А чи не варто було б після війни перейти на латиницю? Це б ще більше відрізняло нас від русні та показувало наскільки близько ми за мовою до тієї ж польскої, словацької, чеської, та мешканцям ціх країн ми б стали набагато зрозумілішими
Результат:
вже голосів:
633 (76.45%)
Не варто
114 (13.77%)
Варто
81 (9.78%)
Таке питання зовсім не на часі
Mrs.Ochmonek• 27 февраля 2023
Ні, не варто.
Варто відмовитись від всього совкового, від імперського трактування історії, від так званої раша-куоьтурки, що несе імперські ідеї. Але до чого тут кирилиця, давніша за московію?
Олеся Малиновская• 27 февраля 2023
Еще у нас с ними одинаковое количество частей тела, может тоже надо что-то менять? Совсем подурели
Mrs.Ochmonek• 27 февраля 2023
Ответ дляБогдаРуся
ну кацапи нас більше вбивали, сторіччями з ними воюємо, і прощали ж постійно.
тут же справа не в прощенні.
а хтось закидує цю тему для срачу, для того щоб нас підвести до цієї латиниці, щоб врешті-решт знищити нашу українську мову.
билися за неї билися, відстоювали, і зрастє- латиницю введемо....
тут же справа не в прощенні.
Тема щоб показати які українці ніби-то нерозумні - готові відмовитись від свого , щоб прогнутись перед ’заходом’
Мені це так виглядає
KrupinkaSs• 27 февраля 2023
А де,цікаво, в латиниці м´який знак,чи буква ’Й’?
А ще ,для усіх ’новаторів’ теми ’щоб не як у москалів’ ,почитайте хто такі Кирило та Мефодій,і звідки вони були.
Ответ дляМатильдa
та уже перейдите на польский, чего мелочиться.
По теме не согласна, украинский какой есть, пусть такой будет. Не надо ерундой страдать, а то дойдем до смен количества дней в неделе, месяце, названия дней недели шоб не как у москалей
Такой маразм у людей уже проскакивает.
Читали с ребенком Чиполлино (на укр).
Там мне начали рассказывать, что я читаю об СССР, и вообще не патриотка, раз рашистов читаю и ребенка учу.
Когда спросила кто написал - оказывается Михалков!
Потом учила дочку месяцам на английском. И запомнить их было проще с русского (созвучные).
На меня прямо орали. И знаете из-за чего? Нужно английские месяцы переименовать, чтобы на русские не были похожи!!!!
Читали с ребенком Чиполлино (на укр).
Ответ дляБогдаРуся
з якого це переляку?
це непопулярне і нікому не потрібне рішення. Народ проти, грошей треба купа, на країну вплине лише в гіршу, а не в кращу сторону. Кому воно треба? Лише ворогу. Думайте.
Непорулярно это решение сейчас. Нашим детям перейти на латиницу не составит труда. Думайте)
Ответ дляKrupinkaSs
Кирилицю якраз для слов´ян і придумали.
Є багато звуків, для яких немає букв у латинській абетці.
Ті ж ш, щ, ц, ж.
Якщо глянути, як наші прізвища в закордонних паспортах виглядають, то відразу буде зрозуміло, що ніяк латину на нашу мову не натягнути.
Ті ж ш, щ, ц, ж.
Ответ дляLyudaT
що мені думати, я на українську перейшла щоб дітей виховувати українською мовою. Вчмла її любити і поважати не для того, щоб спаплюжити!
Треба думати за своє і відстоювати своє. Я от в Данії, дуже маленька країна, а як відстоює свою мову! Якби не відстоювали, не плекали б у себе націоналізм, то їх би вже поглинула англійська мова. Але ж ні. І всі мають вчити данську, якщо отримуєш допомогу чи імігрували сюди, до 65 років.
і всі нормальні країни відстоюють свою мову, бо без моваи немає народу!
в нас є унікальні літери, які не заміниш латиницею, ми втратимо себе.
сподіваюсь, такого ніколи не буде.
як я завжди відповідаю людям з неправильними думками- тому ви і не президент! Там розумні люди зазвичай!
сподіваюсь, такого ніколи не буде.
Ответ дляJul-Ap
Господи, революционеры собрались
Страшно жить во времена перемен.
Завтра проснёмся, а у нас в сутках 20 часов, вместо отчеств матечиство - Злата Юльевна и Мария Ольговна и читаем мы теперь справа налево...зато не как у москалей проклятых.
Страшно жить во времена перемен.
А ведь в точку попали .совсем уже бред придумывают.
Ответ дляБогдаРуся
сподіваюсь, такого ніколи не буде.
Очень интересный пост, прямо как сочинение в школе))) переход на латиницу не имеет ничего общего с ’паплюженням’ языка. Язык никуда не денется.
Ответ дляСтасько
Я тільки за. Були б ми на латиниці, не було б цих проблем з навчанням інших іноземних мов.
ну як латиниця вплине на розуміння іноземних мов????
ау . люди, схаменіться!!!!
це лише написання!
чи німецька, польська, англійська, фінська і т.д однакові бо латиницею??
ау . люди, схаменіться!!!!
це лише написання!
Ответ дляБогдаРуся
сподіваюсь, такого ніколи не буде.
Казахстан перейшов на латиницю декілька років тому. Вважаєте, ця країна втратить свою мову?
Ответ дляLyudaT
тобто, ми прекрасно можемо обходитись без літери Ї наприклад?
ви давно пробували написати латиницею українські слова? це жесть, деякі неможливо просто!
у мене зараз підключена до ноута клавіатура в наклеєні літери українські, бо пробувала писати латиницею, це знущання над мовою.
Ответ дляPiracanta
да вони давно її вже втратили, це останній гвіздок.
ну і там взагалі написання декількома абетками.
а от білоруси точно свою мову втратили на 90%, може з них приклад будемо брати?
своя ж голова на плечах є!
Ответ дляБогдаРуся
Можно и ї замечательно латиницей писать. На сайте миграционной службы можете проверить) там есть сервис перевода фио транслитерацией))) смысл спорить вообще? поживём-увидим. Ничего невозможного нет. Переход на латиницу вполне возможен и, по моему мнению, он будет. Не в ближайшие 5, может даже 10 лет, позже.
Ответ дляLyudaT
А зачем это нужно?
Ответ дляЕлена1265
Трындеть не мешки ворочать. На деле убрали часы английского у детей. Тк НУШ. А с этого года еще и деление на три группы отменили, только на две оставили. И это школа с английским уклоном.