Рыжик-пыжик• 25 октября 2020
Українська мова в Харкові. Дитина пішла в садочок
Ми з чоловіком розмовляємо українською. Переїхали до Харкова. Проживаємо тут уже 5 років. Самі з іншими людьми спілкуємося російською.
У нас народилася дитина. І вона теж говорить на українській, тому що мама і тато вдома теж так розмовляють. Та от донечка пішла до дитячого садочка, а там всі дітки розмовляють на російській і вихователька теж. Дитині незручно. Вона в садочку майже взагалі не розмовляє. Не знаю що робити. Дуже хотілося б, щоб наша дитина говорила так як і батьки. Але розумію, що в середовищі, в якому ми живем їй тоді буде дуже тяжко. Потрібна порада мам таких як я)
Чудо в декрете• 25 октября 2020
Ответ дляГрабля
Але роз´яснення дітям роблять за допомогою російської мови (бо вони українську не розуміють).
Я Вам кажу, у нас більш україномовний регіон, порівняно із Харковом, і то: на перервах у школі, поза заняттями у садку діти говорять переважно російською. За моїми спостереженнями, 70-80% - російською. А якщо у групі чи в класі всі російською, а одна дитина україномовна, то як їй спілкуватися? Мої близнюки одні в дворовій компанії говорять українською. Але їх двоє, це взаємна підтримка. У школі в кожного з них є декілька співрозмовників українською серед однокласників. З іншими спілкуються так: мої українською - співрозмовники російською.
А я в Харькове. И дети в младшей школе общаются с учителем на украинском как на уроках, так и на переменах. И все пояснения на украинском. Ну, может, в первом классе учитель параллельно на русском объясняла что-то. И в садике воспитатели общались на русском, а занятия проводили на украинском. И несмотря на русскоязычный регион у детей нет проблем с украинским языком вообще. Я вам больше скажу, им русский как предмет даётся тяжелее.
Чудо в декрете• 25 октября 2020
Хотя между собой дети общаются на русском. Короче, проблем у них нет вообще с языком.
Грабля• 25 октября 2020
Ответ дляЧудо в декрете
Автор пише, що хотіла б, щоб дитина говорила українською. Із таким процентним співвідношенням україно/російськомовних у її дитини мало шансів спілкуватися українською в житті, а не на уроках.
Рыжик-пыжик
• 25 октября 2020
Ответ дляНалетчица Муся
Как давно ребенок ходит в сад? Сколько лет ребенку? Думаю, что нужно время, и ребенок адаптируется. У нас наоборот русскоязычная семья в украиноязычном регионе. Был период, когда ребенок говорил на русском (и воспитатели с ней), но ребенок очень быстро переключился.
Ребенку 2,7. В сад ходит 2 мес
Бабульция• 25 октября 2020
У нас і селі всі говорять українською, навіть не знаю, де взагалі можна користуватися російською мовою.