БезникаяЯ• 03 марта 2023
ОСББ. Розмір внеску та дієві методи боротьби з головою. Які?
Добрий вечір!
Розкажіть, будь-ласка, хто мав досвід боротьби з правлінням що краде гроші. Які методи були дієвими: прліція, прокуратура, суд? Можливо можете порадити хорошого адвоката в цьому напрямку?
І ще цікавить який розмір внеску сьогодні у вашому будинку?
P.S.: уточнюю, що я не з тих хто вічно невдоволений або не платить. Купа запитів усних і письмових було зроблено особисто мною та колективно з сусідами, але вони залишені без відповіді. Також не виконуютьс рішення суду про наданн інформації, судового виконавця не пускають в будинок. Затверджені бюджети не виконуються, у порівнянні з сусідніми будинками ми платимо більше вдвічі. Фінансові звіти не відповідають дійсності і ще багато чого під завісою
Результат:
вже голосів:
23 (56.1%)
3-7 грн/кв.м
13 (31.71%)
8-10 грн/кв.м
3 (7.32%)
15-20 грн/кв.м
2 (4.88%)
11-15 грн/кв.м
Ламзак_сдутый• 03 марта 2023
Это же лицо, которое вы выбрали, а не местечковый барон. Просто назначьте другого всем домом и все.
БезникаяЯ
• 03 марта 2023
Ответ дляБанка с бутылками
дієвий метод - зміна правління
Розумію, але попередньо треба мати список власників, а без допуску до інформації зібрати збори непросто. 500 кв
БезникаяЯ
• 03 марта 2023
Ответ дляЛамзак_сдутый
Це і плануємо зробити
Жена сантехника• 03 марта 2023
Ответ дляБезникаяЯ
Пройдіться по квартирам, напишіть у чаті
никогда такого не было• 03 марта 2023
У нас осбб, и есть группа контроля. Никаких проблем, кроме тёрок с местами на подземном паркинге...есть чат, программа онлайн где видно вся доходная и расходная часть, но сразу скажу у нас председатель осбб не простой человек, не из народа.... Он все может решить, чему мы очень рады.
БезникаяЯ
• 03 марта 2023
Ответ дляЖена сантехника
Чату як такого немає, досі правління було принципово проти фб і телеграм. Коли ж терпець урвався, жильці самі його створили, то туди прилетіло правління і влаштовувало цирк називаючи це ботофермою
Банка с бутылками• 03 марта 2023
Ответ дляБезникаяЯ
новобудова?
список власників можна отримати в цнапі. тільки вам довелеться піти на хитрість і подати доки ніби ви ініціативна група і створюватиме осбб.
а саме головне - кандидати в правління у вас є?
БезникаяЯ
• 03 марта 2023
Ответ дляникогда такого не было
Розкажіть про програму де фіксуються доходи/ витрати, будь-ласка.
БезникаяЯ
• 03 марта 2023
Ответ дляБанка с бутылками
новобудова?
Дякую за підказку. А в ЦНАП треба запит ініціативної групи чи як?
Є люди які готові здійснювати функцію управління. Принципово хочемо управляючого взяти не з будинку, бо на те що є уже рвотний рефлекс у всіх
Цветочница• 03 марта 2023
Я даже не знаю сумму с метра)) там вообще небольшая какая-то оплата вместе с мусором, консьержем, уборщицей и чего-то еще - 600 или 700 грн с нашей квартиры. Было бы о чем судиться)
никогда такого не было• 03 марта 2023
Ответ дляБезникаяЯ
Я обычный пользователь. У нас есть доступ и ссылка, заходим там немного похоже на Ексель, но чуток покруче, обслуживает аудиторская компания есть телефон. Мы видим все письма, все тендера (раньше), переписку и ддэк и т.д. на сегодняшний день подземный паркинг дополнительные расходы, так как он служит большим бомбоубежищем - тоже видим расходы.
Банка с бутылками• 03 марта 2023
Ответ дляБезникаяЯ
’принципово не з будинку’ - це поганий критерій, але справа ваша. ’є люди’ - то теж таке, вони сьогодні є, а завтра можуть відвалитись. вам треба принаймні 1 людина, котра готова все це взяти в своі руки, ну і пару помічників ій будуть в тему.
так, є порядок створення осбб, і там одним з етапів є складання списку власників. треба зробити рішення ініціативноі згрупи і на його підставі робити запит в цнапі.
теоретично такий самий запит може зробити осбб, але ж вони не дадуть вам довіреність, тому спробуйте обхідним маневром))
Терпляча красуня• 03 марта 2023
Ответ дляБезникаяЯ
Ви можете взяти в цнапі копію статуту і звідти плясати. За законом достатньо групи з трех співвласників, щоб ініціювати збори. Розклейте об´яви, напишіть в чаті про збори і виберіть нового голову
Банка с бутылками• 03 марта 2023
Ответ дляТерпляча красуня
збори неможливо провести без списку воасників. і тим більше порахувати голоси.
БезникаяЯ
• 03 марта 2023
Ответ дляЦветочница
Певно ви не власник, бо річ же не тільки в грошах, а в тому що за комунікаціями та стінами ніхто не доглядає.
Якщо дивитись на це як орендар, то так, сума не критична і платити за все треба.
Якщо як власник, то вже хочеться платити не тільки зп, а й бути певним що будинок не роийде в негодність через 5-10 років
Белый Лосик• 03 марта 2023
Ответ дляБезникаяЯ
Почитайте закон про ОСББ….
Отримаєте відповіді на багато питань
Потім, на мінюсті, статут кооператива.
Це відкрита інфа.
Але, наразі провести чесні збори взагалі неможливо, немає необхідної кількості власників взагалі((((
Тому, тільки силові засоби, типу прокуратури, але треба мати докази
Отримаєте відповіді на багато питань
Потім, на мінюсті, статут кооператива.
Це відкрита інфа.
Цветочница• 04 марта 2023
Ответ дляБезникаяЯ
У нас собственные квартиры, мы сами сдаем в аренду. Если дому не 50 лет, то особого ухода коммуникации и стены не требуют, кроме косметики. Косметический ремонт делают раз в 5-10 лет, на него у нас копят в отдельной графе.
Банка с бутылками• 04 марта 2023
Ответ дляЦветочница
это огромное заблуждение. стены ухода не требуют, а коммуникации, ИТП (если он есть) - очень даже
Банка с бутылками• 04 марта 2023
Ответ дляЦветочница
не воспринимайте как рекламу упр компании, но посмотрите их посты про обслуживание коммуникаций
БезникаяЯ
• 04 марта 2023
Ответ дляБелый Лосик
Почитайте закон про ОСББ….
Отримаєте відповіді на багато питань
Потім, на мінюсті, статут кооператива.
Це відкрита інфа.
Отримаєте відповіді на багато питань
Потім, на мінюсті, статут кооператива.
Це відкрита інфа.
Можливо можете щось підказати як звертатись в прокуратуру? Треба мати документи фінансові або скріни чи що може бути доказом для прокуратури?
Ми точно знаємо про списання коштів на фірму голови осбб, також є зняття готівки і ведення готівкових розрахунків за оиенду і вивіз сміття. Що варто підготувати щоб не відмовили у відкритті справи?
БезникаяЯ
• 04 марта 2023
Ответ дляЦветочница
Ну ви не праві, вибачте. Стіни і комунікації потребують якісного фахового ремонту і догляду. Нашому будинку небагато, але в коридорах сиплеться штукатурка, післ затоплень багато плісняви. Якщо ми не бачимо що робиться в підвалах, то бачимо шо з ліфтами, дверима, стінами і рештою. Не варто себе обманювати, бо навіть всередині квартира без належного догляду швидко прийде в поганий стан
Цветочница• 04 марта 2023
Ответ дляБезникаяЯ
В чем я не права? Это все решается косметическим ремонтом, как я и написала. У нас в одном доме жск еще советских времён, статья на ремонт есть всегда, подъезды чистые всегда, ремонт был 6 лет назад, ничего не сыплется. Перед войной меняли стояки засчет жильцов. На ремонт крыши собирали отдельно, но не успели из за войны. В новострое вообще все как новое за 10 лет, там уже качественные краски р материалы.
Цветочница• 04 марта 2023
Ответ дляБанка с бутылками
У пеня такое чувство, чтг они нагнетают, чтобы деньги пилить. У нас в доме 85 г состояние общедомовых труб гораздо лучше, чем у них в новостройке
Банка с бутылками• 04 марта 2023
Ответ дляЦветочница
не думаю, что они нагнетают, просто случаи бывают разные
Банка с бутылками• 04 марта 2023
Ответ дляБезникаяЯ
ви трошки не на тому робите фокус.
спочатку вам треба знайти людей, що візьмуться. ’під них’ огранізувати збори, розробити бюджет, зібрати голоси (а це вже саме по собі купа роботи), далі на вас чекає конфлікт з поточним головою, вам треба буде якось отримати бази, доступ до рахунків та документи. а вже коли ви все це зробите, ось тоді, якщо буде час і натхнення, можна зайнятись всякими розслідуваннями ...
БезникаяЯ
• 04 марта 2023
Ответ дляБанка с бутылками
ви трошки не на тому робите фокус.
Та справа в тому що поки не буде впливу на нинішніх ’управителів’ ми гарантовано не отримаємо ні документів ні печаток, нічого.
Тут випадок такий що осбб було створено для заробітку його приватних контор, які і є підрядниками. Вс сім´я задіяна в роботі і займає посади не маючи кваліфіквції.
Нинішнього тарифу цілком вистачить для роботи нового управителя. А от як бути з методами впливу є питання, бо суми тут такі що нічим не нребують шоб лишитись, в хід ідуть погрози, бійки, порча майна і таке інше
Банка с бутылками• 04 марта 2023
Ответ дляБезникаяЯ
збирайте кошти і шукайте юриста, щоб не наробити зайвих чи шкідливих рухів