Янка-угомонись• 01 октября 2025
морская свинка отказывается от еды
Утром ела, а сейчас вялая и неактивная. Носик горячеватый. На морковку реагирует, но мало. По поводу стула сложно сказать, есть ли он - в клетке есть еще одна свинка.
Подскажите, что можно сделать?
Кумася• 01 октября 2025
Поить из шприца. И если она немолодая, готовиться к худшему😢. У нас так недавно ушла наша любимица, ей было 6 лет.
Ananasprotivogaz• 01 октября 2025
Насколько помню их насильно надо кормить, нельзя голодать. Ну и к вету
На пів ставки• 01 октября 2025
Відсадити і проконтролювати стул і сечу. Хоча свині мають дуже ніжне здоров´я, узнавайте в групі мурчаків вашого міста, хто з ветів їх лікує і вперед
Як міряти?• 01 октября 2025
Можуть бути проблеми з зубами
Шукати нормального ратолога
Поки що розмочити гранули в воді і годувати зі шприца без голки.
Найкраще це робити інсуліновим шприцем, в якого зрізана вузька частина (гострі края оплавити зажигалкою). Допоювати з іншого шприца.
Шукати нормального ратолога
Янка-угомонись
• 01 октября 2025
Ответ дляКумася
Моему тоже 5-6 лет примерно(. Я забрала его когда-то с передержки(
Кумася• 01 октября 2025
Ответ дляЯнка-угомонись
Ну что, завернуть в теплое одеялко, подержать на ручках и поблагодарить за время с вами.
Мы в свое время свинюшку потаскали по трем клиникам, никто толком не мог сказать что с ней. Жалею, что только раздергали ее.
irina-73e6• 01 октября 2025
Якщо ви у Києві, можу підказати хорошу клініку з ратологами. Свинка намагається хоч щось жувати? Можуть бути проблеми з зубами або шлункової кишковий стаз.
irina-73e6• 01 октября 2025
Свинкам не можна без їжі більше 6 годин, тож треба догодовувати зі шприця інсулінового без голки. Є спеціальний корм для цього Econutrix critical ultragrind. Треба кожні три-чотири години догодовувати приблизно один шприц на один кг свинки.
irina-73e6• 01 октября 2025
Ответ дляКумася
Це хіба стара свинка? Свинки і 9, і 10 років живуть (не всі, звичайно)
Янка-угомонись
• 01 октября 2025
Ответ дляirina-73e6
зранку жувала, але зараз ні. Я випоюю зі шприця -вона смокче. Так, я з Києва, але на лівому березі. Буде складно кудись далеко доїхати
irina-73e6• 01 октября 2025
Ответ дляЯнка-угомонись
На лівому це там де позняки? (Я просто сама не з Києва). Якщо так, то там є дуже хороша ветклініка ретвет, на на вул. Соломії крушельницької. Я туди місяць тому зі свинкою зверталася, були серйозні проблеми з зубами, то там дуже добрі спеціалісти. Це клініка, яка спеціалізується на гризунах.
irina-73e6• 01 октября 2025
Ответ дляЯнка-угомонись
А випоюєте водою чи кормом розведеним?
Янка-угомонись
• 01 октября 2025
Ответ дляirina-73e6
А випоюєте водою чи кормом розведеним?
і водою, і кормом розведеним, і даю натертий огірок та яблуко. вона вже почала жувати)) і з´явився стул)). спецкорм для хворих свинок я замовила, але прийде лише завтра чи може навіть пізніше
irina-73e6• 01 октября 2025
Ответ дляЯнка-угомонись
О, то добре, що почала жувати) а коли жує, не помітно нічого дивного? Наприклад, якщо з зубами проблема, то свинка зазвичай дивно жує - дуже повільно, або на одну сторону, або рота відкриває постійно чи давиться їжею.
Янка-угомонись
• 01 октября 2025
Ответ дляirina-73e6
начебто такого не помітила. але чомусь почала хилити голову на один бік, правда, після того, як я поклала пляшку з теплою водою і вона притулялась цим боком до неї
irina-73e6• 01 октября 2025
Ответ дляЯнка-угомонись
О, то може бути дійсно щось із задніми зубами. Але звичайно то треба до ветеринара, щоб він подивився спецінструментом, і рентген зробити. Там буває, що задні зуби відростають і заважають жувати, можуть щоки або язика травмувати. А в мого свинки окрім такої проблеми ще й зуби ніби як в щелепу провалюються, бо щось з кістковою тканиною, наскільки я зрозуміла. Якщо хочете, я можу вам написати номер тої ветеринарки, куди я зверталася. Там до них в телеграмі можна записатися на прийом.
Янка-угомонись
• 01 октября 2025
Ответ дляirina-73e6
Дякую, я їх уже знайшла. Це ж вони?