Inanna• 27 февраля 2023

Латиниця після війни - що думаєте?

А чи не варто було б після війни перейти на латиницю? Це б ще більше відрізняло нас від русні та показувало наскільки близько ми за мовою до тієї ж польскої, словацької, чеської, та мешканцям ціх країн ми б стали набагато зрозумілішими
Результат:
вже голосів: 828
633 (76.45%) Не варто
114 (13.77%) Варто
81 (9.78%) Таке питання зовсім не на часі
LyudaT• 27 февраля 2023
Ответ дляDzvo
А зачем это нужно?
Глобализация. Этот вопрос воспринимается остро только взрослыми) С детьми уже не так. Я смотрю по своим детям. Они уже сейчас легко пишут латиницей. Часто даже путают буквы. Через 10 лет у нового поколения не будет такого отторжения к переходу на латиницу.
LyudaT• 27 февраля 2023
Ответ дляDarina26
Трындеть не мешки ворочать. На деле убрали часы английского у детей. Тк НУШ. А с этого года еще и деление на три группы отменили, только на две оставили. И это школа с английским уклоном.
Мой младший в третьем классе, НУШ. Часов английского столько же, сколько было (три часа в неделю), на группы делят.
Darina26• 27 февраля 2023
Ответ дляLyudaT
Моя в 5ом. Те попали с самого начала на нуш. У нас должно было быть больше часов и испанский отменили со второго класса. Вот только в 5ом начали. На группы делят, но не на три как всегда было а на две.
Odna Takaya• 27 февраля 2023
Ответ дляInanna
Дякую, не бачила. Не сарказм. Зараз просто по іншому дивлюся на багато речей
Та давайте, вже небо та траву перефарбуємо, щоб не як в рашці було. Повний маразм.
Shaan• 27 февраля 2023
Ответ дляInanna
Так начинайте уже ходить на голове, шоб це ще бильше вас видризняло.
BLUE_SKY• 27 февраля 2023
преходить на латиницу только чтобы досадитьть русне?
втратиться велика чпстина багатства українських слів( не будуть вони так само як зараз звучати латиницею
Olga_72• 27 февраля 2023
Украинская культура , украинская письменность это кирилица. В Киевской Руси была кирилица. Отказаться от нее значит уничтожить свою культуру, свое прошлое. Украина не должна отказваться назло врагам.
Предложить отказаться от кирилицы могли только рашисты.
Сразу отвечу по поводу тех стран, которые после распада отказались от кирилицы и перешли на латиницу. У этих стран до оккупации СССР была латиница, это их родной язык.
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляLyudaT
Можно и ї замечательно латиницей писать. На сайте миграционной службы можете проверить) там есть сервис перевода фио транслитерацией))) смысл спорить вообще? поживём-увидим. Ничего невозможного нет. Переход на латиницу вполне возможен и, по моему мнению, он будет. Не в ближайшие 5, может даже 10 лет, позже.
моє прізвище неможливо написати латиницею! звучить геть по-інакшому.
чим замінюється літера Й?
LyudaT• 27 февраля 2023
Ответ дляБогдаРуся
чим замінюється літера Й?
И у вас в загранпаспорте какая-то другая фамилия? Удивительная история)))
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляLyudaT
і як же пишеться ї?
LyudaT• 27 февраля 2023
Ответ дляБогдаРуся
і як же пишеться ї?
https://dmsu.gov.ua/services/transliteration.html
Contento• 27 февраля 2023
Не нужна нам никакая латиница. Людям просто скучно и они всякую хрень выдумывают?
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляLyudaT
звісно так, ніхто не читає прізвище правильно.
до чого тут загранпаспорт? в них немає Й і Ї взагалі, то ж і в нас не буде?
тобто, Украйна вас влаштовує? мене от ні. Закордоном зрозуміло, а чому і в нас має бути по-їхньому?
ми-нація і народ, і нас є СВОЄ.
Але у вас немає, то вам і пофігу. Вирішувати будуть ті, хто використовує українську, а не ви. Ви краще свою російську переведить хоч на ієрогліфи, ми не проти!
LyudaT• 27 февраля 2023
Ответ дляБогдаРуся
ми-нація і народ, і нас є СВОЄ.
мда... решать будут следующие поколения, а не замшелые бабушки на лавочках. Это не политический вопрос на самом деле, это просто глобализация. И вас Украйна не устраивает в Дании) а меня в Украине даже с моим русским всё устраивает)))
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляLyudaT

мені так хотіли написати, я впиралася і домоглася іншого написання.
а тепер введіть Зайка Ірина.
як читається? Хіба не інше прізвище?
а Заіка Ірина?
для закордонного паспорту пофіг, а от для рідної країни то втиратити величезну частину оригінальних слів, імен і назв.
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляContento
один дурень бовкнув, русня рознесла.
ОднаРозоваяРоза• 27 февраля 2023
Ті хто пише, що латиницею не буде звучати мова, ви хоч цікавились цим питанням? Чи ви думаєте, що це просто перейти на букви англійського алфавіту? Бачили польську латиницю, наприклад? На мій погляд питання тільки в тому як буде ця латиниця виглядати, тут дискусія потрібна.
LinkaT• 27 февраля 2023
Ответ для Светлая Светлана
Та да, какие у сербов проблемы? Живут, как в Швейцарии
Ну не Швейцария, но не хуже нас однозначно. Вы тут были, жили и видели или так ’ляп,ляп’ языком?
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляLyudaT
тому що з російською, вам на українську начхати.
майбутнє покоління вирішить так, як ми йому вкладемо. Якщо зневагу до мови, то так і буде. Сподіваюся що буде інакше. Українська мова формувалася тисячами років, не для того щоб якісь дурні її знищили.
ОднаРозоваяРоза• 27 февраля 2023
Ответ дляБогдаРуся

а тепер введіть Зайка Ірина.
як читається? Хіба не інше прізвище?
а Заіка Ірина?
А чому втратити? Ви просто не вникли в питання. Перед тим як дискутувати ну хоч трошки би ознайомились з предметом)
lana_banana04• 27 февраля 2023
Ответ дляЦвіту і пахну
А мені подобається весною, реально новий рік, розквіт природи, як у язичників. Замість йолки буде шашликян і хороводи у лісі, навколо вогнища:)
С шашлыками в нашей стране теперь не очень хорошие ассоциации
Mariya Prokhorova• 27 февраля 2023
Ответ дляInanna
Кирилиця то наше , навіщо нам відмовлятися , своє треба берегти й плекати !
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляОднаРозоваяРоза
Цікавились. А ви?
Ніякі мовознавці і авторитетні люди зі знання української мови навіть не ведуть дискусію. Закинули ці ідеї геть некомпетентні в цій сфері люди, і такі самі підхватили ...
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляОднаРозоваяРоза
я якраз ознайомлена
я навела два найпростіших приклади- Зайка, Заіка да і Заїка так само, латиницею мають одне написання. А в нас таких слів купа!
я чому знаю, бо у мене прізвище таке само спірне. І я ще пам´ятаю як ми смски писали латиницею, та упаси Боже!
meatlug• 27 февраля 2023
Ответ дляlisulya
Главное шоб кто-то не допер руки отрубать...шоб не как у русни по две руки
Я бы предложила их рубить за гуманитарку и прочие джипы.
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляMariya Prokhorova
що ж плекать, якщо вони не користуються українською і їм байдуже!
LidiyaZi• 27 февраля 2023
Ответ дляlana_banana04
И новый год летом, а дети в школу идут в январе
Ну, Новий рік, давні українці починали з весни - новий початок у природі....

Mariya Prokhorova• 27 февраля 2023
Ответ дляБогдаРуся
Отож , так хоч би історію почитали ,звідки пішла кирилиця й латина !
кирилицею зроблени фрески В Софії !!!!
Mariya Prokhorova• 27 февраля 2023
Ответ дляОднаРозоваяРоза
Може щось накшталт Рутенії ?
БогдаРуся• 27 февраля 2023
’Мова зберігає націю, а абетка - її культурну спадщину!’
’Іноземні мови потрібно знати, але самою зміною алфавіту до європейських цінностей наблизитися не можна, але можна розірвати зв´язок з власною культурою’
Михайло Рамач, український, сербський та русинський журналіст, поет, коментатор Радіо Свобода.