KidstaffСоветчица

Поиск по базе знаний

Спрашивайте и получайте ответ пользователей

Чебуратор

Есть кадровики или бухгалтеры? 5 дней отпуска начисляют как 7?

Подскажите, если взять отпуск с пн до пт включительно, то его начисляют не 5 дней, а 7 с выходными? И где это прописано четко? В ЗУ Про відпустки не нашла конкретного ответа (ст.12 смотрела)

18 декабря 2014 в 18:40
Отвечать в темах на Cоветчице можно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрируйтесь, а если Вы уже зарегистрированы — авторизируйтесь
Мнения, высказанные в этой теме, передают взгляды авторов и не обязательно отражают позицию администрации.
Мне без сахара
1 Мне без сахара
18 декабря 2014 в 18:44
ви хочете на 5 к.д.?? так 5 к.д. і начислять...
причому тут вихідін??
якщо на 7 к.д. йдете то начислять за 7 к.д.
Мурзилка
2 Мурзилка
18 декабря 2014 в 18:46  
Нет. 5 это 5! Но раз в год вы должны взять 14 дней подряд, т.е. с 4 выходными. Остальное хоть по 1 дню!
  • Благодарочка 1
Каменная Фрося
3 Каменная Фрося
18 декабря 2014 в 18:48  
Если вы пишите заявление на 5 рабочих дней, то 5 начисляют
Указывайте в заявлении даты с и по.
Чебуратор
(автор)
4 Чебуратор
(автор)
18 декабря 2014 в 18:55
ну я так это и понимаю, а мужу почему-то начальник доказывает, что если берешь с пн по пт то оформляются, как 7. Тоже говорю, что неделимые обязательные 14 дней, остальное можно делить как угодно по согласованию сторон. Но проблема в то, что не могу найти точный источник, где это прописано, тк его начальник говорит, что так в законе. Хотя вроде ж и объясняется это в ст. 12 закона про отпуск, возможно еще где-то прописано более точно. Или это оно и есть самое полное объяснение деления отпуска и начисления?
Чебуратор
(автор)
5 Чебуратор
(автор)
18 декабря 2014 в 18:55
в любом случае спасибо)
Называйте меня Повелитель
6 Называйте меня Повелитель
18 декабря 2014 в 18:58 Ответ для Чебуратор
Бухгалтерия ошибается или специально так считают, чтобы у Вашего мужа меньше отпуска было.
Я сталкивалась с таким. Руководство принципиально требовало брать отпуск вместе с выходными.
Чебуратор
(автор)
7 Чебуратор
(автор)
18 декабря 2014 в 19:01
я тоже так думаю, что они просто хитрят) но кроме 12 статьи закона про відпустки не могу найти других доказательств
Называйте меня Повелитель
8 Называйте меня Повелитель
18 декабря 2014 в 21:28
http://dtkt.com.ua/show/2cid010291.html
Лист Міністерства соціальної політики України від 06.07.2013 р. №290/13/116-13

Суттєво. Поділ щорічної відпустки на частини — право працівника, але не обов’язок роботодавця.

! Роботодавцям

У Департаменті заробітної плати та умов праці розглянуто лист і повідомляється.

Відповідно до частини першої статті 12 Закону України «Про відпустки» щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. При цьому ця частина відпустки необов’язково повинна бути першою її частиною.

Згідно зі ст. 8 Конвенції Міжнародної організації праці №132 «Про оплачувані відпустки», ратифікованої Україною Законом від 29.05.2001 р. №2481-III, розбивка щорічної оплачуваної відпустки на частини може бути дозволена компетентним органом або іншим відповідним органом у кожній країні. Якщо інше не передбачено в угоді, яка стосується роботодавця і зацікавленої особи, що працює за наймом, і за умови що тривалість роботи такої особи дає їй право на це, одна з таких частин відпустки складається принаймні з двох безперервних робочих тижнів.

Отже, основна безперервна частина відпустки тривалістю не менше 14 календарних днів є однією з частин щорічної відпустки, яку може бути надано працівнику на його прохання. При цьому ця частина відпустки не обов’язково повинна бути першою, другою чи іншою її частиною.

Нормою статті 12 Закону України «Про відпустки» передбачено можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок роботодавця поділити її на частини, як того бажає працівник.

З метою недопущення втрат робочого часу роботодавець може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник, також може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки або не поділити її взагалі.

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Не буде також порушенням, якщо працівник використає частину щорічної відпустки в наступному робочому році у терміни, визначені Законом України «Про відпустки».

Норма щодо поділу відпустки на частини поширюється лише на щорічну основну відпустку та щорічні додаткові відпустки.

Якщо у листі мова йде про соціальну додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, передбачену статтею 19 Закону України «Про відпустки», то на відміну від щорічної відпустки, поділу на частини вона не підлягає.

Однак працівниця, яка має право на соціальну відпустку за двома підставами, може використати зазначену відпустку, наприклад, спочатку за однією підставою тривалістю 10 календарних днів, а через деякий час за іншою підставою тривалістю 7 календарних днів.

Соціальна відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця (частина перша статті 181 КЗпП України).

Отже, частково оплачувана відпустка для догляду за дитиною надається жінці повністю або частково протягом строку до досягнення дитиною віку трьох років. При цьому жінка чи інша зазначена особа може на свій розсуд у будь-який час припинити частково оплачувану відпустку, а потім знову піти в таку відпустку або, перебуваючи у такій відпустці, приступити до роботи на умовах неповного робочого часу.
Чебуратор
(автор)
9 Чебуратор
(автор)
18 декабря 2014 в 22:33
спасибо