Фея_3уровень• 17 июля в 17:00
Чи може забута травма дитинства впливати на певні сфери життя?
Я не пам’ятала одну подію з дитинства майже 20 років, вона просто стерлась із памʼяті. Але нещодавно, коли пригадала, зробила висновки, що вона могла суттєво впливає на певні сфери мого життя.
Цікаво, чи був у когось подібний досвід, коли пригадане через багато років дитяче переживання раптом дало пояснення деяким «дорослим» труднощам?
Чи реально це пропрацювати, якщо травма довго була заблокована пам’яттю?
Буду вдячна за досвід або поради.
Також цікаво, чи є тут психотерапевти, які можуть коротко пояснити, як із цим працювати і з чого почати?
Буду вдячна за досвід або поради.
Пес Патрон• 17 июля в 17:03
Влияет. Их нужно проработать. А как - это ваш выбор, литература и результат или психолог и результат.
Нічого вдягти• 17 июля в 17:06
Звісно. Механізмів захисту від психологічних травм у дитини вкрай мало.
Фея_3уровень
• 17 июля в 17:10
Ответ дляНічого вдягти
Мені було 5-7 років приблизно на той час
Нічого вдягти• 17 июля в 17:11
Ответ дляФея_3уровень
Вам вище правильно відповіли, що можна навіть самостійно пропрацювати травму. Якщо не вивозите, - клінічний психолог або психотерапевт.
Трахтибидох• 17 июля в 17:14
Новая мода!! Раньше и никто не знал о каких то травмах дитинства! Я выросла, никто не водил по психологам , никто не морочил этим голову, а сейчас и тем более
Напридумывали какие то травмы детства чтобы как то врать самим себе
Ответ дляТрахтибидох
навіщо таку маячню писати??? не було травм, а половину чоловіків алкоголіків було. ви розумієте, що десь воно вилізе - алкоголізм-маркоманія, ігроманія абощо. ви багато знаєще щасливих людей?
Так, звичайно вірю. у мене от були просто дико жахливі чоловіки в сім´ї, батько - просто еталонний мудак. Мені 43, я неодружена і взагалі довгих стосунків не було. Дивлюся, як люди у шлюбі страждають і не розумію, навіщо вони це роблять. На терапію, яку вище радять, ходила 6 років.
Краля-Галя• 17 июля в 17:26
Ответ дляMarmu
У жінок травм не було?
Чи вони маючи травми і ще такого «чоловіка» тільки сильніше ставали, бо небуло часу на маячню?
Краля-Галя• 17 июля в 17:27
Після 18 років кожен сам коваль свого щастя.
Але простіше не пропрацювати питання і щось робити, а скласти руки і сидіти казати «всі навкруги винні, одна я в білому пальто»
аромат Жука• 17 июля в 17:44
Так или иначе у всех в жизни происходят вещи, которые поворачивают судьбу человека.
Но осознать проблему, проанализировать и выйти из замкнутого круга это высший пилотаж.
Если посмотреть с кармической стороны, то это опыт, который должна пройти душа и выкарабкаться, чтобы выйти на новый уровень
Пиу!Пиу!• 17 июля в 18:03
Думаю, що може.
Я тільки нещодавно звернулася до психолога/психотерапевта, пропрацювати певні фобії і наслідки травми.
Так от виявилося, що боюся я зовсім іншого, на сеансі прямо фізично це відчула і це точно пов´язано з дитячими спогадами.
ніколи такого не було• 17 июля в 19:03
звісно можна, наша психіка здатна самовідновлюватись і самозцілюватись.
Але просто інсайти тут не спрацюють, бо з того травматичного досвіду сформувалось вже багато нових нейронних зв´язків, які лише опосередковано пов´язані з травмою. От їх і доведеться змінювати.
ПС. психотерапевт.
Басноплетка• 23 июля в 12:23
Ответ дляТрахтибидох
Не знаю. Меня булили в классе, на меня повлияло, я сбежала со школы после 9, потом боялась учиться дальше, страх был ,что будут обижать. Помню летом после 9 класса, боялась из дома выходить, так было страшно почему-то, сидела в комнате
Немного стала меняться после 20 лет, но не сильно. Лет в 25 отошла от травмы уже