до многих особо одаренных это дошло, которые уже готовы завтра бежать писать заявление, потому что думают, что их вот прямо сейчас уволят, если они его не напишут.
автор Ваша величність 11 августа 2022
Ответ дляku4eravaku4erava
Волнуемся и ждём разъяснений, но мне больше написано как страшилка,
А вам не кажется, что парламентарии и прочие керманычи запоздали с разьяснениями?
take_zhyttia 11 августа 2022
І ще, що стосується виїзду за кордон. Я гадаю, що зараз це питання залишається відкритим, щоб не було паніки і ті, хто в країні, не покидали її передчасно. Мені здається, що в жовтні запровадять новий указ і механізм врегулювання, інакше я не бачу сенсу навіщо жінкам ставати на облік. Якщо нам розповідали, що це все добровільно і не буде ніяких обмежень для жінок, тоді питання - для чого взагалі цей облік
автор Ваша величність 11 августа 2022
Ответ длясуфле
Мене лякають кацапи. Але хрін їм, а не Україна.
Юния13 11 августа 2022
Ответ дляМелитрисса
Пусть сначала противоречия уберут, для постановки на учет требуется добровольное заявление о постановке на учет, так кого и за что они собираются штрафовать? Могут за неявку в военкомат. Но если я явлюсь в военкомат и откажусь писать заявление, пусть пробуют оштрафовать, судиться будут долго. И было бы не плохо, если бы до многих особо одаренных это дошло, которые уже готовы завтра бежать писать заявление, потому что думают, что их вот прямо сейчас уволят, если они его не напишут.
А помните с коронавирусом что было, добровольная вакцинация-но штраф на проезд в обществен. В Киеве был 17000
Гитаристка 11 августа 2022
Ответ дляtake_zhyttia
І ще, що стосується виїзду за кордон. Я гадаю, що зараз це питання залишається відкритим, щоб не було паніки і ті, хто в країні, не покидали її передчасно. Мені здається, що в жовтні запровадять новий указ і механізм врегулювання, інакше я не бачу сенсу навіщо жінкам ставати на облік. Якщо нам розповідали, що це все добровільно і не буде ніяких обмежень для жінок, тоді питання - для чого взагалі цей облік
так, боти постійно пишуть , що не будуть мобілізувати, що не будуть обмежувати в пересуванні. І ніхто не написав для чого це все???
Babylady 11 августа 2022
Ответ дляГитаристка
так, боти постійно пишуть , що не будуть мобілізувати, що не будуть обмежувати в пересуванні. І ніхто не написав для чого це все???
Для того, чтобы восполнить потери среди мужчин. Что же здесь непонятного?
Гитаристка 11 августа 2022
Ответ дляЮния13
А помните с коронавирусом что было, добровольная вакцинация-но штраф на проезд в обществен. В Киеве был 17000
но я так понимаю никого не оштрафовали, так как пока не приняли 4142 - это незаконно. Штрафы выписывали, но в суде никого не обязали его выплатить.
автор Ваша величність 11 августа 2022
Ответ дляBabylady
Для того, чтобы восполнить потери среди мужчин. Что же здесь непонятного?
Смешно
LotusA 11 августа 2022
Ответ дляМи разом
Обратите внимание:

Військовозобов´язані жінки, як і чоловіки, не мають права виїжджати за кордон, якщо не мають для цього підстав передбачених законом.
Ну и бред эти законы, чем не железный занавес при ссср?
Polz 11 августа 2022
Знайома хотіла піти служити. Вона колись уже служила. Мрлода, здорова, розумна дівчина, бухгалтер. В військоматі відмовили - немає місць, жінок не беруть. Якийсь дисонанс у мене. Для чого військовий облік для жінок якщо бажаючих не беруть
Babylady 11 августа 2022
Ответ дляМи разом
Смешно
Что же здесь смешного?
Мелитрисса 11 августа 2022
Ответ дляЮния13
А помните с коронавирусом что было, добровольная вакцинация-но штраф на проезд в обществен. В Киеве был 17000
17 тыс вроде за не ношение маски был, в СМИ писали, что кого-то где-то показательно оштрафовали, но я не знаю никого из знакомых или знакомых знакомых или даже в местных соц сетях кого оштрафовали бы. Вакцинировались те, кто испугался или кто сам хотел, кто сильно не хотел, не вакцинировался и работали спокойно до войны, кто-то и сейчас работает, никто никого не оштрафовал и не уволил, по крайней мере я такого не слышала.
Юсия 11 августа 2022
Ответ дляku4eravaku4erava
Волнуемся и ждём разъяснений, но мне больше написано как страшилка,
Девочки, уже здесь столько писали, скрины кидали ссылки.. Вы еще ждете....