Молчавочка• 02 декабря 2024

УкраїнськІ (ні) слова, які ріжуть вуха.

Які слова використовують ваші знайомі, які ріжуть вухо своєю безграмотністю. Накшталт: «на протязі» замість «протягом»
Патика-мотика• 02 декабря 2024
Ответ длясама себе прекрасная
Згідно закону , але я згодна з вашою тезою
Так)

Все до блиску• 02 декабря 2024
Керманич, згідна...через і
Пешеходик• 02 декабря 2024
Ответ дляВпораюсь зі всим
Доброго дня
Вітаю🙌🏼

Доброго ранку
Добрий день
Добрий вечір
из_под_тишка• 02 декабря 2024
Ответ дляtarveldy
Йди кушать
Взагі кушать і в рос бісить, одне з найогидніших слів
а ви що робите? жерете?
графиняВишенка• 02 декабря 2024
Ответ дляПрилипало
Любой суржик режет ухо и не важно это суржик с русский языком или с любым другим. Но к сожалению, чистого украинского языка все меньше и меньше...
Ви хто за фахом?
Філолог ,мовознавець,лінгвіст ?
Пешеходик• 02 декабря 2024
Ответ дляВикасикрет
Сутка!!!
Вбила б, от чесно, за ту ’сутку’ замість ’доба’.
І ще ’кавуся’ дратує. Зразу уявляється манірна жіночка з стиснутими гузкою губами, яка п´є ’кавусю’, манірно відтопиривши мізинець.
Там, где говорят сутка скажите спасибо за то, что хотя бы через слово, но на мове. Всяко лучше, чем вообще никак
Само_достаточная• 02 декабря 2024
Ответ дляСтріляний птах
Дівчата, а що стосовно супу? Ви його наливаєте чи насипаєте?
Звісно ж насипається. І тільки так.

Пешеходик• 02 декабря 2024
Ответ дляМолчавочка
А якщо я говорю українською?
Спілкуюся
Викасикрет• 02 декабря 2024
Ответ дляПешеходик
Будете сміятись, але оту ’сутку’ я постійно чула в Франківську)))
Госпожа Белладонна• 02 декабря 2024
Ответ длясама себе прекрасная
Ви все в купу ((((
Слова з грецької мови українською читаються з ’т’ , а російською з ’ ф’
ой не надо вот этого новомодного бреда. Вы значение составляющих -ритм и -рифм способны отличить? А ведь это в корне разное даже на латыни
сама себе прекрасная• 02 декабря 2024
Ответ дляГоспожа Белладонна
Тут не про значення , а про фонетику !
І це не мода , це фонетика української мови !
Чекаю завтра• 02 декабря 2024
Ответ дляПлевалаНаВсе
Говорю по-русски и не парюсь, чего и вам советую.
Мда...
Стріляний птах• 02 декабря 2024
Ответ дляСамо_достаточная
Звісно ж насипається. І тільки так.
Я й не їм, якщо мені наливають.
Госпожа Белладонна• 02 декабря 2024
Ответ длясама себе прекрасная
Тут не про значення , а про фонетику !
это как раз о значении того, что написано. Фонетика - это то, что слышится, а ’что написано пером - ....’. Поэтому бред и получается. Догадайтесь, мол, сами, что имелось ввиду, когда ересь написана.
сама себе прекрасная• 02 декабря 2024
Ответ дляГоспожа Белладонна
Так послухайте , як греки говорять ці слова
Там грецька літера ’ тета’
Слухи-руки не распускаю• 02 декабря 2024
Ответ дляМіряю від одиниці
Згідна, страхівка на протязі наступного тижня повинна бути оформлена
Все так, але одна ошибочка, на протязі слідуючій неділі, а не тижня.
Бабулька• 02 декабря 2024
Ответ дляиз_под_тишка
напротязі пишеться разом, й має інше значення
На протязі (на сквозняке) пишеться окремо)
Якщо треба вжити у значенні певного періоду часу, тоді протягом.
Чекаю завтра• 02 декабря 2024
Ответ дляСтріляний птах
Налаживаем.))))
Бабулька• 02 декабря 2024
Ответ дляиз_под_тишка
моя мала прикалується з подружками ’що його сказать, коли воно канєшно?’
І нічого жахливого в цьому нема, бо це і є жива мова. В жодній країні в повсякденному житті не спілкуються чистою, стерильно вихолощеною літературною мовою.

Отжигающая• 02 декабря 2024
Зара а ні зараз
Валізка це
Форс мажор• 02 декабря 2024
Ответ длясама себе прекрасная
Празник то українське слово з Слобожанщини
Як і ждати , стид , видити , поцікавтесь
В мене в бабусі в селах, празник то церковне свято до якого приурочено відкриття церкви в селі, але аж ніяк не перекладається як свято. Волинь
Emm11117• 02 декабря 2024
Ответ дляВикасикрет
Сутка!!!
Більш гидотне лише московитське кофєйок))
БершкомангоЗар• 02 декабря 2024
Ответ дляФорс мажор
На Вінниччині також. Правда зараз це вже не святкують, так як раніше. А раніше на праздники ходили в гості до родичів, в те село де празник. Дуже цікава традиція. Ностальгія.
Меряю от 0• 02 декабря 2024
Ответ дляНЛОша
Мне, честно говоря, без разницы. Я говорю на русском и немецком с детства. Я написала, как детей в школе учат
Печально, что живя в Украине вам без разницы как правильно говорить на государственном языке. Зато приплели немецкий)
Ковбой Хагис• 02 декабря 2024
Ответ дляmarydgayne
По моему желанию? Я учила в школе, что платье по украински это сукня. Плаття - это суржик
Плаття існує в українській мові.
Emm11117• 02 декабря 2024
Ответ дляШирли-Мырли
а меня: праздник(замість свято), ксьонз(замість святий отець), двіста(замість двісті) тощо. Особливо ріже вухо, коли чую від людей ’ото ви па рууски разговариваете того вас бомблять. Я так и отвечаю: навчиться самі розмовляти по-українські
А як звуть ксьондза якщо це ксьондз? Поляки в костелах так і кажуть)
Форс мажор• 02 декабря 2024
Ответ дляБершкомангоЗар
Так то супер спогади, обов´язково їздили родинами в гості.
сама себе прекрасная• 02 декабря 2024
Ответ дляФорс мажор
Так це і є доказ , що слово українське , а то писали , що суржик
Ковбой Хагис• 02 декабря 2024
Ответ дляДоктор Варвар
Накладний, накладений платіж чи післяплата - это все правильные варианты. В чем проблема?)
Тільки післяплата правильно.
Байрактарна• 02 декабря 2024
Ответ дляМрії у вирії
’приємного’ замість ’смачного’
’рахую’ замість ’вважаю’
А ще коли кажуть ’дивиться’ замість ’виглядає’. Наприклад, в контексті ’ці штори дивляться гармонійно’ замість ’ці штори виглядають гармонійно’