ПлюшкамиБалуюсь• 18 сентября в 00:09
Івано-Франківськ, Ужгород чи Чернівці?
Сиджу я зараз в Сумах і думаю, куди краще переїхати Івано-Франківськ, Ужгород чи Чернівці? Бо ми вже не вивозимо. З початку наступу на Курську область, сумчани перестали жити, спати і відчувати хоч більш-менш безпеку. Прилетіти може будь-коли. Шахеди, балістика, каби, х-59.
Ось за останню добу - десь опівночі вчора збивали шахеди дуже близько, зникло світло, в 11:00 ранку 4 прильота балістика по енергетичній інфраструктурі і іншим об´єктам, надвечір каб по передмістю, з 22:00 по 23:00 знову збивали щахедів.
Дівчата, хто з заходу, що можете порадити? Головне, щоб тихо, на другому місці можливість знайти роботу. Хоча це менш важливо.
Кашка-маняшка• 18 сентября в 11:28
Ответ длянаКоблучках
Я за Франківськ - у них озеро в місті схоже на наше. Плюс дві год дороги до Львова, а звідти - куди завгодно.
Роботи тільки немає
Яжемать Мне можно• 18 сентября в 11:38
Ответ дляНичеНипанимаю
Які проблеми?
Там немає війни
Знайти житло, засоби для існування, влаштувати дітей.
Та воно все не альо. Оці облцентри західні. Носа задирають.
Волинь хороший варіант, живенька, промислова, люди прості, але ж вам не хочеться близько до бульбашів.
Райцентр якийсь у Франківській чи Львівській.
Чернівці і Закарпаття для мене лише як туристичні місця існують, жити ні.
Люблю ВалЄру• 18 сентября в 11:52
Я сумчанка, вже 2 роки живу в Чернівцях. Величезний плюс - тут спокійно, тривоги ігнорую. Місто зовсім не схоже на Суми, але воно по-іншому гарне. Була одним днем у Івано-Франківську, візуально ближче до Сум, там велике гарне озеро з набережною. З Івано-Франківська був прямий потяг в Суми, звідти жд сполучення зручне по всім напрямкам. З Чернівців в Суми їду через Київ. В Чернівцях досить багато російськомовних, особисто не стикалась з мовною проблемою. В Чернівцях дуже багато приватного сектору і комфорт життя в місті залежить від району, але з машиною це менш помітно.
Кашка-маняшка• 18 сентября в 11:55
Ответ дляПлюшкамиБалуюсь
Дякую, подивлюсь ще інші міста. Які порадите, якщо знаєте?
Читала тут про Коломию, Мукачево, Кам´янець-Подільський.
Коломия - ні. ІФ безпечніший
Кашка-маняшка• 18 сентября в 11:57
Ответ дляПрибираю щодня
Реальное село. И развитие 1996 г. О чем говорить даже центральная кобылянськая все дома в состоянии 1941 г. Все рушится, парки это тупо совок там качели лет так 1960 ))
О каком бизнессе речь вообще )))
А Сумы из которых автор в этом плане сильно лучше? Или Вы с Харьковом сравниваете?
Кашка-маняшка• 18 сентября в 11:59
Ответ дляПрикуси Язика
Я прожила в Черновцах. Что могу сказать. Вполне себе нормально, если не зависеть от местных и не соприкасаться с ними тесно. Черновцы - город евреев. Хитрые и постоянно норовили внушить чувство вины за их мужей, сыновей, которые воюют. Хотя мы были сами с детьми без мужей. Общались мы с ними на украинском. Ну т.е. не провоцировали мовный конфликт. Ещё там проблемы с водой. Они все улыбаются но нас (Восток Украины) терпеть не могут. Вообще, мы два разных мира. И когда мы у них, мы не чувствуем себя дома. Из плюсов: не знаю как сейчас, но тогда нам дали всё, если попросить. Люди давали одежду, посуду, обувь. В центре была точка питания испанская. Еда вкусная и бесплатная. Город маленький, уютный. Резюме: по итогу всех беженцев нагло выгнали в июне 2023 из зданий временного размещения. Без объяснения, без помощи в поиске др.места жительства, утром появилось на двери объявление: Пошли все нах:))
В Черновцах даже в заведениях персонал говорит на русском. Там нет языкового конфликта. Может на русском надо было говорить?
СкрипяСердцем• 18 сентября в 12:04
Ответ дляПлюшкамиБалуюсь
Ось я теж більш за Чернівці. Так по темах почитала. що люди пишуть. А мої питають, а чого Чернівці, а не Ужгород чи ІФ?
Подивіться де меньше всього прольотів. Але це ж не гарантія
Анонім Завгосп• 18 сентября в 12:17
Я жила в Чернівцях до війни . 1к студія в новобудові 450 уе коштувала .
Зараз ціни впали , бо люди розʼїхалися .
Місто в 3 рази більше ніж Ужгород .
Франківськ теж подобається , але менш безпечно і далеко кордон .
А від Чернівців 60км аеропорт Сучава і можна в Рим злітати за 25 євро .
Почніть з пошуку квартири , шукайте без посередників , вже економія буде
Місто в 3 рази більше ніж Ужгород .
Мульйонерша• 18 сентября в 12:24
Ответ дляПлюшкамиБалуюсь
В Київ ні. Там теж гучно, збивають, уламки. В Києві в нас даже є родичі, які виїхали і пропонували нам квартиру чисто за комунальні. Але ні. Важливо максимальний спокій.
Ужгород. Ми тут півроку вже, виїхали з Харкова. Задоволені.
Ро30BbIu_CJIoHuK• 18 сентября в 12:33
Ответ дляПрикуси Язика
В Чернівцях після репатріації майже не залишилося євреїв. Моя мама добре пам´ятає, вона там жила і вчилася. Там російську чи українську майже не було чути, лише ідіш.
Мульйонерша• 18 сентября в 12:33
Ответ дляПрибираю щодня
Черновцы это дыра. И Богом забытое место. Работы нет, развития нет, , блин та там даже с детьми не куда сходить. Там тупо зоопарка нет (((
Зоопарки - атавизм диких веков. Их вообще запретить надо.
За ким я буду?• 18 сентября в 12:39
Ответ дляПлюшкамиБалуюсь
Отож і я так вважаю. Їхати кудись, де трішки краще ніж в Сумах немає сенсу. Хочеться справді краще і тихіше.
Я поки що вивчаю виїзд за кордон. Теж терпіла до останнього, але вже просто не можу. Не бачу для себе сенсу рухатись по Україні, по світлу взимку всюди буде горе. Але для Сум чомусь здається все буде набагато гірше. У харківян схожа ситуація, але там хоч влада місцева адекватна, турбується про місцевих, щось робить. А в нас навіть за вчора жодної офіційної заяви. Енергетики у нас молоці, але вони не чарівники, нажаль, і може настати момент, коли за день чи два вже нічого не полагодиш, і тиакий момент колись напевне настане
Гостра на язик• 18 сентября в 12:41
Ответ дляJasmin_852
Я прожила 6 месяцев во Львове, таких гадких, алчных, пакостных людей, никогда не встречала!!!! Даже проездом, не хочу там, никогда быть!
Богу дякувати.
Ро30BbIu_CJIoHuK• 18 сентября в 12:42
Ответ дляЯйцеголовая
Репетитор моей дочки из Сумм переехала в Черкассы еще год назад.
Еще варианты - Хмельникий, Винница.
Тільки не Хмельницький
Мульйонерша• 18 сентября в 12:49
Ответ дляНичеНипанимаю
Які проблеми?
Там немає війни
Повені он зараз в Європі.
Ро30BbIu_CJIoHuK• 18 сентября в 12:50
Франік динамічний, якщо треба двіж, то краще туди. Якщо хочеться тиші і спокою - то Чернівці або Ужгород. В Чернівцях мені подобається планування міста - добре продувається і повітря чисте і свіже завжди. В Ужгороді теж непогано.
Мавка• 18 сентября в 13:00
Ответ дляМальчижка
Жили перші 5 місяців війні в Чернівцях.. не змогли більше, не подобалося. Це літо була проїздом в аеропорт, ще гірше все стало, ледь дочекалася відʼїзду. Наче на 20 років назад повернулася
Ну і на залізниці потяг зустрічає більше тцкашників, ніж пасажирів в ньому
От і я, вінничанка, була проїздом в аеропорт. Я не скажу, що моє рідне місто- ідеальне, але порівняно з Чернівцями- краще.
Ми їхали автобусом, туди- вночі, назад- вдень. Туди нас жодного разу не зупинили, ще й вихідний був. А назад- три блок-пости, на яких зупиняли автобус. Але перевіряли формально- зайшов, подивився, вийшов. Насмішив водій, який в одну з перевірок піднявся до нас, пасажирів, з питанням ’може, в когось не все в порядку з документами?’
Боневтікла• 18 сентября в 13:06
Ответ дляЗа ким я буду?
Ми купили генератор ще в 14 році.Валяється в гаражі,нам хватає простого акумулятора з авто і інвектор 1800гр китайський.Правда ,акумул 2 беремо,три авто в родині.Чергуємо.І все прекрасно,інет волокно.Та і зима буде тепла.Це дешевше,ніж кидати все і їхати в світи з собаками,котами і аренда 1 тис євро ,а то і півтори на нашу родину.
Боневтікла• 18 сентября в 13:08
Ответ дляМавка
Навіщо аж туди в аеропорт?Ближче Кишинів і Ясси-300км
Мавка• 18 сентября в 13:13
Ответ дляБоневтікла
Бо тур з Сучави був дешевше)
Бабулька• 18 сентября в 13:42
Ответ дляПластилин_Колец
Втікаючи від війни, обирати захід в річку як мінімум дивно.
Чому це дивно?
Якщо людина тікає з Сум, то на жаль, вона туди вже може не повернутися, судячи з того, що там зараз відбувається.
Тому якщо вже витрачати сили та кошти на номер місто, то обирати одразу по можливості те, до чого звик і важливо.
Гл. Амурная• 18 сентября в 14:04
Ответ дляМавка
Так ми живемо на два міста, Чернівці й Вінниця, Вінниця значно комфортніше й житло дешевше
Синди Кроуфорд• 18 сентября в 14:10
Ответ дляGvenna
Ви зараз на заході України живете?
Меня много• 18 сентября в 14:47
Ответ дляСоня-сонятко
Тихенько, будь ласка. Не можна критикувати, бо зара вам напишуть, що 3 рублі отримали чи ви з самого Монако. Тільки оди пишемо схвалюючі. Чернівці - рай на Землі, Ужгород та Львів ще кращі, там чисто, класні дороги, ніякого сміття. Боже бронь. А люди які! Які люди! Таких пошукати на планеті ще треба. Вони біженців приймали в свої домівки, ніколи в рота не заглянули та злого слова не сказали! Найкращі люди там живуть. Це понаїхало гівно, ціни собі не складуть, а вони нє, вони навіть в думках не критикують, не обсирають, нє нє.
А розкажіть -но про себе ,про своє місто,свій край. Отам,мабуть,живуть найпрекрасніші люди на Землі. Еге ж?
Ответ дляСинди Кроуфорд
Ви зараз на заході України живете?
Приблизно 60% часу. Маленьке україномовне містечко, де російську взагалі не чути, крім як від наших деяких зальотних.
У Львові рос більше, в Ужгороді то вона кругом і до війни була, зараз наших понаїхало, ще трохи зросійщать)
Ответ дляNatal_ka91
Авторе, розгляньте можливість не обласних центрів, а трошки менших міст в цих областях. І дешевше житло, і менша вірогідність прильоту (звісно, промоніторьте куди летить в цих областях також, наприклад, в ІФ області часто під атакою Бурштин і т.д.)
От і я про шо.
Сама хороша порада.
Ответ дляЛуковая
В Черновцах не была, ничего не могу сказать. А между Ивано-Франковском и Ужгородом выбрала бы Ужгород. Именно морально здесь мне более комфортно. Может мне так повезло, но в Ужгороде на меня не смотрели, как на чужую, чего не могу сказать об Ивано-Франковске.
Імовірно тому шо Ужгород в зуби заглядає російськомовним, а Франик нє)
Якшо ти нормальна людина і говориш в Україні мовою українською з людьми, ти скрізь своя будеш)
Ответ дляБершкомангоЗар
Вы из Харькова?
Сочувствую *(
Чота ржу)
Наших видно здалеку) зоопарк як маркер.
В серпні 23 була на зустрічі з нашим мером, у кількох мамок було одне питання - а чого моя дитина не може по карті харківянина в зоопарк ходить)) я з них фігію, незламні мамки незламного Ха.
Наших видно здалеку) зоопарк як маркер.