Джем Шакіри• 10 апреля 2024

Завдаток при купівлі квартири. Це обов´язково?

Не розумію для чого це, якщо вже готова купити. Рієлтр пояснює, що це як гарантія, бо ж потрібно всі необхідні документи зібрати до підписання угоди.
У вас теж так було?
Зорієнтуйте, хто нещодавно купував. Які ще витрати лягають на покупця? Рієлтр рекомендує оцінити нерухомість дешевше, щоб менший податок був. Які є ризики в невірній оцінці?
Можливо ще якісь моменти підкажете, на які варто звернути увагу.
Дякую!
Тантрический кекс• 10 апреля 2024
Так, завдаток завжди дають. Знижувати вартість не бажано.
автор Джем Шакіри • 10 апреля 2024
Ответ дляТантрический кекс
Чому? В чому ризик?
Тримбулька• 10 апреля 2024
Задаток тоже оформлять у нотариуса и все.
Анчо Ус• 10 апреля 2024
Да, дают. Стоимость мы не занижали.
Файно Замало• 10 апреля 2024
Завдаток дають як страховку, що ніяка сторона не передумає.
Занижена оцінка ризикова тим, що якщо угоду визнають не дійсною, то вам повернуть гроші по ній, А не фактично сплачені. По факту не знаю жодного випадку, щоб так кидали, зазвичай дійсно хочуть занизити податки.
Податки сплачують по домовленості. Я коли продавала квартиру, покупець платив всі податки.
Соседушка• 10 апреля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
Чому? В чому ризик?
если сделку оспорят,то вы получите обратно все,что указано в договоре.Как покупателю вам правильно советуют.Если бы продавали,то чем меньше в договоре,тем лучше.Про все платежи надо узнавать заранее,они меняются довольно часто .Задаток обязательно,тк подготовка документов для продажи тоже стоит денег. А вы возьмете и передумаете в последний момент.
Викачую яйцями• 10 апреля 2024
Так, дають. Мені дали завдаток. Всім іншим у перегладі житла я відмовляю, знімаю з продажу житло. І тут мені кажуть:’ я передумав’. Але ж я за цю неділю могла б її продати, то моя компенсація. Оформлюю у нотаріуса все.
Стервочка• 10 апреля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
Чому? В чому ризик?
У тому, що у випадку розірвання угоди,а таке також можливо,вам повернуть тільки занижену вартість, а не всю суму
Папина дочка• 10 апреля 2024
Якщо у продавця всі документи готові і ви готові протягом декількох днів укласти угоду - то і не треба нікому той задаток.
Якщо вони доки будуть готувати 2-4 тижня, то їм потрібна впевненість, що ви не зіскочете.

Зараз іде автоматична оцінка нерухомості. Податок платите від суми угоди, але не меньше суми державної оцінки.
Ось приводжу реальний приклад продажу будинку в тому місяці:
Київська обл., Бородянка.
Будинок продали за 15 тис дол.
Державна оцінка була 1 300 000 грн. (34 тис $). І нікого не цікавило, що саме цій будинок постраждав від борбондування і його стан не задовільний. Оцінка їде по метражу.
Податки були нараховані по оціночній вартості.
Брехушечка• 10 апреля 2024
Ми давали завдаток і прописували для продавця теж якщо передумає то винен повернути подвійний завдаток.
автор Джем Шакіри • 10 апреля 2024
Ответ дляТримбулька
Пропонує в агентстві.
СпайдерВумен• 10 апреля 2024
Ми продавали будинок, домовились усно, коштів у покупців не було на завдаток (їх квартира була в процесі продажу), ми зробили майже всі документи, протратили кошти, а вони передумали! Деякі документи дійсні рік, а деякі 1-2міс!

Тому наступного разу ми взяли завдаток, дім продався через півроку, документи переробляли.

На рахунок податку - можна, але не знаю чи зараз є таке поняття, що якщо ви виявиили якісь серйозні недоліки після покупки, а продавець про них промовчав при продажу, то маєте право повернути нерухомість (раніше було протягом 3років), а вам повернути кошти...... які будуть вказані в договорі.....

Оформлення в нотаріуса в основному напополам.
Анонимба• 10 апреля 2024
Мы покупали без задатка. Просто пришли сразу к нотариусу и подписали договор, оплатили. Перед покупкой были 1 раз со всеми документами на проверке у нотариуса, просили квитанции на оплату комуналки, чтоб не было долгов. Оценка ничего не значит, просто ниже ее оценить квартиру в договоре нельзя. Поэтому оценку можно заказать по заниженной стоимости, а в договоре прописать какую хотите сумму. Мы оформляли по заниженной, меньше налогов было. Но для покупателя есть риск, если продавец захочет расторгнуть сделку. Тогда покупателю вернут сумму, которая в договоре.
ГейСюда• 10 апреля 2024
Ответ дляФайно Замало
Дивно, л я і продавала, і купувала, продавала сама, купували + у продавця був ріелтор. Оформлення в обох випадках навпіл. І скоріше саме навпіл типова практика, а все на покупцеві рідше, скоріш, коли ціна значно нижча від ринку.
все по ГОСТу!• 10 апреля 2024
Ответ дляФайно Замало
От бісять такі продавці,які навішують на іншу сторону свої зобов´язання по оподаткуванню
Викачую яйцями• 10 апреля 2024
Ответ дляСпайдерВумен

Так , зараз є таке. Але я чула тільки 6 місяців, за три роки не чула.
ГейСюда• 10 апреля 2024
Ответ дляБрехушечка
І ми отримували раз подвіцн й від продавця, що передумав, до речі. Найцікавіше - він сам юрист, і це він той текст писав початково, а потім ’щиро дивувався’, коли ми тикали в папірець
Будьте так ласкаві• 10 апреля 2024
Ответ длявсе по ГОСТу!
Інша сторона може відмовитися, але чомусь погоджується
Папина дочка• 10 апреля 2024
Ответ дляАнонимба
Зараз неможливо вплинути на зниження державної оцінки (бородьба з корупцією). Вона іде автоматично. Ніхто вашу нерухомість вже і не дивиться.
СпайдерВумен• 10 апреля 2024
Ответ дляВикачую яйцями
ми продавали 13-14р тому
Викачую яйцями• 10 апреля 2024
Ответ длявсе по ГОСТу!
Так покупці вправі відмовитися від такого.
все по ГОСТу!• 10 апреля 2024
Ответ дляБудьте так ласкаві
Не завжди погоджується. Але ще раз наголошую, що це не є правильним. По документам то ж наче ви сплачуєте податок,а фактично гроші віддає покупець. Маю надію, що ця сфера з часом буде нормативно урегульована і таких зловживань не буде. Покупець і так платить податок за себе, з якого дива він має ще за когось сплачувати податок.
Викачую яйцями• 10 апреля 2024
Ответ дляСпайдерВумен
ми продавали 13-14р тому
Я в 19 . Але я не впевнена, просто в голові 6 місяців інформація по цьому.
Будьте так ласкаві• 10 апреля 2024
Ответ дляПапина дочка

Київська обл., Бородянка.
Будинок продали за 15 тис дол.
Ну якби протягом декількох днів можна втратити потенційного реального покупця, граючись з такими, як автор. А так якщо автор передумає, то завдаток залишиться продавцю як компенсація за мороку голови
Анонимба• 10 апреля 2024
Ответ дляПапина дочка
В нашем случае было возможно 2 варианта оценки, мы выбрали минимальный.
Будьте так ласкаві• 10 апреля 2024
Ответ длявсе по ГОСТу!
Правильним є те, що не суперечить закону і влаштовує обидві сторони.
все по ГОСТу!• 10 апреля 2024
Ответ дляБудьте так ласкаві
По закону податок має сплатити продавець! Ви документально ніяк не підтверджуєте факт отримання коштів від покупця в сплату вашого податку! Де тут законність? Ви можете від початку формувати ціну і закладати в неї податок, покупець або погоджується на таку ціну, або ні,і ця ціна закладається в договір. А це більше змахує на вимагання
Задираю носа• 10 апреля 2024
Ответ дляПапина дочка

Київська обл., Бородянка.
Будинок продали за 15 тис дол.
так, і це жесть.
У нас так було і до війни. Два будинки на ділянці, один нормальний, інший - під зніс. Тобто покупцеві ще треба гроші заплатити, щоб його позбутись) але він автоматично був оцінений в в 5 тис і відповідно за нього треба заплатити податок.
Трохи дебільна система.
Мао_Мяо• 10 апреля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
Чому? В чому ризик?
Ризику нема, Вы можете пообіцяти купити, а потім знайти інший більш гарний варіант, посваритися з чоловіком дізнавшись ,що він зраджує....Продавець так само може передумати або хтось захоче купити без торгу. Ну я наприклад коли свою купувала шукала саме у 4 будинках вони мені підходили ( садок, школа) і знайшла квартиру але вона будила вже обіцяна і на днях мав бути завдаток, але купила її я. І ще автор ніколи не погоджуйтесь у договорі прописувати ціну по БТІ , або заниження ( ну щоб меньше податків було) бо у разі якщо продавець передумає Вам повернуть сумму не ту що ви дали повну , а ту що у договорі .
Мочалкин блюз• 10 апреля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
Пропонує в агентстві.
Читайте Цивільний кодекс. Завдаток оформлюється лише безпосередньо під час ПІДПИСАННЯ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ!!!!
Все інше не є завдатком, а фікція, що не має нічого спільного з законом.