Вітаю! Давайте поговоримо про нещодавне нововведення в сфері роздрібної торгівлі. Раніше онлайн-шопінг був простіший, лояльніший, клієнтоорієнтований. Бродити віртуальними вітринами - це було приємно та просто. Обрати товари, будь-яку кількість та вартість - лише сплачуй доставку, або шукай варіанти з безкоштовною доставкою. Потім приходиш на пошту/точку отримання. Ми купляли як рідкісну губку для миття в формі полуниці за 17грн, так і упаковку таких губок за 1700 грн для подальшого продажу чи використання десь у готелі, спортзалі тощо. Наразі майже усі онлайн-магазини не продадуть умовну губку за 17 грн. Лише повну упаковку за 1700 грн. Та якщо покупець все одно воліє купити саме одну банну губку за 17 грн, він має додати в кошик щось ще непотрібне, щоб була мінімальна вартість замовлення 1700 грн. Бо навіть передивившись увесь каталог - нічого потрібного на 1683 грн не знайшов. Дивно? Так! Тому що це не оптовий магазин. Це не умова знижки чи безкоштовної доставки. Знижок немає, та доставка сплачується покупцем окремо. Не швидкопсувний товар. Це один із прикладів. Ось, нещодавно треба було купити деякі електронні компоненти. Дуже рідкісні. Так, аналіз Розетка, Пром та інших спеціалізованих магазинів показав, що зробити таку покупку неможливо. Тому що компоненти ці вартують до 1-5 грн. Про всяк випадок до кошика було додано по 5 шт. Підсумкова вартість замовлення 50 грн+вартість доставки. На етапі оформлення замовлення є повідомлення щодо мінімальної вартісті замовлення. Від 500 грн. То що я маю на 450 грн додати? Аж нічого. Мені не потрібний ящик компонентів. Чи щось інше непотрібне мені. А ще така ситуація. Немає в одного продавця усіх потрібних товарів. Отже, треба замовити у кількох магазинах. А кожний відмовляється продати деталь за 5 грн. Та вимагає додати до кошика ще щось на кілька сотен гривень. Підсумок - покупка неможлива. Насилу знайдено продавця з мінімальним замовленням від 100 грн. Все одно, позицій у кошику на 50 грн, довелося додати щось нецікаве на 50 грн для оформлення покупки. Не розумію, навіщо це все? Таке зрозумило у випадку акційної ціни чи коли безкоштовна доставка. А якщо покупець робить передплату та сплачує за доставку - яке може бути мінімальне замовлення та вимога щось непотрібне додати в кошик? А якже 5ст Закона захисту прав споживача? Десь я бачив новину про вирок суду. Людина хотіла придбати в супермаркеті товар, але було відмовлено через "мінімальна вартість для оформлення замовлення", жінка виявилася принциповою та ТЦ отримав штраф, а жінка свою покупку. Цікава ваша думка.
Результат:
вже голосів:
49 (52.69%)
Це законно
44 (47.31%)
Мінімальна вартість незаконна
Зубачистка• 23 марта 2024
Свежачок гордо врывается на советчицу
Нарушения закона нет. Не нравятся условия покупки? Галопом в другой магазин.
Бабайко• 23 марта 2024
Нууууу... Хотела на пром заказать чехол. Нет, надо мин заказ. А мне не надо два чехла. Думаю, что посмотрю на розетке... Там тоже мин заказ. И ещё и ждать. В итоге купила дороже, но на месте тут и сейчас. Что-то теряется смысл онлайн магазинов. Я готова по максимуму на доставку, а не докинуть хлама до мин заказа. Но нет выбора)
Несу пургу• 23 марта 2024
Ответ дляБелая котичка
Хто дочитав до кінця?
Я задумалась, кто это написал до конца 🤣
Ответ дляЗубачистка
Свежачок гордо врывается на советчицу
є. Бо є суди по цім справам. Але звичайно, мало хто буде витрачати свій час на біганину по інстанціям. Але знаходяться принципові покупці, які мають вільний час))))
АяВсёЗнаю• 23 марта 2024
Ответ дляБелая котичка
Хто дочитав до кінця?
автор не смогла купить деталь за 5 грн.
злится.
Ответ дляБабайко
А я шукаю товар на Пром, набрано в кошик 20 позицій, замовлення на 50 грн. А майже всі продавці вимагають мін. чек від 200 грн. Чогось немає в одного, то є в інших. А кожний хоче мін. чек на 200-500 грн. Отже, покупка на 50 грн легко перетвориться на 1500. Та на пошті отримаю умовно жменю товару на 50 грн, та решту непотрібу на 1450)))) С чохлом таке саме було як у Вас...
В рот не ложи• 23 марта 2024
Ответ дляБелая котичка
Хто дочитав до кінця?
І ці люди поруч. Ви скільки класів закінчили?
Ким працюєте?
Ответ дляАяВсёЗнаю
автор не смогла купить деталь за 5 грн.
злится.
Сама с этим столкнулась. Нужна фурнитура сантех. В местном мебельном центре нет, в Новой Линии/Эпицентр нет. Есть похожее в инет магазине Киев заказ от 150грн. только предоплата. На Алиэкспресс ’ростовка’ деталей или жменя одного размера от 1000грн. И не факт, что деталь мне подойдёт🥴🤔
4есотка• 23 марта 2024
Ответ дляВ рот не ложи
Ким працюєте?
Навіщо дочитувати,там з перших речень все зрозуміло. Чи вам треба розжовувати на 5 сторінок?
В рот не ложи• 23 марта 2024
Ответ для4есотка
Ні, не потрібно розжовуувати, але останнім часом бачу, що деякі ’не утруждают себя’ мінімально просто прочитати більше одного рядка. Так розумію, що крім порадниці нічого не читають взагалі
Та никада в жизни• 23 марта 2024
Ответ дляБелая котичка
Хто дочитав до кінця?
Вам важко було?
Десь так, але...• 23 марта 2024
Ужасно бесит, хотела купить горшок для цветов - меньше 200 гривен, не купила, хотела купить зеркало для зубов меньше - 200 гривен, не купила, хотела купить винтовой нож для картофеля - меньше 200 гривен, снова не купила. Уже на пром даже не захожу, проще пойти в аврору или ультрамаркет и там купить, чем искать и уходить ни с чем
ГендиреХтор• 23 марта 2024
Ответ дляPrervana
А что незаконного по сути? Вас никто не заставляет покупать именно там. Вы можете пойти в Аврору и купить свою одну губку например, или еще где-то ее найти.
А представьте в атб введут минимальную сумму покупки?)
И вы уже не купите только молоко, а надо ещё на 500 грн добавить товара в корзину)
Водійка хімарса• 23 марта 2024
Є безліч роздрібних оффлайн магазинів + ринки для покупців. І є суттєві витрати по логістиці для продавців. Щодо продавців Розетки, вони ще платять 15% від вартості товару Розетці окрім різних супутніх витрат. Тож можна порахувати, що залишається у продавця з губки за 17 грн, або з деталі за 5 грн. Тобто , щоб щось заробити і сплатити податки з цього продажу, губка має коштувати мінімум 60 грн. Багато людей готові заплатити за недовговічний товар 60 грн? Мабуть, ні.
БезникаЯ• 23 марта 2024
Ответ дляБелая котичка
Хто дочитав до кінця?
я. Меня тоже бесят минимальные стоимости заказа. Не так, конечно, как автора
, но было интересно.
4есотка• 23 марта 2024
Ответ дляВ рот не ложи
Ну,я в перечитала купу книжок ,і це і класика, і сучасні твори (не Донцова і любовні романи,хоча були й такі). Мені не цікаво читати автгра повністю,її переливання з пустого в порожнє. Щось не влаштовує-шукаєш в іншому місті.
Жена_КотораяСтена• 23 марта 2024
Ответ дляБелая котичка
Хто дочитав до кінця?
Я дочитала. Ви нічого не втратили.
Авторці просто нічим займатися.
🐶коли нічим займатися собі🥚🥚😝
Авторці просто нічим займатися.
🐶коли нічим займатися собі🥚🥚😝
Домовенок Кузя• 23 марта 2024
Не дуже зрозуміла до чого тут ст.5 Закону про захист прав споживачів. Ви самі читали її? Магазин повинен розмістити оферту на сайті, яку ви акцептуєте через ту чи іншу дію і прописати там всі умови своєї роботи. А ви маєте з нею ознайомитися і прийняти або не прийняти.
Ну і уявіть заробіток з 50 грн і розхідник магазину (за збір вашого замовлення треба як мінімум сплатити збірнику і ще є кур´єр чи логіст. І адмін, що прийняв те замовлення). І, правду кажуть люди, чим дешевший сегмент - тим гірші покупці)
Ответ дляВодійка хімарса
Не все можна купити офлайн та на ринках. Фурнітура меблева, сантехніка, радіодеталі - в офлайні продаються лише популярні позиції. Подивилась усі ринки та крамниці міста - й близько немає того що треба. Такі речі тільки в онлайні. Нажаль.
Ответ дляГендиреХтор
Речь, как я понимаю, касается отправок. Потому что упаковка, скотч, работа соотв. сотрудника, время на посещение отделений.
В рознице в цену каждого товара уже 200% включена стоимость чека и обслуживания кассира.
Ответ дляДомовенок Кузя
Ви ще не стикалися з гіршими покупцями в дорогому сегменті))) Стосовно дешевого сегменту. Якщо людина хоче купити набір кріплень до унітазу - вона має заплатити окрім доставки ще за додатковий товар у чеку? Це порушення. Але так, можна знайти контакти магазину та домовитись, чи перебирати безліч продавців, поки не знайдеться той хто все ж продасть.
Домовенок Кузя• 24 марта 2024
Ответ дляsplus86
Дайте посилання на норму закону про порушення. І почитайте мій пункт про оферту. За 15 років в торгівлі і 10 в бухгалтерському супроводі ФОПів я стикалася з усим вже. Гірше ніж дешевий сегмент - немає. В дорогому хоч заробиш. А за 50 грн тобі мозок хлопнуть і в - підеш, бо добрий і продав кріплення до унітазу за 50 грн, а потім ще і не підійде і назать повернуть за твій рахунок з посиланнями на закон.)))
Ответ дляCarin
упаковка, скотч це входить у поштові послуги, які покупець сплачує окремо. Та товар їде до пошти не окремо, а за маршрутом разом із іншими посилками. Якщо покупець хоче швидкої та/або безкоштовної доставки - тоді мінімальне замовлення має бути на якусь суму.
Царівна Жабка• 24 марта 2024
Ответ дляВодійка хімарса
Это если вы в большом городе, то куча офлайн магазинов. Что делать людям из сел , которые многое могли купить только в интернете?
Ответ дляДомовенок Кузя
Не знаю, я іноді повертала дорогий товар, бо не підійшов. Поверенння через 2 дні. Доставку за обидва боки я сплатила. Та через ОЛХ доставку я повертала товар, мені повертали товар. В такому разі ні продавець ані покупець нічого не сплачував. Буває різне.