Розбещена цяточка• 09 ноября 2024

фінансова грамотність чи ні?

Моя подруга постійно чіліться на сайтах, шукає одяг, щоб гарно виглядати, вважаю це нормально, та й в кожного свої забаганки. Але вона робить це з кредитної картки. В неї не було потремінувань, колектори не дзвонили, навіть жодного разу не сплатила відсотки по кредиту. Отримає зарплату, відкладе на життя, залишок на валютний депозит, але її тяга до одягу й аксесуарів потребує більших витрат, тому вона платить з кредитки й потім протягом 2х тижнів (як нова зп заходить) гасить. В принципі заробляє більше, ніж витрачає. То коли гасить кредит нічого її не турбує. А не краще продумати заздалегідь й не витрачати кредитні кошти? Чи це вже така сильна тяга до того одягу? Чи спонтанні, непродумані закупівлі?
Моська-слон• 09 ноября 2024
Ответ дляРозбещена цяточка
Заспокойтеся, не треба так переживати.
Вона витрачає кошти і гасить в пільговий період. Не витрачає відсотки. То норма. Що тут ненормального. Я так іноді роблю. Зайшла в магазин, побачила , що хочу купити, а зп через неділю тільки. Купивши на останні 5 тис з зп і залишитись без грошей, не хочу. Купую з кредитки, через неділю повертаю гроші з зп .
Самоучка• 09 ноября 2024
Я завжди так роблю, а що не так? Кредитна картка для цього й існує, щоб нею сплачувати за щось
Моська-слон• 09 ноября 2024
Ответ дляРозбещена цяточка
Гарна відповідь, одна з по ділу)))
Бо вам сподобалось , що дівчина пише про себе, що мінімалістка?)))
Чи що у вашої подруги все таки фін грамотність є?
Так, ваша подруга розумно поступає. Не переплачує і має те, що приносить задоволення.
Оце фіфа• 09 ноября 2024
Ответ дляПаратруперсупер
Зовсім інша справа напялити шо нібудь і вмитись милом)
Зачем эти крайности? Куча шмотья каждый месяц или одна старая тряпка, другого не дано? Вы лучше подумайте, какую дыру вы закрываете бесконечными и ненужными покупками барахла.
Моська-слон• 09 ноября 2024
Ответ дляРозбещена цяточка
Ви помиляєтесь
А що саме вас турбує? Що колега у вас почне гроші позичати? Живе людина, як подобається, навіть не уявляє, що когось колотить так її життя.
Моська-слон• 09 ноября 2024
Ответ дляОце фіфа
Це очима автора колега накуповує, може там не все так , як пишуть.
хутряна володарка• 09 ноября 2024
С точки зрения фин грамотности это просто лишние движения. Т к валютный депозит приносит ноль в Украине. Точно также она могла бы купить все с зп, а новый приход денег отложить.
Я тоже оплачиваю покупки с кредитки, имея деньги на депозите. Но у меня другая цель, я строю кредитную историю. В плане дохода это такие микро копейки, нет смысла даже считать
Оце фіфа• 09 ноября 2024
Ответ дляМоська-слон
Этот комментарий был направлен конкретному человеку.
Паратруперсупер• 09 ноября 2024
Ответ дляОце фіфа
В мене не має дири))
Про кучу ніхто не писав, можна купити 1 річ в місяць, але треба чілитись на сайтах щоб знайти по хорошій ціні. Чи для вас шопінг це купа дешевого барахла?)
парИла я парИла• 09 ноября 2024
Это совершенно не ваше дело 🤣👎
Лика-прилипка• 09 ноября 2024
Это как раз не спонтанные покупки. Если она ищет, присматривает, сравнивает, выгадывает в цене
автор Розбещена цяточка • 09 ноября 2024
Ответ дляМіняйловна
Вы обозначили в старт посте, что подруга - ’шукає одяг, щоб гарно виглядать’.
И сразу же оправдались - ’вважаю це нормально, та й в кожного свої забаганки’
А понравился вам ответ, в котором шла речь о минимализме вещей.
Я вижу это так))
Иначе в чем ваш посыл? подруга тратит и возвращает деньги на карту без потери %.... так что ж тут неправильного?
Так сподобався, тому що поважаю вашу думку про мінімалізм й думку подруги про гарно виглядати. Це ваше право, можливо ви з мінімумом виглядаєте дуже дуже гарно. Ще гарніше ніж з більшим гардеробом дівчата
Ответ дляМоська-слон
Там немає про заздрість, видуманою дівчатами
Лорка-хлорка• 09 ноября 2024
У мене дохід 80 тис, кожен місяць купую 1000 євро, решти +- вистачає, іноді менше трачу, іноді більше, тому користуюсь кредиткою, щоб це не впливало ні на відкладання грошей, ні на мій рівень життя. Бо бігти міняти євро, бо раптом потрібна пломба, чи авто полагодити - собі в мінус, а за місяць-два вирівняюсь. Копити гривні ’про всяк випадок’ теж погано на відкладання впливає.
% не плачу. Чому б і ні.
Згадала, як я взяла іпотеку, а знайомі за спиною казали ’строїть з себе розумну, а сама в кредит влазить’, і що, квартира з % мені обійшлася на 25 тис доларів дешевше, ніж якби я чекала завершення будівництва, а ті розусники, що так бояться крелитів і досі з батьками живуть, і бідкаються як їм це набридло.
автор Розбещена цяточка • 10 ноября 2024
Ответ дляЛорка-хлорка
% не плачу. Чому б і ні.
Плюс мінус в подруги така схема.
За іпотеку скажу, що норм тема, ми теж платили, % були дешевші за вартість оренди