Бавовнятко• 14 декабря 2024
Поминальний обід.
Дівчата,знаю що Ви все знаєте. Суть питання, у мене померла сусідка,були на прощанні вдома,принесли квіти,вінок,були коли приїхав священик,на кладовище і поминальний обід,не приєдналися, з сімейних причин.Але суть питання не в цьому. Завтра по сусідці буде 40 днів, сусід запросив доєднатися до поминального обіду в кафе.І отут запитання, які мають бути наші дії.Я розумію, що коли запрошують на свято,то ти даруєш подарунок чи гроші, а що робити в такому випадку? Чи також гроші приносити, чи це не коректно? Чи щось інше потрібно? Дякую за відповіді. Якщо це залежить від регіону країни,то ми в центральній частині країни живемо.
Стриптизерка• 14 декабря 2024
Це ж як благодійні обіди. Тут головне пом´янути, помолитися за душу покійної. В цьому сенс зібрати людей разом
ФрекенБок• 14 декабря 2024
Люди зазвичай приносили гроші на похорон і то необов´язково, на 40 днів приходять пом´янути людину, гроші не приносять.
Бавовнятко
• 14 декабря 2024
Дівчатка дякую за таку швидку реакцію і Ваші відповіді. Бо ми з чоловіком на щастя не маємо такого досвіду.
Бавовнятко
• 14 декабря 2024
Ответ дляДа_Я_ТакаЯ_
В неділю поминальний обід?
Ну якщо завтра неділя,то значить в неділю.
Бавовнятко
• 14 декабря 2024
Ответ дляДа_Я_ТакаЯ_
В неділю поминальний обід?
А ось і я• 14 декабря 2024
У нас приносят печенье, конфеты или что то подобное. Но у всех же разные традиции.
Бавовнятко
• 14 декабря 2024
Ответ дляА ось і я
А Ви географічно звідки?
Кредитная• 14 декабря 2024
У нас несуть щось мучне хлібину раніше, зараз печиво. Гроші наче не обовʼязково. Візьміть на всякий випадок. У нас ставлять стіл з іконою, за яким читають молитву. Ось на той стіл і кладуть все, що принесли. Побачите там гроші, то й ви покладете.

А ось і я• 14 декабря 2024
Ответ дляБавовнятко
А Ви географічно звідки?
И часто это даже не зависит от региона, потому как в этом и том же регионе у разных семей могут быть разные обычаи.
Успокойся_Успокойся• 14 декабря 2024
Ответ дляА ось і я
У нас раздают родственники умершего конфеты, печенье .
Мрію про космос• 14 декабря 2024
У нас приносят хлеб или печенье, ну и кто может то бутылку вина.
А ось і я• 14 декабря 2024
Ответ дляУспокойся_Успокойся
У нас тоже. Но и кто приходит, приносит с собой.
Ранковий базар• 14 декабря 2024
Ответ дляМрію про космос
О, до речі, ще червоне вино дехто, його можна класти в панахиду до церкви, тому так
KristinkaCute• 14 декабря 2024
Просто поддержите мужчину. Этого достаточно. Просто ваша теплота и доброе слово - это нужнее всего.

АяВсёЗнаю• 14 декабря 2024
Напевно від регіону залежить.
Я з заходу України, в нас хліб і печиво несуть тільки до церкви, а не на сам поминальний обід. Тобто на 40 днів спочатку усі ідуть до церкви, запрошені по бажанню можуть принести хліб/печиво, а вже потім на обід. Гроші тільки на сам похорон.
Але в нас (принаймі в моєму оточенні) не прийнято і печиво/цукерки роздавати, щоб пом´янути.
Теоретично можете принести цукерки, не думаю, що будуть зайвими. І можете прямо сказати, що не знаєте як прийнято, але принесли, щоб пом´янути. А з грошима дивіться по ситуації, що робитимуть інші запрошені.