Голова колгоспу• 08 апреля 2023
Откуда взялось слово "ніт"
Очень часто на форуме встречается выражение "ніт"- "нет".
Это на каком таком языке?
В переводчике с украинского это совсем другое значение)))).
Не кидайте тапками-я из Харькова)
Это на каком таком языке?
Не кидайте тапками-я из Харькова)
Парова машина• 08 апреля 2023
Ответ дляДжавеліна
’Шифер’, ’тремпель’ оттуда же.
Тремпель чисто харьковское.
А с шифером что не так?
З родзинкою• 08 апреля 2023
Я вживаю ,,ніт,,. Це типове украінське слово, як-то кажуть застаріле. Ніт означає - ні або нема. Багато цікавих слів можна знайти, тих які вживали наші бабусі і прабабусі. Цікавлюсь історією і розвитком мови. Не можу зрозуміти оце ,,я з Харькава,,. Це шо виправдання? А я з Запоріжжя і шо?
Брюлик в стразах• 08 апреля 2023
Ответ дляБабка_в_кедах
Азіров стайл.
Туди ж слово підідіяльник.
Підідіяльник я еще не слышала, ржака. Зато помню кровосісі, а еще мы собаку сібікой называли после Азірова.
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляСвій варік
От Азарова. Как и бимба
Яка нісенітниця. Ви хоч би в словник залізли. Ніт - це застаріле украінське слово. Зараз знову ,,ввійшло у моду,,. Ніт означає - ні або нема. При чому тут Азіров????
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляБрюлик в стразах
Підковдра якщо що…
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляБабка_в_кедах
Азіров стайл.
Туди ж слово підідіяльник.
Ще одна азірівна, хоч би в словник зайшла, а коменти строчить
Анонім-ка• 08 апреля 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Сама ти суржик.
Не поняла, я вас чем-то обидела?
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляАнонім-ка
Не поняла, я вас чем-то обидела?
Нащо писати коменти не поцікавившись походженням слова?
Анонім-ка• 08 апреля 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Я как раз знаю о чем пишу. Это типичный суржик.
А вам в школу пора)
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляАнонім-ка
А вам в школу пора)
Ви не знаєте і знати не хочете, і мало того - сперечаєтесь.
Анонім-ка• 08 апреля 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Это вы по своей невежественности входите в спор. Я знаю о чем говорю. Это типичнейший суржик, когда слово образовывается путем слияния слов из разных языков. То, что вы мне подсунули вырезку из словаря еще ни о чем не говорит.
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляАнонім-ка
Ах-ха.., серйозно? Ви розумніша за академічний словник, написаний вченими-лінгвістами в 11 томах??. Ви великий знавець української мови, куди ж там Панасу Мирному до вас… Оце так…
Анонім-ка• 08 апреля 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Идите посмейтесь в другое место, здесь вы вообще не в теме)
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляЦаревна в уггах
Какой интернет - мем, если это слово есть в текстах Чубинского и Панаса Мирного?
Шо ви хочете від покоління, що росте на Інстаграм-стріз і не читає класичні літературні твори. А завтра вони ідуть на вибори.
Бабка_в_кедах• 08 апреля 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Популяризація ніт в сенсі російського «нєт» зараз - це жартівливий суржик. Підхопилось саме як жарт (так само як раніше підірок, опіздали, кровосісі)
Можливо, якийсь діалект і каже «ніт» всерйоз, але все ж таки це суржик. Нажаль, мало хто прагне до літературного варіанту, всі відстоюють свій суржик.
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляАнонім-ка
Сама пише дурниці і сама себе лайкає…
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляБабка_в_кедах
Це не суржик. Це застаріле слово, яке знову увійшло у моду.
Анонім-ка• 08 апреля 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Сама пише дурниці і сама себе лайкає…
Это вы о себе? Я так и поняла)
Бабка_в_кедах• 08 апреля 2023
Ответ дляБрюлик в стразах
Тут так на форумі пишуть. Коли слово ліньки в словнику перевірити, пишуть абияк. Одне «якщо що» чого вартує.
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляБабка_в_кедах
Ставити літературне ніт з підірок і опіздали в один ряд - це все одно що казати, шо українська мова - це далект москальської. Це повна нісенітниця.
Анонім-ка• 08 апреля 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Кстати, Панас Мирний из Полтавской области, а это не как раз Центральная Украина. Вполне возможный суржик. Что вы там так яро с пеной у рта и ядом пытаетесь доказать? Кроме смеха и раздражения своими глупыми комментами ничего не вызываете.
Бабка_в_кедах• 08 апреля 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Деякі області таки жили під впливом російської мови, формувався місцевий суржик. Словник пише «у знач. част.», тобто це не норма. У Шевченка було теж повно русизмів , коли рима потребувала.
Анонім-ка• 08 апреля 2023
Ответ дляБабка_в_кедах
Она еще доказывает с пеной у рта, что в словаре даже написано. Ну зафиксировал словарь употребление, но это еще не означает, что слово является нормой языка. Там даже нет пометки на диалект. Слово скорей всего суржик, но может быть и каким-то диалектом, но об этом ничего не сказано, поэтому вывод, что это суржик.
Бабка_в_кедах• 08 апреля 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Підковдра якщо що…
Російське «если что» перекладається не так.
«Якщо що» - це кумедна калька. Хоч би хто перевірив.
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляАнонім-ка
Шо можна довести людині, що не здатна користуватися навіть словником, що не цікавиться ані історією, ані розвитком мови. Ви праві - марнування часу.
Анонім-ка• 08 апреля 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Вы себя правильно охарактеризовали, что еще сказать)
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляБабка_в_кедах
Дякую за зауваження. Виправлюсь.
З родзинкою• 08 апреля 2023
Ответ дляАнонім-ка
Висновки неправильні, бо грунтуються на припущеннях. Це все одно що сказати: анонім Анонім-ка говорить московською мовою, значить вона - з Московіі.