РДУГ у сына 10 лет

Сыну 10 лет. С 1-го класа проблемы с учебой. С большим трудом вместе всему учились, очень невнимательный, неусидчивый, неорганизованный, плюс проблемы с поведением в школе и дома. Постоянные жалобы у учителей. Были у школьного психолога, она посоветовала обратиться к психиатру. Вчера впервые были у психиатра. Доктор сказала, что у сына РДУГ. Назначила лекарства, работать с психологом. Только я не поняла, этот диагноз ставится официально или нет. О нем нужно сообщать в школе или нет. У кого детки с таким диагнозом, подскажите как должно быть, пожалуйста.
показать весь текст
Svitlo_ 18 апреля в 09:06
Ответ дляКайдашева дочка
Ой індивідуальне навчання це жах.В мене дитина середня 9 років так ходила до школи.З вчителем сам на сам.Нічому не навчили:((.Тепер репититори по всім предметам:(
Ви не зрозуміли про що я. Я мала на увазі інше. Ось подав вчитель на уроці нову тему. А потім поки помічник займається з усім класом. Вчитель має ще раз розказати учневі цей самий матеріал, якщо він не засвоїв разом з іншими учнями.
Parasolechcka 18 апреля в 09:07
Багато залежить від школи і її можливостей. По хорошому на клас треба виділити асистента вчителя, саме вчителя не дитини, якщо ступінь не висока. Зазвичай цю доплату беруть на себе вчителі, що просто безглуздо, бо справа у додаткових руках і ногах і очах...Але якщо школа прогоесивна, то в цьому буде суттєва підтримка. Іноді батьки самі оплачують... Я раджу консультацвю нейропсихолога. Добре пройти змістовну діагностику і визначити дефіцити і сильні сторони дитини. При СДВГ в дитини завжди є особливі здібності.
Стриптизерка 18 апреля в 09:09
Автор, при чем записывайтесь в ИРЦ уже сейчас, что бы успеть пройти комиссию и получить тютера на новый учебный год.
В Киеве (например) везде очереди.

Во-вторых, возможно помощника и не дадут! Но! Могу дать рекомендация откорректировать учебный план под ребенка так сказать.
Например, у меня была запись на весну 2022 года. (Мы уехали, комиссии не работали как вы понимаете).
Короче мне не нужен был помощник. Мне нужно было что бы ребенку отменили диктанты по англ. и давали больше времени на контрольные по математике. У него еще дисслексия. Оценки по англ у нас были 10.12.2.9.4. Устно он хорошо отвечал и диалоги на ходу придумывал (ходил к репетитору). А только диктант - сразу 2-3-4. Потому что он не может в стрессовой ситуации написать ничего. (Это как пример)

Просто если требовать именно помощника на все предметы - могут отказать. Типа взрослый.
А если просить другой вид инклюзии - то вполне возможно получить
Svitlo_ 18 апреля в 09:09
Ответ дляParasolechcka
Багато залежить від школи і її можливостей. По хорошому на клас треба виділити асистента вчителя, саме вчителя не дитини, якщо ступінь не висока. Зазвичай цю доплату беруть на себе вчителі, що просто безглуздо, бо справа у додаткових руках і ногах і очах...Але якщо школа прогоесивна, то в цьому буде суттєва підтримка. Іноді батьки самі оплачують... Я раджу консультацвю нейропсихолога. Добре пройти змістовну діагностику і визначити дефіцити і сильні сторони дитини. При СДВГ в дитини завжди є особливі здібності.
Доплата для вчителя дається, незалежно від того є помічник вчителя чи його немає, якщо є статус інклюзивного класу. Справа не в доплаті. А в тому, що люди не хочуть іти в школу на посаду помічника вчителя.
Як_наготую... 18 апреля в 09:10
Допомога дітям з РДУГ це в першу чергу допомога батьків. Я уявляла, що РДУГ це діти які постійно ганяють і нікого не слухаються. Як виявилося це трохи про інше. Проблеми з самоорганізацією, непосидючістю, неуважністю і імпульсивністю. Може бути щось з цього або все разом. Є гарна книжка Барклі. Не всім дітям потрібні ліки і тьютер. Дуже часто такі діти дуже розумні, але через нудьгу чи неуважність не доводять справи до кінця. Я вчителю сказала про РДУГ у сина. Але бачу, що багато хто з педагогів, неврологів, педіатрів не докінця розуміють, що це за стан. Наприклад, мені підсказади про РДУГ у сина окуліст і алерголог ( незалежно один від одного). Невролог сказала, що нічого такого не бачить. І лише психіатр поставив діагноз
Parasolechcka 18 апреля в 09:11
Ответ дляSvitlo_
Доплата для вчителя дається, незалежно від того є помічник вчителя чи його немає, якщо є статус інклюзивного класу. Справа не в доплаті. А в тому, що люди не хочуть іти в школу на посаду помічника вчителя.
Це також, але в нас була ситуація, коли вчитель все отримував і за інклюзивний клас і як помічник вчителя...
Svitlo_ 18 апреля в 09:15
Ответ дляParasolechcka
Це також, але в нас була ситуація, коли вчитель все отримував і за інклюзивний клас і як помічник вчителя...
Не вірю. Як це могли провести через бухгалтерію?
Я_уеду_жить_в_Лондон! 18 апреля в 09:18
А какие лекарства назначили?
автор Чавонадо 18 апреля в 09:20
Ответ дляЯк_наготую...
Допомога дітям з РДУГ це в першу чергу допомога батьків. Я уявляла, що РДУГ це діти які постійно ганяють і нікого не слухаються. Як виявилося це трохи про інше. Проблеми з самоорганізацією, непосидючістю, неуважністю і імпульсивністю. Може бути щось з цього або все разом. Є гарна книжка Барклі. Не всім дітям потрібні ліки і тьютер. Дуже часто такі діти дуже розумні, але через нудьгу чи неуважність не доводять справи до кінця. Я вчителю сказала про РДУГ у сина. Але бачу, що багато хто з педагогів, неврологів, педіатрів не докінця розуміють, що це за стан. Наприклад, мені підсказади про РДУГ у сина окуліст і алерголог ( незалежно один від одного). Невролог сказала, що нічого такого не бачить. І лише психіатр поставив діагноз
Син має гарну пам´ять, відносно непогано даються гуманітарні предмети, англійська. А от математика це жах, самостіно може робити дз пів дня і так і не зробити. До 3-го класу сідала робити уроки разом з сином, а в цьому році хотіла привчити до самостійності. Але не виходить. А наступного року 5 клас, буде вже більше предметів, я не уявляю як він буде справлятися.
Parasolechcka 18 апреля в 09:20
Ответ дляSvitlo_
Не вірю. Як це могли провести через бухгалтерію?
І мені цікаво.. але з війною історія пішла в нікуди...бо клас розформували. Історія не всплила б , як би одна мама не побачила, як діти ображають хлопця на перерві, бо той нетипово поводиться... піднявся шум... де асистент...Бо коли ми зі свого закладу відправляли діток у школи, тотще за півроку все було обумовлено школа, клас, асистерт і ще багато чого...Ось так два райони в одному місті як дві різні планети...
автор Чавонадо 18 апреля в 09:23
Ответ дляЯ_уеду_жить_в_Лондон!
А какие лекарства назначили?
Ліру, Когнум. А 3-й препарат мені дали вивчити інструкцію, і подумати чи згодні ми його давати, бо має багато побічних реакцій.
Svitlo_ 18 апреля в 09:27
Ответ дляParasolechcka
І мені цікаво.. але з війною історія пішла в нікуди...бо клас розформували. Історія не всплила б , як би одна мама не побачила, як діти ображають хлопця на перерві, бо той нетипово поводиться... піднявся шум... де асистент...Бо коли ми зі свого закладу відправляли діток у школи, тотще за півроку все було обумовлено школа, клас, асистерт і ще багато чого...Ось так два райони в одному місті як дві різні планети...
Так а з чого ви взяли, що вона отримувала гроші і як асистент? Ви бачили документи з бухгалтерії?
Parasolechcka 18 апреля в 09:29
Ответ дляSvitlo_
Так а з чого ви взяли, що вона отримувала гроші і як асистент? Ви бачили документи з бухгалтерії?
Отримали інфо...що асистент на клас виділений і оплачується.... в нас взагалі була дуже цікава школа....
Svitlo_ 18 апреля в 09:33
Ответ дляParasolechcka
Отримали інфо...що асистент на клас виділений і оплачується.... в нас взагалі була дуже цікава школа....
Виділений і оплачується - це не означає, що гроші отримувала вчитель. На цю посаду могли фіктивно оформити людину, а гроші отримував директор. А міг ніхто не отримувати. Гроші пішли в економію, а потім на премії.
Коко Шанель 18 апреля в 09:49
Ответ дляЧавонадо
Син має гарну пам´ять, відносно непогано даються гуманітарні предмети, англійська. А от математика це жах, самостіно може робити дз пів дня і так і не зробити. До 3-го класу сідала робити уроки разом з сином, а в цьому році хотіла привчити до самостійності. Але не виходить. А наступного року 5 клас, буде вже більше предметів, я не уявляю як він буде справлятися.
тут э велика тема, почитайте: https://sovet.kidstaff.com.ua/question-1462587

психологічно допомагає батькам.
у мене син такий самий, але без офіційного діагнозу.
оцінки були різні, з ростом він набув більшої самостійності. але:

зараз 8 клас - якщо я не контролюю уроки, не зробить,
якщо буду кожні 10 хвилин дьоргати - зробить, по годині на 1 урок у нас уходить

із того, по чому підозрювали РДУГ : постійно гриз ручки, алюміневі згризав до половини, зараз часто віднімаю пласитикові ковпачки.
жував одяг - рукава, горловину (фоново)
у віці 6-8 років був період нічного енурезу

до 9-10 років був гіперактивний. але без деструктивної поведінки
Смячиком 18 апреля в 10:16
Ответ дляЧавонадо
Сказала лікар, що поки що на облік не буде ставити.
Моєму також 10, і зараз бачу що основна проблема в тому, що не читає до кінця завдання а починає писати. Купа помилок по тій причині. А почали робити багато тестів на комп´ютері, то руки клацають перші ніж головою щось подумає.
Мені то рекомендували ліки на період навчального року, поки відмовилась . Але бачу що наступного напевно доведеться хоча б спробувати.
На яку суму хоч орієнтуватися підкажіть? Бо я і препарати не запитувала. Психіатр сказала що коли вирішимо тоді все випише.
Смячиком 18 апреля в 10:19
Ответ дляЧавонадо
Ліру, Когнум. А 3-й препарат мені дали вивчити інструкцію, і подумати чи згодні ми його давати, бо має багато побічних реакцій.
Так когнум це ноотроп яким боком він туди. Воно ж неефективне
Стриптизерка 18 апреля в 10:28
Ответ дляЯк_наготую...
Допомога дітям з РДУГ це в першу чергу допомога батьків. Я уявляла, що РДУГ це діти які постійно ганяють і нікого не слухаються. Як виявилося це трохи про інше. Проблеми з самоорганізацією, непосидючістю, неуважністю і імпульсивністю. Може бути щось з цього або все разом. Є гарна книжка Барклі. Не всім дітям потрібні ліки і тьютер. Дуже часто такі діти дуже розумні, але через нудьгу чи неуважність не доводять справи до кінця. Я вчителю сказала про РДУГ у сина. Але бачу, що багато хто з педагогів, неврологів, педіатрів не докінця розуміють, що це за стан. Наприклад, мені підсказади про РДУГ у сина окуліст і алерголог ( незалежно один від одного). Невролог сказала, що нічого такого не бачить. І лише психіатр поставив діагноз
У меня разница между детьми старшими 1,8.
И второй родился с проблемами, была показана консультация невропатолога. Ребенку дней 5. Мы поехали со страшим (куда его деть?). Врач - один из лучших в Киеве на тот момент.
Врач осмотрела младшего, начинает назначать препараты.
Потом поднимает глаза, смотрит на поведение старшего и такая: «этому тоже можете подавать» :))). Тогда первый раз я заподозрила «что-то не то». Хотя младенцем он тоже был НЕ спокойным. Очень плохо засыпал и тд. Но тогда мне не с чем было сравнить. И я думала ну просто такой ребенок.
Короче ему сейчас 14. Продолжаем «выгребать». Но в целом, перспективы на нормальную жизнь есть. Надо только сильно напрягаться и довести до ума (в первую очередь образование получить. Боюсь и в универе будем с мужем его контролировать)
автор Чавонадо 18 апреля в 11:03
Ответ дляСмячиком
Моєму також 10, і зараз бачу що основна проблема в тому, що не читає до кінця завдання а починає писати. Купа помилок по тій причині. А почали робити багато тестів на комп´ютері, то руки клацають перші ніж головою щось подумає.
Мені то рекомендували ліки на період навчального року, поки відмовилась . Але бачу що наступного напевно доведеться хоча б спробувати.
На яку суму хоч орієнтуватися підкажіть? Бо я і препарати не запитувала. Психіатр сказала що коли вирішимо тоді все випише.
Є препарати бескоштовні, за державною програмою. Але перед ними треба пройти повне обстеження, бо дуже багато побічок. Ліра і когнум можете глянути в інтернеті. Відгуки про них різні, не знаю на скільки вони будуть дієві.
Смячиком 18 апреля в 11:06
Ответ дляЧавонадо
Є препарати бескоштовні, за державною програмою. Але перед ними треба пройти повне обстеження, бо дуже багато побічок. Ліра і когнум можете глянути в інтернеті. Відгуки про них різні, не знаю на скільки вони будуть дієві.
Є група препаратів для РДУГ і це не ноотроп. Атомоксетин діюча речовина, але я дозування не обговорювала. Вже 4 клас дотягнемо так. А 5 буду пробувати, щоб побачити різницю
автор Чавонадо 18 апреля в 11:12
Ответ дляСмячиком
Є група препаратів для РДУГ і це не ноотроп. Атомоксетин діюча речовина, але я дозування не обговорювала. Вже 4 клас дотягнемо так. А 5 буду пробувати, щоб побачити різницю
Так, щодо оцих препаратів нам сказали подумати. Монсетин нам пропонують. Якщо ми погодимось, пройти повне обстеження, і тоді нам їх призначать і будуть видавати у лікарні.
Смячиком 18 апреля в 11:25
Ответ дляЧавонадо
Так, щодо оцих препаратів нам сказали подумати. Монсетин нам пропонують. Якщо ми погодимось, пройти повне обстеження, і тоді нам їх призначать і будуть видавати у лікарні.
А яке ви місто, я просто в приватного проходила то не чула за безкоштовно, + бачу що їх немає в наявності в аптеках
nahaka 18 апреля в 11:29
Ответ дляКайдашева дочка
Ну це не психзахворювання ,а неврологія.А за те що так будуть кричати можна і до суду докричатися чи зі школи вилетіти .
Я знаю, що це - не псих захворювання. Але зустрічалась з такими випадками (((
Тектологиня 80lv 18 апреля в 11:50
Ответ дляМЧСница
Девочки, вы о чем. РДУГ - це на українській мові, а СДВГ на русском. СДУГ это на суржике наверное
Раніше років 10 тому дійсно називалося синдромом, тепер розладом.
Тектологиня 80lv 18 апреля в 11:53
Ответ дляSvitlo_
Ви не зрозуміли про що я. Я мала на увазі інше. Ось подав вчитель на уроці нову тему. А потім поки помічник займається з усім класом. Вчитель має ще раз розказати учневі цей самий матеріал, якщо він не засвоїв разом з іншими учнями.
Ну ви розумієте, що це абсолютно нереальна ситуація? Асистент вчителя не може замінити вчителя на уроці, поки той щось пояснює дитині на інклюзії. Урок не проходить так: вчитель пояснює нову тему, а потім до кінця уроку діти мовчки сирішують приклади в зошиті. Сучасний урок йде зі зміною видів діяльності кожні 10 хв, вчителю що, розірватися?
автор Чавонадо 18 апреля в 12:30
Ответ дляСмячиком
А яке ви місто, я просто в приватного проходила то не чула за безкоштовно, + бачу що їх немає в наявності в аптеках
Кременчук
Svitlo_ 18 апреля в 14:04
Ответ дляТектологиня 80lv
Ну ви розумієте, що це абсолютно нереальна ситуація? Асистент вчителя не може замінити вчителя на уроці, поки той щось пояснює дитині на інклюзії. Урок не проходить так: вчитель пояснює нову тему, а потім до кінця уроку діти мовчки сирішують приклади в зошиті. Сучасний урок йде зі зміною видів діяльності кожні 10 хв, вчителю що, розірватися?
Я якраз знаю про що говорю, бо працювала на цій посаді. І знаю посадові інструкції на папері та як виходить на ділі.
Скажений гудзик 18 апреля в 18:48
Моєму сину 12, з дитинства я знала,що в нього РДУГ, лікарі підтверджували на словах, але ми якось справлялись. Да,десь поведінка була погана, емоційний. В цілому навчання давалось не легко,але успішно. В 5 класі почався треш. А зараз 6- взагалі жах, і поведінка і навчання... Вдома нічого не робить , сидить весь вечір над однією задачею і не зробить її- уваги та концентрації, організованості-0. Якщо контролювати- вибух і протест. Не може заставити себе зробити елементарні речі - такі як помитись чи вчасно кудись зібратись. Тому ми пішли до психіатра для офіційного діагнозу і за рецептом ліків. Виписали монсетин. Але, нажаль, побічні ефекти переважають всю користь. І тепер я взагалі незнаю що робити. Ще й підлітковий вік, гаджети.🤪 На уроках веде себе погано, заважає вчителям та дітям. Тобто я веду до того,що може я упустила цей момент коригування, можливо треба було раніше звертатись до лікарів і психологів, бо зараз разом з підлітковим віком це жах.