Як обрати обручку: що варто вирішити до, а не під час
Весільний сезон в Україні традиційно починається навесні і тягнеться до вересня. Саме в цей час пари масово шукають обручки — і часто виявляється, що питань значно більше, ніж здавалось на початку. Яке золото обирати, яка ширина зручна для носіння, чи потрібен діамант — і чи взагалі ці дві обручки мають бути однаковими? Те, що виглядає як простий вибір у ювелірному, насправді складається з кількох рішень, кожне з яких потім відчувається щодня — роками.
Метал, колір і чому їх краще обирати разом
Жовте золото 585 проби залишається найстабільнішим для щоденного носіння: воно не вимагає додаткового покриття і практично не змінює вигляд із часом. Біле золото зазвичай покривають родієм — це дає холодний срібний блиск, але через кілька років покриття зношується і потребує оновлення. Рожеве золото — сплав із міддю з теплим нестандартним відтінком, хоча у частини людей може давати реакцію при тривалому носінні.
Необов’язково брати однаковий метал: популярний варіант серед пар — він обирає жовте, вона — біле або рожеве. При однаковій формі шинки різний метал виглядає злагоджено і дозволяє кожному зберегти свій стиль. Якщо розглядаєш варіанти для заручин або весілля, обручка з діамантом у золоті — один із найпопулярніших запитів серед ювелірних брендів. Серед українських виробників цей формат пропонує Guzema Fine Jewelry — прикраси з натуральних діамантів і золота ручної роботи.
Ширина, форма і сумісність із заручальною каблучкою
Ширина шинки — параметр, про який думають в останню чергу, а потім шкодують. Вузькі моделі до 2 мм майже не відчуваються на пальці і добре лягають поруч із заручальною каблучкою. Ширші — від 4 мм — помітніші, але можуть тиснути в спеку або після фізичного навантаження.
Якщо плануєте носити обидві прикраси разом, обов’язково приміряйте їх у парі заздалегідь: деякі форми оправ не дозволяють кільцям щільно прилягати одне до одного — і тоді навіть красива заручальна каблучка заважатиме обручці сидіти рівно. Ідеальний варіант — коли обидві прикраси виготовляються в одному місці або принаймні підбираються разом.
Окремо — про діамант. Камінь в обручці не обов’язково означає великий солітер. Частіше це невеликий діамант у закріпленні або доріжка дрібних каменів уздовж шинки — такі варіанти практичніші і менш вразливі при активному носінні. Якщо камінь є — просіть сертифікат. Це знімає половину питань щодо якості і дає розуміння, за що ви платите. Ювелір, який відмовляється надавати документи на камінь, — привід шукати далі.
Коли починати і про що не забути
Весільний сезон — не найкращий час поспішати. Майстерні в квітні–червні завантажені, терміни виготовлення на замовлення можуть бути на кілька тижнів довшими, ніж зазвичай. Якщо є конкретна дата — починайте шукати щонайменше за 2–3 місяці.
Розмір пальця варто вимірювати не вранці і не в спеку, а в другій половині дня при звичайній температурі тіла — саме тоді він відповідає середньому значенню. Також уточніть заздалегідь умови підгонки: більшість ювелірів пропонують зміну розміру, але умови різняться — безплатно в межах терміну, платно або взагалі лише для певних типів шинок. Здавалось би, дрібниці — але саме вони вирішують, чи буде обручка зручною в перший день носіння і через десять років.