Розкажіть у кого була така розмова про що ви говорили. Що розказував і про що запитував бератор? Що ви розповідали про себе? Що приносили на зустріч? Резюме, дипломи, копія трудової це ясно. А чи варто нести портфоліо і рекомендаційні листи чи це занадто і ніхто не буде дивитися? Я сама розсилала резюме, чи варто розказати про це?
Особливо цікавить досвід тих у кого в дипломі одна спеціальність, а працювали все життя за іншою
Поділіться будь ласка зразком гарного резюме як це прийнято в Німеччині або посиланням на якийсь ресурс де толково написано як складють резюме німці. Дякую!
Ответ дляElenaMari
Вы думаете вас джоб центр по спец. устроит без защиты диплома на немецком языке?
Я йду на консультацію про яку сама попросила. Прохання було організувати зустріч щоб обговорити мої кар´єрні перспективи в Німеччині. Про працевлаштування мови не було в немає
Татьяна123• 20 апреля 2023
Смотря кем вы работали и какой уровень знания немецкого языка. От этого и исходите со своими перспективами.
Борисфенка• 20 апреля 2023
Візьміть все, що маєте. Листи поки не пишіть, рано.
Вам розкажуть, що треба вивчити мову, підтвердити диплом, підвищити кваліфікацію. Джоб-центр може вам оплатити мовні курси, направити на курси по вашій спеціальності, знайти роботодавця, у якого є вакансія.
А далі ви вже пишете роботодавцю мотиваційні листи, попередньо підтверджуєте дипломи, докладаєте якісь німецькі сертифікати по спеціальності, кар´єру будуєте самотужки.
Ответ дляТатьяна123
Розмова буде з перекладачем. У мене є портфоліо і рекомендації роботодавців. Але думаю зараз це зайве. Мова ж так би мовити про загальні перспективи і наявні варіанти для мене
Ответ дляБорисфенка
Я йду на курси з червня. Просто не хочу перевантажувати бератора зайвою інфою. У мене багата трудова біографія. Я тричі змінювала професію) за двома з них працювала паралельно до війни
Борисфенка• 20 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Напишіть резюме і цього буде достатньо, поки не закінчите курси.
З досвіду моїх знайомих - В2 після курсів насправді недостатній, екзамен здають майже всі, заговорив майже ніхто. Пару років треба, щоб дійсно оволодіти мовою.
Якщо у вас є англійська і вона треба для роботи, це міняє справу, тоді яка-небудь німецька зійде і після курсів.
Це я до того, що розмови про кар´єру неактуальні ще рік-два.
Ответ дляAnnaOst
Как можно ваши карьерные перспективы обговаривать когда вы их языка не знаете)
Апель-синка• 20 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
У меня крыса бератор попалась. Начала рассказывать, какое важное значение (читай, пуп земли) их джоб центр, и что они мне конечно же найдут работу. Я обрадовалась, говорю ой как хорошо, у меня стаж 20 лет работы по специальности, и вот мой диплом бухгалтера. Её резко перекосило, начала говорить нафига мне Ваш диплом, он ведь не переведён. Я культурно говорю, что во первых у вас на спец. сайте написано, что дипломы моего ВУЗа признаются 100%, а во-вторых, диплом переведен на немецкий, апостилирован и нотариально заверен. Так что полюбуйтесь, я больше 20 лет проработала бухгалтером, знаю английский (с ней тоже на нём общались) и готова идти работать по специальности. Ну и всё, это её окончательно огорчило, взяла диплом с неохотой и сказала, что вот тебе проспект от платной фирмы по трудоустройству, к ним обращайся. А если надо будет какие-то документы перевести для работы - мы на себя возьмём расходы (видят же, что я всё сама оплатила и сделала). ну и дальше порассказывала как корабли бороздят просторы большого театра... встреча ни о чём.
А, сказала еще, что я обязана учить язык. Я ей протянула контракт с языковыми курсами, первый день которых я пропустила из-за их термина. Просила перенести и я, и секретарь школы письменно, так она мне еще вычитала, что нет в жизни ничего важнее визита в Джоб центр, ишь удумали им систему ломать и переносить!
Короче, учи язык, но курсы то фигня, мы главнее!
Ничего они не могут предложить, если тебе под 50 и ты офисный спец, кроме как ’учи язык и ищи работу сама!’
З вами ніхто не буде серйозно (обговорюючи реальні перспективи, можливості аусбілдінга, підтвердження діплома (то ваша забота, ДЦ практично ніколи не компенсує, та рідко дають поради) чи отримання 2 вишки) розмовляти. Спочатку мова, потім все інше. Ви себе там не продасти. Максимум інформацію про ваш диплом і те, що ви не працюєте за фахом (дуже гарно подумайте перед тим як казати це) занесуть до вашої бази.
Нюанс -- який саме у вас діплома і ким саме ви не по ньому працювали? В Німеччині важливі саме корочки, працювати не по фаху, навіть маючи величезний досвід, за умовою, що праця кваліфікаційна, ви скоріш за все не зможете. Перенавчання-робота -- робоча схема. Підтвердження своєї компетенції але без диплома -- ні.
Ответ дляTammy21
я навіть більше скажу: навіть якщо мову знати, ніхто панькатися не буде, на жаль. умовно кажучи, Ваші надії, Ваші амбіції і бажання якось себе тримати на плаву і трохи більше - Ваші особисті проблеми:). ви скоріше знайдете роботу самостійно, ніж через джобцентр. якщо хочете її знайти, звичайно.
Ольга-f5e3• 20 апреля 2023
Автор, вы такая смешная!!
Кому вы там нужны без знания немецкого! Горничная, посудомойка, рабочая на складе - это ваш уровень и предел
Parasolechcka• 20 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Автор не ображайтесь... але доки ви ходите з перекладачем, ви ніколи не почуєете того, що вам почнуть говорити коли ви підете без перекладача. Ваш пост цілком нормальний ґале Німечина = самостійність, ти отримуєшь стільки сскільки сам зробивґ.
Ответ дляSNOOPY
Так, на жаль. Є виняток -- може попастися дуже ок бератор, але то статистично як зустріти рожевого єдинорога.
Ответ дляОльга-f5e3
Автор, вы такая смешная!!
Я не знаю немецкого и работаю без диплома по своей прежней ’специальности’ и я такая не одна. Исключения есть, правда;)
Борисфенка• 20 апреля 2023
Ответ дляSNOOPY
У Джоб-центру нема завдання тішити амбіції, їх задача скинути з соціалу на роботу.
Тому роботу вони знайдуть, але точно не ту, про яку мріє автор.
Ольга-f5e3• 20 апреля 2023
Ответ дляTammy21
Кем?
Борисфенка• 20 апреля 2023
Ответ дляTammy21
Англійська є і працюєте в ІТ?
Ответ дляОльга-f5e3
Кем?
Конкретно я? Дизайнерка, иллюстраторка, управление проектами, артдир и т.д.
Девочки работают и в мед (там А1-А2) и в сфере услуг, не только бьюти. Многие гевербе/фрайберуф открывают. Т.е. без диплома и/или языка можно поднапрячься и выгребсти, это не приговор. Хотя я не вижу ничего страшного в физ.труде. Тут нормально можно зарабатывать.
Борисфенка• 20 апреля 2023
Ответ дляTammy21
Англійська є, але не айті. Дизайн.
У німців це все одно ІТ - а тому дипломів не потрібно.
Як і в Україні, власне. Англійська плюс досвід - і ти в дамках.
Але не всі можуть.
Ответ дляБорисфенка
Але не всі можуть.
Ні) У мене не тільки веб дизайн (я ним дуже мало займаюсь, не цікаво) чи ігровухи, то не айті. І за моєю спеціальності обов´язковий диплом, але мені дуже пощастило.
Все ,що від вас зараз захочуть почути-це те, що ви хочете залишитися,і працювати, а тому вам потрібна мова. Я взагалі дуже коротко описала мою діяльність ( в їх анкеті), освіту, і все. Зараз вчу мову. Подробиці їм не цікаві. Для цього є коуч. Можете поцікавитися, багато хто з наших ходить
Ответ дляБорисфенка
У мене по професії мова - інструмент. Мене навіть В2 ніяк не рятує. Тому хочу говорити про перспективи перенавчання. Я розумію чим би я хотіла займатися, кілька варіантів є, питання на скільки це затребувано і реально при моїх вихідних даних
Ответ дляАпель-синка
У мене гарна бератор. Був зальот з документами по незнанню, то допомогла виплутатися без втрат. Але я не маю ілюзій щодо того що вони мені знайдуть таку роботу як я хочу. Розумію приблизно які вакансії потрапляють до центрів зайнятості що в Україні що в Німеччині)
Ответ дляTammy21
КНУ ім. Шевченка, диплом визнається. Щоб працювати за спеціальністю мені треба с2. Це нереально. Я і планую говорити про перенавчання. Я не дуже розумію що значить не будуть серйозно говорити. Моїй сестрі переклад диплому оплатили без всяких питань, він у неї вузу попроще
Ответ дляdorik
Вони від мене взагалі нічого не хочуть почути, у мене дитині 9 місяців і вони б мене ще два роки не чіпали. Це я від них хочу почути чи реально мені перевчитися на ті спеціальності які мене цікавлять, чи є на них попит на ринку праці, як мій вік і наявність малої дитини впливають на перспективи перенавчання.
Я просто розумію що це може бачення зустрічі, а у бератора є своя схема
Ответ дляAnnaOst
Це реально. Якщо ви плануєте лишатися. Переклади без проблем (Берлін) оплачують. Далі, в більшості випадків, треба шкребтися самій.
Доки у вас не має німецької, про яке перенавчання може бути мова? Ну ок, зроблять вони галочку, що ви хочете ВО, а не аусбілдінг. І все. Вам будуть капати одне і те саме -- спершу мова. Хоча, може попастися і ’талановитий’ бератор, який скаже все, що ви захочете почути, дуже обережно, нічого не обіцяючи, ви вийдете з почуттям задоволення, але реально то ні на що не вплине.
Моя вам порада, вчить мову, далі буде видно. Ви самі собі повинні будете знайти заклад, врегулювати усі нюанси і т.ін.