12 марта в 19:12

Масленица:) уже печёте блины?

Я почему-то этот праздник ассоциирую с концом зимы и уже в феврале руки потирала напечь блинов. А потом март и я ...погасла:(
Какое-то настроение странное, обычно весна меня с 1 дня вдохновляет.
Девочки, ожидаю вдохновения от вас:) может сейчас кто-то как покажет свои блинчики.. поскачу на кухню!🤗
2 3
Any 12 марта в 19:13
бліни - то наче більше про росію, вареників із сиром захотілося
6 8 15
Seehund 12 марта в 19:13
Я жду пока фарш разморозится, потом буду блины печь, иначе съедят без начинки.))
автор Ochen_lubov 12 марта в 19:14
Ответ дляAny
бліни - то наче більше про росію, вареників із сиром захотілося
Ну, млинці пусть будут
Abrado 12 марта в 19:16
На нашу масляну наче вареники варять, а не млинці, чи я помиляюсь?
13 7 1
GirlSuper 12 марта в 19:16
Хто б зробив млинці я б їла
Filomena 12 марта в 19:17
Спочатку жарити, потім їсти. Ну їх нафіг)
Any 12 марта в 19:18
Ответ дляOchen_lubov
Ну, млинці пусть будут
Ну, от млинці й налисники з різними начинками бувають і наче не обрядова страва для цього періоду. Т ому таки вареники із сиром...лінь ліпити, але щось уже майже морально готова
ViktoryjaG 12 марта в 19:19
Да, ежедневно. В четверг в школе дочка будет праздновать, завтра весь день печь их. 😁
2 1
Bilolena 12 марта в 19:19
Ответ дляAbrado
На нашу масляну наче вареники варять, а не млинці, чи я помиляюсь?
Ага, Колодій - це вареники і пироги. З сиром. Млинці трохи запозичена традиція.
4 2
Any 12 марта в 19:22
Ответ дляBilolena
Ага, Колодій - це вареники і пироги. З сиром. Млинці трохи запозичена традиція.
От мені наче млинці ок, але не для Сиропусту. Бо вони бувають і з м´ясом, і з порошками, і з грибами, і з капустою та яйцем, з маком... Ікра явно не наша традиція, готую, їмо, але явно в нас не водиться та риба, х якої ікру добувають.
А от вареники із сиром і 40 вареників на Сорок святих - це якось про традиції
Ксения З. 12 марта в 19:22
Не умею печь блины
1 1
Any 12 марта в 19:24
І продажу занудство, але бліни не тоненькі, а такі на заквасці, дріжджах, тому їх і складали стопочкою. А тоненькі, в які можна загорнути начинку - то таки млинці. Схожі страви є у багатьох народів, але з нюансами
1 1
25Lida 12 марта в 19:27
І не знала про масляну, просто так захотілось млинців, напекла в обід, з´їли.
Oksana0612 12 марта в 19:31
В нас такої традиції немає.
6 2
Марина-58d4 12 марта в 19:34
Ніколи не святкувала Масляну. Млинці, вареники та іншу випічку не люблю
hrystia 12 марта в 19:39
З 7 березня українці святкують Колодія!

Свято Колодія - це українська ’Масляна’, що відзначається на останньому тижні перед Великоднім постом. Його ще називають Колодки, Масниця, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Пущення.

У цього свята насправді мало спільного з ’Масляною’, якої в козацькій України не було.

В Україні в цей час традиційно готують вареники з сиром та сметаною, а не млинці.

Взагалі Колодія - то жіноче свято. На цьому тижні жінкам дозволялося практично все. Наприклад, у понеділок жінки навіть могли зустритися у шинку. Непомітно одна з них клала на стіл сповите полінце й тоді всі враз викрикували: «Народилась Колодка (чи Колодій) народилась! Колодка народилась!». Бралися всі за руки й жвавими рухами, з весел­ими викриками-вигуками та відповідними піснями, співаних нині на хрестинах, на зразок «А вже наше дитянародилось, а вже дитя на світ Божий та й з’явилось», – тричі обходили навколо стола, примовляючи: «Колодка народилась!». Потім, у вівторок, колодка хрестилася, у середу їй справляли похрестини, у четвер вона помирала, у п’ятницю її ховали, а в суботу поминали, тужили і плакали за нею».

Оскільки цього тижня збігав останній термін, коли перед постом ще можна влаштовувати весілля, свято Колодія мало особливий зміст. У ці дні ’карали’ батьків, котрі за рік не оженили своїх дітей. До ноги кріпили дерев´яну ’колодку’, відкупитися від якої можна було лише подарунком, тобто могоричем. У леяких районах та селак колодку чпіляли і парубкам.

Не зважаючи на різне тлумачення Колодія, свято широко відзначалося на всіх теренах України аж до 30-х років XX ст.
Це свято - було суто українським звичаєм і йому немає аналогів у інших народів.

Шануймо українські традиції ❤️
7 6
taka 12 марта в 19:46
Ответ дляКсения З.
Не умею печь блины
С ютубом и антипоигарной сковородкой Вы обречены на успех))
Ксения З. 12 марта в 19:47
Ответ для taka
С ютубом и антипоигарной сковородкой Вы обречены на успех))
Нет
автор Ochen_lubov 12 марта в 22:50
Ответ дляhrystia
З 7 березня українці святкують Колодія!

Свято Колодія - це українська ’Масляна’, що відзначається на останньому тижні перед Великоднім постом. Його ще називають Колодки, Масниця, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Пущення.

У цього свята насправді мало спільного з ’Масляною’, якої в козацькій України не було.

В Україні в цей час традиційно готують вареники з сиром та сметаною, а не млинці.

Взагалі Колодія - то жіноче свято. На цьому тижні жінкам дозволялося практично все. Наприклад, у понеділок жінки навіть могли зустритися у шинку. Непомітно одна з них клала на стіл сповите полінце й тоді всі враз викрикували: «Народилась Колодка (чи Колодій) народилась! Колодка народилась!». Бралися всі за руки й жвавими рухами, з весел­ими викриками-вигуками та відповідними піснями, співаних нині на хрестинах, на зразок «А вже наше дитянародилось, а вже дитя на світ Божий та й з’явилось», – тричі обходили навколо стола, примовляючи: «Колодка народилась!». Потім, у вівторок, колодка хрестилася, у середу їй справляли похрестини, у четвер вона помирала, у п’ятницю її ховали, а в суботу поминали, тужили і плакали за нею».

Оскільки цього тижня збігав останній термін, коли перед постом ще можна влаштовувати весілля, свято Колодія мало особливий зміст. У ці дні ’карали’ батьків, котрі за рік не оженили своїх дітей. До ноги кріпили дерев´яну ’колодку’, відкупитися від якої можна було лише подарунком, тобто могоричем. У леяких районах та селак колодку чпіляли і парубкам.

Не зважаючи на різне тлумачення Колодія, свято широко відзначалося на всіх теренах України аж до 30-х років XX ст.
Це свято - було суто українським звичаєм і йому немає аналогів у інших народів.

Шануймо українські традиції ❤️
Шаную, но я еврейка:)
автор Ochen_lubov 12 марта в 22:51
Ответ дляViktoryjaG
Да, ежедневно. В четверг в школе дочка будет праздновать, завтра весь день печь их. 😁
У вас просто загляденье! Класс, ещё и с икрой
OL@ 13 марта в 10:37
Ответ дляhrystia
З 7 березня українці святкують Колодія!

Свято Колодія - це українська ’Масляна’, що відзначається на останньому тижні перед Великоднім постом. Його ще називають Колодки, Масниця, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Пущення.

У цього свята насправді мало спільного з ’Масляною’, якої в козацькій України не було.

В Україні в цей час традиційно готують вареники з сиром та сметаною, а не млинці.

Взагалі Колодія - то жіноче свято. На цьому тижні жінкам дозволялося практично все. Наприклад, у понеділок жінки навіть могли зустритися у шинку. Непомітно одна з них клала на стіл сповите полінце й тоді всі враз викрикували: «Народилась Колодка (чи Колодій) народилась! Колодка народилась!». Бралися всі за руки й жвавими рухами, з весел­ими викриками-вигуками та відповідними піснями, співаних нині на хрестинах, на зразок «А вже наше дитянародилось, а вже дитя на світ Божий та й з’явилось», – тричі обходили навколо стола, примовляючи: «Колодка народилась!». Потім, у вівторок, колодка хрестилася, у середу їй справляли похрестини, у четвер вона помирала, у п’ятницю її ховали, а в суботу поминали, тужили і плакали за нею».

Оскільки цього тижня збігав останній термін, коли перед постом ще можна влаштовувати весілля, свято Колодія мало особливий зміст. У ці дні ’карали’ батьків, котрі за рік не оженили своїх дітей. До ноги кріпили дерев´яну ’колодку’, відкупитися від якої можна було лише подарунком, тобто могоричем. У леяких районах та селак колодку чпіляли і парубкам.

Не зважаючи на різне тлумачення Колодія, свято широко відзначалося на всіх теренах України аж до 30-х років XX ст.
Це свято - було суто українським звичаєм і йому немає аналогів у інших народів.

Шануймо українські традиції ❤️
якась тупість. Ніколи не чула навіть за 47 років...
автор Ochen_lubov 13 марта в 18:15
Ответ дляhrystia
З 7 березня українці святкують Колодія!

Свято Колодія - це українська ’Масляна’, що відзначається на останньому тижні перед Великоднім постом. Його ще називають Колодки, Масниця, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Пущення.

У цього свята насправді мало спільного з ’Масляною’, якої в козацькій України не було.

В Україні в цей час традиційно готують вареники з сиром та сметаною, а не млинці.

Взагалі Колодія - то жіноче свято. На цьому тижні жінкам дозволялося практично все. Наприклад, у понеділок жінки навіть могли зустритися у шинку. Непомітно одна з них клала на стіл сповите полінце й тоді всі враз викрикували: «Народилась Колодка (чи Колодій) народилась! Колодка народилась!». Бралися всі за руки й жвавими рухами, з весел­ими викриками-вигуками та відповідними піснями, співаних нині на хрестинах, на зразок «А вже наше дитянародилось, а вже дитя на світ Божий та й з’явилось», – тричі обходили навколо стола, примовляючи: «Колодка народилась!». Потім, у вівторок, колодка хрестилася, у середу їй справляли похрестини, у четвер вона помирала, у п’ятницю її ховали, а в суботу поминали, тужили і плакали за нею».

Оскільки цього тижня збігав останній термін, коли перед постом ще можна влаштовувати весілля, свято Колодія мало особливий зміст. У ці дні ’карали’ батьків, котрі за рік не оженили своїх дітей. До ноги кріпили дерев´яну ’колодку’, відкупитися від якої можна було лише подарунком, тобто могоричем. У леяких районах та селак колодку чпіляли і парубкам.

Не зважаючи на різне тлумачення Колодія, свято широко відзначалося на всіх теренах України аж до 30-х років XX ст.
Це свято - було суто українським звичаєм і йому немає аналогів у інших народів.

Шануймо українські традиції ❤️
Глупость несу вечная же! Колодка, похороны колодки, встреча в шынку, каралы батькив
Ересь
Масленица - древний праздник и блины олицетворяли Солнышко! Оно одно для всех народов, дарит свет и жизнь. Поняли? Дарит!
А вы сеете рознь.
автор Ochen_lubov 13 марта в 18:15
Ответ дляOL@
якась тупість. Ніколи не чула навіть за 47 років...
Тоже самое..
Ересь
hrystia 13 марта в 20:12
Ответ дляOchen_lubov
Глупость несу вечная же! Колодка, похороны колодки, встреча в шынку, каралы батькив
Ересь
Масленица - древний праздник и блины олицетворяли Солнышко! Оно одно для всех народов, дарит свет и жизнь. Поняли? Дарит!
А вы сеете рознь.
Справді? За 41 рік жодного слова не чула про вашу « Масленицу». В моєму регіоні таке не святкують. А ви й дальше з москалями печіть « блини». Всього доброго!
hrystia 13 марта в 20:13
Ответ дляOL@
якась тупість. Ніколи не чула навіть за 47 років...
Не чули, то й не треба. То не для вас, напевне.