ЗавЛабСнаб• 03 сентября в 05:51
А є тут хтось, хто не консервує нічого?
Читаю тему про консервацію і стало цікаво скільки родин цим займаються і який в цьому сенс?В моїй родині такої традиції не було і я не зовсім розумію навіщо це, якщо вітаміни не зберігаються і взимку можна їсти і заморожене щось.
Засомневаю• 03 сентября в 21:24
Я консервую. Надлишки восновному. Це цікаве дороге хоббі. Інколи можна зробити щось цікавеньке, чого в магазинах не купиш. Але діти це не їдять (крім джемів) так що таке собі.
Засомневаю• 03 сентября в 21:27
Ответ дляОхиИВздохи
Еще раз: квашение- это один из видов консервации овощей.
Ну давайте не прикидатись. Так, чисто енциклопедично так і є. ’В народі’ ж ці два процеси розділяють, як і не вважають консервуванням, припустимо, заморозку. Хоча вона теж ’один із видів’
булоТАЙминуло• 03 сентября в 21:31
Ніколи цього не робила і не планую, а взагалі мій шлунок погано сприймає таке, там оцет, свекруха інколи дає
Простецкая• 03 сентября в 21:32
Ответ дляДівка в намисті
Відключення світла показали , що заморозки не завжди доречна
Більшість тих, хто морозить, мають резервне живлення. Ми маємо.
Засомневаю• 03 сентября в 21:33
Ответ дляАмелі на мілені
В моїй родині була традиція закатувати банки сотнями. Компоти різних видів, варення, повидло, декілька видів салатів, ікра, кетчуп, аджика, огірки, помідори, томатний сік, фруктові соки, ще купа всього... я це все ненавиділа з дитинства (і робити і їсти), тому в дорослому вигляді ніколи не консервувала.
А от декілька років тому я усвідомила, що консервація - це не тільки огірки на олів´є та томатний сік чи салати з кабачків, а і всякі цікаві конфітюри та соуси.
Тому зараз консервую потрохи - абрикосовий конфітюр, персиковий, малиновий, груша з лимоном, ткемалі, маринара, аджика, помідори в маринарі. Все в невеличких баночках і по декілька штук, не десятками.
Заморожую значно більше)
Нічого не купую, все своє, дачне.
Зимою квашу капусту, пелюстку роблю, моркву по корейськи, але це вже не вважаю консервацією.
Заморожую значно більше)
Нічого не купую, все своє, дачне.
Так і в моєму дитинстві так було. І воно за зиму містичним чином зникало, бо в погріб ходили, як в магазин. Нічого дістати то і їсти нічого, якось так.
ОхиИВздохи• 03 сентября в 21:33
Ответ дляЗасомневаю
Не знаю в каком народе эти процессы разделяют. Я вот только на советчице о таком нюансе узнала. А сама вроде тоже из народа)
Засомневаю• 03 сентября в 21:35
Ответ дляОхиИВздохи
Ну в вашій місцевості так, у нас інакше. Бо квашене це з бочки, а консервоване з банки. В нас в банках не квасили.
ОхиИВздохи• 03 сентября в 21:36
Ответ дляЗасомневаю
У нас и в банках квасят, и в бочках.
И это все консервация
Засомневаю• 03 сентября в 21:37
Ответ дляЗатишне кубло
бо корисним звичайни йспиртовий оцет назвати важко, особилво. коли його багато ллють в консервпцію, у меддослідженнях згадується о що 2 ст.л. на добу можна, АЛЕ моа про яблучнйи оцет, а не спиртовий + у іншої концентраціх (5-6%, а не 9%) і там все одно є застерження щодо купи нюансів по здоровʼю. А так і нирки. і печінка. і не раді
Дві столові ложки це маринад на три літрову банку і ще трохи. Ви стільки з´їсте за день???
Засомневаю• 03 сентября в 21:47
Ответ дляУкраїна понад усе!
А сортовые помидоры где брали? А то мы в этом году рассаду свекрови посадили, спасибо ей конечно что вырастила и дала, но все таки хочется хороших помидор, а не сливок)
Я на місцевому ринку купую ранньої весни в стаканчиках (хоч і не автор коментаря), у мене ’грядка’ на 6 штук. Але в цьому році посадила ще чері, які самі собі насіялись, жаль було викинути.
ЗдохниПуйло• 03 сентября в 22:21
Ответ дляДобродійка
Кстати, очень принципиальное замечание - про место хранения.
Неужели, у кого-то под кроватями и в ящиках для белья под диванами стоят эти батареи из закруток? Или у всех по три лоджии на пять квадратных метров? Или гаражи с ямами?
У нас открытое место в паркинге, вся квартира в шкафах, два балкона. На балконах - шкафы
Но места для 35 трёхлитровок с огурцами и компотами нет. Вообще.
Представляю, как в ЖК, которые в цоколе продают кладовки от 3 до 12 метров, люди платят 5+ тысяч, и хранят потом там банки с борщевой заправкой, патиссонами и кабачками...
У мене є гараж, все стоїть у погребі у гаражі, там стоять стелажі. Є кладовка, про яку ви пишете, там теж буде стояти, мені норм
Помидорина• 03 сентября в 22:57
Не консервую. Найголовніша причина - шкідливо, гостро, нема вітамінів. Квашу капусту, солю огірки-це все. Але це природна ферментація. Одна з корисних консервацій - це томатний сік або томати у власному соці, як раз томати корисні при тепловій обробці. Але це якщо шлунок сприймає кислоту.
Анонимус Я• 03 сентября в 23:02
Мы не едим такого …. Максимум 2 банки соленых огурцов для салата в год на семью 5 человек. Вообще не знаю никого, кто таким занимается
Репетиторша• 03 сентября в 23:31
Я нет.
Мама огурцы и немного варенья делает для меня - реально чуточку.
Марічка• 03 сентября в 23:56
Ответ дляСижуревувшоке
Все на що фантазії хватило
Рецепти динозаврів підслухано))) Вже давно все без оцту, який заміняють фруктами тими чи іншими... але кому тут пояснювати - думаєм пластиком
І варення без цукру у не пластикових
Всміхайлик• 04 сентября в 02:22
Ответ дляДобродійка
Ну, зачем же делать вид, что не понимаете очевидного?
Традиция консервировать летом в СССР имеет очень простые и очевидные корни.
С октября до конца мая в магазинах была только капуста, морковка, буряки и картошка с луком.
В москве ленинграде и Киеве ещё могли чуть раньше появится нежинские огурчики, которые сразу раздавалась с черного хода своим или уезжали на ведомственные базы.
А еще, в сказочном сссср две трети жителей были вдалеке не только от любых благ, но и от возможности покупать всегда то, что хочется.
Поэтому, те три месяца в году, когда появлялись помидоры, огурцы, перец, ягоды, косточковые фрукты, их нужно было приготовить и заготовить.
Думаете, ваши бабушки, родись они в парадигме достойной зарплаты, пенсии и круглогодичного изобилия в магазинах, таскали бы на себе ящики с помидорами и закрывали бы в месяц по 100 банок все тёплые месяцы?
А еще, не нужно забывать про жителей сел, которым не только паспорта выдали аж в 70-х годах, но нередко и рассчитывались с ними за адский труд мешками и ящиками с продукцией. А не рублями. и свой огород возле хаты. Естественно, все эту нужно было как-то сохранить. Иначе - что жрать-то? Резиновые сапоги из сильпо?
Конечно, сейчас все это преподносится под соусом необыкновенной пользы домашнего. Прям советский крафт - не больше не меньше.
А фундамент под этим один - перманентная советская общая бедность и авитаминоз.
Прошу прощения, просто мне очень понравилось то, что Вы написали. Поэтому позволю уточнить…Сельпо - Сельское Потребительское Общество.
Сільпо, якщо Ви пишете українською.
Всміхайлик• 04 сентября в 02:56
Ответ дляТака бойова Я
Могу попросить ссылку на рецепт? Как вы их храните?
Делала маринованные баклажаны, но съедали за неделю. Не знаю, можно ли на зиму
Подскажите, можно ли за этим рецептом хранить
Рецепт:
1 кг. 🍆
2 цибулини
4 зубчики 🧄
2 ст.л. оцту 9%
4 ст.л. рослинної олії
1 ст.л. солі
1 ст.л. цукру (з гіркою)
Рецепт:
1 кг. 🍆
2 цибулини
4 зубчики 🧄
2 ст.л. оцту 9%
4 ст.л. рослинної олії
1 ст.л. солі
1 ст.л. цукру (з гіркою)
Я делаю так:
1. Баклажаны накалываю вилкой и отвариваю в солёной воде. Затем кладу под гнёт (в один слой) на 1-2 суток.
2. Баклажаны промываю, разрезаю вдоль, начиняю чесноком с зеленью.
3. Складываю в стерильные банки, заливаю кипящим маринадом и стерилизую (2-х литровые 20 минут)
Маринад: 6 стаканов воды, 1 стакан уксуса, 3 ст.ложки соли, 3 ст. ложки сахара, лавровый лист, перец горошком.
Все возможно• 04 сентября в 03:03
Девочки... Чтобы тему не создавать, подскажите. Солю огурцы, три дня в тепле. Пена не оседает сверху. Цвет поменяли. Поставила в холодильник и пена осела. Рассол мутноват. Это нормально, что сверху было немного пены? И на некоторых огурцах белесый налет
Срочнокпсихологу• 04 сентября в 07:27
Для консервації потрібно мати умовно дешеву сировину, час і здоров´я нею займатися. А ще місце де її потім зберігати.
Кілька років тому можна було сказати - ´дешевше купити´ коли немає своїх фруктів-овочів. Зараз не можна так сказати, бо вартість готової консервації (Верес, Чумак і т.д.) теж ´трохи´ неадекватна навіть в порівнянні з тою ж Німеччиною (там банка класного джему 400мл. по 1-1.5 євро стабільно).
Тому просто перестали їсти консервовані продукти. В цьому році вперше нічого не морозила, бо не було адекватних цін на ягоди (Київ).
Якось так...
Така бойова Я• 04 сентября в 11:36
Ответ дляВсміхайлик
Я делаю так:
Спасибо, нигде такой рецепт не попадался.
❤️
Така бойова Я• 04 сентября в 11:43
Ответ дляВсе возможно
Я сверху в банки кладу листы хрена или вишни, пена бывает толь 2-3 сутки, потом уже нет.
Перед тем, как в холодильник отправлять, я прокипячиваю рассол, чтобы остановить сквашивание. Налет на огурцах вроде нормальная тема.
Затишне кубло• 04 сентября в 13:32
Ответ дляНе пью, не курю
Кто мешает использовать яблочный?
після окропу сенсу в ньому мало + тут зазначено було про яблучний як про іншу концентрацію і користь у ньому (після стерилізації чи окропу. вона втрачається). тобто то таки просто консервант
Затишне кубло• 04 сентября в 13:33
Ответ дляElena-eedc
Молодец! Не закатываю, но вспомнила самое вкусное - помидоры в собственном соку. Вкуснее томатного сока, чем этот я не пила.
от такі колись я закривала. бо вони без оцту і оцього всього. просто помідори, сік, сіль і пара горошин духмяного перцю
Все возможно• 04 сентября в 13:36
Ответ дляТака бойова Я
Спасибо большое. То есть рассол сливаете, прокипячиваете и заливаете, да?
А пена...ее совсем мало. Остатки. До этого было много, а потом просто. А в холодильнике она исчезла за 30 мин. Вот и думаю: я рано поставила или нет :( И рассол не прозрачный
Затишне кубло• 04 сентября в 13:37
Ответ дляМарічка
І варення без цукру у не пластикових
до речі, якийсь рік нам привезли багато яблук, які розуміла. що не поїмо. Я їх притушила, в комбайн і без цукру закрила пюре, думала, а раптом буде натхнення зробити зефір. На диво, яблучне пюре без цукру стояло і дитина його зʼїла. сказала. що на смак як і з пакетиків оте. що дитяче харчування.
Було білого кольору. гарне навіть (не переврене, бо мені лінь довго возитися).
Тобто теоретично це можливо
Файно Замало• 04 сентября в 18:04
Ответ дляВсе возможно
нормально, это и есть брожение, в холодильнике они перестали бродить...по идеи вы должны были снять пену, перекипитить рассол и залить.
Файно Замало• 04 сентября в 18:06
Ответ дляЗатишне кубло
Тобто теоретично це можливо
можно ще сушити яблука для компотів
Затишне кубло• 04 сентября в 18:52
Ответ дляФайно Замало
можно ще сушити яблука для компотів
Можна, але ми компоти не пʼємо, просто воду.
Така бойова Я• 05 сентября в 07:44
Ответ дляВсе возможно
По рецепту 3 дня, на четвертый можно в холодильник.
Я когда-то на 6-й день убирала в холодильник, раньше меня дома не было))
Ещё мне знаю такой рецепт, что рассол нужно было сливать, и заливать чистой кипячёной водой, но я ему не доверяю, поэтому не делала.
Мой любимый рецепт (хотя вы и не просили)
Это ко всему, что обычно кладут, добавлять тертый чеснок, тертый хрен и черный молотый перец. На трёх литровую банку, по одной столовой ложке. Я на литровую добавляю по чайной ложке чеснока и хрена, а черного перца совсем чуть-чуть, или вообще без него.
Если вы рассол не кипятите, то они в холодильнике закончат процесс ферментования. Если кипятить, то вы останавливаете процесс на нужном вам этапе, и огурцы останутся с тем вкусом, который вы хотите. Это я узнала, пока писала коммент))
Все возможно• 05 сентября в 08:13
Ответ дляТака бойова Я
Спасибо большое - и за совет, и за интересный рецепт 🌹🌹🌹
Остренькие, душистые - уверена, вкусно - даже запах услышала. Захотелось приготовить, да )