фрау Гітта• 11 сентября 2023
Чи можно за 10 років забути рідну мову?
Просто цікаво
Працюю у Польщі, прийшла жіночка років 30, наша українка
Питаю якою мовою до вас звертатися?
Каже - говоріть до мене польською, я 10 років у Польщі, нашу мову вже забула
Це правда що мову можно забути за 10 років?
Питаю якою мовою до вас звертатися?
Все зависит от человека и его среды общения за границей. Многие продолжают общаться с бывшими соотечественниками по месту и с родными здесь, речь чистая. Кто-то действительно быстро ассимилируется и начинает запинаться на родном языке. А кто-то брезгует бывшими согражданами, родным языком и т.д., так дешево понтуется.
Ромашкинная• 11 сентября 2023
Ответ дляЭскиз бесконечности
Не правда. Моя подруга вже 20 років живе в Німеччині, говорить українською і російською. Нічого не забула. І переписуємося з нею теж українською, пише без помилок. Колись на ФБ одна дівчина написала коментар з купою помилок, її хтось запитав в коментарях, чи вона вчилася в школі. Вона відповіла, що 3 роки живе в Італії і мову вже забула. Як забула, якщо родичі, друзі в Україні і вона з ними постійно спілкується.
Забути можна, якщо нема спілкування взагалі. А якщо з родичами постійно,то не забудеш
Голубка миру• 11 сентября 2023
Ответ дляЗабризкана водою
Як би вона з дитячого віку ще б якось повірила, а так просто не хоче
Кума с 4 х лет в Израиле, русский не забьіла еще и украинский вьіучила)
Гигиенишвили• 11 сентября 2023
Ответ дляГолубка миру
В Израиле полно русскоязычных, там русский не реально забыть.
Гигиенишвили• 11 сентября 2023
Ответ дляСмурфик
У меня родственница уже больше 40 лет живет в Германии,не забыла,пишет сообщения на украинском,разговаривает практически без акцента
Есть знакомые которые год пожили в Польше и по приезду не могут вспомнить ни одно слово ни на русском ни на украинском,смешно)
То они понты колотят.
Томатико• 11 сентября 2023
Є таке. Я теж познайомилась з жінкою. Думала, що вона дещо вивчила українську чи є родичі, друзі українці. Але виявилось, що вона 10 років живе у Польщі. Її важко зрозуміти українцям, які не знають польської
Томатико• 11 сентября 2023
До коментаря вище: я думала, що вона полячка, яка дещо знає українську
Шалена красуня• 12 сентября 2023
Ответ дляТебеОноНадось
Мій чоловік російськомовний. Чому і як він став таким? Просвітіть
а типу ви не знаєте? тому що російська триста з гаком років агресивно насаджувалась на теренах України. нас всіх намагалися зробити російськомовними тими чи іншими шляхами. і таки кацапи добилися свого, на жаль... я російськомовна, до речі, і прекрасно розумію, чому так сталося. але стараюся цього побутися.
ТебеОноНадось• 12 сентября 2023
Ответ дляШалена красуня
Це не стосується ні мого чоловіка, ні мене. Для нього російська рідна (народився і дитинство провів не в Україні) , для мене рідна арабська.
Шалена красуня• 12 сентября 2023
Ответ дляТебеОноНадось
чоловік росіянин?
А_я_ЛОЖУ!• 12 сентября 2023
Та то наши такие вПольше,видят что свои все равно по польски говорят,аж бесят)))
Шалена красуня• 12 сентября 2023
Ответ дляТебеОноНадось
Так.
ну, тоді ваш випадок вилючення. взагалі мова йде про українців, в яких діди-прадіди були україномовними, а вони раптом стали ’русскаязичнимі’ і розповідають, що то їхня рідна мова, і дтей своїх вчать тому ж, забувши своє коріння.
Мальчижка• 13 сентября 2023
Ответ дляСпайдерВумен
Я учила украинский с 7 лет в школе, при этом французский я учила с 6 лет, в полностью русскоговорящем городе и семье. Думаете я могу на нем думать и разговаривать, прожив много лет за границей? Понимаю его, да, но когда пытаюсь разговаривать, не могу вспомнить слова, а до суржика не опускаюсь, как большинство украиноговорящих.
Краще уже на суржику, ніж мацкальською опуськати себе аж так.
СпайдерВумен• 13 сентября 2023
Ответ дляМальчижка
Из-за таких, как вы и есть повод для войны, русскоговорящих украинцев реально обижают.
Мальчижка• 16 сентября 2023
Ответ дляСпайдерВумен
Все життя ображали україномовних при союзі, тепер нехай російськомовні відчують як воно.
СпайдерВумен• 16 сентября 2023
Ответ дляМальчижка
СпайдерВумен• 16 сентября 2023
Ответ дляМальчижка
Получается, что русскоговорящие на фронте, мирные жители на юге и востоке, умирают за тех, кто не видел войны на западе или отсиживается в Европе и их ненавидит.
Мальчижка• 16 сентября 2023
Ответ дляСпайдерВумен
Викидайте уже свою методичку, бо дуже палитесь. 😉 Я сама з окупованої території, перейшла на українську і мене нудить від усього російського. Наші військові просять переходити на українську і це логічно.
СпайдерВумен• 16 сентября 2023
Ответ дляМальчижка
Удалено администрацией...
Шалена красуня• 17 сентября 2023
Ответ дляСпайдерВумен
Удалено администрацией...
ще одна сепарша вилізла. Звідкіля тільки такі істоти беруться. Дивіться щоб вам вам не повернулося.
Мальчижка• 17 сентября 2023
Ответ дляШалена красуня
100%. Я навіть не встигла прочитати що воно написало. Хоча, мені байдуже.)