Ніка Найз• 20 февраля в 10:45

День української жінки – нове свято в Україні, яке пропонується відзначати 25 лю

День української жінки – нове свято в Україні, яке пропонується відзначати 25 лютого, у день народження видатної поетеси Лесі Українки. Ця ініціатива спрямована на вшанування українських жінок та їхнього внеску в історію та культуру країни.
автор Ніка Найз • 20 февраля в 10:45
У 2025 році свято припадає на вівторок. День ще не затверджено офіційно, але його відзначення набуває значної популярності серед українців.

Що означає День української жінки
День української жінки – це національне свято, яке має на меті вшанувати роль жінок у становленні та розвитку українського суспільства. Його запропонували відзначати 25 лютого – у день народження видатної поетеси, драматургині, громадської діячки та символу незламності українського духу Лесі Українки.
Протягом багатьох століть українські жінки відігравали ключову роль у культурному, політичному та соціальному житті країни. Вони були не лише берегинями родинного вогнища, а й активними учасницями визвольних рухів, державного управління, науки та мистецтва.
Встановлення Дня української жінки є важливим кроком у формуванні національної ідентичності, адже це свято:
підкреслює внесок жінок у боротьбу за незалежність України та розвиток її культури;
змінює радянські традиції, оскільки 8 березня в Україні має суперечливе сприйняття через його радянське минуле;
вшановує видатних українок – Лесю Українку, Ольгу Кобилянську, Марію Заньковецьку, Соломію Крушельницьку, Катерину Білокур та багатьох інших, хто залишив слід в історії;
популяризує сучасні досягнення жінок у політиці, науці, бізнесі, армії та інших сферах.
Ця дата вибрана невипадково, адже Леся Українка є однією з найяскравіших постатей української культури. Вона була не лише талановитою поетесою, а й символом боротьби, самостійності та внутрішньої сили, які є характерними рисами українських жінок.
автор Ніка Найз • 20 февраля в 10:46
У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №9009, який пропонує встановити 25 лютого Днем української жінки замість 8 березня. Ця ініціатива спрямована на відмову від радянських свят та впровадження нових, які відображають національні цінності та історію.

Наразі законопроєкт перебуває на розгляді, його остаточне ухвалення ще не відбулося. Проте ідея вже знайшла підтримку серед громадськості та активно обговорюється в суспільстві.
автор Ніка Найз • 20 февраля в 10:46
Відзначаючи День української жінки 25 лютого, ми не лише вшановуємо пам´ять Лесі Українки, але й підкреслюємо важливість національних цінностей і традицій.

Нехай це свято стане символом поваги та вдячності всім українським жінкам за їхню мудрість, силу та любов.
TANYA 0 0 0 0• 20 февраля в 10:48
Зараз через день якийсь день чогось.
автор Ніка Найз • 20 февраля в 10:50
В топку совок и 8 марта!
Мимишная Булочка• 20 февраля в 11:06
Для чего вы это пишите, всем же пофиг . Люди будут делать что хотят, в независимости от вас
Elena_Kiev_Solomenskiy• 20 февраля в 11:08
а 8 марта остается?
Ирина 789• 20 февраля в 11:11
Какой бред. В стране ж проблем больше нет
Басина• 20 февраля в 11:14
Не бачу значної популярнрості
HelloKitty18• 20 февраля в 11:30
Не підходяща дата, якби в березні то хоч з весною було пов´язано, а так, святкуйте його сама.
автор Ніка Найз • 20 февраля в 11:39
Ответ дляHelloKitty18
 нам не по дороге!
автор Ніка Найз • 20 февраля в 11:40
Ответ дляElena_Kiev_Solomenskiy
а 8 марта остается?
Нет!
HelloKitty18• 20 февраля в 11:40
Ответ дляНіка Найз
 нам не по дороге!
Удалено администрацией...
Иошши• 20 февраля в 12:07
Ответ дляНіка Найз

Що означає День української жінки
Чем украинская женщина отличается физиологически от женщин других национальностей или гражданства
Иошши• 20 февраля в 12:09
Ответ дляНіка Найз
 нам не по дороге!
У вас две пи и три си?
Иошши• 20 февраля в 12:10
Ответ дляElena_Kiev_Solomenskiy
а 8 марта остается?
Конечно