Где тут 0?• Изменено 23 октября 2023

Дефектолог чи логопед. Де пройти якісні курси?

Хотіла б перевчитися. Маю педагогічну освіту. Можливо хтось працює дефектологом чи логопедом, порадьте де пройти курси, щоб можна було потім працювати. Чи тільки йти на другу вищу освіту?
Просто Фіфа• 23 октября 2023
Друга вища

Пухнасті штани• 23 октября 2023
Наскільки я знаю, є програми в університетах, в рамках другої вищої освіти також. Я бачила в університеті Драгоманова.
З царем в голові• 23 октября 2023
Які на фіг курси? Тільки вища освіта і постійне навчання після
Проработник• 23 октября 2023
Логопед-дефектолог постійно другу вищу. Звісно можна пройти курси різні ава, сенсорна інтеграція і т.п
автор Где тут 0? • 23 октября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Є при університетах. Ніколи не стикалась з цим.
Ms. Анонимная• 23 октября 2023
Ніяких курсів, це серйозне діло, діти з проблемами, на виправлення яких обмаль часу. Якщо дитина втратить час, то це вже назавжди. Ви уявляєте собі, яка це відповідальність?
Чаюри• 23 октября 2023
Курси не допоможуть, тут треба грунтовна освіта. Я на другу вищу йшла.
Чаюри• 23 октября 2023
Ответ дляПроработник
Окремі курси так, які на базу.
Сіточка• 23 октября 2023
Ответ дляЧаюри
Де ви навчалися?

автор Где тут 0? • 23 октября 2023
Ответ дляЧаюри
Ким ви працюєте ? Де ви здобували другу вищу?
Матраскин Брат• 23 октября 2023
Дефектолог, клінічний психолог.
Краще друга вища, бо надто багато матеріалу, на який Ви маєте спиратися в роботі. В жодні курси це не влізе.
Вчилася в Драгоманова, ФСІО, раджу.
Чаюри• 23 октября 2023
Ответ дляСіточка
Де ви навчалися?
Другий виш Донбаський державний педагогічний університет.
Чаюри• 23 октября 2023
Ответ дляГде тут 0?
Відповіла)
Сіточка• 23 октября 2023
Ответ дляМатраскин Брат
Дефектолог, клінічний психолог.
Вчилася в Драгоманова, ФСІО, раджу.
Ви заочно вчилися чи очно?
Баррикадница• 23 октября 2023
Ответ дляПухнасті штани
Там не курси, а тренінги і семінари, які актуальні для вже практикуючих спеціалістів.
Сама педагог і цікавлюсь другою вищою.
Матраскин Брат• 23 октября 2023
Ответ дляСіточка
Ви заочно вчилися чи очно?
Очно весь термін, заочно лише останній рік.
Уточню. Є сенс дивитися в бік заочки на бакалавраті. Бо основна клінічна, діагностична, практична інформація подається саме там. Ви маєте право піти в магістратуру, склавши вступний іспит, але півторарічна магістерська програма не містить достатньо предметів і годин, щоб людина, яка прийшла з іншого фаху, могла якісно працювати. Клініки і діагностики дуже мало, це вже скоріше шліфовка отриманих на бакалавраті даних.
Сіточка• 23 октября 2023
Ответ дляМатраскин Брат
Дякую
Баррикадница• 23 октября 2023
Ответ дляMs. Анонимная
Але, нажаль, в дуже багатьох приватних центрах працюють люди без відповідної освіти. Працювала - бачила...
Пухнасті штани• 23 октября 2023
Ответ дляБаррикадница
Сама педагог і цікавлюсь другою вищою.
Я мала на увазі університетську програму. З отриманням диплому про вищу освіту (другу вищу). Я сама цікавилась цим питанням, у Драгоманова точно була друга вища Логопедія.

Ms. Анонимная• 23 октября 2023
Ответ дляБаррикадница
Так, я знаю, тому всім раджу не соромитись і просити показувати дипломи про вищу освіту, а не лише сертифікати про курси чи просто усну заявку. Є знайома, яка має психологічну освіту, працює в центрі раннього розвитку. Тепер надає послуги логопеда, бо навчила свою дитину звук Р вимовляти
Виниловая пластинка• 12 ноября 2023
Ответ дляМатраскин Брат
Підкажіть, ви на бакалаврат пішли чи на магістратуру? І яка перша освіта?
Матраскин Брат• 12 ноября 2023
Ответ дляВиниловая пластинка
Бакалаврат - спеціальна освіта (корекційна педагогіка), магістратура - психологія (спеціальна, клінічна).
Це моя перша освіта. Спеціальності бакалаврату та магістратури суміжні, близькі, однак в магістратуру зі мною прийшли люди, які закінчували зовсім інший бакалаврат (соціологію або філологію). На жаль, надто великий інформаційний розрив у базових знаннях в такому випадку. Одногрупникам з іншими бакалавратами було складно, основи пройшли мимо, а опрацьовувати їх самостійно накладно, бо, як правило, всі студенти вже по роботах і просто годин в добі не вистачить.
Позитивна• 13 ноября 2023
Ответ дляМатраскин Брат
Подскажите, то есть после филологического факультета можно пойти в магистратуру на логопеда, я правильно поняла? У меня диплом специалиста, в то время еще магистратуры не было.
Матраскин Брат• 13 ноября 2023
Ответ дляПозитивна
Да теоретически-то можно. Если ничего с 2020 не изменилось, то Вы просто готовитесь, сдаете профильный экзамен и английский и поступаете. Условия меняются каждый год, варианты экзаменов и тестов тоже меняются, уточняйте, что сейчас актуально. Только что Вы успеете выучить за полтора года, в которые ещё надо как-то втулить часы дипломной работы? Посмотрите на сайтах университетов учебные программы, посмотрите расписания - какие дисциплины изучают (и на бакалавриате, и в магистратуре), сколько часов, что впоследствии нужно знать, чтобы отличить разные речевые нарушения друг от друга и понимать, как корректировать каждое, какие есть нюансы.

Мне даже со смежной специальностью было непросто на психологии - при том, что всю клинику нарушений развития я проходила на бакалавриате.
Посмотрите заранее информацию и распределите себе время, чтобы быть в теме к поступлению, и все получится.