Пополняю_Карму• 07 апреля 2024
Я можу чоловіка будинок здавати подобово в оренду? Чи це противозаконно?
Чоловік не має права займатися підприємницькою діяльністю, бути ФОП
А я ФОП, маю такі кведи
Будинок подарувала мама чоловікові, це його особиста власність
А я ФОП, маю такі кведи
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Ответ дляШкала Радощів
Квартиры сдают нелегально и нигде про это несвистят
Так я буду розміщувати на booking і airbnb і не хочу мати потім проблем із податковою
Булькаю• 07 апреля 2024
У вас КВЕД на здачу в оренду власного або орендованого майна. Майно не власне і не орендоване. Хіба чоловік як фізична особа здасть його вам в оренду за 10 грн.
Пишу з калідору• 07 апреля 2024
Пише ж власного, значит не можете. Або орендованого, що теж виключено у вашому випадку, бо повинен бути договор оренди з чоловіком. А так на подобову оренду мабуть цей КВЕД і є.
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Ответ дляПишу з калідору
Блін а якже бути тоді…
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Якась безвихідь
Є можливість за літо трохи заробити гроші, а як це зробити?
А ось і я• 07 апреля 2024
Ответ дляБулькаю
не выйдет. связаные лица. впаяют по полной.
к тому же , даже если он ей поручит, или сдаст ей в аренду с правом субаренды , то это уже предпринимательская. так как регулярная.
вариант переписать жилье на жену.но согласится ли муж
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Ответ дляА ось і я
Не согласиться переписати
Я навіть не хочу про це говорити
Пишу з калідору• 07 апреля 2024
Ответ дляПополняю_Карму
Блін а якже бути тоді…
Або неофіційно, або ФОП чоловіку, або орендуйте в нього як у фізособи але тут не знаю нюансів, консультуйтеся десь чи повинен він сплачувати щось державі
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Ответ дляПишу з калідору
Я тоді буду його податковим агентом
І там мабуть багато хоботу, за нього платити податки, бумажна волокіта?
А ось і я• 07 апреля 2024
Ответ дляПополняю_Карму
Я тоді буду його податковим агентом
волокита это фигня.
ему могут припаять предпринимательство, так как доход на регулярной основе.
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Ответ дляА ось і я
волокита это фигня.
А договір позики?
Він мені позичив будинок (дав у користування) а я шо хочу то і роблю
Чоловік каже що він може як фіз особа здавати
Але не ФОП
Але ж тоді великі податки для фіз особи близько 18%, а я плачу 5%
Але не ФОП
Домашня Зюзя• 07 апреля 2024
Ответ дляПополняю_Карму
Якась безвихідь
Он даже за 10 грн сдать вам не может. Пусть перепишет на вас. Или вам подарит.
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Договір позички - домовленість двох сторін, за якою одна сторона (позичкодавець) безоплатно передає або зобов´язується передати другій стороні (користувачеві) річ для користування протягом встановленого строку.
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Ми можемо з ним укласти договір позички
А потім я здаватиму в оренду?
Булькаю• 07 апреля 2024
Ответ дляА ось і я
Що впаяють? Вона буде здавати в оренду, платити податки. Фізособа може здавати в оренду і без ФОП, не видумуйте, дружина буде утримувати з цієї суми ПДФО і військовий збір, кожен місяць їх сплачувати в бюджет, яке тут порушення?
Вимагаю спілкування• 07 апреля 2024
Ответ дляПополняю_Карму
Я тоді буду його податковим агентом
Будете платити ПДФО і військовий збір, як з фізичної особи раз в рік подасте декларацію про майновий стан. Тільки не знаю чи потрібно нотаріально завірити, бо по авто так
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Ответ дляБулькаю
Тоді яка схема
Позичка- оренда
Чи фіз особа- я беру в оренду в чоловіка- суборенда я здаю людям
Позичка- оренда
Булькаю• 07 апреля 2024
Ответ дляПополняю_Карму
Я тоді буду його податковим агентом
Так, з суми оренди буде ПДФО 18% в місяць і військовий збір 1,5%
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Ответ дляВимагаю спілкування
Це мабуть якщо я братиму в оренду у фіз особи
Тоді я за нього платитиму податки(виступатиму податковим агентом)
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Ответ дляБулькаю
А якщо з позичкою ? Тоді без хоботу я напряму можу як ФОП здавати і просто свої податки платити
Булькаю• 07 апреля 2024
Ответ дляПополняю_Карму
А договір позики?
Але не ФОП
Договір позики треба узнати чи не потрібно завірити нотаріально.
Булькаю• 07 апреля 2024
Ответ дляПополняю_Карму
Так
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Ответ дляБулькаю
1048 ЦКУ передбачено, що договір позики вважається безпроцентним, зокрема, якщо він укладений між фізичними особами на суму, яка не перевищує п´ятдесятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, і не пов´язаний із здійсненням підприємницької діяльності хоча б однією із сторін.
Що це означає?
Булькаю• 07 апреля 2024
Ответ дляА ось і я
волокита это фигня.
Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що надання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм Податкового кодексу без реєстрації орендодавця фізичною особою - підприємцем.
Навіть податківці пишуть, що можна і без ФОП здавати в оренду власне майно
Булькаю• 07 апреля 2024
Ответ дляПополняю_Карму
Що це означає?
Мені не подобається ця ідея з позичкою по тій причині, що цей договір передбачає безоплатне користування. А у вас буде комерційне призначення, ви будете здавати в оренду і отримувати дохід. Договір позички ви могли б зробити якщо б вам потрібно було в тій квартирі зареєструвати місцезнаходження офісу, щоб там знаходилися наймані працівники, тоді ви оформляєте договір позички. А для здачі в оренду це якось виглядає не дуже логічно.
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Ответ дляБулькаю
Я теж переживаю за цю позичку
Якось в інтернеті все неоднозначно
Тоді який вихід?
Якось в інтернеті все неоднозначно
Тоді який вихід?
Пополняю_Карму
• 07 апреля 2024
Але теж дивно
Чоловік дружина - гроші в сімʼю а приходиться придумувати якісь схеми…
Булькаю• 07 апреля 2024
Ответ дляПополняю_Карму
Я теж переживаю за цю позичку
Якось в інтернеті все неоднозначно
Тоді який вихід?
Якось в інтернеті все неоднозначно
Тоді який вихід?
Оренда як фізособа за якусь символічну суму, в договорі вказано про можливість суборенди, щомісяця на суму оренди нараховуєте ПДФО, військовий збір, сплачуєте їх в бюджет, подаєте об´єднаний звіт щоквартально в якому вказуєте ці суми, раз в рік чоловік подає декларацію про доходи, де вказує річний дохід від оренди. Це якщо все по-правильному робити.