Inanna• 27 февраля 2023

Латиниця після війни - що думаєте?

А чи не варто було б після війни перейти на латиницю? Це б ще більше відрізняло нас від русні та показувало наскільки близько ми за мовою до тієї ж польскої, словацької, чеської, та мешканцям ціх країн ми б стали набагато зрозумілішими
Результат:
вже голосів: 828
633 (76.45%) Не варто
114 (13.77%) Варто
81 (9.78%) Таке питання зовсім не на часі
Prervana• 27 февраля 2023
А третью ногу в обязательном порядке пришивать не надо будет? Или второй нос? Ну чтоб отличаться уже наверняка?
Mariya Prokhorova• 27 февраля 2023
Нам потрібно свої слова українські доставати і користуватися в розмові !
комуняки робили все , щоб різницю стерти між нашою мовою й московитською !
У нас не клейонка , а церата , наприклад ! Серветка , а не салфетка !
А ця ’ балувана Галя’ , коли українці пестили своїх діточок , а не ’балували ’
І купа таких забутих слів !
БогдаРуся• 27 февраля 2023
І про Казахстан не треба, я спілкувалася і з казахами, і з українцями, які працювали в Казахстані, там величезні проблеми з казахською. Це не той приклад ну геть. Там і так казахську не знають, ще й абетку перепортили, щоб взагалі ніхто не знав. Там російська домінує. От і думайте, навіщо змінили абетку. Якщо до того не вивчили свою мову, то тепер взагалі тяжко буде.
ОднаРозоваяРоза• 27 февраля 2023
Ответ дляБогдаРуся
Цікавились. А ви?
Ніякі мовознавці і авторитетні люди зі знання української мови навіть не ведуть дискусію. Закинули ці ідеї геть некомпетентні в цій сфері люди, і такі самі підхватили ...
Неправда, є варіанти абеток, що пропонують. І перехід на латиницю це питання часу. От прямо зараз поспіхом це робити не потрібно, бо це питання важливе і потребує підготовки. Авторитетні мовознавці долучаться за потреби. Саме з точки зору лінгвістики великих проблем нема.
Белоснежная• 27 февраля 2023
За свою уникальную письменность. Требую отдельное министерство и бюджет под разработку нового алфавита. Чтоб уже всем доказать свою уникальность!
Белоснежная• 27 февраля 2023
Ответ дляMariya Prokhorova
І купа таких забутих слів !
И как теперь переименовать ТМ? «Пестлива Галя»? Ну такое, не про еду совсем
ОднаРозоваяРоза• 27 февраля 2023
Ответ дляБогдаРуся
я якраз ознайомлена
я навела два найпростіших приклади- Зайка, Заіка да і Заїка так само, латиницею мають одне написання. А в нас таких слів купа!
я чому знаю, бо у мене прізвище таке само спірне. І я ще пам´ятаю як ми смски писали латиницею, та упаси Боже!
От як раз і не вникли. Для переходу на латиницю ми маємо розробити свою власну абетку, що врахує всі особливості нашої мови. Це не просто взяти англійський алфавіт. Подивіться на абетки інших східно-европейських держав.
Mariya Prokhorova• 27 февраля 2023
Ответ дляБелоснежная
Їм було потрібно головою думати , коли так обізвались !
Це просто є доказом , що українська відрізняється від московитської
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляОднаРозоваяРоза
є якраз найбільша проблема із сторони лінгвістики! ви лінгвіст? на кого спираєтеся?
і немає ніякого питання часу, лише пара некомпетентних людей схотіли якусь дурницю!
позитивних прикладів немає взагалі, хто б таке зробив.
і причин таке зробити в Україні немає.
і запросу від народу немає, а це найголовніше!
ну, хоча можуть піти як барани, повестися на якусь чергову нісенітницю. Це вже в нас було не раз. Особливо ті кому начхати на мову.
Еленнн• 27 февраля 2023
Ответ дляMariya Prokhorova
Отож , так хоч би історію почитали ,звідки пішла кирилиця й латина !
кирилицею зроблени фрески В Софії !!!!
..і що характерно, українська мова до 18 року нікому чомусь не мішала, ( крім рашиків) ...
.маленьке дослідження по темі- ’ https://www.bbc.com/ukrainian/news-58535568’
Mariya Prokhorova• 27 февраля 2023
Ответ дляОднаРозоваяРоза
А навіщо це робити ?
Кирилиця- наша абетка ! Зайдіть в Софіївський Собор !
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляОднаРозоваяРоза
навіщо дивитися на інше, якщо є своє- гарне і чудове?
Не буде цього ніколи! Наша мова пережила сотні років знищення, а ви зараз робите те саме, що і наші вороги- знищуете нашу українську мову! Кожна ллюдина гвинтик, і ваші думки і те що пишете-назавжди залишиться в просторі і люди будуть читати, тим самим ви долучаєтесь до знищення мови, в головне ви навіть і не проти!
жах, люди, схаменіться!
ОднаРозоваяРоза• 27 февраля 2023
Ответ дляMariya Prokhorova
Може щось накшталт Рутенії ?
Пропонують різні варіанти. До цього питання треба ретельно підходити, не так як вулиці переіменовували.
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляMariya Prokhorova
І купа таких забутих слів !
це тепер вони вирішили з іншої сторони зайти. Типу не таке як у рашистів щоб було....
ну то в нас з ними і сонце одне, і Бог один, і слова є схожі, і багато. Яка різниця як вони будуть писатися, якщо нога. рука.голова так і буде, лише іншими літерами. Може і нові слова придумають..
люди не розуміють що знищують мову, роблячи те, чого домагалися рашисти сторіччами!
Mariya Prokhorova• 27 февраля 2023
Ответ дляБогдаРуся
Піддаються на маніпуляції , бо не цікавляться своєю історією
Еленнн• 27 февраля 2023
Ответ дляОднаРозоваяРоза
а навіщо ще один геморой? У нас вже всі проблеми вирішені в країні? Є загальноприйнята англійська, зробіть масову гарну освіту, підготуйте толкових вчителів ,котрі дійсно уміють навчати дітей, а не бекати,бо за сало навчались ( як багато хто при владі,хто ці закони нам хоче придумувати..) Навіть можна потім ввести 2 державні мови - українську та англійську. (уявляю виття рашиків,з їхніми руськомовними челюстями. Бо не вивчити рідну мову своєї країни - не можуть лише ідіоти,що нам прямо в лице поляки і кажуть.)
Інтегруваться в світове суспільство потрібно з найменьшими затратати і найбільшим КПД. Але про що я, -здоровий глузд і наша країна - це дві великі разниці.
Mariya Prokhorova• 27 февраля 2023
Ответ дляБогдаРуся
Еге , а тема про ’ Отчества ’ ще в топі
Надя М• 27 февраля 2023
Погляньте, як важко декому дається українська, нащо їм ускладнювати цей процес? Яка необхідність використовувати латиницю?
Mariya Prokhorova• 27 февраля 2023
Ответ дляЕленнн
Вивчення української роблять у Вишах не обов‘язковою , історію України виключають з ЗНО , а латиницю хочуть вводити
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляMariya Prokhorova
Еге , а тема про ’ Отчества ’ ще в топі
ага, з тієї д опери- закинути людяс кістку щоб гризлися. Тут у нас влада заявляє що йдемо в Європу і починається всяка фігня щоб підбурювати суспільство проти. От одразу всі будемо безбатьківшина, латиницею писати, геями і лезбійками(чекаємо теми), ну про то що дітей забирають здається вже було, і таке різне. У мене немає такої фантазії як у тролів.
Alve• 27 февраля 2023
А можно государство без коррупции, не как у русни? Или это нэначаси?
Mariya Prokhorova• 27 февраля 2023
Ответ дляБогдаРуся
Мені взагалі подобається теза ’ йдемо в Европу ’
А то що Україна розташована в центрі Европі , всі забули
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляMariya Prokhorova
ну це географічно, а ’йдемо в Європу ’скоріше політична теза.
ОднаРозоваяРоза• 27 февраля 2023
Ответ дляЕленнн
Ніхто не каже, що це прямо зараз, ще не відомо чим і коли все закінчиться. Але це питання для обговорення. На мій погляд, якщо ми таки ввійдемо у Европу, то такі зміни логічні.
Alve• 27 февраля 2023
Ответ дляMariya Prokhorova
І купа таких забутих слів !
Балувана змінити на пестити ? Уе ж різні за значенням слова
ОднаРозоваяРоза• 27 февраля 2023
Ответ дляБогдаРуся
жах, люди, схаменіться!
У вас самі волання) Можна конкретики додати, в чому знищення? Ви, я так розумію, лінгвіст, залюбки почитаю вашу експертну думку.
Alve• 27 февраля 2023
Ответ дляОднаРозоваяРоза
Те , що люди старші 20 не вмітимуть писати на мові на якій розмовляють-не проблема? Чи думаєте, хтось сяде за парти вчити правила правопису в 40 років?
БогдаРуся• 27 февраля 2023
Ответ дляНадя М
це кріс того що виникне розрив розуміння між поколіннями, стануть недоступні навчальні матеріали, книги, для того покоління з ’новою’ совою. Бо ж ніхто не зможе перекласти такий обсяг інформації і за 100 років! Побільшає безграмотних людей, бо елементарно батьки та бабусі не зможуть допомагати дітям робити уроки. Це як в 90-х переходили на українську, була жахлива безграмотність серед дітей, хоча всі батьки знали і вчили українську. А тут взагалі незрозуміло що.
Alve• 27 февраля 2023
Ответ дляОднаРозоваяРоза
Ті хто пише, що латиницею не буде звучати мова, ви хоч цікавились цим питанням? Чи ви думаєте, що це просто перейти на букви англійського алфавіту? Бачили польську латиницю, наприклад? На мій погляд питання тільки в тому як буде ця латиниця виглядати, тут дискусія потрібна.
А скільки грошей можно закопати на цю нову латиницю. Любо- дорого глянути
ОднаРозоваяРоза• 27 февраля 2023
Ответ дляAlve
А чому б і ні, мені більше 40, і я постійно щось вчу. Якщо до вибору абетки підійти з розумом і впроваджувати не одномоментно (в світі є країни де і кирилиця, і латиниця одночасно) то все буде не так складно.