Мусик Пусик• 22 августа 2023
У чому полягає різниця між сімейною та екстернатною формою навчання?
Пані , поясніть, будь ласка.
Щедрик• 22 августа 2023
Семейная это сдаете задания и тетради и контрольные. Экстернат это в конце года экзамены
Мао_Мяо• 22 августа 2023
На семейной о вас передают данные в соцслужбы и вы сдаете минимум 4 контрольные по каждому предмету + тетради, чтобы все было. Экстернат полная свобода и только итоговые контрольные.
Мусик Пусик
• 22 августа 2023
Ответ дляМао_Мяо
а для чого в соцслужби?
Мао_Мяо• 22 августа 2023
Ответ дляМусик Пусик
а для чого в соцслужби?
А они должны регулярно проверять, что ребенок действительно учится, а не на огороде вкалывает. Правда, я наслышана от знакомых о наглости некоторых соцработников (возможно, единичные случаи), поэтому отказались от этой идеи, перевели в частую дистанционку на экстернат. Красота.
Мусик Пусик
• 22 августа 2023
Ответ дляМао_Мяо
у нас дівчинка з класу була на сімейному, але проживала в Будапешті. Як же тут вирішують соцслужби?
Мао_Мяо• 22 августа 2023
Ответ дляМусик Пусик
не могу сказать
Повідомлення від вчителя цього року
Добрий день, шановні батьки та діти! Закінчується літо і знову починаємо готуватися до нового навчального року.
Ви вже зрозуміли, що таке навчання екстернатної та сімейної форми.
Екстернат: контрольні роботи в кінці навчального року, також, до початку навчального року ви повинні надати довідку( через вайбер), що дитина навчається в школі іншої країни.
Сімейне: контрольні раз на семестр, довідка про навчання не потрібна.
В обох випадках пишете заяву на ім´я директора ( зразок надішлю в понеділок) або на екстернат, або на сімейне.
Прошу визначитися з формою навчання і написати мені протягом вихідних, яку форму навчання ви обрали.
Довідки і заяви з понеділка, протягом наступного тижня прошу надіслати.
З повагою
Моя- екстернат другий рік
З повагою
Моя- екстернат другий рік
Забобонний фрукт• 22 августа 2023
Я так зрозуміла:
Сімейна форма навчання - не зберігається місце за дитиною в класі, контрольні роботи здавати по кожній темі, завдання школа для самоопрацювання не надає, метеріали шукаєте самостійно, якщо щось пішло не так у навчанні - школа відповідальності не несе.
Екстернат - зберігається місце дитини в класі, можна повернутися будь коли до очного навчання, школа надає матеріали для самоопрацювання, атестації по кожному предмету в кінці року, можна просити короткі консультації у вчителів і вони іх мають забезпечити, відповідальність за навчання - на школі.
Показушница• 22 августа 2023
Ответ дляМао_Мяо
Где вы такое прочли? Дайте ссылку на нормативный акт.
У нас все, кто на семейной форме, за границей находятся, к ним выезд думаете делают?
Мао_Мяо• 22 августа 2023
Ответ дляПоказушница
’Також заклад освіти зобов’язаний поінформувати відповідну службу в справах дітей про зарахування (переведення) здобувачів освіти на сімейну форму (задля запобігання порушень прав дітей та забезпечення виконання обов’язків батьків чи інших законних представників).’
Акт не дам, сейчас не найду его, но тоже читала.
Показушница• 22 августа 2023
Ответ дляМао_Мяо
Спасибо.
Соня-сонятко• 22 августа 2023
Я так розумію, в кожній школі свої визначення сімейного навчання. В нас було так (Київ, гімназія, 6 кл):
- 4 групові консультації
на рік з кожного предмету (2 в першому півріччі, 2 в другому), вчителя давали перелік тем для вивчення, деякі пояснювали теми більш детально (наприклад, англ., математика);
- 2 контрольні тести з кожного предмету в 1 и 2 півріччі.
Більш нічого, ніякі зошити не перевіряли.
- 4 групові консультації
Люблю пиво• 27 августа 2023
Ответ дляЗабобонний фрукт
Я так зрозуміла:
Яку відповідальість несе школа? В обох випадках відповідальність за результати навчання - на батьках дитини.
Також неправильно: дитина в обох випадках рахується учнем конкретного класу. Всі діти в школі мають бути зараховані до класів, учнів ’у повітрі’ не може бути.
За будь-якої форми навчання учень має право користуватися підручниками шкільної бібліотеки. Всі інші матеріали - свої, школи їх е зобов´язана забезпечити.
Відмінності обох форм навчання:
1) у частоті контролю знань. Екстернатна форму - раз на рік, в кінці року, здаються підсумкові з усіх предметів. За сімейної - не рідше 4 разів на рік (так прописано у законі. Але по факт більшість шкіл робить щосеместрову перевірку). За згодою (вчитель/батьки/учень) дитина може здавати тематичні КР. Але все - лише очно.
2) за бажанням дитина приймає участь у житті класу (можливо, це те, що ви мали на увазі, коли говорили, що зберігається місце за дитиною). Але ця відмінність не грає жодної ролі, якщо дитина знаходиться за кордоном.
Тому для дітей за кордоном єдина відмінність у кількості КР: на екстернаті - 1 раз на рік, на сімейній формі - не менше 4 разів на рік (по факту найчастіше - двічі, бо жоден вчитель не захоче зайвої роботи за копійки)
Відмінності обох форм навчання: