Мяо мой мяо• 14 октября 2023

Хто платить податок від продажу хати: покупець, чи продавець?

Вітання, шановне паньство. Зібралися ми з чоловіком купити дешеву хатинку в селі. Зізвонились з однією власницею. Маєм їхати дивитись, то вона відразу нам повідомила, що податки від продажу хати маємо ми оплачувати. То так їй нотаріус сказав. Чи справді так воно є? Хто має що платити? Бо зовсім зелені в цьому. Допопожіть розібратися.
Сижуревувшоке• 14 октября 2023
По договоренности

Тундиринда• 14 октября 2023
з продажу - продавець, з покупки - покупець
Тракторні війська• 14 октября 2023
Всі платять
Люблю Украину• 14 октября 2023
а покупатель какой доход получает?
Новопоштинская• 14 октября 2023
Ответ дляЛюблю Украину
а покупатель какой доход получает?
там не доход - он платит в пенсионный фонд
Невгамовна сила• 14 октября 2023
За нас сплачував покупець,
Люблю Украину• 14 октября 2023
Ответ дляНовопоштинская
вопрос был о налоге

Сиренькая• 14 октября 2023
Покупець і продавець сплачують по 1% в пенс.фонд, податок на дохід - сплачує продавець
Викасикрет• 14 октября 2023
Очевидно что указанная цена это сколько она хочет получить в руки,все остальное на вас
автор Мяо мой мяо • 14 октября 2023
То получається, що по закону має платити продавець, а по факту покупець завжди платить? Чи як?
mary_kris• 14 октября 2023
1% пенсійний фонд, сплачує покупець, якщо виникає податок (нерухомість у власності менше 3 років, або не перший продаж в цьому році), сплачує продавець від отриманого доходу. ( платежі повинні бути сплачені від їх імені, хто по факту дає гроші, це за домовленістю, часто, якщо покупець дуже зацікавлений в купівлі, він готовий це сплатити). Послуги нотаріуса за домовленістю, або навпіл, або той, хто більше зацікавлений.
olena_shch• 15 октября 2023
Є елементарна математика. Наприклад, я продаю хату за 1000 уе. Це та сума яку я хочу отримати в карман чистими. Але всі витрати на вас. Або я ставлю цінних 1500 і всі витрати на мені. Вам приємно, я з своєю тисячою))) ви зрозуміли.
olena_shch• 15 октября 2023
Ответ дляmary_kris
Це теорія. Практика по домовленості.
olena_shch• 15 октября 2023
В мене були якісь упороті, мол ви повинні ці податки платити і все (хоча про це попереджено, що все оформлення на покупцеві) . І кажу- ок, ціна зростає на 500 уе і всі витрати наші))) . Давно було дело.
Неновая почта• 15 октября 2023
Ответ дляМяо мой мяо
Нет, часто и по факту продавец платит, зайдите к неск нотариусам и спросите.
Мамзелькіна• 15 октября 2023
Ответ дляМяо мой мяо
Це як ви домовитесь. Податок по закону має платити той, хто продає нерухомість і отримує з цього дохід. Але є хитрі продавці, які це вішають на покупців. Хоча якщо вас ціна влаштовує, то погоджуйтесь, тільки спочатку хоч взнайте яка сума.