Тетяна Коваль 1999• 25 июля в 10:49
Можно ли кормить трёхмесячного ребёнка чипсами? – переживает молодая мама
Питання від Тетяни Коваль (24 роки): Дівчатка, може, я панікер, але мені терміново потрібна порада! Моєму всього 3 місяці, а моя свекруха Галина Едуардівна каже, що можна дати йому погризти чіпсину… Мовляв, він же все тягне в рот, нехай звикає до дорослої їжі! Я в шоці, але чоловік говорить: «Ну одна ж не пошкодить». Це взагалі нормально? Чи я права, і це категорично не можна?»
Все почалося зі звичайної родинної вечері. Ми з чоловіком їли піцу, а поруч у шезлонзі лежав наш малюк – Леон, як завжди, тягнув ручки до всього, що бачить. Свекруха, яка у нас гостювала, взяла чіпс (звичайний, солоний, зі смаком бекону) і суне йому майже в рот зі словами: «Ось, нехай дьорбає ясна, все одно скоро зубки підуть!» Я аж похолола: дитині ж лише три місяці! Він ще навіть прикорм не отримує, тільки суміш (у мене, на жаль, молоко зникло майже відразу). Я перехопила її руку і кажу: «Мамо, ви що?! Це ж сіль, спеції, жир!». А вона махає рукою: «Ми вас так годували, і нічого – живі!» Чоловік, звичайно, став на її сторону: «Таню, ну один шматочок же не вб’є, він його навіть не розжує». Але ж я читала, що у цьому віці у дітей кишківник ще не готовий ні до чого, крім молока! Та й сіль – це навантаження на нирки. Загалом, я забрала малюка і пішла у кімнату, а тепер сижу й думаю: а раптом я надто різко відреагувала? Може, і справді можна трохи? Дівчатка, підтримайте – хто правий? Може, у когось теж були такі «радники» у родині? Як ви справлялися? І головне – коли взагалі можна починати давати дитині щось, крім молока? (P.S. Свекруха тепер ображається, каже, що я її «поради не ціную». Чоловік у розгубленості. А я перериваю інтернет у пошуках аргументів! Допоможіть розібратися.)*
Як вважаєте, хто правий у цій ситуації?
double-mama• 25 июля в 10:55
Обдарована дитина! У 3 місяці тягнути ручки до всього, що бачить- безумовний розвиток трольної фантазії. Приготуйте йому щось смажене із скоринкою, оселедсикк також смакує у такому віці
Тетяна дитячий масажист• 25 июля в 13:44
Вітаю. Вам треба самій зайняти дорослу позицію та не сумніватися в собі та своєму здоровому глузді! Йдіть з цією метою до психотерапевта.
Ваша свекруха й далі буде маніпулювати. А Вам потрібно навчитися говорити ’ні’ й не грати в її гру. Хоча це буде складно. Допоможе психотерапія особисто з Вами. Особливо, якщо є бажання з нею мати мирні стосунки. Плюс її син, тобто Ваш чоловік, ще не сепарувався від своєї матері.
Якщо бажаєте зберегти свою сім´ю йдіть окремо ще до сімейного психотерапевта разом з чоловіком. Тільки, якщо він буде мати бажання. Якщо він проти, працюйте над собою.
Здорове харчування дитини починається з здорового харчування родини. Тобто, якщо ви з чоловіком полюбляєте піцу з чипсами, дитина буде за вами повторювати. Це природний механізм.
Тож робіть правильні висновки.
kissulichka• 25 июля в 14:47
Свекруне подсрачник, муженька за яйки и в утиль, ребёночку пюрешечку из грушки и яблочка