10 мая в 07:10

Чи говорити татові, що в нього рак?

У мого тата була підозра на рак кишечника, пройшов обстеження, неоперабельний рак з метастазами підтвердився, лікар радить нічого тататові не говорити, щоб той спокійно пожив скільки йому лишилося. Як думаєте, говорити чи ні? Наче жити в брехні не хочеться
Зробіть вибір:
вже голосів: 115
Говорити
Не говорити
БезВзяток 10 мая в 07:11
неоперабельный в какой стране? это раз.
помимо операций есть химия, радио, таргетная терапия.
или вы вообще пару лечить не собиоаетесь?
14 4
Усатая полосатая 10 мая в 07:12
Гм, а лікар точно в курсі нормативки у своїй сфері? Він зобов´язаний сказати, це законом передбачено, а не на вас це вішати. Більше того, при онкоцентрах є психологи, якщо не знаєте, як сказати, з ним радяться.
Якщо що, у мене теж в сім´ї є людина в діагнозі, але в нас лікарі самі повідомляли
19 1
автор Трактор Віка 10 мая в 07:13
Ответ дляБезВзяток
неоперабельный в какой стране? это раз.
помимо операций есть химия, радио, таргетная терапия.
или вы вообще пару лечить не собиоаетесь?
в Україні. татові 76 років хімію не пропонують бо був інсульт
Колупалочка 10 мая в 07:17
Ответ дляТрактор Віка
в Україні. татові 76 років хімію не пропонують бо був інсульт
а обстеження він під наркозом проходив? чи віддалено? що за дурню ви пишете, лікар висновок завжди зачитує пацієнту і потрібно підписатись, що ознайомлений з діагнозом. таке шось
15 4
Невгамовна шахиня 10 мая в 07:17
Авторе, питайте лікарів щодо якісного паліативна. Це дуже важливо.
А говорити чи ні не знаю. Бо досвід є різний і інколи брехня реально ’во благо’.
Gvenna 10 мая в 07:18
Мама доглядала тітку. Не говорила. Було підтримуюче лікування, людина не знала, що то від раку.
Спокійно відійшла.
Вишиванка 10 мая в 07:20
Не може такого бути, лікар не має права приховувати діагноз від пацієнта.
5 3
Вишиванка 10 мая в 07:20
Ответ дляТрактор Віка
в Україні. татові 76 років хімію не пропонують бо був інсульт
Батько визнаний недієздатним?
Чижик Пижик 10 мая в 07:21
Ответ дляGvenna
Мама доглядала тітку. Не говорила. Було підтримуюче лікування, людина не знала, що то від раку.
Спокійно відійшла.
У мого тата рак був, 6 місяців аду, спокійно не виходить у всіх
Чижик Пижик 10 мая в 07:23
У тата був рак, ми сказали, а як не казати, коли потрібне лікування, він зробив всі свої справи, продав авто, переписав гараж, дачу, все вирішив при житті, ну і муки були адські, це рак. Сенс брехні у чому.
13 5
hrystia 10 мая в 07:23
Це не ви сьогодні зранку писали у ФБ групі « Запитай психолога? Аналогічне запитання було. Там багато відповідей.
Я була на вашому місці. Одна сестра була за те, щоб не казати татові, інша хотіла сказати, так як хотіла, щоб тато лікувався. Татові сказали, від лікування він відмовився, хоча потім трохи шкодував про це. Рак теж був неоперабельний. Я до цього часу шкодую, що він не спробував лікування.

Від себе дуже рекомендую групу у ФБ « Афіна. Життя проти раку». Ця група була для мене дуже корисно. Лікар паліативної допомоги, що є в цій групі, Зоя Максимова дуже допомогла мені порадами.
Зоркая Зорро 10 мая в 07:25
Мы нашему не говорили. Умер через месяц после диагностики.
Если бы у меня был неоперабельный рак, я бы не хотела этого знать.
hrystia 10 мая в 07:24
Ответ дляКолупалочка
а обстеження він під наркозом проходив? чи віддалено? що за дурню ви пишете, лікар висновок завжди зачитує пацієнту і потрібно підписатись, що ознайомлений з діагнозом. таке шось
Ні. Моєму батькові лікар нічого не казав і підписувати не давав.
Колупалочка 10 мая в 07:25
Ответ дляhrystia
Ні. Моєму батькові лікар нічого не казав і підписувати не давав.
дивно таке читати, якщо чесно
7 3
Дрібка щастя 10 мая в 07:28
Я отцу не говорила, тоже неоперабельный рак с метастазами, сразу обнаружили 4 стадию.
автор Трактор Віка 10 мая в 07:32
Ответ дляhrystia
Це не ви сьогодні зранку писали у ФБ групі « Запитай психолога? Аналогічне запитання було. Там багато відповідей.
Я була на вашому місці. Одна сестра була за те, щоб не казати татові, інша хотіла сказати, так як хотіла, щоб тато лікувався. Татові сказали, від лікування він відмовився, хоча потім трохи шкодував про це. Рак теж був неоперабельний. Я до цього часу шкодую, що він не спробував лікування.

Від себе дуже рекомендую групу у ФБ « Афіна. Життя проти раку». Ця група була для мене дуже корисно. Лікар паліативної допомоги, що є в цій групі, Зоя Максимова дуже допомогла мені порадами.
не я писала в фб, група Афіна проплачена лікарями, подивіться, кого там рекламують, лише тих, хто дере з пацієнтів величезні гроші, пані Харченко наприклад, до Максимової ставлюсь з повагою, але її послуги теж дуже дорогі
2 1 1
Сегодня не целуюсь 10 мая в 07:33
Я за себе скажу. Хотіла б знати, щоб привести в порядок всі справи, примиритися, підготуватися, попрощатися з усіма, кого люблю, може, встигнути з´їздити в улюблені місця.
Розумію, що це індивідуальна позиція. Просто мені незвично перекладати відповідальність на близьких, не хотіла б я, щоб вони цей тягар несли. Моє життя, мені вирішувати, як його завершувати.

Але ви краще свого батька знаєте.
Чижик Пижик 10 мая в 07:33
Ответ дляНевгамовна шахиня
Авторе, питайте лікарів щодо якісного паліативна. Це дуже важливо.
А говорити чи ні не знаю. Бо досвід є різний і інколи брехня реально ’во благо’.
Немає в Україні якісного. Економлять, заставляють проходити всі круги ада. Не вміють аідбирати, не пояснюють що підсилює дію. Це потрібно шукати дуже добре, але це має бути людина, яка не працюює, щоб кожен тиждень могла зодити у лікарню, ногою двері вибивати, вимагати, у нашому випадку саме так і було. Просто брати за горло лікарів, які виписували 10 ампул демидрола на два тижеі і ібупрофен упаковку на місяць. Про фентаніловий пластир вони і не чули, три рази виписувала рецепт невірно, тато друго не дочекався, лікар не вміла написати рецепт, нам вертали його. Дякую Зої, яка займається паліативом, і організації яка нам вислала памперси і все необхідне, єдині хто був компетентні, таке розчарування у наших лікарях
Чижик Пижик 10 мая в 07:34
Ответ дляhrystia
Це не ви сьогодні зранку писали у ФБ групі « Запитай психолога? Аналогічне запитання було. Там багато відповідей.
Я була на вашому місці. Одна сестра була за те, щоб не казати татові, інша хотіла сказати, так як хотіла, щоб тато лікувався. Татові сказали, від лікування він відмовився, хоча потім трохи шкодував про це. Рак теж був неоперабельний. Я до цього часу шкодую, що він не спробував лікування.

Від себе дуже рекомендую групу у ФБ « Афіна. Життя проти раку». Ця група була для мене дуже корисно. Лікар паліативної допомоги, що є в цій групі, Зоя Максимова дуже допомогла мені порадами.
Зоя молодець, вона завжди відповідає, я щиро вдячна їй
Чижик Пижик 10 мая в 07:35
Ответ дляТрактор Віка
не я писала в фб, група Афіна проплачена лікарями, подивіться, кого там рекламують, лише тих, хто дере з пацієнтів величезні гроші, пані Харченко наприклад, до Максимової ставлюсь з повагою, але її послуги теж дуже дорогі
Все безкоштовно, всі консультації надавала безкоштовно
hrystia 10 мая в 07:36
Ответ дляТрактор Віка
не я писала в фб, група Афіна проплачена лікарями, подивіться, кого там рекламують, лише тих, хто дере з пацієнтів величезні гроші, пані Харченко наприклад, до Максимової ставлюсь з повагою, але її послуги теж дуже дорогі
Зоя Максимова мене консультувала онлайн абсолютно безкоштовно. Так само лікар Кондрацький знаходив час відповідати на питання. Теж безкоштовно. Не знаю чому у вас таке ставлення до цієї групи. Особисто для мене вона була дуже інформативною.
Привіт з ботойбіччя 10 мая в 07:37
Моей соседке стало плохо, муж отвёз ее в больницу, после обследования мужу сказали что у жены рак и остаётся где то месяц. Он ей не говорил, лишь ее маме и та тоже молчала. Соседка умерла ровно через месяц. Она ничего не знала, ещё за несколько дней до смерти рассказывала мне, что хочет на море летом поехать, но не понимает почему ей в 33 года так плохо.
hrystia 10 мая в 07:38
Ответ дляЧижик Пижик
Все безкоштовно, всі консультації надавала безкоштовно
І мені теж. Якщо б не вона, то тато помер би у страшних муках.
Не гавкаю- но охраняю 10 мая в 07:38
У отца был рак. Выявили после вскрытия. Лечили полгода всё подряд. Это был ужас. Помогло бы если бы он знал? Нет
Ненька наша 10 мая в 07:40
Це повинен казати лікар, не ви. Погано що лікування не пропонують ніяке.
автор Трактор Віка 10 мая в 07:42
Ответ дляНенька наша
Це повинен казати лікар, не ви. Погано що лікування не пропонують ніяке.
через поганий стан не пропонують
Невгамовна шахиня 10 мая в 07:44
Ответ дляЧижик Пижик
Немає в Україні якісного. Економлять, заставляють проходити всі круги ада. Не вміють аідбирати, не пояснюють що підсилює дію. Це потрібно шукати дуже добре, але це має бути людина, яка не працюює, щоб кожен тиждень могла зодити у лікарню, ногою двері вибивати, вимагати, у нашому випадку саме так і було. Просто брати за горло лікарів, які виписували 10 ампул демидрола на два тижеі і ібупрофен упаковку на місяць. Про фентаніловий пластир вони і не чули, три рази виписувала рецепт невірно, тато друго не дочекався, лікар не вміла написати рецепт, нам вертали його. Дякую Зої, яка займається паліативом, і організації яка нам вислала памперси і все необхідне, єдині хто був компетентні, таке розчарування у наших лікарях
У нас є різні лікарі. І чудові, і такі як ви написали.
У мами терапевт був теж таким, але ми знайшли лікаря, який розписав паліативну підтримку і знеболювальне за графіком, а терапевта поставили перед фактом. У нас більша проблема була купити, бо мама в смт, а продавали наркотичні знеболювальні лише в обл центрі за 200 км, бо ближче не було дозволу і умов для зберігання.
Госпожа Белладонна 10 мая в 08:08
Ответ дляСегодня не целуюсь
Я за себе скажу. Хотіла б знати, щоб привести в порядок всі справи, примиритися, підготуватися, попрощатися з усіма, кого люблю, може, встигнути з´їздити в улюблені місця.
Розумію, що це індивідуальна позиція. Просто мені незвично перекладати відповідальність на близьких, не хотіла б я, щоб вони цей тягар несли. Моє життя, мені вирішувати, як його завершувати.

Але ви краще свого батька знаєте.
Треба кожен день жити так, як завтра помирати. Не відомо що з нами буде. Їхати у відпустку зараз, а не через рік, привести справи теж зараз до ладу. А кажете ви, що хотіли б знати, бо не знаєте, що відбувається з людиною, яка дізналася. Краще жити в спокої. А після цієї інформації спокій важко знайти, особливо за місяць чи скільки залишається.
Можу брикнути 10 мая в 08:10
Автор, у мого тата теж був рак і можу сказати одне, коли він дізнався про свій діагноз, то у нього одразу опустилися руки. Але в нас була операція, тому не казати, ми не змогли, намагалися його врятувати до останнього. Тому у вашій ситуації, можливо, незнання буде во благо, просто доживе, скільки йому відведено, це моя особиста думка.
кнопкодав 10 мая в 08:13
Ответ дляЧижик Пижик
Немає в Україні якісного. Економлять, заставляють проходити всі круги ада. Не вміють аідбирати, не пояснюють що підсилює дію. Це потрібно шукати дуже добре, але це має бути людина, яка не працюює, щоб кожен тиждень могла зодити у лікарню, ногою двері вибивати, вимагати, у нашому випадку саме так і було. Просто брати за горло лікарів, які виписували 10 ампул демидрола на два тижеі і ібупрофен упаковку на місяць. Про фентаніловий пластир вони і не чули, три рази виписувала рецепт невірно, тато друго не дочекався, лікар не вміла написати рецепт, нам вертали його. Дякую Зої, яка займається паліативом, і організації яка нам вислала памперси і все необхідне, єдині хто був компетентні, таке розчарування у наших лікарях
А у нас була інша ситуація, сімейний лікар дала направлення до бригади паліативу, що від лікарні приїздить. Лікарі подивилися, зробили призначення. Плюс дещо підказала доглядальниця.
Бабусі не казали діагноз, не з її характером.
Була одна операція, де підтвердився діагноз, але вона ледве відійшла від наркозу і більше точно б не витримала нічого. 78 років їй було, рік прожила після операції.
У неї був букет хвороб, то ліки симптоматичні не здивували. Почала розуміти, що щось не так, за пару тижнів до кінця.