Річниця,26 червня 1954 р., на сорок другий день, за допомогою армії із застосуванням танків жорстоко придушене Кенгірське повстання.
Всього в Степлагу було 9596 українців (46%), серед яких було багато колишніх активістів ОУН і бійців УПА.
26 червня 1954 р. 560 українських жінок загинуло в концтаборі в Кенrірі (Казахстан).
Бунт в 42 дні у СРСР (з 16 травня до 26 червня 1954 року) існувала територія, яка не визнавала радянської влади.
42 дні свободи у кенгірському концтаборі!
Цікаві та маловідомі факти з життя видатних українців представлені у книзі Ганни Черкаської “Українська Історія в Обличчях”.
Може когось зацікавить.
«…до спеціальних завдань нашого начальства входила, поза сумнівом, і турбота про встановлення та ізолювання «найнебезпечніших» із-поміж нас. Спочатку оперуповноважені користувалися для цього послугами стукачів. Але західні українці, які становили близько 60% ув´язнених, створили самооборону і перебили заледве не сотню стукачів.
Коли в лютому 1953 року вийшов закон про вищу міру за вбивство в таборі, над цілою низкою самооборонців відбулися процеси. Тоді потрапив до ізолятора і я. Мені інкримінували, що я віддав «наказ про ліквідацію» висунутого з середовища в´язнів коменданта Ф. …Моя справа ще розглядалася, коли помер Сталін, і його смерть врятувала мені життя»
Книга Ференца Варконі-Лебера.
«Пока однажды…», «Континент» № 3, Париж, 1975 рік
Книга Ференца Варконі-Лебера.
Ответ дляAstraja_
Де ж любительниці совка з зітханнями про смачний хлєбушек, самых добрых и отзывчивых людей и уверенность в будущем
Я за соціальний мінімум із, як ви кажете, ’совка’: безкоштовна базова медицина, безкоштовне будь-яке навчання при умові здатності і бажання дитини вчитися, соціальне житло нужденним (щоб не було в країні бомжів дітей та стареньких), достойне житло від підприємства, на якому відпрацьовуєш 10-15 років - у нас достатньо багата країна і вона може (і повинна) собі це дозволити.
Скажіть, що в цьому поганого? І раніше крали, але і про людей дбали, а зараз ВСЕ народне і природне прибрали до рук грабіжники.
А саме печальне, що такі, як ви, стоять на їх захисті і їх ще й виправдовують...
Хто заважає залишити хороше із ’совка’ і привнести сьогоденне нове?!
Ответ дляСтешк@
І в якій країні світу є вами перераховане?Чи це так, просто помріяти?
VitalinkaGL• 26 июня 2024
не знала
у меня дед,со стороны матери,до 1953 воевал,ловил вуек по схронам.
на счет 1954 первый раз слышу.
Ответ дляСтешк@
Таке було у нас, при чому тут мрії?
Так чому ж тоді розвалилася така класна система, може якраз тому що була нежиттєздатна? Раз більш ніде цього немає, а совок ’з цим’ існувати економічно не зміг, то чи не доказ це того що така система неможлива на довгий період і нераціональна, бо будуть потом відхаркувати її, як ми в 90-ті
Ответ дляAstraja_