Himikova• Изменено 26 апреля 2022

Как думаете, что будет с высшим образованием.

Ребенок в следующем году выпускается.Вот сижу и думаю, что делать с высшим образованием.Второй год учит английский , математику.Готовились к зно и далее в могилянку.Сейчас в полном ступоре.Куда ? Европа? Тогда это уже совсем другая подготовка(((
ivnata• 26 апреля 2022
Ответ дляARAIL
Европа она большая. Есть университет в Австрии, есть в Польше, требования разные. Одного английского недостаточно для Европы.
Достатньо, але тоді розраховувати виключно на платну форму. Безкоштовне навчання за кордоном проводиться державною мовою країни.
Аленка2012• 26 апреля 2022
Ответ дляivnata
здається, в Німеччині, Норвегії та ще кількох є у доступі англомовні программи. Подруга у Польщі теж англійською проходила безкоштовнге навчання, проте це вже магістратура була і по гранту виграна.
Аленка2012• 26 апреля 2022
Але польською вона теж володіла, можливо це зіграло певну роль
автор Himikova • 26 апреля 2022
Ответ дляАпель-синка
Это из серии - мы не хотим войны, мы хотим мира.
Типа остальные этого не хотят.
Это из серии мы хотим не просто диплом, а качественное образование.В условиях войны( ковидов) и дистанционок- это в Украине становится невозможным.
автор Himikova • 26 апреля 2022
Ответ дляmikshyta
Ну в Європі останнім часом також вчаться дистанційно. Донька моєї знайомої закінчила в цьому році навчання в німецькому вузі, навчалась останні два роки дистанційно та повернулась в Україну. В Німеччину вступала бо мама так хотіла. Питання -для чого цей цирк? Моя категорично не хоче вчитись закордоном, два роки готувалась до вступу в Могилянку. Якщо буде вступна компанія туди і буде вступати.
Для того, що незрозуміло наскільки це все затягуется, який викладацький склад залишиться в вузах в умовах війни.І чи взагалі від освіти (бюджет) щось залишиться.Бо якщо сплачувати тут контракт, то краще вже у Европейському вузі з шансом жити і працювати на державу де нема непередбачуваного сусіда.
автор Himikova • 26 апреля 2022
Ответ дляАленка2012
А до цього в Україні навчалася?
Аленка2012• 26 апреля 2022
Ответ дляHimikova
А до цього в Україні навчалася?
так, закінчила філологічний в Україні, а туди виграла гранд на магістра соціології
mikshyta• 26 апреля 2022
Ответ дляАленка2012
теж багато про це чула, здебільшого вільне або онлайн відвідування в останні роки. Крім того, мова теж не аргумент, є досить багато з можливістю обрати прослуховування на англ напр.
Цікаво, а чому категорично не хоче навчатися закордоном?
Хоче жити в Україні, не бачить себе десь в іншому місці. Багато читала про життя в різних країнах і дійшла висновку, що в нас найкраще. Та зараз однокласники і знайомі, які виїхали в різні напрямки виють і хочуть повертатися. Хоча деякі з них мріяли вступати і жити в Європі.
mikshyta• 26 апреля 2022
Ответ дляHimikova
Якби знати де впадеш, то соломинку би підстрелила. Але жити і працювати там, де душа не лежить і нічого не миле таке собі задоволення. Я вважаю, що у нас все буде добре, війна закінчиться, краіну відбудуємо, а не адекватного сусіда задавимо разом з адекватними сусідами. Ніхто не знає як воно повернеться і що може трапитися в Європейстких країнах.