Ніка Найз• 29 января 2025

ЕкономікаНБУ готує пілотний проєкт із запровадження е-гривні

Національний банк України вивчає доцільність впровадження власної роздрібної цифрової валюти (CBDC) — е-гривні. Зараз готується пілотний проєкт. Про це повідомив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Як зазначив Шабан, е-гривня має стати доповненням до готівкових коштів та коштів, що зберігаються на рахунках. Це не буде їхній замінник, а лише додаткова можливість, яку можна використовувати за бажанням.

«Проте на сьогодні рішення про масштабний випуск е-гривні ще не прийнято», — повідомив заступник голови НБУ.

За його словами, допомогти в прийнятті такого рішення може пілотний проєкт, підготовка до якого вже розпочалася. Його планується провести на основі технології DLT (Distributed Ledger Technology) та у відкритому середовищі, тобто з реальними користувачами та надавачами платіжних послуг. Це дасть змогу пересвідчитися, чи здатна е-гривня виконувати функції грошей, чи задовольнятиме вона потреби користувачів, чи ефективна її програмованість.

Що таке е-гривня

Шабан повідомив, що е-гривня — цифрові гроші НБУ електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є Національний банк. Таке визначення містить закон України «Про платіжні послуги».

«Тобто це така сама гривня, тільки в цифровому вигляді. Як і фізичні (готівкові) гроші, вона є зобов’язанням центрального банку», — розповів заступник голови НБУ.

У разі ухвалення рішення про запровадження, е-гривня буде законним платіжним засобом в Україні та існуватиме лише в безготівковій формі — як доповнення до готівкової та безготівкової форм грошей. Вона має виконувати всі функції грошей, доступною у використанні для всіх без виключень категорій користувачів.

Передбачається, що у користувачів буде можливість за допомогою е-гривні здійснювати всі можливі типи платіжних операцій в Україні, зокрема:

перекази між фізичними особами (перекази між гаманцями користувачів);
оплату товарів та послуг;
платежі на користь держави;
благодійні платежі;
отримувати заробітну плату та інші доходи, соціальні виплати.
Elena_Kiev_Solomenskiy• 29 января 2025
лучше иметь золотишко, бриллиантишки, чем что-то виртуальное
автор Ніка Найз • 29 января 2025
Ответ дляElena_Kiev_Solomenskiy
Брюли рыжее тоже со временем выведут из оборота с правом харенния только у государства как е-эквивалента.
Іллюха Перчик• 29 января 2025
Ответ дляНіка Найз
.
Incol• 29 января 2025
Вирішили на українцях протестувати все , що можна, а потім тою є-гривною будуть помикать всякі ’гетьманцеві’, тому дам, сьому не дам, труси можеш купити, а носки вже зайві. Не тратить не можеш, тратить можеш тільки де укажуть.
gaga-48ba• 29 января 2025
тут країна в ......летить шаленими темпами, а вони усе якоюсь хєрнєю займаються
SpiritStar• 29 января 2025
Тим часом в США:
’Президент в четверг подписал указ, фактически запрещающий создание цифровой валюты Центрального банка (CBDC)
Президент Дональд Трамп в четверг подписал исполнительный указ, фактически запрещающий создание цифровой валюты Центрального банка США (CBDC). Это решение давно поддерживают многие республиканцы в Конгрессе.
В своем указе Трамп заявил, что это решение защитит американцев от рисков цифровых валют Центрального банка, которые «угрожают стабильности финансовой системы, индивидуальной конфиденциальности и суверенитету Соединенных Штатов».
Указ включает запрет на «создание, выпуск, обращение и использование CBDC в юрисдикции Соединенных Штатов», добавил он.’
https://www.golosameriki.com/a/trump-bans-the-crea...