Підкажіть, будь ласка, по програмі 500+ подавала минулої весни (рік назад) заяву. Зараз з дітьми перебуваю в Україні. Питання виплат закрила ще в кінці літа. Вчора на пошту отримала лист такого змісту:
Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że w skrzynce odbiorczej na Twoim profilu na portalu PUE ZUS pojawił się nowy dokument elektroniczny w odpowiedzi na wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ - Wezwanie do uzupełnienia wniosku. Aby odebrać dokument należy podpisać profilem PUE, kwalifikowanym podpisem elektronicznym, profilem zaufanym ePUAP albo podpisem osobistym urzędowe poświadczenie doręczenia (UPD), znajdujące się w skrzynce odbiorczej. W przypadku nieodebrania dokumentu w okresie 14 dni od wysłania tego zawiadomienia zostanie on uznany za doręczony.
Питання - чи підтверджувати його?
dajkiri-irina• 21 марта 2023
Вы в Польше? Если да,то подпишите ,чтобы получать дальше. Если нет,напишите письмо ,что вас там нет
Ответ дляSelena*
Щоб так стверджувати, треба спочатку його прочитати
Если это письмо в переводчик вбить - станет понятно. Они предлагают обратиться к ним, чтоб оформить помощь на новый период: Wezwanie do uzupełnienia wniosku.Скорее всего связано с тем, что в марте начинают оформлять помощь на новый период с июня
Ответ дляSolly85
Дякую. Я через перекладач переклала.
Ответ дляSolly85
В Польщі доставлений документ = прочитаний. Згідно цього листа автор автоматично погоджується з тим, що там написано через 14днів (навіть якщо вона його не прочитає)
Якщо автор правильно закрила питання з ЗУСом, цього листа не повинно було б бути.
Ответ дляSelena*
Это, кстати, другой вопрос. Мы когда осенью уезжали и уведомляли ЗУС об этом - больше писем от них не получали
dajkiri-irina• 21 марта 2023
Ответ дляБелчонок
Так я теж, як закрила питання, то ніяких виплат та листів не отримувала
А как именно вы закрыли?
Cosmo_2005• 21 марта 2023
Це інформативне повідомлення, що вам прийшов лист в кабінет. Зайдіть і прочитайте. Може там якась проблема в минулих періодах... Наприклад, зараз всім масово помилково познімали статуси заднім числом через короктотермінові виїзди в Україну (до 30 днів). І ЗУС за цей період може вимагати повернення коштів або доведення, що статус було знято помилково . Краще прочитати і розуміти, що там.
Ответ дляSolly85
Дякую, я теж так зрозуміла
Ответ для--ЛЕСЯ
А если знакомая выехала летом, социальную службу не предупреждала (на сколько я знаю с разговора) выплаты получала на карту до конца года. Ее могут попросить вернуть выплаты?что будет если не вернет?
Так, її змусять повернути усі виплати + пеню+ судові витрати. У разі несплати - заборона до в´їзду в ЕС +штраф. Рано чи піздно її змусять все сплатити, але сума вже буде набагато більша