Редисочка• 16 мая 2023
Абрикос-це капець.
Обробляла хорусом,скором і всим чим радили.
Стала обрізати рани,а там по пів стовбура ураження і вся абрикоса в клею.
Хіба ці припадати врятують по пів стовбура зараження,на вітер викинуті гроші нампрепарати,а тілтки паккет хоруса коштує 45 грн на 10 л води.
То яка ціна буде на абрикос,я навіть не уявляю,те саме і з сливами цього року.
Капець якийсь і в сусідів те саме,на осінь прийдеться зрізати і знищувати.
Відчай ростиш,хороводи водиш і все марно.
Тирамісу на терасі• 16 мая 2023
Ответ дляХвігура мічти
Чоловік не чекав осені: обчикрижив до 2.5 метра ,все хворе убрав.
Фазенда казав шо ’все що вище 4-х метрів - то потенційні дрова’)))
Хвігура мічти• 16 мая 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
Скинула в нашу дачну групу ті ж посилання на відео Гаранжі та Фазенди, надіюсь на свідомість, але ж у нас самі пенсіонери. Навіть сусідка, яка хизується своїми знаннями саду та городу - не бризкає, стоїть її дерево біля мого паркану - все чорне( Як обробляють через одного, то так - абрикоси вимруть.
Дійсно ця фігня заразна: два абрикоси поруч почорнілі, а в саду за 30 метрів серед яблунь і слив- неушкоджений (Ттт). Всі опустимо наступного року. У нас це другий рік, почитали, будемо боротись.
Ку-кусик• 16 мая 2023
Ответ дляЛижТолько
Как бы нет. Но в этой ситуации с абрикосами у вас без вариантов и перспектив.
С моим деревом все ок))) так что с моими перспективами всё ок, не переживайте) да и со всеми остальными, как показывают наблюдения, тоде все будет ок.
Редисочка
• 16 мая 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
я вже чесно - теж задовбалася( стара кисла марелька жила-жила, та на початку епідемії молініозу (так! в Україні саме епідемія кісточкових) - почала чорніти, так і не відійшла, зрубали
посадила шалах - рік дав великі абрикоси, на другий - бактеріальне в´янення, не чорнів, просто листя зів´яло поступово й загнувся
посадила ананасний цурупинський - загнувся
посадила Харгранд - ось тиждень тому почорніла одна гілка й друга почала в´янути - одразу зрізала й облила коктейлем усього протигрибкового що було - поки тримається
поруч посадила першорічку другий Шалах - зів´яла верхівка( бризкала протигрибковим у суміші із якимись фітопрепаратами, яким я не дуже довіряю, подивимось
поруч персик першорічка - засох(
була ще слива 15 років - потріскана вся і в смолі, теж задовбалась на неї банками вар вимазувати, сливи хворі на ній були, хоч і великі, зрубали
у брата та у сусідки лишаються великі старі абрикоси, які вони не обробляють - так шо я не маю шансів((
поруч персик першорічка - засох(
От слива також в мене була велика гарна багато,такий сорт на одній гілці з верху дотримується гронами,в минулому році всі гнилі Малі,в цьому році покучерявилось листя бачу хвора(((
Персики два зрубала в минулому році в цьому році абрикос((
Тирамісу на терасі• 16 мая 2023
Ответ дляХвігура мічти
Я психанула 2 роки тому й позасаджувала все яблунями.... вони хворіють своїми болячками, але ж не гинуть одномоментно від монілії.
Цього року повелась на гарні квіточки(
А знаєте чому у нас епідемія цього гриба? Бо всі позасаджували вільні площі туями. В який садовий центр ’для багатих’ не зайдеш - плодових не знайдешь, все заставлене соснами, туями і т.і. Вони заразу й переносять.
Цього року повелась на гарні квіточки(
Редисочка
• 16 мая 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
Цього року повелась на гарні квіточки(
Хвойні переносять?
Я в себе насадила багато туй і ялинок.
Але хвороба вже декілтка років,раніше все зсилалися то на холод то на дощі,а в минулому році почали масово жалітися на цю хворобу,а в цьому році поголовно біда.
Я в себе насадила багато туй і ялинок.
Тирамісу на терасі• 16 мая 2023
Ответ дляРедисочка
Хвойні переносять?
Я в себе насадила багато туй і ялинок.
хвороба ця вже років 10 гризе наші кісточкові, переносять не тільки ваші туї, а й сусідські
найстаршу абрикосу я зрубала вже 7 років тому, як тата не стало, і за ці 7 років ото як написала вище - все намагалась знов посадити на ділянці абрикоси та сливи - не виходило,
все ще намагаюсь, але терпець уривається) якщо останні два загинуть - додам на їхні місця ще яблунь та й все
ЛижТолько• 16 мая 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
Навіщо стільки яблук? Посадіть аронію, іргу тощо. Пока
Не одними ж яблуками...
Тирамісу на терасі• 16 мая 2023
Ответ дляЛижТолько
Не одними ж яблуками...
У мене родина їх поважає) Та й переробляти їх простіше: сік, сидр, сушка, варення не їмо. Квітнуть гарно, хворіють значно меньше. Он на ВДНГ які яблуневі сади - пережили перебудову, всіх генсеків й досі служать фотозоною для молодят) аронію знайшла в межах області - тільки величезний кущ більше мене зростом - я такий не куплю, іргами, чорницями та ківі вже награлася - гине все, а грошей коштує
Ніколи не збрешу• 16 мая 2023
Топсін м треба, але з самого початку, по брунькам і при такій дощовій погоді не один раз до цвітіння
ЛижТолько• 16 мая 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
Мені ірга подобається. Там правда сорт треба підбирати під мету використання.
Аронія низькоросла сортів Вікінг і Неро. Досить смачна навіть свіжою. Ще є ноунейм.
Лохина - взагалі бомба. Якби не вона та персики взагалі закинули б сад. Навіть улюбленицю - ожину. Тим більше до саду їздити далеченько доводиться.
Яблуні? Штука добра, але не всі сорти стійкі до хвороб. Так що все до пори...
Але кожному своє
Ніколи не збрешу• 16 мая 2023
Туї переносять те що на грушах, ржавчина така. Якби проблема була лише в туях, вони б в нас теж не росли
ЛижТолько• 16 мая 2023
Ответ дляНіколи не збрешу
Що ви хочете. У нас деякі кадри до сих пір ’вирощують’ сухостій войлочної вишні. Також ’щорічно підмерзає’ років 40 ((((
Зараза із зараз.
Тепер це ще й абрикоси, вишні....
Клімат міняється, люди ні.(((
Зараза із зараз.
Тепер це ще й абрикоси, вишні....
Клімат міняється, люди ні.(((
Твоя космішна• 16 мая 2023
Ответ дляЛуноходик_Ик
У нас тоже. Обильное цветение и три листочка на дереве. Это уже все? Засохло или отойдет на следующий год?
Абрикосы обрастут листвой к июню. Это болезнь, они не засохли
Ответ дляЛижТолько
Не катить.
Треба починати раніше з мідьмістких фунгіцидів. Типу бордоски, але простіше щось із гідроксиду міді, наприклад Чемпіон, чи хлороксиду міді (препаратів навалом).
Але це до першого дощу чи днів на 5-7, потім знову.
Пізніше, по брунькам Хорусом (раз чи два пока прохолодно). При потеплінні, зокрема, після цвітіння Скор.
Скор не можна використовувати багаторазово без чергування з іншим фунгіцидом, бо виникне резистентність (Скор перестане діяти).
І так це розподіляти так, щоб виходило 10+/- днів між обробками, пока не стане дуже тепла погода. Тоді курчавість відстане.
Восени (по завершенню листопаду/опадання) 3% розчином залізного купоросу.
Тоді десь може щось і вийде.
Це так, приблизно. Можуть бути варіанти, але для початку хоча б так.
Тоді десь може щось і вийде.
Дякую величезне. Буду намагатись врятувати. Що цікаво, поряд з хворими росте дикорослий персик і з ним все нормально, а сортові хворіють.
Твоя космішна• 16 мая 2023
В мене вже крім абрикосів і персиків і черешня хворіє, і вишня. Обробляли, але...
Уравнобешенная• 17 мая 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
Цього року повелась на гарні квіточки(
не через хвойні, не тільки.
Змінюється клімат, зими теплі і холодна дощова весна - це ідеальні умови для розповсюдження грибкових захворювань.
Я ніколи не вірила в можливий голод, але вже не настільки впевнена, що його в принципі не може бути.
Почала вивчати тему, і був раніше смачний сорт бананів, але на нього теж напала якась хвороба і саме цей сорт вже не відновили.
Зараз вирощують інший, більш стійкий до хвороб, але менш смачний.
Ось цілком можливо, що таке може трапитись і з кісточковими(
ЛижТолько• 17 мая 2023
Ответ дляУравнобешенная
не через хвойні, не тільки.
Це ще багато хто не роздивився ягідних кліщів, практично мало хто чув про перспективні загрози ягодам від дрозофіли Сузукі і т.д.
Куча народу не вирізняє ’відьмину мітлу’ на малині, ожині тощо, поширюючи захворювання.....
Зате маса народу очікує дешевих абрикосів, персиків, полуниць, малини, ожини, черешні.... Так собі перспективи.
ЛижТолько• 17 мая 2023
Ответ дляТвоя космішна
Який сенс у тому листі, коли дерево заражено і хвороба буде розповсюджуватись по усьому новому прирості ? Якщо він таки буде...
Щоб мати на ділянці і в окрузі вторинний моноліоз урожаю плодових?
Таке собі ’задоволення’...
Уравнобешенная• 17 мая 2023
Ответ дляЛижТолько
перспективи і справді не дуже.
Люди не беруть до уваги сучасні реалії.
Раніше справді ніхто нічого не обробляв і всі були з урожаєм.
Ми також тільки декілька років як почали обробляти сад, раніше все росло і так. І абрикос було багато, і слив і яблука не гнили.
Останні роки - це капець, у нас є дві яблуні, з яких ми взагалі не змогли зібрати врожай, бо яблука були гнилі ще до дозрівання. І ця зараза розповсюджується.
У сусідів багато старих дерев, які при всьому бажанні ніяк не обробити.
Так і ростуть.
Люди не беруть до уваги сучасні реалії.
Так і ростуть.
ЛижТолько• 17 мая 2023
Ответ дляУравнобешенная
перспективи і справді не дуже.
Люди не беруть до уваги сучасні реалії.
Так і ростуть.
Люди не беруть до уваги сучасні реалії.
Так і ростуть.
Розумних людей завжди дивувало. Помідори і т.п. саджають на сезон і носяться з ними як з писаною торбою. Дерева саджають на десятиліття і взагалі ігнорують догляд за ними.
П.С. Що стосуються старих яблунь, то їх можна омолоджувати і знижувати, обрізаючи по черзі скелетні гілки ’на зворотній ріст’.
У мене високорослим і середньорослим яблуням понад 15 років, але обрізкою регулюю їх висоту на рівні 1.5-3 м. На окремих сортах сидячи на стільчику можна рвати основний врожай))))
Уравнобешенная• 17 мая 2023
Ответ дляЛижТолько
так, ми саме так і намагаємось зробити, поступово знижуючи висоту.
Але це ж наші дерева, у сусідів таке не зробиш)
Тут би зі своїми розібратись. Я кожну весну хочу садити нові дерева, а потім чоловік мені нагадує про догляд і я думаю, хоч би з тими, що є, впоратись.
Я такая наивная• 17 мая 2023
Перша обробка по бруньках, потім перед цвітінням, і третя після цвітіння. За сезон мінімум п’ять обробок. З десяти дерев, лише одне дерево не зав´язало плодів, решту прийдеться ще нормувати від надлишку зав´язі.
Редисочка
• 17 мая 2023
Ответ дляЮлия 0811
Ви вже обрізали абрикосу? Покажіть, як це під стовбур?
Ще ні,обрізала все заражене,вийшло деревце як декоративне.Листя зелене є,обрізаю клей і замазую рани.Думаю обрізати. В кінці літа пвд стовбур.
ЛижТолько• 18 мая 2023
Ответ дляЮлия 0811
Моніліоз розповсюджується через цвітіння і далі вверх по гілочках.
Тому, скоріше за все, ’під стовбур’ - це достатньо видалити всі частини гілок, де було цвітіння.
Але необхідно враховувати, що дерево викине неймовірну массу тонких гілок (вовчків), більшість яких треба буде видаляти, залишаючи кращі і лише там, де треба.
ЛижТолько• 18 мая 2023
Ответ дляРедисочка
А чому в кінці літа?
Де сенс? Ви погіршуєте інфекційний фон на решті насаджень. І не факт, що хвороба і пізня літня обрізка не послаблять дерево так, що перезимівля може стати критичною для видужання чи навіть подальшого виживання.
Редисочка
• 18 мая 2023
Ответ дляЛижТолько
А чому в кінці літа?
Да думаю може буде декілька ягід)
ЛижТолько• 18 мая 2023
Ответ дляРедисочка
Да думаю може буде декілька ягід)
Так ради кількох ягоди ви готові втрачати дерево?
Можливо все й так печально. А можливо своєчасні дії допоможуть.
Так може краще надія на журавля в небі, ніж дохла синиця в руці?
Але таки вибір за вами..